Eerste patienteninformatiemarkt Schieland slaat aan Tijdelijke nieuwe hoofdingang Station Vrijwilligers voor tuinen bij De Groene Raat 010-245 79 92 j VITO 108 CDi "Amigo" Paas-workshop in Nieuwe Passage Playbackfestival in Blauwe Brug BESTELAUTO'S Expositie Jacques Tange verlengd Nepo Bedrijfswagens B.V. Bornissestraat 10 Rotterdam Spaanse Polder Ruime, snel wisselende voorraad bestelauto's www.bedrijfswagens.net POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 42 Gevarieerd De nieuwe CDi-motop met directe inspuiting volgens het Common Rail-princtpe paart grotere prestaties en een iger brandsfcofverbruik aan betere uitlaatgas-emissies en een lager mator-geluid. vanaf fl. 31.900,- 14.475) fl. 389,-* per maand ROGAM BEDRIJFSWAGEIMCEIMTRUM 31 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - het Passage Boemeltje staat op zaterdag 3 april, tussen 12.00 en 16.00 uur weer gereed in het het overdekte winkelcentrum Nieuwe Passage. Schiedamse kinderen kunnen zich via de paas-workshop op het cre- atieve vlak ontwikkelen. Er kunnen eieren geschilderd worden en er worden paasmaandjes gemaakt. Uiteraard gebeurt alles onder des- kundig toezicht en daar waar nodig wordt de helpende hand geboden. leder kind krijgt het zelf- gemaakte paas-artikel mee naar huis. SCHIEDAM - Om mee te doen aan het Playbackfestival in De Blauwe Brug op vrijdagavond 23 april kun nen tieners van 10 tot en met 18 jaar zich aanmelden. Dit moet voor 12 april gebeuren bij De Blauwe Brug (Bachplein 590). Hierbij dient te worden aangege- ven wie men gaat playbacken. Men kan iets alleen nadoen, of met een groepje. Het is belangrijk dat ook de eigen muziek (bij voor- keur op CD) wordt meegenomen. Entree is f 2,- (deelnemers gratis toegang). ledereen die meeedoet krijgt twee vrijkaartjes om weg te geven. Meer informatie: (010) 2470464. SCHIEDAM - De tentoonstelling van vrolijke en kleurrijke meube- len van de Schiedamse kunstenaar Jacques Tange in het Pand Paulus is wegens de grote belangstelling verlengd tot en met 18 april. De expositie is te bezichtigen van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Op tweede paasdag, mandag 5 april, is Pand Paulus geopend voor publiek (gesloten op vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 april). Pand Paulus is gevestigd aan de Korte Haven 125 te Schiedam. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 De eerste patienteninformatiemarkt in het Schieland Ziekenhuis vond afgelopen zaterdag plaats en kon zich ver- heugen in een grote belangstelling. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Meer dan veertig patientenverenigingen presen- teerden zich zaterdag in het Schieland Ziekenhuis in een ont- spannen omgeving. De belang stelling was groot: honderden bezoekers bezochten de patiente ninformatiemarkt. Daarnaast lieten ook radio Schiedam en de ziekenomroep patienten die - in of buiten het ziekenhuis - aan hun bed gekluisterd waren, mee- genieten van hetgeen zich in de hal van de polikliniek afspeelde. De markt was bedoeld om mensen de gelegenheid te bieden kennis te maken met de patientenverenigin gen. Tevens was het mogelijk informatie te krijgen van gespecia- liseerde verpleegkundigen, het Service Punt Apotheken, de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord en de GGD Nieuwe Waterweg Noord. De organisatie was in handen van het Schieland. Directe aanleiding voor het orga- niseren van deze informatiemarkt was het vijfjarig bestaan van het patientenvoorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis. De vrijwillige medewerkers van het voorlichtingscentrum verstrekken algemene informatie aan patien ten, bezoekers en hulpverleners. Zij informeren over bijvoorbeeld ziektebeelden, onderzoeken, behandelingsmethoden, nazorg en hulpmiddelen. De medewerkers dragen tevens zorg voor