Modelvereniging Schiespoor valt in de prijzen Stadswandeling in geest van Gerrit van Kapel Intercultureel tuinieren Culturele manifestatie in en om De Erker Circus Bongo is in de stad Tonnen kleding voor Kosovo Internationaal Kinderfeesfr 1999 Rekeningrijden op 1 april Moederdagconcert POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 21 APRIL 1999 DE POSTILJQN EDITIE 12 PAGJNA 3 SCHIEDAM - De inzamelingsactie van de initiatiefgroep Schiedam helpt vluchtelingen Kosovo heeft ruim 15 ton aan kleding opge- bracht. Ook zijn er afgelopen zaterdag zeker duizend dozen levensmiddelen ingeleverd. Om de transportkosten te dekken waren er ook 'spaarpotten' neer- gezet waar het publiek een bijdra- ge in kon doen. De zeventig vrij- willigers die bij de inzamelings- kramen stonden waren zeer enthousiast over het succes van de actie. De vrijgevigheid van vele Schiedammers en de hulp van de Plusmarkten werden zeer gewaar- deerd. Volgende week moeten de spullen worden ingeladen. Hiervoor kan men nog enkele ster- ke mannen en vrouwen gebruiken. Meer informatie of aanmelding bij: (010) 4737493. SCHIEDAM - Voor alle kinderen van het basisonderwijs wordt op zondag 25 april het jaarlijks terug- kerende Internationale Kinderfeest gehouden. Dit gebeurt in Speeltuin 'In't Park'. Het feest begint om 13.00 uur en is om circa 16.00 uur weer afgelopen. Het is mogelijk deel te nemen aan een playbackshow en er worden gedichten en verhalen voorgele- zen. Natuurlijk kan er ook lekker gespeeld worden in de speeltuin. Kinderen die willen meedoen aan de playbackshow of een ander idee hebben voor het podium, moeten zich voor 24 april inschrij- ven bij Speeltuin 'In't Park', Schaepmansingel 61, 3118 XH Schiedam. Telefoon (010) 4719704. Inschrijven kan ook bij wijkcen- trum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2, 3119 CW Schiedam. Telefoon (010) 4738671. SCHIEDAM - Een 1 april-grap over rekeningrijden kon niet anders dan veel reacties losmaken. In de Postiljon-editie van woensdag 31 maart werd gemeld hoe lokale bestuurders overwogen een graantje mee te pikken van de inkomsten uit het rekeningrijden. Bij wijze van proef werd tol gehe- ven op een of meer belangrijke verkeersaders in de gemeente. Veel lezers doorzagen de grap en lieten dat via fax of post weten. Sommige lezers namen het bericht serieus en schreven een 'brief op poten' naar het in het artikel genoemde 'Algemeen Landelijk Verkeers Adviesbureau', dat het zelfde postadres had als de redactie van de Postiljon. De proef met het lokale rekeningrij den was een bedenksel van de redactie. Er is geen enkele gemeente die het invoeren van rekeningrijden op lokale wegen overweegt. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnaoker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 Bestuursleden van de Schiedamse modelspoorvereniging Schiespoor bij hun winnende spoorbaan. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Diverse model- spoorbouwverenigingen uit het gehele land exposeerden het afgelopen weekend hun model- spoorbanen voor de honderden bezoekers die afkwamen op de Nationale Railhobby Dagen 1999. De Darling Expo in Rijswijk organiseerde deze dagen in samenwerking met de Nederlandse Modelspoor- federatie. Ook de Schiedamse modelspoorvereniging Schie spoor nam hieraan deel en viel goed in de prijzen. Tijdens de 'raildagen' mochten de bezoekers aangeven welke vereni- ging de mooiste modelspoorbaan presenteerde en welke vereniging de beste service (informatie, vriende- lijkheid en deskundigheid) aan het publiek gaf. De Schiedamse modelvereniging Schiespoor kreeg voor haar model spoorbaan de tweede prijs toege- kend. Voor haar service kreeg de vereniging de eerste prijs. De leden van de vereniging waren hiermee zeer in hun nopjes. Aan de tentoongestelde banen was in het clubhuis tientallen maanden hard gewerkt. Tijdens het evenement gaven de leden veel uitleg aan belangstellenden door werkzaamhe- den ter plekke voor te doen. Tevens gaf een fototentoonstelling een fraai beeld van de activiteiten van de leden. Ook vele technische vragen werden op deskundige wijze door de aanwezige leden beantwoord. Secretaris Aad Luijsterburg: "We zijn zeker zeer tevreden. Het was zelfs zo dat we eigenlijk twee eerste prijzen hadden, maar om de twee geldprijzen niet aan een vereniging te geven is besloten ons een tweede prijs toe te bedelen. Maar dat mag de pret niet drukken. Op zaterdag 24 april is er van 10.00 tot 16.00 uur een open dag in het clubhuis van Schiespoor. Bezoekers zijn dan welkom om de leden in hun eigen clubhuis aan het werk te zien. Ook kan de bekroonde modelbaan worden bezichtigd. Tevens wordt er gereden met de modelspoortreinen op de grote clubbaan die zich in het clubhuis aan de Westerkade 21 bevindt. Toegang f 1,-, kinderen f 0,50. SCHIEDAM - In Theater aan de Schie, Stadserf 1, geeft het Groot Rotterdams