Peugeot bestelwagens met veel extra's Nissan als leerproject TNT kiest voor Fiat Opel dertig jaar aan de top Kopers kiezen voor merkdealer Porsche eerste en derde Veelzijdige Opel Zafira Nieuw programma Auto Weg Airbag 10 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 14 Meer dan de heift van de kopers van een gebruikte auto kiezen er voor deze aan te schaffen bij een merkdealer. Zij doen dit vanwege de relatie met de dealer, door het grote assortiment en vooral ook om de zekerheden die worden geboden. Dit blijkt uit de infor- matie van een onderzoek, dat bureau Trendbox recentelijk uitvoerde in opdracht van de Nederlandse Dealer Associatie (NDA). Met deze uitkomsten rekent het onderzoek af met de gedachte dat kopers van gebruikte auto's hun belangrijkste inforrnatie halen uit advertenties in kranten en tijdschriften. Na de merkdealer volgen familie en vrienden en daarna wordt een bezoek aan een dealer van een ander merk als meest waardevol gezien. De lezers van het Duitse vakblad 'Auto, Motor und Sport' hebben met 19,5 procent van de stemmen de Porsche 911 Carrera Cabriolet gekozen tot Cabriolet van het Jaar 1999. De Porsche Boxster bereikte in dezelfde categorie de derde plaats met twaalf procent van de stemmen. De tweede plaats was weggelegd voor de Mercedes SLK (14,4 procent). Aan de verkiezing namen 121.387 lezers deel. In de categorie Sportwagens bereikte de Porsche 911 Carrera de tweede positie met 26,9 procent van de stemmen. Voor het eerst in de 23 jaar dat de verkiezing wordt georganiseerd, haalde Porsche net niet de eerste plaats in deze categorie. De winnaar werd de Audi TT Coupe (28,1 procent). De derde plaats was voor de Mercedes SLK. Met het ingenieuze FLEX7- systeem zet de Opel Zafira een nieuwe toon op het gebied van interieur design. De Zafira vormt een uitzondering op de Amerikaanse minivans, die de laatste jaren op de markt zijn verschenen. De compacte interieurafmetingen, het gebruik van ultralichte materialen en het Dynamic Safety-onderstel zorgt voor een auto die zeer handelbaar en economisch in gebruik is. Opels unieke nieuwkomer is daar- naast uitgerust met een uitgebreid standaard veiligheidspakket en beschikt over een volledig gegalvaniseerd koetswerk met een twaalfjarige anti-doorroest garantie. In Nederland is autodiefstal een veelvoorkomend probleem, dat de samenleving jaarlijks vele miljoenen guldens kost. Hierdoor stijgen de premies van de autoverzekeringen aanzienlijk. Het nieuwe autoprogramma, dat vanaf woensdag 31 rnaart veertien weken lang bij Veronica uitgezonden wordt, gaat in op de vragen en proble- men die voortkomen rond het fenomeen autodiefstal. Presentatrice Pauline Dekker praat onder andere met verzekeraars, overheid en expertisebureaus over het voorkomen van deze problemen. Daarnaast komt, aan de hand van een reconstructie, in elke aflevering het verhaal van een opvallende diefstal aan bod. Ook wordt wekelijks gesproken over het gemiddelde irritatiegehalte van de weggebruiker. De Peugeot Expert staat op de eerste plaats in zijn segment. Peugeot Nederland scoort goed populaire 'besteller' in de klasse op de bestelwagenmarkt. De tot 800 kilogram (GVW), de Partner is momenteel de meest Expert staat eveneens op de eer ste plaats in zijn segment en de grotere Boxer is Bestelauto van het Jaar '98/'99 geworden. Van deze bestelwagens zijn tijdelijk 'X-versies' leverbaar. Bij de gesloten Peugeot Partner bestelwagen bestaat het 'X-pakket' uit een airbag voor de bestuurder, centrale vergrendeling met afstands- bediening, elektrisch bedienbare portierruiten, een elektrisch bedien bare buitenspiegel (rechts), ruiten- wissers achter, achterruitverwar- ming en getint glas. Normaal wordt voor deze extra een meerprijs van f 1.970,- berekend. Nu betaalt de klant hiervoor tijdelijk f 720,-. De extra's bij de Peugeot Expert bestaan uit een airbag voor de bestuurder, centrale vergrendeling, elektrisch bedienbare en verwarm- bare buitenspiegels, getint glas, ach- terruitverwarming, achterdeuren met ramen en een tweezits bijrij- dersbank. Normaal kost dit pakket f 2320,-, nu slechts f 820,-. De Boxer X wordt momenteel voor- zien van een airbag voor de be stuurder, een startblokkering door middel van een transponder in de contactsleutel, centrale vergrende ling, elektrisch bedienbare portier ruiten, elektrisch bedienbare en ver- warmbare buitenspiegels, getint glas en tweezits bijrijdersbank. De klant betaalt f 780,- voor dit pakket ter waarde van f 2780,-. De Peugeot Partner gesloten bestel wagen is er als 'X' vanaf f 17.230,-, de Expert gesloten bestelwagen Comfort X vanaf f 23.720,- en de Boxer gesloten bestelwagen Comfort X vanaf f 28.520,-. Deze bedragen zijn exclusief BTW. Wie niet kiest voor het X-pakket, kan extra accessoires uitzoeken. De kans dat een Fiat bedrijfs- auto voor de deur stopt is sinds kort weer toegenomen. Onlangs leverden de landelijke Fiat- dealers namelijk in een klap maar liefst 250 Ducato's en Scudo's af aan management en chauffeurs van TNT. