Hockeydub ASVION op weg naar eerste Heineken Paastoernooi Picasso in de Kunsthal Winnaars Jo-Jo toernooi naar landskampioenschap TSN start nieuw tennisseizoen Kleine overwinning Korenbeursdames 12„r,r -fAomr MEUBELEN! Kachel Heren -Ct- Voor de Schiedamse hockeyclub ASVION is het aftellen tot aan het Heineken Paastoernooi al begonnen. (Foto: Van Det fotoproducties) 10 MAART 1999 SCHIEDAM - Het Tennispark Kethelhage, waar Tennisvereniging Schiedam Noord de beschikking heeft over twaalf gravelbanert (waarvan zes ver- licht), is vanaf 1 april tot eind okto- ber van negen uur's ochtends tot elf uur's avonds voor haar leden open. Bij wijze van proef zal dit jaar aan de leden de mogelijkheid worden geboden om daglid te worden. Deze dagleden kunnen van maandag tot en met vrijdag van negen uur's ochtends tot vier uur 's middags tennissen, met uit- zondering van de woensdagmid- dag vanaf twaalf uur. De contribu- tie voor dagleden bedraagt 200 gulden. Een volledig lidmaatschap kost 115 gulden meer. Jeugdleden betalen f 167,50. Daarnaast bestaat voor alle leden de moge lijkheid om overdag bij slecht weer tegen een zeer gereduceerde prijs een binnenbaan te huren. Voor inlichtingen: (010) 4710520. SCHIEDAM - Na de ruime thuis- overwining een week eerder waren afgelopen zaterdag de ver- wachtingen hoog gespannen voor de wedstrijd van het eerste damesteam van de tafeltennisver- eniging de Korenbeurs tegen hek- kensluiter Pecos uit Oegstgeest. Met een eenvoudige overwinning van Jolanda Waterreus tegen invalster Van het Loo, gevolgd door een moeizamer zege van Mandy Toenders tegen Karsdorp, leek een goede stap gezet op weg naar een ruime overwinning. De tegenstanders vochten echter terug tot een 2-3 voorsprong bij de pauze. Door de tweede over- winning van Jolanda Waterreus en de eerste zege van de dag van Kim van der Poort kwam de thuis- club weer op voorsprong. Huiden wist met haar tweede overwinning (op Mandy Toenders) de partijen weer op gelijke hoogte te bren- gen. In de laatste twee wedstrij- den zorgden Kim van der Poort en Jolanda Waterreus er voor dat de overwinning met 6-4 toch in Schiedam bleef. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27. Tot ziens. Kom kijken en vergelijk zelf SCHIEDAM - Het is vrijdagmid- dag vijf uur. Koning Winter laat af en toe verstek gaan, maar dat kan niet worden gezegd van de ASVION-leden. Vanaf de Parkweg is duidelijk het kunst- licht te zien dat de velden van het complex in Sportpark Thurlede verlicht. De hockey- bond last in de competitie een winterstop in maar dat is abso- luut niet van toepassing op de trainingen. Op vrijdagmiddag is Asvion het domein van de kinderen. Rond vijf uur is het veld bezet met een zestig- tal kinderen die het niets interesseert wat Koning Winter uitspookt. Zij hebben het voordeel dat het kunst- gras alleen strenge vorst veraf- schuwt. Het grootste deel van het jaar valt het dan ook te bespelen. De eerste trainingen voor de allerklein- sten beginnen vanaf zes jaar. Jongens en meisjes lopen vrolijk door elkaar en leren spelenderwijs de regels, de basisvaardigheden en de techniek. De training wordt gegeven door de oudere jeugdleden van ASVION. De club kent een eigen jeugdplan. Dit jeugdplan houdt in dat de trainingen worden gegeven door gediplomeer- de jeugdtrainers. Zij worden hierbij begeleid door een op ASVION toe- gespitst plan waar niet alleen de inhoud maar ook de begeleiding van de trainingen een leidraad vormen. De wedstrijden worden begeleid door opgeleide mensen, die ook een leidraad hebben aan het specifieke jeugdplan. Aldus zijn de begeleiding, training en opbouw voor een ieder eenduidig en inzichtelijk. Dit plan volgt de gehele leeftijdsopbouw zodat een overstap naar een oudere leeftijdsgroep geruisloos kan verlo- pen. Naarmate het later op de avond wordt, neemt de leeftijd van de kin deren toe. De mini's (E- en F-jeugd) worden opgevolgd door de D- tot en met de A-jeugd. Daar het complex twee kunstgrasvelden heeft, is het geen enkel probleem alle kinderen op vrijdagmiddag te laten trainen. De ouders kunnen de verrichtingen van hun kinderen volgen vanuit het centraal gelegen clubhuis waar de kachel brandt en de drank klaar staat. Nog later op de avond is het tijd voor de selectie om de velden