Doortje Voorkomen van hart- en vaatziekten Kunstwerk bij Kluphuis Oost onthuld Expositie Gerrit van Kapel in Gedistilleerd Museum Een jaar rond Inloopconcert in Grote Kerk Streetdance en Kinderinstuif 'Het oog wil ook wot1 Sportinstuif POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 8 APRIL 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljorv editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 Een paar weken geleden werd Doortje een jaan Ze is geen puppie meer, maar een volwassen ruwhari- ge teckel die dot is op knuffelen. Ik ben haar belevenissen gaan opscbrijven omdat alles anders ging dan in hondenhoeken over puppiegedrag werd beschreven. Voordat Doortje ku>am beb ik, denk ik, aile boeken op dat gebied gelezen. Maar bij bet opvoeden van zo'n hummel moet je ook reketiing bouden met bet ras en bet karakter. En dan opeens is er een heel jaar voorbij. Met getob van de eerste weken ligt ver aohter ons en is inmiddels naar de acbtergrond gezakt. De momenten dat we 's avonds laat nog door de kamer renaen om haar een beetje woe te krijgen, liggen ook al weer maanden acbter ons. Net als de zindelijkheidstraining. Doortje was pas na vijf maanden echt helemaal zindeiijk. Ik kan u vertellen dat er heel wat rollen ken- kenpapier doorheen zijn gegaan. Doortje is op en top een teckel. Dat is dan wel helemaal volgens bet boekje. Grondig snuffelen, eten, jagenop bet lekkerste plekje liggen en er voor zorgen dat je altijd je zin krijgt, bet zit helemaal in haar aard. Gelukkig maar, want we bebben met voor mets voor een teckel geko- zen. Ze blijft otts met haar capriolen steeds weer verrassen. Toch is dit de laatste column die ik over haar sehrijf, Doortie blijft voor ons de leukste teckel van de hele wereld, maar vanaf nu loop ik het risico dat ik in herhalingen ga treden. Ik heb dit eerste kandenjaar met veel ptezier beschreven en ik hoop dat u ze met net zoveel ptezier heeft gelezen. Ik dank iedereen die ons scbreef voor de leuke brieven en lieve kaarten. Fijn dat u de moeite nam om ons te schrijven. Graag tot een volgende keer en een stevige poot van Doortje. Edith Dudirik SCHIEDAM - De bekende dirigente Margaret de Swart komt zaterdag 10 april met een van haar koren, het vocaal ensemble Collegium Musicum uit Zwijndrecht, naar de Grote Kerk in Schiedam. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Wekelijks geeft docente Janneke van Harten op woensdag van 18.00 tot 19.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur lessen streetdance in wijkcentrum De Blauwe Brug. De cursus is voor 12- tot 30-jarigen. Inschijvingen: (010) 24704464. De Kinderinstuif is een wekelijkse activiteit voor kinderen van 4 t/m 9 jaar, bestaande uit creativiteit, sport en spel. De Blauwe Brug kan hierbij hulp van enige vrijwilligers goed gebruiken. Belangstellenden kunnen contact opnemen met De Blauwe Brug, Mike of Stephan, Bachplein 590, Schiedam. Telefoon: (010) 2470464. SCHIEDAM - Onder het motto: 'Het oog wil ook wat' zal de Zakenkring Schiedam en oms- treken maandag 12 april aan- dacht besteden aan de ogen. Dit gebeurt tijdens haar maan- delijkse bijeenkomst. Opticien Paul Berg uit de Mgr. Nolenslaan zal precies uit de doeken doen hoe het in het algemeen met de ogen gesteld is. Ook gaat hij in op de wijze waarop ogen in goede conditie gehouden kunnen worden. Belangstellende zakenlieden uit Schiedam, Vlaardingen of Maassluis zijn van harte uitge- nodigd deze bijeenkomst bij te wonen. Graag van tevoren tete- fonisch contact opnemen met het secretariaat (010) 4745826. SCHIEDAM - Stichting De Blauwe Brug houdt, in samenwerking met basisschool DeTroubadour een nieuwe sportinstuif. De activiteit is bedoeld voor kinderen in de leef- tijd van acht tot en met 12 jaar en wordt vanaf maandag 19 april iedere maandag gehouden van 15.45 