Verdachte overval cd-shop aangehouden Maassluis het schoonste in Waterweg-Noord Oranjevereniging Wilhelmina draait op voile toeren Laatste Avondmuziek in Dorpskerk Kunstuurtjes in Stedelijk Museum Plaatsen vrij bij naailes Kleding- en Speelgoedbeurs Inloopconcert Grote Kerk MEUBELEN! Aubade Bekentenis Knallend feest 21 APRIL 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 7 Klaar voor Koninginnedag Bestuursleden van de Oranjevereniging Wilhelmina in Kethel. Er wordt weer een knallend feest voorbereid. (Foto: Van Det fotoproducties) SCHIEDAM - Op zondag 25 april vindt de laatste 'Avondmuziek' van het seizoen plaats in de Dorpskerk, Noordeinde 10 te Schiedam-Kethel. Het Haags Kerkmuziek Ensemble onder lei- ding van Hans Jansen zal van Bach 'Jesu meine Freude' ten gehore brengen. De liturg is ds. N.K. Mos. Op deze avond zullen vier Zambiaanse vrouwen in het kader van het honderdjarig bestaan van de kerk in Zambia te gast zijn. Het begint om 19.00 uur en is om 20.15 uur afgelopen. De toegang is gratis, bij de uitgang wordt er gecollecteerd. SCHIEDAM - Op donderdag 22 en dinsdag 27 april worden in het Stedelijk Museum Schiedam 'Kunstuurtjes' gehouden. Beide uurtjes beginnen om 12.30 uur. De Kunstuurtjes staan in het teken van de tentoonstelling 'Snikken en glimlachjes in het 19e-eeuwse Schiedam'. Hoewel de stad vrijwel geheel in het teken stond van jenever, zal er geen ketel of fles te zien zijn. Daarentegen bijvoor- beeld wel het bijzondere servies uit de Rozenburg fabriek. J.J. Vurtheim kreeg dit /servies aange- boden voor zijn hulp bij het aan- leggen van de eerste tramlijn naar Rotterdam,. De Kunstuurtjes zijn geheel gratis. SCHIEDAM - In Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79, is op verschil- lende tijden naailes te volgen. Op vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur kunnen nog enkele beginners en gevorderden terecht. Kinderopvang is mogelijk voor kinderen van 0 tot 4 jaar. De les sen worden het hele jaar door gegeven, maar worden betaald per blok van zes keer. Voor een blok van zes lessen betaalt men f 30,- In de schoolvakanties is er geen les. Alle cursisten zijn met een eigen kledingstuk bezig. Beginners en gevorderden zitten in een groep. Men krijgt individu- ele hulp van de lerares. In het Kluphuis Oost zijn naaimachines en patronen aanwezig. U kunt zich aanmelden bij Kluphuis Oost, tele- foon (010) 2451818. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein is op vrijdag 23 april een Kleding- en Speelgoedbeurs te bezoeken. De beurs duurt van 9.30 tot 11.30 uur. De entree is geheel gratis. Van de opbrengst is 20 procent bestemd voor het Foster Parents Kind van het wijk centrum: Rene Lopez. Wanneer u kleding en speelgoed te koop wilt aanbieden, kunt u bellen naar het wijkcentrum: telefoon (010) 4738671. Het wijkcentrum is te vinden op het Dr. Willem Dreesplein. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 466 48 27. Tot ziens. Kom kijketi en vergelijk zelff! SCHIEDAM - In de Grote Kerk bespeelt de Indonesische organis- te Christina Mandang zaterdag 24 april vanaf 15.00 uur het hoofdor- gel. Zij speelt onder andere wer- ken van Bach, Beethoven en Brahms. Het inloopconcert duurt zo'n drie kwartier en de toegang is geheel gratis. SCHIEDAM - In Schiedam Noord draait het bestuur van Oranjevereniging Wilhelmina in de laatste weken van april op voile toeren. De werkzaamhe- den, opgesteld in een indruk- wekkend draaiboek worden een voor een doorgenomen. Koniginnedag nadert met rasse schreden, maar het bestuur is er klaar voor. Ze is 101 jaar, Oranjevereniging Wilhelmina in Kethel. Dat is haar niet aan te zien. Het is een bloeiende vereniging met 228 leden en een uit elf personen bestaand bestuur. Hoe dichter Konginnedag nadert, hoe sneller het oranjebloed de bestuurs leden door de aderen stroomt. Het hele bestuur is het met elkaar eens: het oranje hart klopt bij ieder- een op de juiste plek. En dan kom je tot het vaststellen van een program- ma, dat ieder jaar weer klinkt als een klok. Jaren geleden sudderde Wilhelmina een beetje op een laag pitje. Ze bestond nog, maar daar was ook alles mee gezegd. Cees de Groot, Ketellapper in hart en nieren zag dit met lede ogen aan. Hij blies de ver eniging nieuw leven in. Hij was voorzitter en drijvende kracht in het bestuur en nam al gauw een aantal mensen mee in zijn enthousiasme. Het idee een feestmarkt te organise- SCHIEDAM - Politiemensen van het district Schiedam, die deel uitmaken van het team dat zich bezighoudt met het onderzoek naar een serie overvallen in de regio Rotterdam-Rijnmond, hebben dinsdagavond in Amsterdam een 25-jarige Schiedammer aangehouden. De man wordt er van verdacht op 12 juni 1998 een overval te hebben gepleegd op een cd-winkel in het winkelcentrum De Nieuwe Passage. De verdachte drong die dag samen met een medeverdachte voor ope- ningstijd de zaak binnen en bedreig- de een winkelbediende met een mes en een vuurrwapen. ren ontsproot aan zijn brein. Er wer- den oude ambachten uitgeoefend op deze dag en al snel wist een groot publiek