NE-PO CDA stelt vragen over mislopen half miljoen Muzikale clown op koop- zondag in Nicuwc Passage Mercedes-Benz Patientenvoorlichting in GGITIGGIltGn PdkkGIl 'SllliprOUtGS' MiddCtl Dclfldnd 3311 Bedrijfswagens NIEUW OF GEBRUIKT Schieland Tel.: 010 - 245 79 92 Jaarvergadering PvdA Schiedam kwestie van kiezen V POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Gezamenlijke aanpak Nepo Bedrijfswagens B.V. Ruime snel wisselende voorraad bestelwagens Bornissestraat 10 Rotterdam Spaanse Polder www.bedrijfswagens.net Werkloosheid Fax: 015 - 361 50 52 Mercedes-Benz Uito 108D, poolwit, div. opties 53.200 km 03-1997 Mercedes-Benz Sprinter 2080, groen, kort/laag 129.660 km 10-1996 Mercedes-Benz Sprinter 2080, poolwit, lang/hoog 33.000 km 09-1997 Mercedes-Benz Sprinter 2080, poolwit, lang/hoog 48.000 km 07-1997 Mercedes-Benz Sprinter 3120, DC, open laadbak 106.500 km 10-1995 Mercedes-Benz Sprinter 4120, oprijwagen/lier 130.894 km 01-1996 Wij nodigen u graag uit in onze showroom Maak persoonlijk kennis met de succesvolle Vito, Sprinter en Vario. Diverse modellen direct uit voorraad leverbaar. UW PARTNER IN BEDRIJFSMATIGE MOBILITEITy 10 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Maandagochtend 15 maart is de Asbestslachtoffers- vereniging Nederland aanwezig in het patientenvoorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis. 's Middags tussen 14.00 en 16.00 uur is het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatienten (LCBB) present. Dinsdagochtend 16 maart is de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) aan wezig en dinsdagmiddag houdt de Alzheimer Vereniging Rotterdam spreekuur. Woensdagochtend 17 maart houdt de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie ANGO spreekuur. Op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur zijn leden aanwezig van de Psoriasisvereniging Rotterdam. Donderdagmiddag is van 12.30 tot 14.00 uur de Lupus Patientengroep aanwezig en van 14.00 tot 16.00 uur de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatienten. Ook patienten die niet worden behan- deld in het Schieland Ziekenhuis zijn welkom in het voorlichtings- centrum en op de goemde spreek- uren. SCHIEDAM - De gemeenten Schiedam, Vlaardingen, Delft en Schipluiden gaan gezamenlijk de verkeersproblemen aanpakken in Midden Delfland. De proble- men doen zich met name voor op de route Schieweg- Kandelaarweg-Kerkweg, de weg Abtswoude-Harreweg en de route Zouteveenseweg-Breeweg. Er zullen maatregelen worden getroffen om de verkeersveilig- heid te vergroten en vooral het vele 'sluipverkeer' aan te pak- ken. De maatregelen behelzen onder andere het terugbrengen van de maximumsnelheid van 60 km/u naar 30 km/u, spitsafsluitingen (behalve voor bestemmingsverkeer) en snelheidsremmers als drempels. Vooral in de spitsuren is er sprake van overbelasting van de smalle pol- derwegen in het Midden Delfland gebied, doordat automobilisten pro- beren files op de A13 te mijden. De Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. verhoogde verkeersdrukte leidt soms tot agressie. Elkaar tegemoet- komende automobilisten hebben vaak onvoldoende passeerruimte. Bovendien leiden de grote snelheids- verschillen tussen fiets- en autover- keer tot onveilige situaties. Onlangs vond er nog een dodelijk ongeval plaats. Beperking van het verkeer op een route leidt tot toename op een ande re. Daarom hebben de gemeenten gekozen voor een gezamenlijke aan pak. Een ambtelijke werkgroep toetst de komende maand de techni- sche en juridische haalbaarheid van de verschillende mogelijke oplossin- gen. Daarna maken de gemeentebe- sturen een gezamenlijke keuze, zodat dit jaar met de uitvoering van de maatregelen kan worden gestart. Gelijktijdig roepen de gemeenten de individuele weggebruiker op om de polderwegen zoveel mogelijk te mij den en het rijgedrag op deze wegen aan de omstandigheden aan te pas- sen. Het 'sluipverkeer' in Midden Delfland op de wegen Schieweg- Kandelaarweg-Kerkweg, Abtswoude-Harreweg en de Zouteveenseweg- Breeweg wordt