ranglijst uitgedrukt in score Stand op Het eerste Heineken Asvion Paastoernooi -rInteractieve veiling Ruime winst voor heren voor stjchtj Rop"arun Korenbeurs PPSC en HBSS vermaken het Scbiedamse publiek Medailles voor turnvereniging Excelsior Reunie Korfbalvereniging Bijeenkomst Modelbouwstichting Koor De Weerklank zoekt versterking Kappersgroepen in Kluphuis Oost Overwinning Routiniers Stoppen 31 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 De voetbalteams van Piet Jonas (HBSS) en Ron de Bruijn (PPSC) moesten afgelopen weekeinde het tegen elkaar opnemen. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM -Vorige week hield de turnvereniging Excelsior haar onderlinge wedstrijden in de sporthal Margriet. Dit evenement keert elk jaar terug en trekt altijd veel belangstelling van de jeugd- leden en hun familieleden. Onder oplettend oog van de jury en enkele honderden belangstellen- den werden de voorgesschreven oefeningen van ruim 140 leden bekeken. De winnende deelne- mers ontvingen aan het eind van de dag een medaille. De beste leden mochten daarna de vereniging vertegenwoordigen in het rayon Delfland. Deze wedstrijd vond afgelopen zaterdag plaats. Hieraan namen zo'n 160 meisjes en jongens van acht verenigingen deel. Namens Excelsior konden diverse jeugdleden een medaille ophalen: Roxanne Doejaren en Cherell Nijman (goud) en Isaura Schuitemaker, Arjanne Baron,Tom van de Heuvel en Wesley Kooring (zilver). Turnvereniging Excelsior doet naast turnen ook aan strand- wandelingen, kampweekenden en sponsorspringen. Voor meer infor- matie: (010) 4734909. SCHIEDAM - De korfbalvereniging SSC Harga organiseert op zater dag 26 juni een feest/reunie waar- voor reeds uitnodigingen zijn ver- stuurd aan leden, oud-leden en donateurs. Op 1 juli 1999 bestaat de korfbalvereniging namelijk 25 jaar. SSC Harga is en fusie van S.C. Schiedam en R.S.V. Spangen. Leden of-oudleden die nog geen uitnodiging hebben ontvangen, kunnen bellen met (010) 4715002. SCHIEDAM - De Stichting Stimulering Model Maquettebouw Schiedam e.o. houdt op 1 april een openbare bijeenkomst in de zaal van cafe De Posthoorn, Hoofdstraat 13 (de Gorzen). De bij eenkomst begint om 20.00 uur. De avond is toegankelijk voor ieder- een die geTnteresseerd is in modelbouw van schepen. Op de bijeenkomst is er informatie over bouwplaten, het bouwen van modelschepen en het varen daar- mee. Voor nadere inlichtingen: (010) 4271947 of (010) 4734981. SCHIEDAM - Het koor De Weerklank van Klubhuis Zuid vier- de onlangs zijn tienjarig bestaan. Maarten Wildervanck, de dirigent begeleidt het koor met de piano. Regelmatig wordt het koor uitge- nodigd voor een optreden buitens- huis. Belangstellenden zijn wel- kom op de dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur in Klubhuis Zuid. Men kan dan komen kijken en luisteren hoe het er aan toe- gaat. Inlichting en aanmelden bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 te Schiedam. Telefoon: (010) 4267297. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost zijn meerdere kappersgroepen. Op maandag- en donderdagmorgen zijn er nog een paar plaatsen vrij voor mensen die willen leren knip- pen, permanenten en watergol- ven. Deelnemers krijgen hulp van cursisten die al wat langer bezig zijn en van de lerares. De kapper- cursus wordt elke keer per blok van zes lessen betaald. Een blok kost f 25,-. Met een Rotterdampas krijgt u korting. U betaalt dan f 18,75. Ook voor modellen is er plaats. Opgave: Kluphuis Oost, Boerhavelaan 79, telefoon (010) 2451818. SCHIEDAM - De stand op de ranglijst was duidelijk. Het 'klei- ne1 HBSS moest het opnemen tegen het 'grote' PPSC. Beide voetbalclubs waren dit seizoen ambitieus begonnen, maar vech- ten nu voor andere uitgangspun- ten. De ploeg van Ron de Bruijn weet zich geplaatst voor de nacompetitie. Dat kan HBSS ook overkomen, maar dan in de