GRATIS Gehandicapten maken 'een nestkast voor uw turn' Mode Postiljon Fleurige lente-start in Nieuwe Passage ci \h.Engering mfL ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Rommelmarkt 'Beneluxflat' /gv Buslijn 54 rijdt andere route m 079 - 3437461 Eieren zoeken en knutselen in museummolen Woensdag 17 maart 1999 2e jaargang nummer 29 Voor meer informatie zie colofon pagina 3 VOOR PARTICULIEREN D E Z E WEEK Collectie Boekenweekgeschenken in bibliotheek Model- en maquettebouw leuk en interessant Fiets Toerclub Rijnmond opent seizoen Elders in deze krant vindt u de U'J Telefoon: 010 - 426 97 01 NIET ONTVANGEN? Broedpaartjes Dit is een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 2640 AB Pijnacker Tel: 01 5-361 5050 Fax: 015-3615052 SCHIEDAM cc 26 Zie de bonnen elders in de krant. SCHIEDAM - De recreatiever- eniging Beneluxflat houdt op zondag 21 maart de jaarlijkse rommelmarkt. Op het Chopinplein, 13e etage tweede ingang. Aanvang 13.00 uur. Toegang is gratis. WEKELIJKS - 0PLAGE 41.000 De nieuwste trends van o.a.. kleding, schoenen, briflen, sieraden cosmetica hatrstyling Op zondag 14 maart konden Schiedammers in Voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg nest- kastjes kopen. De nestkasten zijn gemaakt door de verstandelijk en/of licbamelijk gehandicapten van Dagcentrum De Woutershof. (Foto: Van Det fotoproducties) Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. Sinds 10 maart en tot 1 april is de Nieuwpoortweg (Schiedam) in een richting afgesloten. De afsluiting te maken met riool- werkzaamheden. Voor de reiziger betekent het dat lijn 54 in deze periode een andere route rijdt. Vanaf de Van Heekstraat rijdt de bus via De Brauwweg Strickledeweg, Philippusweg naar de Overschiesseweg. Vervolgens is alles weer normaal tot station Schiedam Centrum. De halte Jan van Riebeeckweg ter hoogte van de Nieuwpoortweg vervalt hierdoor. Vanaf station Schiedam Centrum richting Schiedam Woudhoek rijdt de bus zijn normale route. Bel DESTO VERSPREIDING uiterlijk DONDERDAG voor 12.00 uur en wij brengen alsnog de krant bij u thuis b.g.g. (079) 341 Ol 28 SCHIEDAM - Inwoners van Schiedam kregen afgelopen zon dag de kans een nestkastje voor hun tuin aan te schaffen voor het geringe bedrag f 10,-. Is dat zo bijzonder? Jawel, want het ging hierbij om nestkastjes die de ver standelijk en/of lichamelijk gehandicapten van Dagcentrum De Woutershof uit Schiedam hadden gemaakt. De actie 'een nestkast voor uw tuin' was georganiseerd door de afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam in samenwer- king met De Woutershof. "Ditmaal was het voor het eerst in voorlich tingscentrum De Groene Raat nabij dorp Kethel aan de Harreweg", aldus Dick van Leeuwen van Natuurontwikkeling. Bezoekers konden hier zondagmiddag kiezen uit een koolmezen-, pimpelmezen- of boomkruiperskast. De nestkasten konden kant en klaar worden aan- geschaft. Bij de nestkast kreeg men gratis aluminium spijkers en een fol der van de Vereniging van Vogelbescherming. De aluminium spijkers zijn bedoeld voor het ophangen van de nestkastjes. Deze spijkers infecteren de boom niet. In de folder kan de koper lezen waar de nestkast het beste kan worden opgehangen, welke vogels erin kun- nen broeden en hoe de nestkast schoon moet worden gehouden. Met de aanschaf van een nestkastje helpt men direct de vogels in de buurt en bestaat de kans om in de loop van maart een broedpaartje te volgen. In deze periode komen immers de eerste broedpaartjes in de tuin. Zij zijn op zoek naar een geschikte plek om eieren te leggen en hun jongen groot te brengen. Een nestkast is hiervoor een prima plaats. Wanneer een broedpaartje de nestkast geschikt vindt, begint er een heel ritueel. Van dichtbij kan het aanvoeren van nestmateriaal en voedsel voor de jongen worden gevolgd. Een leuke tijd, met name ook voor de kinderen. Zij kijken hun ogen uit. "Mensen die alsnog in het bezit van een nestkast willen komen kunnen deze aanschaffen bij De Groene Raat aan de Harreweg 19", zo ver- telt Dick van Leeuwen. "Van acht uur's morgens tot half vier's mid- dags is daar iemand aanwezig, behalve op vrijdag." Voor vragen over de actie 'een nestkast voor uw tuin' kan ook men contact opnemen met de Hoofdafdeling Groen- voorziening en Natuur, telefoon (010) 2465522. SCHIEDAM - Ook dit jaar komt de Paashaas weer in de molen De Nieuwe Palmboom langs en zal flink wat eideren verstoppen. Kinderen die willen helpen zoeken kunnen op zondag 28 maart vanaf 14.00 uur eieren zoeken. Daarna is er limonade met iets lekkers. Vervolgens kunnen de kinderen aan het knutselen gaan met mooie Paas- versiering. Ook worden er eieren geverfd.Tot slot is er nog een leuke verrassing. Er is maar beperkt plaats, dus snel reserveren.Telefoon: (010) 4267675. Toegang: f 8,50 per persoon. Leeftijd: 5 t/m 11 jaar. Einde middag: rond 16.00 uur. Plaats: Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34, Schiedam. SCHIEDAM - Op zaterdag- middag kwam het Passage-boe- meltje naar het overdekte win- kelcentrum Nieuwe Passage. Wegens de komst van de lente kregen alle Schiedatnse kinde ren tijdens deze 'lente-works- hop' de kans om hun creatieve talenten te laten zien. Deze keer werden er onder andere lente- bakjes met een plantje gemaakt. Daar waar nodig werd de bel- pende hand geboden. Ieder kind kon het fleurige zelfge- maakte lentehakje na afloop mee naar huis

Postiljon | 1999 | | pagina 1