Schiedammer nog steeds achtervolgd met 'hondelul' r Sportief J Bauer Marathon on Wheels Herinneringen aan titels bij oud-Feyenoorder Romeijn lift Korenbeursdames in de Kampioensfeest Excelsior '20 Schiedams kampioen schap jeugdkeepers Huldiaincj Feyenoord op TV Ri|nmond Biljartkampioenschap in de 4 Molens De Marathon en 2000 Humor Cor Hulsbus 21 APRIL 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Schiedammer en voormalige rechtsback Piet Romeijn staat voor succesvolle jaren van Feyenoord. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Afgelopen zaterdag heeft het eerste damesteam van tafeltennisvereniging de Korenbeurs in de uitwedstrijd tegen GTTC in Groningen met 5-5 gelijk gespeeld. Met deze punte- nindeling is de eerste divisie plaats met nog een wedstrijd te spelen vrijwel zeker gesteld. Het tweede damesteam haalde het kampioenschap van de tweede divisie binnen. Volgend seizoen zal de Korenbeurs dus met twee teams in de eerste divisie gaan uitkomen. Het derde damesteam leed een nederlaag in de uitwed strijd in Tilburg. Het team verloor met 6-4 van Irene. SCHIEDAM - Het eerste voetbalelf- tal van Excelsior '20 is op 18 april kampioen geworden. Op vrijdag 23 april is er een officieel kam pioensfeest in clubhuis 'De Toekomst' in Sportpark Thurlede te Schiedam. Onder aanvoering van een nieuw hoofd- en voetbal- bestuur is Excelsior een nieuw tijdperk ingegaan. De prestaties van het eerste en het tweede voet- balelftal gaan de goede kant op. Ook de jeugdopleiding functio- neert naar grote tevredenheid. Het clubfeest begint om 21.00 uur. Daaraan voorafgaand is ook een programma georganiseerd. SCHIEDAM - Op vrijdag 7 mei vindt het Schiedams Kampioenschap Voor De Jeugdkeepers plaats. Dit gebeurt in het kader van het 60-jarig bestaan van de jeugdafdeling van de Schiedamse Sportvereniging Houdt Braaf Stand. Bijna alle Schiedamse voetbalverenigingen hebben hun deelname aan dit eve- nement toegezegd. Op deze dag zal de keeper van Excelsior, Carlo L'ami, aanwezig zijn. REGIO - Er van uitgaande dat Feyenoord zondag 25 april Landskampioen gaat worden, zal TV Rijnmond de hele dag live in beeld brengen. Vanaf 13.00 uur voor de aftrap tegen NAC houdt TV Rijnmond iedereen live op de hoogte vanuit de Kuip. Na de wedstrijd zal in de lijn der ver- wachtingen ook de uitreiking van de kampioensschaal te zien zijn. Ook de huldiging op het stadhuis en de gekte in de stad Rotterdam krijgen ruim aandacht. Voorafgaand hieraan start TV Rijnmond om 10.00 uur reeds met een speciale Feyenoord program- mering, waarin onder andere wordt gepraat met bekende Feyenoordfans. SCHIEDAM - Voor de eerste maal wordt het biljartkampioenschap van dienstencentrum de 4 Molens aan de Damlaan gehouden. Dit kampioenschap wordt gespeeld door vier biljartverenigingen die in het dienstencentrum hun thuisplek hebben: Krijt op tijd, Stricklede, damesvereniging De Vrije Keus en de Viermolens. Deze verenigingen bestaan uit spelers boven de 55 jaar. Overdag kan vrij worden gespeeld, elke vereniging speelt ook op een avond. Deze verenigin gen spelen ook twee- en meer- kampen en nederlaagseries. Er is een mooie wisselbeker beschikbaar voor de winnaar van dit eerste kampioenschap in de 4 Molens. Belangstellenden-kunnen op zaterdag 24 april langskomen om de spelers in actie te zien. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Rond 15.00 uur zal de beker worden uitgereikt. SCHIEDAM - Piet Romeyn won in 1970 met Feyenoord de lands- titel, Europa Cup en Wereldcup. De Schiedammer haalt in de week dat Feyenoord landskam pioen wordt, graag herinnerin gen op aan de tijden die hij mee- maakte bij de club die tot nu toe veertien maal Kampioen van Nederland werd. Romeyn komt nog regelmatig in de Kuip en volgt het huidige team op de voet. "Ze spelen gedegen, maar hebben wel de sterkste ploeg en dat telt. Helaas wordt het publiek niet altijd getrakteerd op een aantrekkelijke pot voetbal. Dat is het enige minpuntje aan deze zeer verdiende titel." Voor de voormalige rechtsback van Feyenoord zijn herinneringen aan die gouden jaren bijzonder waarde- vol. Thuis vertelt de man die als semi-prof alle successen beleefde en tussen de werktijden door gewoon moest werken in de haven, dat het tegenwoordig natuurlijk allemaal heel anders is. "Ik werkte bij Torquae en deed daar administratief werk. Moest er getraind of gespeeld worden, dan zorgde mijn baas voor vervanging. Mijn baas was een oer- Feyenoorder en gunde me die momenten van harte. Ook voor de Europa Cupwedstrijden kreeg ik alle gelegenheid om te spelen. Dat lijkt nu heel gewoon, maar dat was toen- tertijd niet zo normaal als je zou ver- ROTTERDAM - Op 12 Septem ber start de tweede marathon voor wheelers en skeelers in Rotterdam. Dit evenement vindt plaats in het centrum van de stad, met start en finish op de Coolsingel. Tevens zal, voor het eerst, het Europees Kampioenschap voor wheelers in Rotterdam plaatsvin- den. Naast deze twee marathons staat er ook een halve marathon voor handbikers op het programma. En er is de Rijndam-recreatierit voor wachten. Voetballers hadden meest- al overdag hun gewonen werkzaam- heden te verrichten. Met trainer Ben Peeters wonnen we de 'dubbel'. Ik vond hem een fantastische trainer en we gingen onder hem ook veel beter spelen. Vervolgens kwam Ernst Happel en dus ook de grote succes sen. Onder Peeters hadden we een bijzonder goede conditie, maar hij had niet die grote naam en werd ver- vangen door Happel. We moesten immers Europa in. Er werd toenter- tijd enorm veel strijd geleverd. Zelfs op de trainingen werd er keihard gebikkeld door iedereen. "De uitstraling van Happel was bij zonder. Hij was een vrij rustig mens en had een geweldig spelinzicht. Toen we tegen AC Milan moesten spelen, bezochten we enkele dagen eerder het duel tussen Inter en AC. Happel zat steeds naast me en stoot- te me telkens aan. Hij vroeg dan of ik had gezien wat er gebeurde. Als speler lette je heel goed op het spel van je tegenstanders. Happel maak- te zicht langs de kant nooit echt druk, maar beschikte wel over een gigantisch goed spelinzicht. Weken later kon hij je nog aan een bepaal- de actie herinneren. Dat was onge- kend. "Humor hadden we in die tijd, vooral in de periode dat Henk Schouten en Cor van der Gijp bij ons speelden. Die Schouten stond bijvoorbeeld nog een mop te vertel- len vlak voordat we het veld opgin- aankomende wheelers en handbi kers. Voor de wheelermarathon, die als Europees Kampioenschap vol- gens de regels van het internationale Paralympisch Comite gehouden wordt, verwacht de organisatie meer dan 100 nationale en internationale rijders aan de start. Daaronder zal ook de huidige wereldkampioen Heins Frei zijn. Voor de Bauer Marathon on Wheels skeelermara- thon verwacht de organisatie zo'n 2000 deelnemers. Voor het onder- deel halve marathon voor skeelers en in-line skaters rekent de organi satie op maximaal 4000 deelnemers. gen. Later werd het allemaal wat professioneler. Maar humor blijft belangrijk binnen een team. We speelden in Argentinie voor de Wereldcup. Tijdens de warming up kreeg Jan Boskamp een munt naar zijn hoofd gegooid. Het leverde een bebloed gezicht en veel pijn op. De spanning was al dagenlang te