Kunstenaar woont in schilderijen f Werelddansfestival 1999 Doortje Expositie Jacques Tange in Pand Paulus Koor Senectute in Grote Kerk Pien's Gallery start nieuwe workshops Lezing rouwverwerking Kaarten maken in De Erker Voorjaarsconcert door mannenkoor MEUBELEN Decoratief Pas op! Gravende teckel Edith Dudink V_ 3 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 9 SCHIEDAM - Het uit circa zeventig leden bestaand gemengd koor Senectute Schiedam onder leiding van Bep Mekes-Rosman verzorgt een inloopconcert op 6 maart in de Grote of St. Janskerk te Schiedam. Medewerking verlenen Ank Geul, piano en Kees Passchier, kerkorgel. Aanvang 15.00 uur. Toegang is gratis. Bij de uitgang is een schaalcollecte. SCHIEDAM - Bij Pien's Gallery starten begin maart allerlei cursus- sen en workshops: schilderen met acryl, henna-painting op handge- schept papier, papierscheppen, 'draden' verven met koudwater- textielverf en papier van zijdeve- zels maken. Opgeven bij Pien's Gallery, Hoofdstraat 42 te Schiedam (010) 4268121. SCHIEDAM - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam biedt op vrijdag 12 maart Marinus van den Berg de gelegenheid een lezing te houden over 'rouwverwerking'. De lezing begint om 20.00 uur aan de Westvest 90-92 (tegenover Molen de Walvisch). Marinus van den Berg gaat in op de vraag hoe men met eigen verdriet of dat van een ander kan omgaan. De spreker is pastoraal vormingswerker voor gezondheids- en welzijnszorg geweest in het Dekanaat Almelo. Hij schreef verschillende boeken over het thema verliezen en ver- werken'. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62. Rotterdam. I el. 010 466 48 27. Tot ziens Kom kijken en vergelijk zelf? SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker bestaan diverse groepen kaartenmaken. Er worden driedi- mensionale kaarten gemaakt, waarbij gebruik gemaakt wordt van diverse technieken. De contri- butie bedraagt f 11,- per maand, exclusief materiaal. De lessen worden gegeven op maandag- en donderdagmiddag. Meer informa- tie: (010) 4267767. Voor de bardienst zoekt De Erker nog enkele vrijwilligers. Mensen die hiervoor belangstelling heb- ben kunnen bellen met (010) 4267767 of even langskomen aan de Jan van Avenesstraat 32 te Schiedam. SCHIEDAM - Op vrijdag 12 maart geeft het Schiedams Christelijk Mannenkoor in de Magnalia Deikerk onder leiding van Martin van Broekhoven een voorjaarscon cert. De avond begint om 20.00 uur, aangeraden wordt om omst- reeks 19.30 uur aanwezig te zijn. Het repertoire van het koor is erg gevarieerd. Het koor wordt bij sommigp stukken ondersteund door de uit Polen afkomstige bari- ton Adam Fenger. Deze zal ook enkele liederen solo zingen. Tevens zal Quatre Man optreden met Schubertachtige stukken, close harmony 'niemendalletjes' en goed in het gehoor liggende melodieen. Ook het Ichthus Kerkkoor uit 's-Gravenzande zal onder leiding van Anne Posthumus optreden. Rob van Dijk zal eenieder op de piano begelei- den, de liederen 'aan elkaar spe- len' en solistisch het een en ander laten horen. De toegang bedraagt f 12,50 inclusief consumptie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer L.T. Bijl, telefoon (010) 4718192 en aan de kerkzaal. Val%i%lipfoZaies)nStenaarJaCqUeS l$ 5 t0t m 11 apri' eXpOSlt,e te be*cht>gen P™d Ptulus aan de Lange Haven. (Foto: SCHIEDAM - 'Geen cent te makken' en daarom maakte Jacques Tange voor zijn eeuwige liefde van dat moment telkens weer een meubelstuk. Kennelijk kwamen en gingen zij, die liefdes van beeldend kunstenaar Tange, want hij vertelt dat hij regelma- tig geconfronteerd werd met kamers die wel erg leeg waren. De noodzaak om voor zichzelf van sloophout, bijeen gesprok- keld uit afvalcontainers, een aantal zelfgemaakte kasten te maken, was dan ook groot. Hoe het tegenwoordig zit met die liefdes van Tange is niet duidelijk, hoewel 'One year of domestic hap piness' (de titel van een van zijn kas ten) niet veel goeds voorspelt. De Schiedamse kunstenaar is nu niet meer afhankelijk van sloophout en is in staat zijn ontwerpen te laten uitvoeren door collega Martin Moesman. De decoraties op de meu- bels voert hijzelf uit. Jacques Tange omschrijft zichzelf als schilder maar heeft wel ontdekt dat het