gezamenlijk door de gemeenten aangepakt. (Foto: Ruud Veldkamp) SCHIEDAM - Op donderdag 11 maart houdt de PvdA afdeling Schiedam een ledenvergadering in wijkcentrum De Erker, Jan van Avenesstraat 32 te Schiedam. Er wordt op deze vergadering een nieuw bestuur gekozen en er wordt stilgestaan bij het functio- neren van de PvdA-fractie in de gemeenteraad. Tevens staat de herinrichting van het centrum (Broersveld en omgeving) op de agenda. De vergadering is voor leden en overige belangstellenden toegankelijk. Voor nadere informa- tie over deze bijeenkomst kan men zich wenden tot de secretaris van de PvdA-afdeling Schiedam Jos van Setten, telefoon: (010) 4708382. SCHIEDAM - Van de mogelijk- heid om met een subsidie van 610.000 gulden van het ministe- rie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) een project van de grond te tillen dat allochtone jongeren meer kans moet bieden op een baan, heeft het college van B &c W geen gebruik gemaakt. Dit is voor de CDA fractie een moeilijk te ver- teren beslissing. Met een aantal schriftelijke vragen heeft men het college over deze kwestie om opheldering gevraagd. Christine Lepidis, lid van de CDA- fractie: "Wij willen bijvoorbeeld weten waarom in eerste instantie wel een plan bij de minister van SZW is ingediend en waarom na afwijzing hiervan geen moeite is genomen om een herziene versie in te zenden. Wij hebben begrepen dat de gemeentelijke afdeling Werk en Scholing het niet nodig vond extra aandacht aan onder andere Turkse werklozen te besteden. En dat begrijpen wij niet." Het is het fractielid ook een raadsel waarom dit onderwerp niet ter spra ke is gebracht in de raadscommissie voor onder meer Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Volgens Christine Lepidis blijkt uit het Statistische Jaarboek 1998 van de Bestuursdienst en het Bureau Onderzoek en Statistiek van de gemeente dat in Schiedam 412 jongeren (in de leef- tijd van 15 tot 24 jaar) wonen met de Turkse nationaliteit. Daarvan staan 143 (35 procent) ingeschreven als werkzoekenden. In de leeftijds- groep van 25-34 jaar (583 perso- nen) is dat 62 procent. Het percen tage Marokkaanse werkzoekenden loopt hiermee vrijwel parallel. Het percentage werkzoekenden met de Nederlandse nationaliteit bedraagt respectievelijk zeven en acht pro- cent. Lepidis: "De werkloosheid bij allochtonen is dus hoog en daarom willen wij antwoord hebben op de voor ons onbegrijpelijke opmerking: 'dat het niet nodig is extra aandacht te besteden aan deze groepering1. Bovendien zijn wij zeer benieuwd naar de ontwikkeling in de laatste acht jaar van de werkloosheid onder Schiedamse allochtone jongeren." Aan de verstrekking van de 610.000 gulden subsidie is de voorwaarde verbonden dat het gemeentebestuur verdeeld over drie jaar een eigen bij- drage levert van 310.000 gulden. "We zijn ons er van bewust dat Schiedam een arme gemeente is, maar stel dat je per jaar vier mensen aan werk helpt dan is de bijdrage van rond de 100.000 gulden snel terugverdiend. Aan uitkeringen wordt een vergelijkbaar bedrag uit- gegeven." Christine Lepidis gaat er vanuit dat alsnog mogelijk is een verzoek voor de subsidie in te dienen. "Dat is uiteraard mede afhankelijk van de snelle reactie van het college op onze vragen." 01-12-! SCHIEDAM - De ondernemers van de Nieuwe Passage zetten ook dit jaar iedere eerste zondag van de maand hun deuren open voor bet winke- lend publiek. Zodoende kon iedereen zondag 7 maart tussen 12.00 en 17.00 uur terecht in het winkelcentrum. Dit keer bracht de muzikale clown Ron Ronell een bezoekje. De artiest is bekend van onder andere Circus Crone en Circus Althof. Clown Ron Ronell maakt tijdens zijn comedy-act een muzi kale wereldreis, waarbij de meest uitzonderlijke instrumenten worden bespeeld, zoals de 'zingende zaag', koebellen' en de 'kleinst bespeelbare viool'. Hij wist bierntee menig bezoeker te boeien. (Foto: Van Det fotopro- ducties) RQGAM Bergweg Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, 010-4180400

Postiljon | 1999 | | pagina 3