Rekening rijden eist tol weggebruikers Kindertuinseizoen gaat weer beginnen Eieren zoeken in de Nieuwe Palmboom School in Kethel zoekt foto gebouw Extra feestelijke Paasshow bij Jan Wooning Dokter in praktijk Bang voor de dood? Heffingspunt Foto oude gebouw 31 MAART 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 In deze dagen voor Goede Vrijdag en Pasen wil ik u graag iets vertellen Jos Boshouwer. Ik leerde hem ken- nen tijdens mijn werk als 'scheeps'arts op het schip van het Rode Kruis, de ms. J.H. Henry Dunant'. Deze boot is vooral bedoeld voor langdurig zieken die als gevolg van de benodigde hulp niet zomaar op vakantie kunnen. Daarnaast ontlast het ook de fami- lieleden die normaliter de verzorging grotendeels op zich nemen. Alleen de kapitein en bemanningsleden zijn vast personeel; arts en verplegend personeel, verpleegkundigen en zie- kenverzorgenden, zijn op vrijwillige basis aan boord. Tijdens de reizen gaat ook vaak een pastoraal medewerker mee. En dat was voor deze reis Jos; een priester die een groot deel van zijn leven als missionaris in India had gewerkt. Als stafmedewerkers' voor deze vaarweek, deelden we samen een hut. Deze lag net aan de waterspie- gel. Als de boot voer, klotste het water tegen de patrijspoort. Nog steeds herinner ik onze gesprekken rond elf uur 's avonds, als we na een dag werken onze kooien inklom- men. "Ik heb het vandaag best moeilijk gehad met sommige mensen"ver- telde hij mij op een avond. De zach- te 'g' verraadde dat hij uit het zuiden des lands kwam. "Er is heel veel leed onder de mensen en ik heb te weinig tijd om iedereen aan te kun nen horen. Ik probeerde mee te denken: "Maar als het goed is hebben deze mensen thuis ook geestelijke hulp van een pastoor of dominee""Ja, maar die hebben ze niet meegenomen. En bun problemen wel", antwoordde Jos. Hij keek peinzend door de patrijs poort. "Ik vraag me af of het niet beter is als ik gewoon door het schip ga wandelen, wachtend tot iemand mij aanklampt om wat te vragen of te praten"Even was het stil. "Of" en het leek wel of hij zichzelf pro beerde te corrigeren, "misschien moet ik aan een tafeltje met iemand gaan zitten praten en zien wat er gebeurt". Hij deed zijn pyjama aan en stapte in zijn kooi. "Misschien moet ik wel gewoon kijken wat God voor me in petto heeft. Welterusten Pieter, slaap lekker. In de jaren daarna voer ik regelma- tig mee met de Rode Kruisboot. Slechts een paar keer trof ik Jos. Ondanks dat we elkaar zo zelden zagen werden we hechte vrienden. Toen onze tweede zoon werd gebo- ren stuurde ik hem een geboorte kaartje. Hij reageerde daarop met een brief, die me erg veel verdriet deed. Na ons eerst gelukgewenst te hebben, vertelde hij dat hij aan een ernstige aandoening leed. Ongeneselijk. We spraken met elkaar af en hadden een fijne avond. De gesprekken wer den zo intensief dat we onze levens geheimen deelden. Het zou onze laatste ontmoeting zijn. Een paar weken later raakte Jos in coma. Ongeveer drie dagen voordat hij zou overlijden, kwam hij even bij. Degenen die bij hem waren vertel den later dat zijn ogen schitterden. Hij vertoonde geen angst. Hij vertel de dat waar hij nu vandaan kwam en waarnaar hij weer terug zou gaan, zo iets geweldigs moois was. Alleen heel anders dan hij het zich had voorgesteld. lets heel moois en toch heel anders... Daarna verloor hij weer het bewustzijn. Velen hebben angst voor de dood. Ik denk dat iedereen die angst heeft. Daarom wil ik graag met u delen wat Jos vertelde op het moment dat hij bijkwam uit