ontwerpen van meubels en het maken van een schilderij zaken zijn die samenvloeien in die twee disci plines. "Als ik bijvoorbeeld een kast ontwerp dan komt die vorm vaak terug in een schilderij, andersom is ook het geval. Het een kan blijkbaar niet zonder het ander. In het werk van Tange komt het decoratieve element steeds vaker naar voren. Dat werd onder meer al zichtbaar in zijn, in heldere kleuren uitgevoerde tulpenschilderijen. Ook op een in rood/blauw uitgevoerde kast staan tientallen menselijke figuurtjes afgebeeld. Het krijgt er allemaal een levendige uitstraling door. Dat Jacques het tijdperk van het min of meer verplicht zoeken naar hout in afvalcontainers ruim- schoots voorbij is, blijkt uit de belangstelling van galeriehouders voor zijn werk. Op dit moment lopen er twee schilderijen exposities, een expositie in Amsterdam en een bij een tentoonstelling Martin Moesman op de Lange Haven. Voorts staan tentoonstellingen gepland in Rotterdam en Leiden. In april opent Tange bovendien op de grote Markt zijn eigen galerie. Op vrijdag 5 maart, 19.00 uur opent wethouder Hafkamp in Pand Paulus de tentoonstelling 'In mijn schilderijen wil ik wonen'. Jacques Tange toont hier voor het eerst zijn meubels, (sofa, eettafel, kasten) in combinatie met zelf gedecoreerd behang en een tapijt van brandende tulpen. De expositie is te zien tot en met 11 april, uitgezonderd 2, 3 en 4 april. Pand Paulus aan de Korte Haven is geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Nans Wolters ROTTERDAM - Vrolijke, held- haftige, ontroerende, meeslepen- de en prikkelende dansen uit twintig verschillende culturen zien. Luisteren naar de opzwe- pende klanken van instrumenten als zurna, davul, gamelan, outi, touberlekki en guitaron. Meedansen in de verschillende workshops en genieten van exo- tische lekkernijen. Dat kan alle maal op zondag 18 april 1999 tijdens het Werelddansfestival in Theater Zuidplein. Van 11.00 tot 19.00 uur wervelen dan ruim twintig dans- en muziek- groepen uit alle windstreken en in alle kleuren over de podia. Het festival is dit jaar opgebouwd rond het thema 'We zijn allemaal anders'. Van 11.00 tot 18.00 uur demonstreren groepen uit onder andere Indonesie, Koerdistan, Griekenland, Nederland, Portugal, Iurkije en India dansen uit hun ver schillende "culturen, veelal begeleid door live muziek. Kaarten kosten f 6,- voor volwasse- nen, kinderen tot 12 jaar betalen f 4,-. Reserveren kan aan de kassa van I heater Zuidplein, (010) 4816500 (maandag t/m zaterdag 11.00 - 19.00 uur). Het Werelddansfestival wordt geor- ganiseerd door de SKVR in samen- werking met het Landelijk Centrum voor Amateurdans en de Rotterdamse Kunststichting. Voor meer informatie: SKVR, Bas Kwakman of Roos Tieges, (010) 4361366. Als ik niet oppas dan ziet onze tuin er hinnenkort uit als een maanland- schap. Doortje heeft ontdekt dat ze een echte teckel is en dat hoar ras is gespecialiseerd in het graven van kuilen. Met haar korte, dikke voor- pootjes weet ze in korte tijd een behoorhjke dtepte te bereiken. Otn haar graafsnelheid te vergroten hapt ze met haar bek hele klutten weg. Dat wij dit allemaal niet zo leak vindett kan ze niet begrijpen. Laat haar niet gravenadviseert een collegadie haar hele leven al tetkels heeft. Dat is slecht voor haar rug". Ook dat nog, mijn tuin naar de haaien en een teckel met hernia. Ik moet er met aan denken. anaf nu zullen we iedere graafactie van Doortje proheren te verhin- deren. Maar Doortje geeft zo gauw niet op. Ze graaft steeds sneller en als het even kan uit ons zicht. Ze snapt er niets van dat we op haar mopperen. Ze volgt gewoon haar instinct. Van de week was ik bij een vriendin op de koffte. Opeens zie ik Doortje met een bek vol aarde lopen. Ze is niet buiten geweest, dus hoe kan dat nou. De opbssing van het raadsel is snel gevonden, Om een planten- bak dm op de grand staat, ligt allemaal aarde. Foeibrtd tk. Mijn vriendin kan er om lack ten, ze veegt de aarde bijelkaar en prijst Doortje om haar vindingrijkheid. Maar ik zit er mooi mee, straks moet ik, voor- dat ik ergens op visite ga, eerst vragen of plantenbakken buiten het bereik van een eigenwijze teckel kunnen worden gezet.

Postiljon | 1999 | | pagina 9