Princess cadeaus op maat Wisseling commando bij Schiedamse Zeekadetten Spreekuur voor patienten in het Schieland ziekenhuis Lokale fietstocht Jaar van de Ouderen Punkfestival in De Blauwe Brug Op heterdaad Beroving Concert Grote Kerk Tuinieren in Bibliotheek POSTIUON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 14 APRIL 1999 SCHIEDAM - De Stichting De Blauwe Brug organiseert op zater- dag 24 april een punkfestival, genaamd Punkpop '99. Tijdens Punkpop '99 spelen vier bands uit de omgeving van Schiedam en een band uit Amsterdam. Er zijn optredens van Korch, Protest, Chillfactor, Raise Kain en Rectum. Punkpop '99 begint om 18.45 uur. De zaal is geopend vanaf 18.15 uur. De entreeprijs bedraagt f 5,-. Meer informatie: (010) 2470464. SCHIEDAM - Dinsdagnacht 6 april kort na twee uur werd door poli- tiepersoneel van het district Schiedam, na een melding over een ingeslagen deurruit van een coffeeshop aan het Broersveld, daar een onderzoek ingesteld. Bij de komst van de politiemensen liep juist een 33-jarige Vlaardinger weg, die licht aan zijn hoofd en handen gewond was. De Vlaardinger werd daarop aange- sproken, waarbij bleek dat hij in het bezit was van een doos, waar- in zo'n zestig zakjes met hash. De softdrugs had hij even tevoren, na het inslaan van de deurruit, uit de coffeeshop weggenomen. De Vlaardinger werd ingesloten. SCHIEDAM - Een 27-jarige vrouw uit Schiedam werd vrijdagavond omstreeks zeven uur op de trap van perron 3 van het station Schiedam-Centrum beroofd van haar mobiele telefoon. Ze stond te bellen toen ze een duw in haar rug kreeg van twee jongens, ze verl- oor haar evenwicht, waarna de daders haar telefoon afpakten. Aangeefster is de daders nog ach- terna gehold, maar op de Overschieseweg is ze hen uit het oog verloren. SCHIEDAM - Het bekende Holykoor uit Vlaardingen verzorgt op zaterdag 17 april het inloop- concert in de Grote Kerk te Schiedam. Dirigent Anton van Tilborg heeft het programma samengesteld. Het koor wordt begeleid door de pianiste Ria Korpershoek. Aanvang is 15.00 uur. Toegang is vrij. SCHIEDAM - In Bibliotheek Schiedam Noord is er in de maand april een demonstratietuin te bewonderen die wordt aange- legd door Intratuin uit Rhoon. In de bibliotheek vinden bezoekers ook veel informatie over allerlei soorten tuinen en bijvoorbeeld balkontuinen of daktuinen. Op donderdag 15 april staat bij de bibliotheek op het Bachplein 589 een mediabus, ingericht over het thema tuinieren. De bus is gratis toegankelijk, van 14.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: (010) 4708320 of 4703728. DE POSTILtJQN-EDITIE 12PAGINA 3 SCHIEDAM - In het patienten- voorlichtingscentrum van het Schieland ziekenhuis vinden de maand april weer enkele spreek- uren plaats van patienten voor patienten. Voor informatie en lotgenotencontact kunnen patienten en hun verwanten hier vrijblijvend terecht. De aanwe- zigheid van de patienten van de patientenverenigingen is gekop- peld aan de spreekuren van de betreffende specialisten. In een aantal ziekenhuizen werd het houden van open spreekuren van ervaringsdeskundigen, als aanvul- ling op de professionele hulp, reeds positief ervaren. Zeker de patienten hebben hier een grote waardering voor. Woensdagochtend 21 april van 10.00 tot 12.00 uur zal de Algemene Nederlandse Gehandi- capten Organisatie (ANGO) spreek uur houden in het ziekenhuis. Dezelfde dag zal van 14.00 tot 16.00 uur een lezing gegeven wor- den door personen van de Psoriasisvereniging Rotterdam. De Lupus-patientengroep zal een dag later van 12.30 tot 14.00 uur aan- wezig zijn en donderdag 22 april van 14.00 tot 16.00 uur is de Nationale Vereniging voor Fibromyalgie-patienten te vinden in het voorlichtingscentrum. Ook patienten die niet worden behandeld in het Schieland zieken huis zijn welkom op de genoemde spreekuren. Een afspraak maken is niet nodig en bovendien zijn er geen kosten aan het geheel verbonden. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk organiseert in het kader van het Jaar van de Ouderen in samenwerking met gemeente, politie, fietsclub KBO en Tourclub Rijnmond op din- dag 11 mei een fietstocht voor 55-plussers. Inschrijven voor de fietstocht is noodzakelijk en kan bij ieder dienstencentrum in Schiedam. De tocht van ongeveer 30 kilometer voert langs diverse locaties in Schiedam en Vlaardingen, waaron- der de dienstencentra en het Beatrixpark. Op deze locaties kan gestopt worden voor een kopje kof- fie, frisdrank en lunch. Tijdens de fietstocht wordt er op diverse manieren aandacht geschon- ken aan veiligheid. Zo kunnen deel- nemers hun fiets op veiligheid laten controleren door een erkende fiet- senmaker en wordt er uitleg gegeven over de (nieuwe) verkeersregels en verkeersveiligheid. Daarnaast kan men deelnemen aan een aantal gezondheidstesten, zoals een behen- digheidstest, bewegingsactiviteit en een conditietest. Indien het op 11 mei zeer slecht weer is, wordt uitgeweken naar woensdag 19 mei. Deelname aan de fietstocht kost f 10,- per persoon, inclusief lunch, koffie of thee, fris drank en een leuk aandenken. Inschrijven vooraf gewenst. Voor meer informatie kan men op maan- dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 bellen met 1010) 2485100. Aan het roer van de roeisloep de nieuwe commandant van het Zeekadetkorps Schiedam L.J. van Ewijkvoor hem staat oud-commandant Robert-Jan van Ewijk. SCHIEDAM - Een druilerige regen kon de feestelijkheden niet tegenhouden. Geheel volgens traditie nam commandant Van Ewijk het commando over een roeisloep met bemanning en ver- trok van opleidingsschip Spica, koers zettend op het tweede opleidingsschip van de Schiedamse kadetten, de mijnen- veger Van Versendaal. Hier werd hij opgewacht door zijn jongere broer Lucas van Ewijk, die als eerste officier het commando overnam. Zaterdag 3 april nam het Schiedamse Zeekadetcorps Jacob SCHIEDAM - Voor wie op zoek is naar een leuk kado, is de 'Princess kado's op maat' van Albertine Smit als het wa re een 'geschenk uit de he- mel'. De winkel in de Lange Kerkstraat staat boordevol kado-ideeen en biedt onver- wachte mogelijkheden. Bovendien geldt dat de klant er nog altijd koning is, waardoor het er vaak ouder- wets gezellig is. Onder de naam Princess Kado's startte deze onderneming alweer 12 jaar geleden aan de Broers veld. Drie jaar geleden volgde de verhuizing naar de Lange Kerk straat. "Ruim een jaar geleden zijn we daar met een nieuwe for- mule gestart," vertelt Albertine Smit. "Een formule met compu- terborduren en bedrukken op verschillende artikelen. Zowel voor bedrijven als particulieren, sportverenigingen en scholen. Sinds die tijd hebben we de naam ook veranderd in 'Princess kado's op maat'. Reden: we kunnen aan kado's een persoonlijk tintje ge- ven. Zoals het afdrukken van een eigen foto of tekst op een beker, handdoek, t-shirt, mousepad, boxershort enz. Doordat we alles zelf maken, kunnen we snel leve- ren en indien gewenst samen met de klant iets origineels beden- ken!" Die persoonlijke en creatie- ve service krijgt men bij Princess gewoon kado! "Voorts hebben we een hele grote collectie wens- kaarten, leuke kado's en kunnen we zowel zwart/wit als kleuren- kopien maken", voegt Albertine er nog aan toe. In de winkel komt men dan ook ogen te kort. 'Princess kado's op maat' is een waar kado-koninkrijk. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 - 17.00 uur, en op donderdag- avond tijdens de koopavond. van Heemskerk na bijna dertig jaar afscheid van de commandant, ir. Robert-Jan van Ewijk. Het afscheid werd gadegeslagen door een grote groep genodigden. Nadat de voorzitter van het Schiedamse Zeekadetkorps het ont- slag officieel had bevestigd door het voorlezen van de brief, gevolgd door de aanstellingsbrief van de nieuwe commandant, dankte de voorzitter van het hoofdbestuur van het Zeekadetkorps Nederland de heer Van Ewijk voor zijn lange jaren van inzet als commandant. Hij ontving dan ook de hoogste onderscheiding, het 'zilveren koggeschip'. Ir. Robert- Jan van Ewijk zal zich overigens blijven inzetten bij de diverse onder- houdswerkzaamheden aan de omvangrijke vloot van het Zeekadetkorps. De nieuwe com mandant van de Schiedamse Zeekadetten, Lucas van Ewijk, wil zich inzetten om nog vaker het water op te gaan en de kadetten zoveel mogelijk zeil- en roeiervaring te laten opdoen. P Vooral voor jongens en meisjes tus- sen de 12 en 15 jaar is dit het juiste moment om eens te kijken of het zeekadetleven iets voor hen is. Het is geen probleem on eens een dagje geheel vrijblijvend proef te draaien. De korpsbijeenkomsten zijn weke lijks op de zaterdagmiddag aan boord van de opleidingsschepen Spica en Versendaal, afgemeerd aan de terreinen van de HSM aan de Westfrankelandsedijk (nabij Zwembad Zuid). Voor meer infor matie of het maken van een afspraak kan men bellen met F.J. Bergvelt (010) 4702840 of L.J. van Ewijk (010) 4732533. Oud-commandant ir. R.J. van Ewijk krijgt het 'zilveren koggeschipopge- speld.

Postiljon | 1999 | | pagina 3