te betreden. Wanneer de kinderen naar huis gaan is het tijd voor de eerste teams bij de dames en heren. Voor hen is dit al de tweede training in de week. Het niveau waarop nu wordt gespeeld en de promotiekansen die beide teams hebben maken dit noodzakelijk. De dames van ASVION, getraind en gecoachd door Ruud Mulder, spelen op de dit moment in de derde klasse en draaien dit jaar goed mee aan de top. Het elftal is nog jong, dus vol- gens de clubleiding zal een promotie op termijn zeker in de lijn der ver- wachting liggen. Het enthousiasme en de inzet op zowel de trainingen als in de wedstrijden zullen zeker hun vruchten afwerpen, zo denkt men binnen de club. Het heren 1-team speelt in de eerste klasse. Remco Hartgers traint en begeleidt de mannen met een goed resultaat. De mannen staan op de derde plaats met een geringe ach- terstand op de koploper. Remco Hartgers is geen onbekende in de hockeywereld. Hij was ooit speler bij hoofdklasser Victoria. Later kwam hij in het eerste van ASVION terecht. Tegenwoordig richt hij zich meer op het trainerschap. Na onder meer trainer te zijn geweest van het nationale elftal van Zimbabwe, heeft hij nu als doel ASVION naar de overgangsklasse te loodsen. Overdag is deze geroutineerde hoc- keyer werkzaam bij de Hockeybond, wat met zich mee- brengt dat ASVION soms wordt verrast met iets extra's. Toen in de zomer de wereldbeker werd gewon- nen door Nederland, kon die in Schiedam worden bewonderd. De hockeyclinic voor kinderen werd begeleid door twee dames van Oranje en de gebroeders Bovenlander, terwijl bij andere clubs veel minder bekende namen acte de presence gaven en meestal in tweet- allen de clinic verzorgden. In de tweede helft van de competitie maakt de vereniging zich op voor het groots opgezette Paastoernooi. Heineken wordt de hoofdsponsor van dit jaarlijks terugkerende evene- ment en zal de naam aan het toer- nooi verbinden. Dit betekent dat het grote toernooi nog grootser kan worden aangepakt. Elftallen uit het buitenland zullen deelnemen en de feesten zullen worden opgeluisterd door de bands van Heineken. Op ASVION is het aftellen tot aan het Heineken Paastoernooi al begon nen. Cor Hulsbus ROTTERDAM - In de Kunsthal Rotterdam start op 13 maart de grote overzichtstentoonstelling 'Picasso - Kunstenaar van de eeuw'. De tentoonstelling duurt tot en met 4 juli. Naast werken uit museale collecties is een belangrijk deel van de selectie afkomstig van particuliere col lecties. Een aantal van deze werken is eind vorig jaar verworven op de Parijse veiling van de nalatenschap van Dora Maar. Ook toont de Kunsthal een markan- te serie litho's uit Duits privebezit: de zeventig vrouwenportretten die zijn gemaakt in de jaren vijftig en zestig. Veel prenten uit deze serie zijn proefdrukken en unica, afkom stig uit de grafische werkplaats van Picasso. In een documentaire deeltentoon- stelling wordt aandacht besteed aan de receptie van Picasso in Nederland. Getoond worden histo- rische kranten, catalogi en affiches uit de periode 1911 - 1970. Er zijn ruim voldoende kaarten beschik- baar voor de dagverkoop, die vanaf 13 maart start bij het speciale kassa- Het paar. Olieverf op doek (142,5 x 116cm) Pablo Picasso, 1970 paviljoen aan de Parkzijde van de Kunsthal. Bezitters van kaarten uit de voorverkoop kunnen zonder oponthoud de Kunsthal binnen- gaan. Vanwege de verwachte belangstel- ling is de Kunsthal in maart en april tevens geopend op donderdag- avond. Kaarten voor deze avonden kosten f 25,-, SCHIEDAM - In het sportcom- plex van de Sportvereniging 'de Ooievaars' aan de Westmolen- straat 26 in Schiedam, vond afgelopen zondag het Paddestoel Jo-Jo Toernooi plaats. Het ging hierbij om de finale van het tweede toernooi. Ruim veertig deelnemers hebben afgelopen vier maanden gestreden om deel te kunnen nemen aan de finale. Op zondag kwamen elf fina- listen uit. De deelnemers, in de leef tijd van 9 tot 17 jaar, hadden het niet makkelijk. In vijf rondes, die telkens moeilijker werden, werden ze getest op hun techniek en creati- viteit. Kampioen werd Goof van Beek. Hij nam de wisselbocaal mee naar huis. Alle elf deelnemers mogen deelnemen aan het landskampioen schap in juni te Scheveningen. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 11