strijd tegen degradatie. In ieder geval verloor die ploeg van het sterkere PPSC. Op papier lijken derby's altijd span- nend te worden. Ook in dit geval kreeg het publiek dat zaterdag de moeite had genomen het duel tussen beide Schiedamse ploegen te aan- schouwen, een fijne pot voetbal voorgeschoteld. Veel doelpunten en veel leuke momenten voor beide doelen. Wat wil een voetballiefheb- ber nog meer? Spanning, spektakel en sportieve sporters. De teams van Ron de Bruijn en Piet Jonas wilden er wat van maken en deden dat ook ten overstaan van enkele honderden Schiedammers. De thuisploeg zette de gasten meteen onder druk en bestormden het vijan- delijke doel. Edwin Ibrisomivic zorgde voor de eerste treffer van de middag. Achmed Bouaouzan voor de tweede. Het duel leek gespeeld. Met deze 2-0 ruststand gingen beide partijen met andere gevoelens de kleedkamers in. HBSS had net iets te SCHIEDAM - Pasen is voor hoc- keyvereniging Asvion het 'week end' waar de extra vrije dagen worden gebruikt voor het tradi- tionele paastoernooi. Het evene ment dat al sinds de jaren vijftig wordt georganiseerd en niet meer is weg te denken bij de Thurlede-vereniging. Dit jaar zal het nog grootser kunnen worden aangepakt, want Heineken, sponsor van de KNHB, ziet in het paastoernooi een gelegenheid om de activiteiten in de hockeywereld ver- der uit te breiden. De sponsoring van deze bierbrouwer zorgt er voor dat het toernooi nog meer kwaliteit kan bieden. De organisatie is in SCHIEDAM - In de thuiswed- strijd tegen de Integer Groep uit Krommenie heeft het eerste herenteam van tafeltennisvereni- ging de Korenbeurs de eerste overwinning van de voorjaars- competitie behaald. Na een ruime nederlaag van Frank Rerigenhart tegen Scott speelde Paul van de Leur een overtuigende eerste wedstrijd tegen Verhaegh. In een uit- stekende tweede wedstrijd zorgde Paul van de Leur na een overwin ning op Scott voor een tussenstand van 4-1. Na de pauze liepen de heren uit Schiedam eenvoudig uit naar een eindstand van 8-2. Ook het tweede herenteam behaalde de eerste winst van het seizoen. Bij weinig gekregen en snakte dus naar revanche. En dat kreeg de ploeg dan ook. In de tweede helft kwamen de Harga-bewoners sterk terug. Good old Eaust van der Meer zorgde voor de 2-1 en heel HBSS veerde op. Van der Meer, teruggehaald door coach Jonas, scoorde inmiddels drie maal in de twee door hem gespeelde duels in de hoofdmacht. november gestart met het versturen van de uitnodigingen. Dit jaar zullen er maar liefst 28 teams aan het toer nooi meedoen. Alle deelnemers krijgen de kans op om het complex te kamperen, zodat niemand maar iets hoeft te missen van het feest. De leden van Asvion zorgen voor de rest, van het versie- ren van het gebouw tot het serveren van eten en drinken. Op Goede Vrijdag worden de bui- tenlandse teams in 't Sterretje ont- haald en gaat het feest beginnen. Een dag later worden de eerste wed strijden gespeeld en is er een lunch en diner. Op zondag gaat het toer nooi weer verder. Op paasmaandag zijn de laatste wedstrijden gepland. de thuiswedstrijd tegen Fiirst Kantoors uit Heerlen behaalden zij een overwinning van 6-4. Het eerste damesteam stond tegen koploper Hoonhorst voor een zware opgave. Het besloot met twee winstpartijen de uitslag met 4-6; een alleszins draaglijk aanzien. Vooral het tweede damesteam wist een prima stap te zetten naar het kampioenschap in de tweede divisie. Met een overwinning van 10-0 verstevigt het volgende week tijdens een inhaalwedstrijd tegen Woerden de koppositie. Het derde damesteam haalde weder- om ruim uit. Een dubbelspel van Gerst en Waterreus zorgde voor een eindstand van 9-1 op het scorebord. Niet zeker is overigens dat het kam pioenschap in de vierde divisie poule wordt behaald. Aangezien concur rent Treffers de wedstrijd won met 10-0, staat deze ploeg maar liefst twaalf punten voor. Van