coma. Ik ervaar dat als heel waardevol in mijn leven. Goede Pasen toegewenst. Pieter Vlasveld huisarts SCHIEDAM VL AARDIN GEN - Weggebruikers zullen er bin- nenkort aan moeten geloven. Hoewel de route naar de Spaanse Polder op dit moment voor iedereen vrij toegankelijk is, komt daar met ingang van donderdag verandering in. Dan zullen automobilisten bij wijze van experiment tol moeten beta- len indien zij van deze route gebruik maken. Voor menig inwoner van Nederland is rekening rijden momenteel een onderwerp van gesprek. Zo ook bij de bestuurders van de verschillende gemeenten van het land. Bij het rekeningrijden betalen automobilis ten, afhankelijk van de gekozen gemeentelijke variant, een bepaald bedrag voor het gebruikmaken van de weg. Landelijk gezien heerst nog onduidelijkheid over de besteding van de opbrengsten van het reke ningrijden. De vraag is of het geld zal terugvloeien via de inkomstenbe- lasting of zal worden gebruikt ter verbetering van het openbaar ver- voer. Niet elke inwoner uit Schiedam en Vlaardingen is even blij met de gang van zaken. Dit blijkt wel uit de enquete, die onlangs werd afgeno- men onder bewoners. Hierin komt naar voren dat zo'n tachtig procent van de ondervraagden weigert mee te werken aan het experiment. Als belangrijkste argument werd genoemd het bedrag van f 3,50 (motorrijders f 2,50) dat automobi listen bij het heffingspunt bij de afslag Spaanse Polder moeten beta len. Daarnaast was het merendeel van de ondervraagden bezorgd dat men veel tijd kwijt zou zijn bij het innen van het geld. Aanstaande donderdag wordt gestart met dit voorlopige experi ment. Voorlopig, omdat nog moet worden uitgemaakt of de plannen werkelijk doorgang zullen vinden. Eind 1999 zal de definitieve besluit- vorming over de invoering van het rekening rijden bekend zijn. Tot die tijd zullen inwoners van de gemeen- te Schiedam en de gemeente Vlaardingen rekening moeten hou- den met de nieuwe situatie. Bij bezwaren, suggesties, vragen of opmerkingen met betrekking tot de voorgenomen maatregel, kunt u uw schriftelijke reactie sturen naar het Algemeen Landelijk Verkeers Adviesbureau. Op deze wijze kan worden gei'nventariseerd wat de readies zijn ten aanzien van het experiment. Insturen is mogelijk tot twee weken na het verschijnen van de krant. (Algemeen Landelijk Verkeers Adviesbureau, Postbus 85, 2640 AB Pijnacker) Sp««n»* Polder Rotterdam D#ft Ha«q m iltrecht s* g€ "rfkt i A Met ingang van donderdag zullen automobilisten bij wijze van experi ment tol moeten betalen indien zij van de route naar de Spaanse Polder gebruik maken. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - In de molen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest te Schiedam hebben vele kinderen afgelopen zondag paaseieren gezocht. Ook was er volop mogelijkheid tot knutselen. Om twee uur's middags begon de eierzoektocht door de museummolen. Daarna werden er eieren geverfd en versierd. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Ongeveer 375 kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar starten in de week van 6 april met hun kindertuin op de tuincomplexen Park Kethel aan de Harreweg of Vijfsluizen aan de Vlaar- dingerdijk. Na de opening van het nieuwe tuinseizoen, zullen de kinderen hun eerste tuintjes planten. Op de tuincomplexen krijgen de kinderen een stukje grond van 8m2. In hun tuintje gaan de kinderen van hun eigen bloemen zaaien, planten en oogsten. Daarnaast werken de kinderen tijdens het seizoen met een werkboekje. Hierin staan allerlei