Schiedams havengebied gaat weer br Bijeenkomst over vrij wi 11 igerwerk vluchtelingen Dameshockey op landelijk Midwinterhoorntoernooi Dokter in prak Ziek zijn is geen pretje Grote hennepkwekerij ontmanteld Arabische les in wijkcentrum Dreesplein Verwaarloosd DE POSTILJON EDIT1E 12 PAGINA 5 Het is mij dan toch gebeurd. Ik ben ziek. Een paar dagen geleden kon- digde bet zich al aan: droge keel, pijn bij het slikken (alsof er naalden in m'n keel werden geprikt), steken in mijn oren en een verdacbt hoest- je. Elk gevoel van evenwicbt is sinds vanmorgen verdwenen: zittend op een stevige stoel aan de ontbijttafel heb ik bet idee dat het buisraad, net als op een schip op zee, been en weer beweegt. En alsof dat allemaal niet genoeg was kon ik afgelopen nacbt de slaap niet vatten. Ik lag te klap- pertanden van de kou. In eerste instantie kan ik geen koortsmeter vinden, maar de ther mometer van het aquarium kun je voor zoiets ook gebruiken. Het kwik wijst 39.8 aan. Gelukkig ligt er in het keukenkastje wat paraceta mol, waarvan ik dankbaar gebruik maak. Sanne, m'n assistente, besluit van morgen voor het raam van de wachtruimte een briefje op te han- gen met daarop aankondiging: "De dokter is ziek". Ik kan me daarin niet helemaal vinden. De dokter ziek: mooie reclame hoor. Zelf vind ik 'onvoorziene omstandigheden1 wel aardig, maar Sanne is bang dat de patienten dan het ergste zullen denken. Dus wordt het: Wegens griep gesloten', met wederzijds goedvinden, hetgeen nu vanaf de straatkant te lezen valt. Ondanks dat ondernemen diverse mensen pogingen om de voordeur open te breken. Even later zit ik in m'n pyjama op de bank in onze woonkamer. M'n vrouw is bezig met stofzuigen. Het geluid van het schoonmaak-onding suist door tot in mijn hoofd. Bea wil met de stofzuiger bij de bank, dus moet ik mijn benen optillen. Ondanks de herrie hoort ze me kreunen en steunen. "Als je niet lek- ker bent ga dan je bed in?, zegt ze. Ze heeft, zoals zo vaak, gelijk en dus ga ik naar boven. En daar lig ik dan, met een groot glas sinaasappelsap op het nacht- kastje naast me. Als je keelpijn hebt doet alles wat je inslikt pijn. Koude dranken willen nog weleens ver- zachtend werken, op een uitzonde- ring na. Melk. Melk verslijmt, waar- door je een soort stikgevoel kunt krijgen. Trouwens, ik ben eigenlijk best benieuwd naar hoe mijn keel eruit ziet. Soms zijn de amandelen in je keel, aan weerszijden van het gehemelte, zo opgezwollen, dat de doorgang bijna geblokkeerd is. Boven de wasbak in het toilet hangt een klein spiegeltje. Ik stap uit bed, haal een lichtje uit m'n dokterstas en strompel naar de kleine ruimte. Terwijl ik met m 'n ene hand met het lichtje in mijn keel probeer te schij- nen, beweeg ik met mijn andere hand het spiegeltje heen en weer om te zien wat er zich in mijn keel afspeelt. Ik zie niets. Voordat ik goed en wel kan kijken is het spie geltje al beslagen. Ik duik mijn bed dus maar weer in. Tergend langzaam gaan de uren voorbij. Bea heeft een bel neergezet om mee te klingelen als ik wil dat ze boven aan mijn bed komt. In het begin is ze er telkens stipt als ik bel, maar in de loop van de dag is ze minder geneigd om te komen. En dat terwijl mijn behoefte aan paracetemol, hoestdrank, ijs, een gesprekje, kortom aan gezelschap steeds groter wordt. "Heb je nu alweer gebeld?"vraagt ze, nadat ik haar weer eens besteld heb om m'n kussen goed te leggen. "Nou, ziek zijn is geen pretje hoor"probeer ik mij te verdedigen. "Nee, dat klopt" antwoordt ze. "Ziek zijn is voor jou geen pretje en om eerlijk te zijn, voor mij ook niet" Beschaamd houd ik mijn mond. Ik weet wat ze bedoelt. "Je hebt gelijk schat', zeg ik tarn. "Ik ga proberen om morgen weer beter te zijn. Ziek zijn is inderdaad geen pretje. Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM - Vijf partijen ondertekenden donderdag 18 maart een overeenkomst waar- mee de Schiedamse Wiltonhaven een nieuwe kans krijgt uit te groeien tot een belangrijk econo- misch gebied. Zowel overheid (Provincie Zuid-Holland, ge- meenten Schiedam en Rot terdam) als bedrijfsleven gaan zich actief inzetten om op het sterk verwaarloosde terrein een geavanceerd maritiem- en trans- portcentrum van de grond te til- len. Dit zal naar verwachting 1300 banen opleveren, waarbij geen nog rekening is gehouden met het neveneffect dat de activiteiten van het centrum zullen hebben op de groei van aanverwante bedrijven in de regio. Met de verwezenlijking van het mari tiem- en transportcentrum is een investering gemoeid van 120 miljoen