Koor op zondag 9 mei een Moederdagconcert. Aanvangstijdstip is 13.30 uur. Medewerking zal worden verleend door onder anderen zangeres Marie-Cecile Moerdijk en het accordeonorkest 'Philharmonica'. Kaarten kosten f 24,50 en zijn te bestellen bij R. Kops, telefoon (010) 5017989. SCHIEDAM - De VVV Schiedam organiseert in samen werking met het Nederlands Gedistilleerd Museum op 29 en 30 mei telkens om 12.30 uur een wandelarrangement. Dit in het kader van de tentoonstelling 'Gerrit van Kapel, stadswande- laar'. Deze tentoonstelling is tot en met 30 mei te zien in de VSB-zaal van het Nederlands Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Brandersketel'. Het wandelarrangement heeft de volgen de ingredienten: Kopje koffie/thee met jeneverbon, toegang tot de ten toonstelling, wandeling langs de meeste plekjes die Gerrit van Kapel schilderde onder leiding van een medewerker van het VW Gidsenteam en een proeverij in het proeflokaal van het Nederlands Gedistilleerd Museum. Het arrangement kost f 13,50 per persoon. Geinteresseerden dienen zich vooraf op te geven bij de VW Schiedam, Buitenhavenweg 9. Telefoon (010) 4733000. VW Schiedam is van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur geo- pend. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Per datum geldt een minimum aantal deelnemers van tien perso- nen. SCHIEDAM - Langs de Poldervaart in Schiedam-Zuid ligt het tuincomplex Over de vaart. Hierop wordt in intercul tureel verband natuur- en milieu- vriendelijk getuinierd. Twee jaar geleden startte de Afdeling Groenvoorziening en Natuur met het project dat Schiedammers tegen een lage vergoeding (en op een aantrek- kelijk aangelegd terrein) de kans biedt op een natuurlijke manier te zaaien en te oogsten. Naast het milieuvriendelijke aspect van het project is het de bedoeling dat het de integratie tussen autocht- one en allochtone stadgenoten bevordert. Daarom worden de beschikbare tuinen opgedeeld tussen deze twee groepen. Iedereen die ouder is dan 35 jaar en niet deel- neemt aan het arbeidsproces kan in aanmerking komen voor een tuin aan de Poldervaart. Kennis van tui nieren is niet direct noodzakelijk en voor de kosten hoeft men het ook al niet te laten, deze zijn namelijk f 50,- per jaar. De gemeente levert de tuin kant en klaar op. Dat betekent onder meer dat de grond vooraf is gespit en op natuurlijke wijze is bemest. De 50 m2 grond mag naar eigen inzicht worden ingezaaid en beplant met groenten en bloemen. Het is verbo- den kunstmest en chemische bestrij- dingsmiddelen te gebruiken. Tijdens het tuinseizoen vindt iedere maand een gemeenschappelijke acti- viteit plaats, deelname hieraan is niet verplicht. Belangstellenden kun- nen voor meer informatie bellen met Dick van Leeuwen, beheerder Educatieve Tuinen van de gemeente Schiedam telefoon (010) 2465521. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert de komende tijd een groot intercultureel pro ject dat twee weken duurt. Onderdeel daarvan is onder andere een (inter)culturele mani festatie op zondag 25 april in en om De Erker aan de Jan van Avennesstraat en op het Erkerplein. De interculturele manifestatie is gra tis voor iedereen. Er staat een grote muziektent in de Jan van Avennesstraat. Op het Erkerplein is een muziekpodium. Op beide plaat- sen hebben non-stop optredens en uitvoeringen plaats. Om 12.00 uur wordt er met de festiviteiten gestart. Er treden allerlei Nederlandse en buitenlandse muziek- en dansgroe- pen op. Van Portugal tot Brazilie, van Roemenie tot Afrika. Natuurlijk ontbreken ook het Erker orkest, bestaande uit 38 verstandelijk gehandicapte muzikanten, en De Erker Line-Dancers niet. Voor de kinderen is er een speciaal program- ma. Verder is er een wereldmarkt met vele stands van kunstnijverheid tot de international keuken. Ook zijn er talloze informatiestands. De win- keliers rondom De Erker laten zich ook niet onbetuigd en openen hun deuren voor de bezoekers. 's Avonds worden de activiteiten voortgezet met theater van het Rotterdams Wijktheater. De zaal is open om 19.30 uur en de voorstel- ling begint om 20.00 uur. Toegangskaartjes zijn gratis af te halen bij De Erker, Jan van Avenesstraat 32, zijstraat Burgemeester Knappertlaan. Meer informatie: (010) 4267767. SCHIEDAM - Aan bet Bachplein te Schiedam is komende dagen het Circus Bongo te bezoeken. Het familiecircus Bongo van Ben en Tine Diks doet er alles aan om een voorstelling te bieden die zich onderscheidt van de overige middelgrote circus-optredens. Er wordt kamelendressuur gedaan, er is een dolle ponyrijderij en er is acrobatiek uit Mongolie. Ook wordt er met paarden, geiten en een koe gewerkt. De voorstellingen vinden plaats op donderdag 22 april (16.15 uur), zaterdag 24 april (15.00 uur) en zondag 25 april (15.00 uur). Voorverkoop tijdens de speeldagen tussen 11.00 en 12.00

Postiljon | 1999 | | pagina 3