snij- den, maar vanaf dat moment liep die spanning torenhoog op. We heb- 's Ochtends begon het al te krte- belen. De negentiende marathon van Rotterdam. Een ieder jaar terugkerend en ongekend evene ment. Vroeger, ruim twee jaar feleden, woonde ik op een elangrijk kruispunt nabij het Kraltngse Bos. Nu bezoek ik ieder jaar op marathondag mijn moeder, die daar woont. Eigenlijk hoor ik alles op de Coolsingel te volgen, maar daar is het eigenlijk niet zo leuk als langs de route. Zittend op de tri bune of zittend langs de route met de televisiebeelden die aan je voorbij schieten, de mertsen die al twee uur voor de eerste passa ge klaar zitten maken het alle maal heel aangenaam. Theo Reitsma en Marti ten Cate hou- den me op de hoogte van de prestaties. Voorzichtig zijn ze over een wereldrecord. Roncero en Kosgei maken het buitenge- woon spannendmaar Greg van Hest en Kamiel Maase zorgen voor dat extra stukje spanning en amusement. Masse mocht tk twee jaar geleden in Zoetermeer interviewen. Twee jaar later ver- baasde deze 27-jarige vriend en vijand door gewoon door te lopen en in een prima tijd te finishen. Toen deze toppers over de meet kwamen, ben ik weer naar buiten gegaan. Daaraan ben zelfs overwogen niet te spelen. Binnen de groep was er iemand die een grap maakte over het grote hoofd van Boskamp. Direct sloeg die ongezonde spanning om in een gezonde dosis. De humor keerde terug en wij gingen het veld weer op. Het is uiteindelijk goed afgelopen. Wij speelden met 2-2 gelijk en creeerden een prima uitgangspositie voor de thuiswedstrijd. In Rotterdam maakten we vervolgens het karwei af en wonnen dankzij Joop van Daele de Wereldcup. "Na dat seizoen heb ik nog een jaar bij Feyenoord gevoetbald. Inmiddels was Dick Schneider aangetrokken en heb ik nog een half jaartje in het tweede gespeeld. Daarna ben ik nog een half jaar bij SW gaan voetbal- len. Al met al heb ik een schitteren- de tijd gehad. Nu verdienen de heren voetballers veel en veel meer en dat gun ik ze van harte hoor, laat daar geen misverstand over bestaan. Maar wij hebben een heel andere tijd meegemaakt." Piet Romeijn staat voor succesvolle jaren met Feyenoord en het Nederlands elftal (vijf interlands). Maar Romeijn zal zijn hele leven lang worden achtervolgd door de door hem in het leven geroepen term 'hondelul1. Nog elke week galmt zijn vondst door de stadions. De 59- jarige Schiedammer kijkt anno 1999 nog met veel plezier naar alles wat met Feyenoord te maken heeft en hij zal zeker zondag opgelucht adem halen als de titel inderdaad gevierd kan worden. In augustus zal Romeyn al zijn makkers van toen ontmoeten op de jaarlijkse reiinie van voormalig eerste elftalspelers. Cor Hulsbus einde van het Kralingse Bosgeniet je pas van een marathon. Tot twee keer toe heb ik kilome ters meegelopen met mensen die het moeilijk hadden. Een beken de fotograaf en bokser Don Diego Poeder kregen onderweg ook mijn steun. Volgend jaar doe ik mee. Dat roep ik feitelijk al sinds 1993toen ik met mijn vrouw Karin de marathon van New York liep. Tijdgebrek van- wege het schrijven van stukken voor kranten nop en mij ieder jaar weer een geldig excuus te verzinnen. Volgend jaar wordt de 20ste marathon van Rotterdam gehouden. In het jaar 2000. Een mooie reden om er dan inderdaad van begin tot eind bij te zijn. De tijd is voor mij onbelangrijk. Genieten van Rotterdam en al het publiek is prachtig. Maar dan mis ik wel de toppers. Ben ik er volgend jaar toescbouwer of deelnemeri Ach, ik ben begonnen met water drin- ken in plaats van voile melk en thee met suiker. Het begin is er.

Postiljon | 1999 | | pagina 11