gulden. R. Vredebregt, namens de gemeente betrokken bij de nieuwe ontwikkeling: "Met bijdragen van de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Economische Zaken, Schiedam, Rotterdam en de inzet van vier bedrijven die bekend staan om hun innovatieve houding moet dit voorheen zo belangrijke gebied weer gaan bruisen. De bereidheid van deze bedrijven om samen te werken is groot. Dat biedt goede perspectieven voor de toekomst. Het ernstig verwaarloosde terrein in Vijf partijen ondertekenden donderdag 18 maart een overeenkomst waarmee De Schiedamse Wiltonhaven de kans krijgt uit te groeien tot een belangrijk economisch gebied. (Foto: Van Det fotoproducties) de directe omgeving van de Vijfsluizen wordt op dit moment bouwrijp gemaakt voor nieuwe bedrijvigheid. Bovendien wordt het gebied uitge- breid met twee werven. De repara- tiewerf van Wilton gaat onderdeel uitmaken van YVC (Rotterdam Bolnes). Ook de nieuwbouwwerf van dit bedrijf, thans nog gevestigd in Capelle aan de IJssel, verhuist naar Schiedam. Van Seumeren Holland behoort tot de grootste kraanoperators van de wereld. Grote bedrijven die, volgens de woordvoerder van de gemeente, Schiedam weer een belangrijke industriele havenfunctie kunnen geven. Naar de mening van Vredebregt ziet het er naar uit dat Schiedammers in de toekomst weer trots zijn op de prestaties die op en aan de Nieuwe Waterweg worden geleverd. SCHIEDAM - Op initiatief van Stichting Vluchtelingenwerk Schiedam is in november 1997 het project vluchtelingenmannen 40+ opgezet. Met dit initiatief zoekt de stichting in samenwer- king met een aantal andere orga- nisaties een oplossing voor de problemen van alleenstaande vluchtelingen- en asielzoekers- mannen van 40 jaar en ouder. Veel van deze mannen is het niet gelukt zich de Nederlandse taal eigen te maken. Van integratie is mede hierdoor en omdat een groot deel van de mannen werkloos is, weinig sprake. Door het gemis van familie die of ontbreekt of in het vaderland verblijft, heeft een aantal van deze mannen ook te kampen met psychische problemen. Enkele deelnemers hebben taalles- sen gevolgd en een cursus sociale vaardigheden. Een goed middel om deze Schiedamse vluchtelingenman nen in contact te brengen met Schiedammers is het verrichten van vrijwilligerswerk. Veel organisaties in Schiedam hebben een flink tekort aan vrijwilligers. Binnen deze groep vluchtelingengroep is een behoor- lijk potentieel aanwezig. Vandaar dat onder andere Vluchtelingenwerk Schiedam, De Erker, PJ Partners, Rode Kruis, Algemeen Maatschappelijk Werk en het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam het initiatief hebben genomen tot een themabijeen- komst, die gehouden wordt opo dinsdag 30 maart, van 13.30 tot 16.00 uur. Indien men belangstelling heeft om de bijeenkomst bij te wonen, kan men contact opnemen met het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, telefoon (010) 2465012. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam stelde vrijdagmiddag, na een tip van politiecollega's van een andere regio over een hennepkwekerij, een onderzoek in. In een pand in de Van Deventerstraat in Schiedam werd op zowel de bene- den- als bovenverdieping een grote in bedrijfzijnde hennepkwe kerij aangetroffen en ontmanteld. Zo'n drieduizend hennepplanten, alsmede de voor de groei beno- digde apparatuur, werd inbeslag genomen. Uit onderzoek door medewerkers van het elektriciteits- bedrijf bleek dat de voor de kwe- kerij benodigde stroom illegaal werd afgetapt. SCHIEDAM - Op zaterdag 27 maart start de Arabische les voor vrou- wen en mannen in het wijkcen trum aan het Dr. Willem Dreesplein 2. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus bestaat uit vijftien lessen van anderhalf uur en de kosten zijn f 150,-. De lessen worden gehouden van 10.00 tot 11.30 uur. Inschrijving mogelijk aan de administratie van het wijk centrum Dreesplein. Telefoon: (010) 4738671. SCHIEDAM - het dinsdagveterinnenteam' van hockeyvereniging SPIRIT heeft donderdag 18 maart een landelijk Midwinterhoorntoernooi gehouden. Op het ogenblik speelt het team in de C poule en staat op de tweede plaats met nog vier wedstrijden te gaan. Het dameshockeytoernooi begon om 10.30 uur met een massale warming up onder professionele leiding van Barbara Fleismann. Het evenement werd gehouden bij Hockeyclub Spirit aan de Hargalaan, Schiedam. Wie meer wil weten over de activiteiten van het dinsdagveterinnenteam kan bellen met Astrid Poot, (010) 4702750. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 5