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Rotterdamse havengebied. Met de spectaculaire levering heeft TNT Benelux inmiddels zo'n 600 Fiats in gebruik. Dat aantal zal in de loop van het jaar overigens ver- der groeien. TNT zet de Fiat bedrijfswagens in voor landelijke snel- en pakketpostdiensten. Dat verklaart overigens ook waarom het festijn op zondag plaatsvond. Het is immers het enige moment in de week dat zo'n groot aantal rijders en auto's kunnen worden vrijge- maakt. Diezelfde chauffeurs hebben een belangrijke rol gespeeld bij de keuze van de Ducato en Scudo. En zij dachten natuurlijk mee over de spe- ciale inrichting van de auto's, zoals een papieren- en bergkastje naast de bestuurdersstoel en beschermende vakken met anti-slipafwerking, zodat een post- of koerierszending in perfecte staat thuis kan worden afgeleverd. Zelfs het onmisbare steekwagentje is fraai in de inrichting verwerkt. Nissan Motor Nederland stelt een Micra N-CVT en een Primera automaat ter beschik- king aan het Apeldoorns College. Het Apeldoorns College is een MBO-opleiding, waar drie richtingen gevolgd kunnen worden: techniek, ver- koop en management. Directeur Hans de Hoogh: "De auto's komen in de praktijkruimte te staan. Bij de Micra N-CVT kij- ken de leerlingen naar vermogen, karakteristiek van de motor en de versnellingsbak. De Primera zal met name gebruikt worden om zwaarte- puntmetingen mee te verrichten." Nissan en het Apeldoorns College onderhouden al tien jaar contacten. Jaarlijks verzorgen ze de competitie 'Join the winning team'. "De beste drie leerlingen per klas mogen op bezoek bij een aantal vestigingen van Nissan in Nederland. Dat zijn Nissan Distribution Service, het Nissan European Parts Logistics Centre, Nissan Motor Nederland en Nissan Europe. Daarnaast krijgen de winnaars een reis aangeboden naar een Nissan fabriek in Europa", vertelt De Hoogh. Elk jaar stromen diverse leerlingen door naar Nissan dealerbedrijven. Ook bij de importeur zijn oud-leer- lingen werkzaam. Tijdens de laatste personenautoRAI werden de twee auto's symbolisch overhandigd aan directeur Hans de Hoogh en een drietal studenten van het Apeldoorns College. Opel weet al sinds dertig jaar de eerste plaats in de verkoop van auto's tp bezetten. De overhandiging van de ISO Fiat Ducato's en Scudo's werd bezegeld met een handdruk tussen D. Fabbro, Algemeen Directeur Fiat Auto Nederland (links) en J.C. Hokke, Algemeen Directeur TNT Benelux (rechts). Frank Rameckers, Manager Network Development Training van Nissan Motor Nederland (geheel rechts) overhandigde de auto's symbo lisch aan directeur De Hoogh. Opel is al jarenlang een van de meest populaire automerken in ons land. De nummer een posi tie van de Nederlandse auto- markt is voor het dertigste ach- tereenvolgende jaar met succes gehaald. In 1969 behaalde Opel de eerste plaats met 46.715 verkopen. In 1998 wist Opel opnieuw de eerste plaats te behalen, dit keer met 71.720 verkopen. De blik is nu gericht op het nieuwe millennium. Wim de Heer, directeur Verkoop van Opel Nederland: "Opels van de nieuwe generatie bieden steeds meer. Veiligheid, multifunctionali- teit en rijplezier zullen naar een nog hoger niveau stijgen. De benodigde technologieen zijn al gereed. Overigens wil ik opmerken dat het ook in de toekomst niet om de auto alleen gaat. Serviceconcepten zoals de Opel Directlijn en Masterfit bepalen evenzeer de populariteit van ons merk. We moeten ons over de hele linie optimaal afstemmen op de wensen van de automobilist. Dat is een essentieel gegeven." Opel presenteert dit jaar onder andere de nieuwe Vectra en de ruimtewagen Zafira. Verder staat bij Opel de nieuwe versies van de Astra, zoals de coupe-versie, in de startblokken. De Heer: "De toe komst brengt spannende Opels die menigeen aangenaam zullen verras- sen en die perfect aansluiten op het tijdsbeeld. Daar zijn we rotsvast van overtuigt: het lukte ons ook de afgelopen dertig jaar."

Postiljon | 1999 | | pagina 14