tot 17.15 uur. Tijdens de sportinstuif komen verschillende sporten aan bod, als: voetbal, vol- leyal en hockey. Voor het bedrag van f 2,- kunnen de kinderen deel- nemen aan het festijn. Basisschool DeTroubadour is te vinden aan het Bachplein in Schiedam-Noord. Voor meer informatie over deze sportinstuif kan contact worden opgenomen met de stichting (010) 2470464. SCHIEDAM/VLAARD1NGEN - Aan hart- en vaatziekten, doodsoorzaak nummer 1, over- lijden in Nederland per jaar 52.000 mensen. Factoren die mede verantwoordelijk zijn voor deze volksziekte is het te veel en te vet eten, te weinig bewegen, roken en stress. De Gezondheidswijzer GGD besteedt deze maand aandacht aan het terugdringen van de symptomen van deze ziekte. Door een andere manier van leven is het mogelijk de risico's van deze aandoening te ver- minderen. Dat betekent: gezonder eten, voldoende bewegen, niet roken en verstandig omgaan met spannin- gen. Nog steeds wordt in Nederland te weinig fruit geconsumeerd en te veel vet gebruikt. Het advies van de Nederlandse Hartstichting om iede re dag twee stuks fruit te eten en tweehonderd gram groente wordt door weinig mensen opgevolgd. Iemand die voldoende beweegt houdt het hart in conditie en ver- laagt de bloeddruk. Hieronder valt niet alleen sporten maar ook het dagelijks bewegen als wandelen, fietsen en traplopen. Roken daaren- tegen verhoogt de bloeddruk en ver- nauwt de bloedvaten. Hoewel spanning hoort bij het leven is het niet goed om voortdurend onder zware (geestelijke) druk te staan. Moeheid, slecht slapen, concentra- tieproblemen, hoofdpijn en pijnlijke nek en schouders kunnen het gevolg zijn. Voor vragen over hart- en vaatziek ten kan men terecht bij de Gezondheidswijzer, Van Hogen- dorplaan 501, Vlaardingen op iede re werkdag van 9.30 tot 15.30 uur, telefoon (010) 2488004. SCHIEDAM - Vorige week is het kunstwerk (en het naambord) van Kluphuis Oost onthuld. Het kunstwerk op de gevel van het buurthuis aan de Boerbavelaan 79 vormt de afsluiting van een periode van bouwen en in gebruik nemen van het nieuwe pand. Het werk, 'herinnering', is gemaakt door de kunstenaar Marcel Warmerhoven. Kinderen uit de buurt hebben bet kunstwerk onthuld. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - In het Nederland Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Branderskete! is tot 30 mei in de VSB-zaal de exposi tie over Gerrit van Kapel, stads- wandelaar en schilder te bezich- tigen. Afgelopen woensdag opende Gerard Verhulsdonk, oud-gemeenteraadslid van Schiedam, de tentoonstelling. De tentoonstelling geeft een goed overzicht van het oude Schiedam zoals Gerrit van Kapel dat heeft vastgelegd. Overigens organiseert de VVV Schiedam organiseert in samenwer king met het Nederlands Gedistil leerd Museum op 10 en 11 april (en op 29 en 30 mei) telkens om 12.30 uur een wandelarrangement. Dit is gekoppeld aan de tentoonstelling over Gerrit van Kapel. Het wandelarrangement houdt in dat men een wandeling maakt onder leiding van een medewerker van het VVV Gidsenteam langs de meeste plekjes die Gerrit van Kapel heeft geschilderd. Tevens krijgt men toe- gang tot de tentoonstelling, een kopje koffie of thee met jeneverbon en een proeverij in het proeflokaal van het Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Branderskete!. Voor meer informatie kan men bellen met VVV Schiedam: (010) 4736695. De expositie is tot stand gekomen dankzij samenwerking tussen de Rotaryclub Schiedam de Veste, het gemeentearchief Schiedam en het Gedistilleerd Museum. Aanvullend is in dezelfde periode een tentoon stelling van ander werk van Gerrit van Kapel te zien in de Stadswinkel. Vorige week werd in bet Gedistilleerd Museum de exposi tie over stadwandelaar (en schil der) Gerrit van Kapel geopend. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 3