de bege- leiding van patienten die moeilijk de weg kunnen vinden. SCHIEDAM - Sinds maandag 29 maart heeft station Schiedam Centrum tijdelijk een nieuwe hoofdingang. Deze ligt links van de bestaande hoofdingang, tegenover de ingang van het informatiecentrum Beneluxlijn. De bestaande hoofdingang en een deel van de aansluitende voetgangerstunnel worden ges- loopt in verband met de bouw van het metrostation Schiedam Centrum. Om het station toegankelijk te hou- den is een nieuwe tijdelijke ingang gemaakt, links van de oude hoofdin gang. Hier vandaan worden reizi- gers via de garage onder de Brandersbrug naar perron 1 geleid. Vanaf perron 1 komen reizigers weer in de voetgangerstunnel rich- ting perron 2, 3 en 5. Hierdoor wordt de loopafstand van en naar de perrons langer. Deze situatie duurt tot 2002. De ingang aan de achterzijde van het staion blijft gewoon in gebruik. De komende jaren wordt station Schiedam Centrum omgebouwd tot een een gecombineerd NS- en metro- station. De houten kap die de huidi- ge hoofdingang markeert wordt ges- loopt. Het station krijgt over enkele jaren op dezelfde plaats een nieuwe ingang met een glazan kap. De nieuwe hal geeft toegang tot het metrostation en het NS station. De hal biedt ruimte aan kaartver- kooploketten en winkeltjes. Ook de fietsenstalling krijgt weer een defini- tieve plaats in het station. Schiedam Centrum wordt een belangrijk open- baar vervoerknooppunt. In 2002, als het station klaar is kan hier wor den overgestapt van trein op metro, stad- en streekbussen en mogelijk Tramplus. SCHIEDAM - Voor het project Voorbeeldtuinen bij voorlich tingscentrum De Groene Raat zoekt de afdeling Natuur- ontwikkeling van de gemeente Schiedam enthousiaste vrijwilli gers. Mensen met 'groene vin- gers' kunnen van maart tot november elke woensdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur samen met andere tuinliefhebbers natuurlijke tuinen aaleggen en onderhouden. Het project Voorbeeldtuinen is vier jaar geleden in het leven geroepen. Nadat het oude Saksische boerderij- tje bij Harreweg 19 werd veranderd tot voorlichtingscentrum De Groene Raat werd gestart met het aanleggen van twaalf voorbeeldtuinen. Tuinen waarin inwoners van de gemeente Schiedam tips kunnen opdoen voor hun eigen tuin. Momenteel zijn er elf voorbeeldtui nen klaar: een boerentuin, ecolgi- sche moestuin, akkertuin, afstam- mingstuin, faunatuin, wilde planten- tuin, bostuin, watertuin, insecten- tuin, natuurtuin en stadstuintjes. In 1999 komt daar de muurtuin bij. Het werken op de voorbeeldtuinen is een zeer gevarieerde bezigheid. In het begin wordt er gegraven, geplant en gezaaid. Later in het seizoen wordt er vooral gewied, gemaaid en gesnoeid. Het op een natuurlijke wijze tuinieren staat centraal. Er wordt rekening gehouden met het dierenleven in de tuinen. Ook wordt er gestreefd naar een gevarieerde, natuurlijke plantengroei. Op de voorbeeldtuinen is een terras aanwezig. Hier kunnen bezoekers koffie en thee krijgen. Hiervoor worden, net zoals bij de informatie- balie in het voorlichtingscentrum, nog enkele vrijwilligers gezocht. Bij de informatiebalie kunnen bezoe kers op woensdagmiddag en iedere tweede zondag van de maand terecht met vragen over natuur. Vrijwilligers ontvangen van de gemeente Schiedam een kleine onkostenvergoeding. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Groentelefoon van de afdeling Natuurontwikkeling: (010) 2465522. jptijd 60 maanden en een aanbetalinq/inruil Alle genoemde bedragen zijn excl. BTW. [Financial leasing op basis van slottermijn van oeiae fl. 7.500, U bent van harte vuelkom bij Bergweg-Zuid 102 (het verlengde van de Grindweg richting Bergschenhoek) 26B1 CV BERGSCHENHOEK Telefoon 010 - 4180400 - Fax 010 - 451 00 79 Vraag onze uitgebreioe DOCUMENTATIE AAN

Postiljon | 1999 | | pagina 3