der Meer is een voorbeeld voor de jongeren die het dit seizoen moei- lijker hebben dan verwacht. HBSS zakte immers anderhalf jaar geleden naar de derde klasse en lijkt nu op weg naar de vierde klasse. Zeker nadat Arjan van der Lee het balletje breed lefde op Micha Keemink. De derde PPSC-treffer leek de genade- klap, maar Erwin Huygen, normali- ter uitkomend in het tweede elftal, zorgde voor de 3-2. De slotfase dreigde zeer spannend te worden en beide ploegen zochten de aanval op. Vijf minuten voor het eindsignaal was het Erik van Harmelen die aan alle HBSS-dromen een einde maak- te. De 4-2 nederlaag kwam heel hard aan. Trainer Piet Jonas, die vorig jaar op een haar na de perio- detitel miste en als vijfde eindigde, vecht nu dus tegen degradatie. "Het zal heel moeilijk worden. We heb ben nog drie duels te gaan en moe- ten nog zeven punten pakken om in veilige haven te belanden. Op 10 april krijgen we TAC'90 thuis en die staan vijf punten onder ons op de laatste plaats. Vervolgens krijgen we BMT en SEV. Ploegen die misschien nergens meer om strijden. Uiteindelijk zal er een ploeg rechtst- reeks degraderen. De voorlaatste club zal een beslissingswedstrijd spe- len tegen een vergelijkbare ploeg uit de derde klasse A. ROTTERDAM - Zeven stu- denten van de Hogeschool voor Economische Studies (HES) te Rotterdam organise- ren van 29 maart tot 24 april een interactieve veiling. Daarbij zullen onder andere gesigneer- de shirts van de drie Rotterdamse topclubs Feyenoord, Sparta en Excelsior bij opbod geveild worden. De opbrengst van de veilig gaat naar Stichting Roparun. Gedurende een periode van vier weken kunnen mensen die bijvoor- beeld een gesigneerd shirt willen bemachtigen, via fax of e-mail bie den. Ze krijgen, nadat ze geboden hebben, bericht of hun bod het hoogste is. Ook zullen ze wekelijks op de hoogte gehouden worden Terwijl Piet Jonas al zeker weet dat hij ook volgend seizoen de scepter over zijn ploeg zwaait, daar verkeert Ron de Bruijn van PPSC in een geheel andere situatie. "Ik moet van- wege te drukke werkzaamheden helaas stoppen. Mijn opvolger is een oude bekende van mij, Ruud Spierings. Nu nog trainer van HOV 2 en de Al-junioren. Ik heb met hem gespeeld en we zijn al jaren bevriend. Ik heb zijn naam laten vallen en hij heeft gesolliciteerd. En met hem nog drie anderen. Uiteindelijk vernam ik van het bestuur dat Ruud het was geworden. Nee, ik zal hem niet voor de voeten gaan lopen. Hij mag wel een beroep op me doen voor bijvoor- beeld de B-selectie. Als het kan, wil ik de club zeer zeker helpen. Ik ben met 22 'dienstjaren' toch een echte PPSC-jongen. Nogmaals, ik betreur het enorm, want het ging allemaal prima. Als trainer sta ik soms boven en soms tussen de spelersgroep. Nee, ik ben zeker geen boeman. De relatie met de spelers is perfect en ik heb begrepen dat ze me een fraai afscheidscadeau willen geven. We werden onlangs al periodekampioen en weten ons al geplaatst voor de nacompetitie. Een promotie naar de tweede klasse zou inderdaad prachtig zijn. Ik hoop dat het de spelers lukt. Cor Hulsbus van de geboden bedragen, zodat er eventueel opnieuw geboden kan worden. Belangstellenden kunnen vanaf 29 maart beginnen met bieden: fax- nummer: (010) 2909006. Een bod via de fax moet een drietal elemen- ten bevatten. Ten eerste het artikel waarop geboden wordt. Ten twee de het geboden bedrag en ten derde de gegevens van de bieder. Wie per e-mail wil bieden, kan de website www.shirts.nl raadplegen. Op de site staat ook een overzicht van de te veilen artikelen. Deze lijst is ook op te vragen via bovenver- meld faxnummer. Er kan worden geboden tot en met 23 april. De veiling wordt afgesioten met een feestelijke middag, waarop de artikelen worden overhandigd aan de hoogste bieders. Ook zal dan de totale opbrengst van de actie bekend worden gemaakt.

Postiljon | 1999 | | pagina 13