Wordt fusiedub viifdeklasser? Met Postiljon en Van der Poel naar de Nijmeegse Vierdaagse ODC en Ursus gaan verder a SportClub Spaland Vul onderstaande bon in voor deelname VIERDAAGSE in Nijmesen. K<* grafia Postbus85 ..qg*reff-»0»B»rei2PAGIPJA 1.1 Hermes-DVS bestaat 115 jaar Rotterdam Marathon Marathon-dagkaart Bekende mensen Jeiigd Verblijf Conditie Er worden slechts 10 aanmeldingen gehonoreerd om aan dit grandioze spektakel deel te nemen. U verblijft gedurende de Vierdaagse in Parkhotel de Branding in Doorwerth****, inch: ontbijt, lunchpakket, dinerbuffet (excl. drankjes en telefoon). Het schoenenmerk Rockport geeft u dagelijks een schoon shirt, verder geven zij eenmalig een: cap heuptas regencape Rockport schoenen Bottlepack Alles all-in 550,- (incl. inschrijfgeld Vierdaagse) r Fred Meerhof van de fusieclub SportClub Spaland is belast met commu- nicatie, PR en sponsorbegeleiding. (Foto: Van Det fotoproducties) 24 MAART 1999 SCHIEDAM - Hermes-DVS bestaat op 8 april 115 jaar. Op zaterdag 10 april is er een feestelijke bijeen- komst in het clubhuis van Hermes- DVS, van 19.00 tot 20.30 uur. Adres: Nassaulaan 25, Schiedam. ROTTERDAM - Na Fabian Roncero, heeft de organisatie van de Rotterdam Marathon, met Joseph Kahugu een twee- de sub-2.08.00 loper aangetrok- ken. De 27-jarige Keniaan ein- digde oktober vorig jaar als vierde in de marathon van Chicago met een tijd van 2.07.59. Bij de vrouwen zal de Spaanse Ana Isabel Alonso starten. Zij is de houdster van het Spaans record met 2.26.51 en heeft vijf marathonzeges op haar naam staan. Verder starten bij de vrouwen de topatleten Christine Mallo uit Frankrijk en Daria Nauer uit Zwitserland. ROTTERDAM - Speciaal voor de Rotterdam Marathon op 18 april zal de RET Marathon-dagkaarten aanbieden. Met de kaart kunnen reizigers voor f 5,- de hele dag de lopers op de voet volgen. Kinderen van 4 tot 12 jaar en pas 65-houders betalen f 3,- voor de kaart. Voor dit bedrag kunnen de supporters de hele dag onbeperkt reizen met alle RET-lijnen, ZWN-lij- nen die een metrostation aandoen en met de IMS-stations in de gemeenten Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Capelle aan den IJssel. Wie met de auto komt, kan deze het best buiten de stad laten staan. Bij de verschillen- de stations is makkelijk te parke- ren, aangegeven als P+R, en kan verder worden gereisd met het openbaar vervoer. Op deze sta tions is de marathondagkaart aan het loket verkrijgbaar. De dagkaar- ten kunnen ook gekocht worden in diverse metrostations, bussen en trams en bij NS-stations en Albert Heijn-filialen in Rotterdam. SCHIEDAM - ODC Schiedam speelt in Sportpark Kethel aan de Schiedamsweg. Schiedamser kan bijna niet. Ursus speelde op Harga, op het terrein van HBSS nabij de rijksweg, maar moest nogal wat aan huur betalen en mocht intrekken bij ODC. De al eerder ingezette samenwerking smaakte naar meer en leverde uiteindelijk een fusie op. Met ingang van het komende seizoen gaat de vereniging verder als SC Spaland. Op I juli zal de nieuwe vereniging officieel worden opgericht. SportClub Spaland. Het is even wennen voor de leden en andere Schiedammers. Het tenue is ook al bekend en zal eveneens tot verbaas- de blikken leiden. Een licht blauw met wit gestreept shirt met zwarte- broek en lichtblauwe kousen. Volgens het persbericht is het een vereniging waar het voor pupil tot seniorlid, voor donateur, sympathi- sant en sponsor goed toeven is. Kan dat allemaal al gezegd worden van een club die nog niet officieel bestaat? Ursus staat immers onder- aan in de vierde klasse G en ODC speelt in de vijfde klasse in de serie B en kan alleen via een eerste plaats mee gaan doen in de nacompetitie om een plaats in de vierde klasse. De kans is dus klein dat SC Spaland vierdeklasser wordt danwel blijft. Fred Meerhof, namens het ad-inte- rim bestuur belast met de portefeuil- le communicatie, PR en sponsorbe geleiding, vreest dan ook het ergste, maar is een realist in optima forma. "Kijk, het is voor voetballers nooit leuk om iedere week te moeten ver- liezen en onderaan de ranglijst te bungelen, Mocht Ursus onverhoopt degraderen, dan is er wat ons als bestuur betreft nog niets aan de hand. Dan begint de selectie het nieuwe seizoen gewoon als vijfde- klasser en moet men proberen zo snel mogelijk een etage hoger te komen. Er is door Ursus alles aan gedaan om het niet zover te laten komen. Trainer Jaap van der Nol is vervan- gen door elftalleider Cock Zeij (ex- SVV). Hij zal in juli worden opge- volgd door John Marrevee (even eens ex-SW). Fred Meerhof speelde vroeger bij SVV en kent uit die periode heel