Ford viert jubileum met boek Peugeot kopen via internet 'Concept A' debuteert op Geneve Motorshow BMW Z3 roadster Stijlvol rijgedrag met Vectra '99 SKS N*«er<anr Postiljon Fun car 10 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Dit jaar is bet 75 jaar geleden dat de Ford Motor Company of Holland werd opgericht. Henry Ford bouwde al in 1896 zijn eerste auto, maar pas in 1903 wist bij, aangemoedigd door Thomas Alva Edison, financiers te vinden voor de opricbting van de Ford Motor Company. Vanaf 1911 werden Fords in Nederland geimporteerd en op 6 maart 1924 is de Ford Motor Company of Holland gevestigd in Rotterdam. Ter geiegenheid van dit jubileum is een boek 'Ford in Nederland 1924- 1999 uitgegeven. Samenstellers hiervan zijn drs. Peter Belinfante en Jan Haakman. Peugeot biedt de bezoekers van haar internet-site (www.peuge- ot.nl) een overzicht aan van de gebruikte auto's (van alle mer- ken), die bij de officiele Peugeot- dealers te koop staan. Door het invoeren van het gezochte merk en type, de gewenste uitvoering en zelfs de kleur kan uit het aanbod een selectie gemaakt worden. Op de Peugeot-site, die doorlopend geactualiseerd wordt en naast uitge- breide productinformatie ook de mogelijkheid geeft een screensaver te downloaden of een digitale post- kaart te versturen, is voortaan een icoon 'Gebruikte Auto's' te vinden. Is de gewenste auto in het zoekpro- gramma niet te vinden, dan kan een e-mail adres worden achtergelaten. Hierop komt automatisch bericht indien de gezochte auto bij een van de dealers beschikbaar komt. Het grootste deel van de gebruikte auto's die door Peugeot op internet worden aangeboden valt onder het 'Leeuwekeur'-label. Daarbij worden de auto's met twaalf maanden BOVAG-garantie geleverd. Een Leeuwekeur Gebruikte Auto is ANWB-gekeurd en de koper kan, in geval van pech onderweg, rekenen op de diensten van Peugeot Assistance, 24 uur per dag, zeven dagen per week. Deze auto's zijn nooit ouder dan vijf jaar en hebben maximaal 150.000 kilometer op de teller staan. 0p naar een nieuw millennium BM W Z3 roadster 1999 is op verscbillende fronten gewijzigd. Ceniel van Schoonhei met de Ford V-S de I BMW brengt ter geiegenheid van het naderende millennium een aantal wijzigingen aan bij de BMW Z3 roadster. Naast opti- sche wijzigingen aan exterieur en interieur zorgt een actualisering van de motor ervoor dat de Z3 roadster met nieuwe elan het volgende millennium zal ingaan. De Z3 versterkt met deze maatrege- len zijn roadster-typische lijn, met lange motorkap, lage flanken en korte achterpartij. De karakteristie- ke flanklijn bereikt zijn laagste punt ter hoogte van de stoelen en loopt verder naar achteren weer op. Het nieuw gestileerde kofferdeksel, de L-vormige achterlichten en de gewijzigde achterbumper voltooien het nieuwe design van de achterpar tij. Voortaan beschikken alle motor- varianten over dezelfde grote spoor- breedte van de achteras, die voor- heen was voorbehouden aan de Z3 roadster 2.8 en de M roadster BMW voerde verder wijzigingen door aan het front, zoals een andere niervormige middengrille en nieuwe velgen. Ook het interieur is onder handen genomen. Nieuw voor de Z3 is bij- voorbeeld de isolerende binnenhe- mel van de kap. Op technisch gebied wordt de Z3 1999 voortaan voorzien van de zes- cilinder (op de 1.8 na). Gedurende de Geneve Motor- show, die duurt van donderdag 11 tot en met zondag 21 maart, presenteert Opel voor het eerst een design study van een nieuwe vrijetijds-microvan. Deze wagen, die de naam 'Concept A' draagt, is voorzien van een benzinemo- tor met LPG-installatie. De vijfdeurs-auto is slechts 3,54 meter lang en 1,75 meter hoog en heeft daarbij een grote laadruimte. Met deze presentatie richt Opel zich op een progressief, op vrije tijd inge- steld publiek. De 'fun car' wordt aangedreven door een benzine-LPG-krachtbron met extreem lage emissiewaarden. Door een druk op de knop schakelt de bestuurder over op het rijden van gas of benzine. De motor, die is gebaseerd op de 1.0-liter-driecilin- der Corsa-krachtbron met vierklep- pentechniek, is uitgerust met een turbolader, om zowel op benzine als gas voor hoge prestaties te zorgen. De 'Concept A-microvan' is op- nieuw een voorbeeld van Opels expertise op het gebied van ruimte- indeling. Dankzij een goedlopend mechanisme kan zowel de achter- bank als de passagiersstoel gemak- kelijk en snel dubbelgevouwen kun- nen worden. Zo ontstaat er een vol- ledig vlakke laadvloer met een grote 1 Het nieuwe model 'Concept A' van Opel kenmerkt zich door een zeer grote laadruimte. laadcapaciteit die, met behulp van gebruikt voor schoon en gemakke- een uitschuifbare steun, kan worden lijk vervoer van twee fietsen. De nieuwe editie van de Opel Vectra is op talloze punten ver- beterd en vernieuwd. Op dit moment beschikt Europa's best- verkochte middenklasser over een chromen, grille omlijsting, nieuwe bumpers en bescherm- tips op de zijkanten, evenals diamant-effect koplampen. Technische nieuwigheden als: nieu we en verbeterde motoren, verbete- ring aan chassis en onderstel en een meer directe besturing hebben er voor gezorgd dat de Vectra ver- trouwd aanvoelt en zorgen voor plezierige rij-eigenschappen. Een tienjarige anti-doorroest- garantie onderstreept Opels kwali- tatieve vertrouwen.

Postiljon | 1999 | | pagina 13