SEAT zoekt het in karakter Heffingspoorten te zien op Internetpagina ANWB Gratis servicebrochures Campinggids op cd-rom Audi TT Coupe Veilig Veiligheid Muziek 24 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Volvo C70 2.5 T Convertible voor zomer in Nederland De Volvo C70 2.5 T Convertible is vanaf heden leverbaar. Om de consument te wijzen op het belang van olie, banden, uitlaat en remmen voor een voordelige, comfortabele en veilige rijstijl, heeft Peugeot rond deze onderwerpen een viertal brochures samengesteld. Deze brochures zijn geheel gratis verkrijgbaar bij elke Peugeot-deater in Nederland. Allerlei wetenswaardigheden over de auto zijn te vinden in de vier nieuwe brochures van Peugeot. In de folders: 'Alles over banden', 'Alles over uitlaten', 'Alles over olie verversen' en 'Alles over remmen' wordt het functioneren van de auto uitgebreid uit de doeken gedaan. Ook wordt besproken hoe de automobilist bepaalde problemen kan herkennen. ACSI heeft de eerste camping-cd- rom voor Europa op de markt gebracht met een ingebouwde routeplanner, een primeur op de onlangs gehouden Vakantiebeurs te Utrecht. De informatie is geba- seerd op de vertrouwde ACSI cam- pingdatabase, waarmee de schijf net zo betrouwbaar is als de bekende campinggids. Met deze cd-rom is het mogelijk interactief te zoeken naar de wensen van de kampeerder. Bovendien vindt de cd-rom gemakkelijk de snelste route naar de gekozen camping via de ingebouwde routeplanner. Via een formulier op de schijf kan men eenvoudig rechtstreeks bij de camping van keuze informatie opvragen en zelfs zonder taal- barriere een plaats reserveren. De ACSI Internationale Campinggids in boekvorm geniet een groeiende belangstelling door de jaarlijkse inspecties van zo'n 7600 campings door 260 selecteurs. De ACSI Internationale Campinggids kost 32,50 en de ACSI Camping-cd-rom Europa 29,95. Samen kosten ze 46,95. De ACSI campinggids nu ook op cd-rom. Onlangs is de Audi TT Coupe uit- geroepen tot Europa's Auto-1 van het jaar 1999. Audi wint de trofee voor de tweede maal; in 1995 viel Audi A4 in de prijzen. De verkie- zing werd dit jaar voor de achtste keer gehouden door Europa's grootste autobladengroep: AutoEurope, waarvan onder ande- re het Nederlandse Autoweek deel uitmaakt. Technici, coureurs en journalisten bepalen, samen met de lezers, uiteindelijk wie winnaar wordt van de wedstrijd. Zoals gebruikelijk is kunnen lezers van de Auto-Europe-bladen in twaalf landen hun stem uitbrengen via e- mail of post. Vervolgens worden de finalisten gejureerd door de internationale experts. De Audi TT Coupe was favoriet bij de coureurs Michele Alboreto en Mika Salo. De technici zetten de TT zelfs hele- maal op de eerste plaats. De lezers en journalisten lieten de Audi winnen samen met de Ford Focus. Voor het eerst in veertig jaar presenteert Volvo weer een open auto: de Volvo C70 Convertible. Twee jaar gele- den werd de auto geintrodu- ceerd tijdens de Detroit Auto Show in de Verenigde Staten, waar de verkoop begin 1998 startte. Dit voorjaar presen teert Volvo de C70 Convertible ook op ons con tinent. De Volvo C70 Convertible is een alleszins zinnenprikkelende auto. Flair, comfort en rijplezier zijn op elegante wijze bijeengebracht, maar met behoud van Volvo's traditione- le merkwaarden, waarin veiligheid van nature een centrale rol vervult. De convertible heeft een onmisken- baar eigen uitstraling meer is tege- lijk herkenbaar als een echte Volvo. Binnenin is de auto, die voldoende SEAT presenteert een com- pleet nieuw modellen-offen- sief. Het gaat hier om produc- ten die zijn afgestemd op veel- eisende kopers. In de toekomst zal dit imago voornamelijk het karakter van het merk bepa len. De nieuwe SEAT-kleuren zijn rood en zilver, die volgens de fabrikant respectievelijk staan voor geesrdrift en gezond ver- stand. Het sportieve studiemodel Toledo Cupra is daarom uitge- voerd in een heel speciale kleur rood. De Toledo Cupra accelereert in 47,5 seconden van 0 naar 100 kilometer per uur en haalt een plaats biedt aan vier volwassen inzittenden, een toonbeeld van modern Scandinavisch