Z Kadett *B' Rallye in tulpenrally New Beetle in politie-uitvoering Porsche 911 GT3 In 15,8 seconden naar 200 km/u Postiljon 14 APRIL 1999 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 "Het toppunt van technische ontwikkeling", zo noemt autofa- brikant Porsche zelf de nieuwe 911 GT3. De cijfers lijken Porsche gelijk te geven. De 911 GT3 spurt namelijk in 4,8 seconden van 0 naar 100 km/u en na nog eens 11 seconden wordt 200 km/u bereikt. Pas bij 302 km/u komt aan de acce lerate van de GT3 een eind. Her is dan ook niet verwonderlijk dat de nieuwe Porsche op de Niirburgring Eind jaren zestig was Opel Kadett 'B' Rallye 1900 de 'car to beat' bij alle rally's in Europa. Voor die tijd prima prestaties, een goede wegligging en enorme betrouwbaarheid waren de pei- lers voor vele successen. Maar liefst 103.622 Kadett's Rallye werden door professionele en ama teur rallyrijders en coureurs ingezet in races en rally's. Don van der Vaart restaureerde dit jaar in eigen beheer een B Kadett Rallye voor de historische Tulpenrallye, die maan- dag 12 april start in Noordwijk. De Kadett werd volledig gestript en daarna nieuw opgebouwd. De oorspronkelijke brandstoftank werd vervangen door een lichtalu- minium schuimtank, met twee brandstofpompen in de kofferbak. Verder werden de voorstoelen (skai) vervangen door Corbeau kuipstoe- len en kreeg de motor DCOE dub- bele Weber-carburateurs, wat resul- teerde in een vermogenstoename, die nu 145 pk bedraagt. De nieuwe Toyota Avensis Linea Terra. Voortaan kan de Toyota Avensis i Linea Terra-uitvoering ook worden geleverd met de 94 kW/128 pk sterke 2.0i 16V-ben- zinemotor die voorheen alleen in de extra luxueuze Linea Sol-ver- sie beschikbaar was. De nieuwe Avensis 2.0i Linea terra is al leverbaar vanaf 44.992,-. Hij is er als Sedan, Liftback en Wagon. De uitrusting omvat onder meer twee airbags, ABS en elektrisch bedienbare voorportierruiten. De Avensis Sedan 2.0i 16V staat in de prijslijst voor 45.992,-. De Liftback en de Wagon met 2.0 motor kosten beide 47.986,-. Specifiek voor de 2.0i modellen zijn de 15"-velgen in plaats van 14". Toyota levert de 2.0i Avensis ook met LPi- of DGi-gasinstallatie, die voldoet aan de G3-norm. en record voor productie-auto's op zijn naam zette. De Porsche sport- wagen had slechts krap acht minu- ten voor een ronde op de Nordschleife, een zwaar traject met zo'n 69 scherpe bochten. De 3,6 liter motor is ontwikkeld uit de aluminium 6-cilinder boxermo- tor van de 911 GT1. Bij 7.200 t/min. levert de krachtbron zijn maximum vermogen van 265 kW (360 pk). De Porsche 911 GT3 wordt in juni in Nederland geintro- duceerd. De consumentenprijs bedraagt 287.500,-. •*- :2£. -X- Don van der Vaart en Johan Mulder nemen met de historische Kadett deel aan de Tulpenrallye. DE POSTILJON EDITtE 12 PAGINA 8 De Nederlandse Volks- wagen-importeur, Pon's Automobielhandel BV, heeft voor promotionele doeleinden een Volks wagen New Beetle uitge- rust als politie-auto. Hierdoor kunnen ook de diverse politieregio's in Nederland kennis maken met de New Beetle. De Volkswagen New Beetle is uitgerust met alle functies die noodzakelijk zijn voor een politie-auto. Zo is een mobilofoon aan- wezig voor het complete politienet in Nederland en is de auto voorzien van een dakset voor de optische sig- nalering. Hiertoe behoren Weer terug in Mokum: de politiekever naast een zwaajjicht, stop- borden en zoeklichten ook een sire- heeft deze Beetle een 1.9 TDl-motor ne die is gemonteerd achter de voor- (66kW/90pk). bumper. Uiteraard is de New Beetle ook voorzien van de originele politie- cVmStellana striping. Daarnaast is een Carin De Volkswagen New Beetle in poli- navigatiesysteem ingebouwd en tie-uitvoering is als eerste aan korps Amsterdam-Amstelland ter beschik- king gesteld. Dit korps ging destijds als eerste gemeentelijke politiekorps in de Volkswagen Kever rijden. Ook zal de New Beetle in politie-uit voering worden ingezet tijdens de marathon van Rotterdam.

Postiljon | 1999 | | pagina 8