Kethel te vinden op 30 april. Cees de Groot verheugde zich op het 100-jarig bestaan van de vereniging. Dat is vorig jaar uitbundig gevierd, helaas zonder hem. Kon de administratie van de vereni ging voorheen in een schoenendoos, nu is het een bedrijfje op zich. Vanaf begin September begint het bestuur iedere maand te vergaderen. De grote lijnen worden uitgezet en naar de commissies doorgesluisd. Er zit ten veel jaarlijks terugkerende acti- viteiten in het programma, maar er wordt ook steeds geprobeerd iets nieuws in te bouwen. Traditioneel is de aubade. Om negen uur 's morgens staan alle kinderen van de basisscholen in Schiedam Noord op het kerkplein van de Nederlands Hervormde kerk. Daar stapt ook Schiedams burgemeester Scheeres met echtgenote uit de koets, na een eerst een vorstelijke rit door Kethel. Sinds jaar en dag zin- gen de kinderen, de meesten met hun ouders, onder de muzikale lei- ding van de heer van Rhijn vrolijke Nederlandse liedjes. De pianobege- leiding is van de heer van der Meer en het bekende orkest van St. Radboud ontbreekt ook hier niet. Vanaf tien uur kan iedereen de feest markt bezoeken. Wilhelmina orga- Het tweetal ging er vandoor met de inhoud van de kluis. De medeverdachte, een 21-jarige Rotterdammer, werd op 18 januari 1999 aangehouden. Hij heeft inmid- dels bekend de overval te hebben gepleegd. Tevens wordt onderzocht of de Schiedammer betrokken is geweest bij de serie overvallen die vanaf eind 1997 in onder meer Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam is gepleegd. Tijdens dit onderzoek werden eerder negen ver- dachten, in de leeftijd van 17 tot 25 jaar, aangehouden. 5-3-99). De 25- jarige Schiedammer is voorgeleid aan de Officier van Justitie in Rotterdam. niseert voor elk wat wils. De Kop van Jut is weer aanwezig, de 'touw- tjetrekkraam' doet Kethel aan en er worden turn- en gymnastiek- demonstraties gegeven. In de 'podi- umwagen1 worden onder andere optredens verzorgd door een count- ryline dancegroup, Sugar Lee Hooper is uitgenodigd en clown Ricky vermaakt de kinderen weer op zijn eigen wijze. Wilhelmina spaart kosten nog moei- te om er een knallend feest van te maken. Voor het bestuur is het hard werken, die dag. Ze lopen allemaal met een portofoon. Op deze manier is alles goed te coordineren. De fees- telijkheden op Koninginnedag wor den 's avonds afgesloten met een lampionoptocht en daarna een spec- taculair vuurwerk. De stoet kinde ren die in de optocht meeloopt was vorig jaar twee en een halve kilome ter lang. Tussen de kinderen lopen drie drumbands mee, die voor de muzikale omlijsting zorgen. "Het is ieder jaar weer een feest om te zien", zegt een van de bestuursleden. "Kinderen lopen vrolijk, met een lampion in de hand mee in een lange rij. Ik herken ze vaak, overdag heb ben ze de lampion in onze kraam gekocht.Wilhelmina staat zelf dus ook tussen de vele kramen op de feestmarkt en verkoopt 'oranjeattri- buten', zoals lampionnen, toeters, hoedjes, en speldjes. Nieuwe leden kunnen zich hier ook aanmelden. Oranjevereniging Wilhelmina orga- niseert ieder jaar voor haar leden een feestavond. "Dat is het leukste van de vereniging", vertelt de voor zitter. "We nodigen dan een toneel- vereniging uit, die voor onze leden een uitvoering geeft. Een feest, deze avond, ieder jaar weer met live muziek, een tombola en bal na. De belangstelling voor de vrijmarkt neemt steeds meer toe. "Eigenlijk is dit geen evenement van ons," ver- klapt het bestuur, "het is spontaan ontstaan, iedereen neemt zijn handel mee, stalt het uit en probeert zijn of haar waar te slijten. Het opruimen van de rommel valt vreemd genoeg wel onder onze verantwoording. Hier heeft Wilhelmina wat op bedacht, er wordt een kleine borg- som gevraagd aan iedereen die op het terrein in de dorpskern zit. Is de plek opgeruimd achtergelaten, dan wordt de helft van de borg terugge- stort. Het bestuur hoopt op deze manier minder afval aan te treffen aan het einde van de dag. Dat ze geen van alien naar de Amsterdamse vrijmarkt kunnen deert de bestuursleden niet. "Kethel is voor ons net groot genoeg", zeg- gen de bestuursleden breedlachend, en handenwrijvend leggen ze de laatste hand aan de voorbereidingen van de laatste Koninginnedag van de eeuw. Kathy Korporaal-Huitema SCHIEDAM - Op een debat over lokale duurzaamheid in het Stadskantoor te Schiedam zijn Vlaardingen, Schiedam en Maassluis vergele- ken. Welke gemeente is het schoonste van de regio Waterweg-Noord Namens de gemeenten namen de wethouders A. Reijnhout (Schiedam) en K. van de Windt (Vlaardingen) en topambtenaar Hetjkens (Maasluis) deel aan het debat, dat werd geleid door de voormalig wethouder Milieu te SchiedamB. de Leede. Het debat dat op 15 april plaatsvond was mede- voorbereid door lokale en regionale milieuorganisaties en trok ruim vijftig belangstellenden. Een van de uitkomsten was dat Maassluis met 101 pun- ten op milieugebied net iets hoger scoorde dan Vlaardingen en Schiedam, die een gelijk aantal punten (95) behaalden. (Foto: Van Det fotoproducties)

Postiljon | 1999 | | pagina 7