ontwerp. Lichte kleuren en elegante, eenvou- dige lijnen en vormen zorgen voor een kwalitatief hoogwaardig gevoel. Ook stelt de cabriolet van Volvo nieuwe maatstaven als het gaat om veiligheid voor open auto's. De car- rosseriestructuur van de Volvo C70 Convertible is afgeleid van die van de Volvo S70 en beschikt daarom over dezelfde veiligheidsvoorzienin- gen en een vergelijkbare bescher- ming bij aanrijdingen. Daarnaast is het de eerste auto in zijn soort met automatische gordelaanspanners op alle vier zitplaatsen. Uiteraard vormt een koprol het Ias- tigste veiligheidsvraagstuk bij de ontwikkeling van een open auto. In het geval van de Volvo C70 Convertible zijn de voorste raam- topsnelheid van bijna 240 km/h. Overigens zijn de prestaties niet ten koste gegaan van de veiligheid van de wagen. Veiligheid is een obsessie van SEAT. Het bewijs hier voor is te vinden in alle uifvoeringsvarian- ten van de nieuwe Toledo. Het gaat hierbij om de Toledo Cupra, de Arosa Geneva, de Ibiza, de Cordoba-gamma en de Gran Via. In alle varianten zijn actieve en passieve veiligheid, rijplezier, pres taties en comfort gegarandeerd. De SEAT Toledo wordt inmiddels reeds met veel succes verkochr in verschillende Europese landen. Vanaf half april staat het model in de Nederlandse showrooms. stijlen met staal verstevigd. Aan de achterzijde komen in geval van een koprol in een fractie van een secon- de automatisch twee rolbeugels omhoog, die zijn verborgen achter de achterste hoofdsteunen. Volvo heeft dit systeem ROPS genoemd; de afkorting van Roll Over Protection System. Het openen en sluiten van de kap geschiedt volledig automatisch. Hij wordt bediend en vergrendeld met slechts een druk op de knop. Handenarbeid is niet vereist, er zijn geen extra haken of sloten. De elek- trisch verwarmbare achterruit is gemaakt van glas. Als de kap dicht- gaat functioneert het klimaatsys- teem geheel automatisch. Wanneer de softtop omlaag gaat schakelt het systeem over op handmatige bedie- ning. Het audiosysteem is volledig geinte- Momenteel wordt door overhe- den (rijk, provincie en gemeen- ten) besproken waar de heffingspoorten moeten komen te staan als rekeningrijden daad- werkelijk wordt ingevoerd. Uit een onderzoek van het televisie- programma Nova en het ANP blijkt dat bijna tachtig procent van de Nederlandse bevolking tegen rekeningrijden is. Toch heeft de ANWB de indruk dat veel mensen zich niet realiseren dat de heffingspoorten niet alleen op de snelwegen, maar ook op wegen van provincies en gemeenten zullen worden geplaatst. Dit om sluipver- greerd. De opstelling en het formaat van de standaard ingebouwde luid- sprekers zijn zeer zorgvuldig bepaald om een haarzuiver geluids- effect te kunnen bewerkstelligen. De standaardspecificatie omvat tien luidsprekers, maar uitbreiding naar twaalf of veertien is mogelijk. De Volvo C70 Convertible kan overi gens ook worden uitgerust met een Dolby Surround ProLogic-systeem dat garant staat voor een allround- effect. Speciale aandacht verdienen hierbij de in de achterstoelen inge bouwde subwoofers. De Volvo C70 wordt standaard geleverd met de 2,5 liter vijfcilinder light-pressure turbomotor - de 2,5 T - die ook in het vooronder van de 'gesloten' Volvo C70 is te vinden. De handgeschakelde versie sprint in 8,5 seconden van nul naar honderd. hij levert een topsnelheid van 220 kilometer per uur. De Volvo C70 2.5 T Convertible is leverbaar voor 119.750,-. keer te voorkomen. Naast de kaart- jes in de Kampioen, die vanaf deze week wordt verspreid, zijn ook op de Internetsite 'ANWB City' (www.anwb.nl) sinds kort overzich- ten te vinden waarop staat aangege- ven waar de heffingspoorten voor rekeningrijden mogelijk worden geplaatst. Het betreft plattegronden van de omgeving Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam. De tolpoor- ten zijn door middel van rode pun- ten aangegeven. Nog niet duidelijk is of alle sluiproutes worden voor- zien van een heffingspoort. In som- mige gevallen wordt overwogen bepaalde wegen in de spits af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer.

Postiljon | 1999 | | pagina 15