wat bekende mensen. Hij speelde drie jaar onder ex-doelman en trainer Jan van der Velden. Maar Meerhof kent ook mensen als Henk Salari en John Marrevee (beiden werkzaam bij Excelsior Pernis dat onderaan staat in de B eerste klasse zaterdag). Voor Ronald Scholte, trainer van ODC, is er dus volgend seizoen geen plaats meer, terwijl deze oefenmees- ter enkele maanden geleden in de Postiljon de verwachting en hoop uitsprak dat hij de nieuwe club zou mogen gaan leiden. "We hebben een selectie gemaaktuit tien kandida- ten", geeft Meerhof aan. "Er bleven uiteindelijk twee namen over. Die van Scholte en Marrevee. Uiteindelijk hebben we gekozen voor een nieuwe man. We starten als nieuwe vereniging en eigenlijk past daar ook een nieuwe oefenmeester bij. We gaan natuurlijk ook over op een nieuw tenue. Ik had van het bestuur de opdrachtgekregen te onderzoeken wat de beste kleuren zouden kunnen worden voor SC Spaland. Toen ben ik in het verleden van DHS en Olympus gaan zoeken. DHS had bijvoorbeeld geel-zwart. Ursus en ODC kenden het rood-wit. Wil je niet te veel readies krijgen van mensen die beweren dat de ene kleur wat vaker voorkomt dan de andere en wil je geen discussies over het verleden, dan kun je beter iets nieuws verzinnen. Dat heb ik gedaan, al is het tenue natuurlijk niet echt nieuw. Denk aan Argentinie en je weet in welke outfit wij gaan voetballen." Ursus kon bij HBSS geen eigen jeugdafdeling opstarten. ODC daar- entegen had wel een behoorlijk grote club jeugdigen rondlopen. Mede om die reden en de bij elkaar passende culturen werd twee jaar geleden contact met elkaar gezocht. De gemeente juichte een fusie ook toe en van het een kwam al snel het ander. Men ziet dat SW, geen geld en wel een mooie accommodatie, en SMC, wel geld, maar geen goed onderkomen, elkaar hebben gevon- den. Dat voorbeeld voor ogen nemend zijn wij deze fusie ingegaan. Zowel Ursus als ODC beschikt over een seniorenafdeling van vijf teams. ODC kent maar liefst twaalf jeugd- teams, wij als Ursus niet een. Maar we hebben wel een grote sponsor- groep en dat heeft ODC weer niet. We willen die mensen proberen mee te nemen naar SC Spaland. De firma Willet (coderingsapparatuur) prijkt al op de shirts van Ursus en ODC. We hopen dat dit internationale bedrijf ons in de toekomst wil blij- ven steunen." Cor Hulsbus REGIO - Na het succes van vorig jaar is opnieuw besloten een Grafia/Van der Poel-team samen te stellen voor de 83e Nijmeegse Vierdaagse, die plaatsvindt op 20, 21, 22 en 23 juli. Vorig jaar was de belang- stelling groot. Velen zagen het wel zitten: wandelen op Rockport schoenen en deelne- men aan een geheel verzorgd vierdaagse-arrangement. Uiteindelijk werden tien deelne- mers geselecteerd en zij maakten er een onvergetelijke tijd van. Allen haalden zonder problemen de finish. In samenwerking met schoenenwin- kel Van der Poel Goed voor Voeten, die vestigingen heeft in Rotterdam, Gouda en Vlaardingen, biedt Grafia Print en Media Groep, uitgeefster van de Postiljon, worden opnieuw maximaal tien lezers in de gelegen- heid gesteld om het loopspektakel mee te maken. Daarbij loopt men gedurende vier dagen op speciale wandelschoenen van het kwaliteits- merk Rockport, de hoofdsponsor van de Nijmeegse Vierdaagse. Het verblijf tijdens de Vierdaagse is geheel verzorgd. De deelnemers zul- len deel uitmaken van het Grafia/Van der Poel-team. Op basis van vol pension verblijft men in het luxe viersterren parkhotel De Branding te Doorwerth, dat onder meer is uitgerust met een zwembad en een fitnessruimte. Een touringcar haalt de deelnemers elke ochtend op en brengt hen in de namiddag terug naar het hotel. Dankzij de steun van diverse spon sors betalen de deelnemers voor het gehele arrangement slechts f 550,-. Deelnemers dienen over een goede conditie te beschikken. De maxi mum leeftijd voor deelname is gesteld op 50 jaar. Om een goede 'mix' van jongeren en ouderen te krijgen is de minimumleeftijd voor deelname bepaald op 25. Belangstellenden kunnen zich aan- melden via de deelnamebon in dit blad. De inschrijvers die het beste onder woorden kunnen brengen waarom zij de Nijmeegse Vierdaagse willen meemaken zullen worden meegenomen in de verdere selectie. Cees en Peter van der Poel tonen de kwaliteitsschoenen van Rockport. (Foto: Ruud Veldkamp) Naam: m/v i Adres: Plaats: Telefoon: Leeftijd: Kilometers: 40 of 50 Geef uw motivatie, waarom u graag de Vierdaagse van j Nijmegen wil lopen. PRINT&MEDIA 2640 AB Pijnacker GROEP Deelname geschiedt op eigen risico en over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd.

Postiljon | 1999 | | pagina 11