leuke opdrachten. Bovendien wordt voor de kinderen halverwege het tuinseizoen een natuurspeurtocht en een spelmiddag georganiseerd. De afdeling Groenvoorziening en Natuur heeft 35 vrijwilligers bereid gevonden de groepen kinderen op de complexen te begeleiden. Iedereen die meer informatie wil of ook vrijwilliger wil worden, kan contact opnemen met Dick van Leeuwen, beheerder Educatieve Tuinen, telefoon: (010) 2465521. SCHIEDAM - Dit jaar bestaat de Christelijke Basisschool Kethel aan de Vlaardingseweg in Schiedam-Kethel 75 jaar. In Sep tember 1924 begon meester Schmidt met een aantal collega's onderwijs te geven in het gebouw uit de vorige eeuw. Het pand werd voor die tijd door het openbaar onderwijs gebruikt. Het gebouw werd in de jaren zeven- tig afgebroken. Inmiddels had men in 1951 een nieuwe locatie in gebruik genomen naast het bestaan- de gebouw. Hier wordt nu nog steeds les gegeven. De naam van de school was tot 1994 Koningin Juliana School. Sindsdien is het de Christelijke Basisschool Kethel. In 1996 heeft het schoolgebouw een omvangrijke uitbreiding ondergaan. In het najaar 1999 wordt een aantal jubileumactiviteiten georganiseerd, waaronder een reunie op zaterdag 2 oktober. Daarnaast wordt er hard gewerkt aan de totstandkoming van een jubileumboek. In deze uitgave hoort natuurlijk ook een foto van het oude schoolgebouw aan de Vlaardingseweg. Tot op heden heeft men echter tevergeefs daarnaar gezocht. De jubileumcommissie doet daarom een dringend beroep aan de lezer om de commissie op het spoor te bren- gen dat leidt naar iemand die wel- licht een foto van het oude school- pand in zijn of haar bezit heeft. Het gaat dus om het schoolgebouw aan de Vlaardingseweg in Kethel (uit de periode 1878-1975). Indien iemand de commissie van dienst kan zijn, kan men contact opnemen met de directeur van de school, de heer J. van der Vlies, tele foon (010) 4712219. - Advertorial - ROTTERDAM-NOORD - In korte tijd is duidelijk geworden waar Jan Wooning Meubelen voor staat: een grote keus aan grenen en rotan meu belen, snelle levertijd en scherpe prijzen. Bovendien bestaat Jan Wooning meubelen op 2e paasdag alweer 3 jaar, daarom wordt er op deze dag extra korting gegeven. Tevens presenteert Jan Wooning op 2e paasdag zijn nieuwe collectie kolo- niale meubelen. Natuurlijk met de nieuwste trends bankstellen in stof of leer. Er is ook keuze genoeg in oud en nieuw grenen meubelen, en voor de senioren is er een ruime collectie bankstellen of een lekkere fauteuil voor een speciaal paasprijsje! En wie op 2e paasdag vanaf /1500,- een aankoop doet, krijgt ook nog eens een staande halogeenlamp met lees- lamp ter waarde van 295,- CADEAU! Jan Wooning laat in een vijfhonderd vierkante meter showroom zien wat erop het gebied van grenen (nieuw en antiek), rotan, senioren en koloniale meubelen allemaal voor handen is. Bankstellen, buffetkasten, salontafels, eethoeken, dressoirs, fauteuils, spie- gels, hoekkasten, het is maar een greep uit het ruime aanbod. "Het meeste kunnen we uit voorraad leveren, waardoor we een korte lever tijd kennen". Jan Wooning stipt ook een ander ijzersterk punt aan: "Onze specialiteit is de scherpe prijsstelling. Je kunt het zo stellen: de prijs, daar komen we samen wel uit". Jan Wooning is zeker de moeite van een bezoek waard en zeker op 2e Paasdag want naast de hoge kortin- gen is ook de nieuwe collectie bin- nen, zodat de keus nog groter en ver- rassender is. Jan Wooning, Bergweg 62, Rotterdam-Noord, 010 - 466 48 27.

Postiljon | 1999 | | pagina 7