Gelimiteerde oplage Ford Fiesta Collection Smart Art Collectie combineert kunst met auto's Nieuw design Subaru Postfljon Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 5 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 11 De Ford Fiesta Collection. Vanwege het doorslaande succes van de Ford Ka 'Collection' is besloten onder deze naam ook een gelimiteerde oplage van 1000 exemplaren van de Ford Fiesta in omloop te brengen. Opmerkelijk hierbij is dat de oplage in vier gelijke delen van 250 stuks wordt gesplitst, die ieder een eigen, exclusieve kleur krijgen: Melina Blue, Moondust Silver, Pacific Green of Pepper Red. Verder is de Ford Fiesta Collection uiteraard voorzien van een groot deel aantrekkelijke extra-accessoires, die voor zeer geringe meerprijs worden geleverd. De Ford Fiesta, die gebaseerd is op de Fiesta met de vertrouwde 1.3 Endura E motor met 44 kW/60 pk, onderscheidt zich - naast de exclu sieve kleurstelling - ondermeer door stuurbekrachtiging, airconditioning, elektrisch bedienbare voorportierra- men, centrale portiervergrendeling, mistlampen voor, Easy Sound System 3000T (radio/cassettespe- ler), sportief instrumentarium met witte wijzerplaten. 'Fiesta' mattenset voorin, met leer bekleed sportstuur en versnelling- spookknop, roestvrijstalen dorpel- beschermers, bumpers en spiegels in carrosseriekleur, vierspaaks lichtme- talen velgen met 185/85R14 ban- den, metaallak, speciale bekleding. De klant betaalt f 25.495,- voor de Ford Fiesta Collection. De Opel Speedster. De organisatie van Cabrio '99, in het Autotron in Rosmalen, is heel gelukkig met de komst van de Opel Speedster. Op 7, 8 en 9 mei wordt deze samen met de collectie cabriolets aan het publiek getoond. Met het laten zien van deze sportief gelijnde roadster op Cabrio '99, geeft Opel aan deze beurs heel serieus te nemen. Nog niet eerder in het bestaan van de tentoonstelling, die dit jaar voor de achtste maal wordt gehouden, is het voorgekomen dat een autofabri- kant een conceptmodel laat zien dat hoogstwaarschijnlijk ook in werke- lijkheid gebouwd gaat worden. Studiemodellen zijn normaal gespro- ken alleen maar te vinden op grote internationale beurzen. Voor Cabrio '99 wordt echter een uitzondering gemaakt. Het is de eerste maal dat de Speedster na de introductie in Geneve buiten Duitsland wordt getoond. De Speedster heeft een middelgeplaatste motor, een alumi nium chassis en een body van com- posiet. Niet alleen ziet de tweezits auto er fraai uit, ook qua prestaties heeft hij veel in huis. De 2.2 liter-motor levert een vermo- gen van 108 kW/147 pk en stuwt de minder dan 800 kilogram wegende Speedster in minder dan zes secon- den naar de 100 km/u. De top ligt volgens de ontwerpers op 220 km/u. De motor maakt overigens deel uit van een totaal nieuw ontworpen serie aluminium ECOTEC viercilin- dermotoren met vierkleppentech- niek, die in verschillende Opel- modellen aangeboden zullen wor den. Qua inhoud varieren ze van 1.8 tot 2.2 liter. De Speedster is bedacht en op papier gezet door Opels Technical Development Center, in samenwerking met Lotus Engineering in het Engelse Norfolk. En van die laatste weten we dat ze heerlijke sportwagens kunnen bou- wen. De Speedster is een echte rij- dersauto en laat zien wat Opels klanten in de toekomst nog aan opwindende modellen kunnen ver- wachten. De openingstijden van Cabrio '99 in het Autotron Rosmalen zijn: vrijdag 7 mei van 14.00 uur tot 20.00 uur. Zaterdag 8 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur. Zondag 9 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt f 15,- voor volwassenen en f 7,50 voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Kinderen tot vier jaar hebben gratis toegang. Herman Brood bespuit een Smart. Popmuzikant Herman Brood keerde er speciaal voor terug naar de plek waar hij ooit is begonnen: de garage. In Smart Center Rotterdam gaf de zanger een beeldend kunste- naar onlangs het startsein voor de Europese lancering van de Smart Art Collectie. Dit initiatief maakt het voor auto- en kunst- liefhebbers mogelijk om geheel naar eigen smaak een unieke auto te creeren. Diverse kunstenaars hebben zich namelijk toegelegd op het beschilde- ren van de verwisselbare bodypanels van de Smart. Een notenhouten Smart of een motief van M.C. Escher? Of liever een eigen ontwerp? Het is allemaal mogelijk. De decoraties varieren van speciaal ontworpen stickermateriaal tot zeer exclusief, door bekende «- kunstenaars handmatig beschilderde panelen. Herman Brood zelf legde onlangs voor ruim 300 genodigden de laatste hand aan zijn 'Brood Smart'. Vervolgens zette hij met zijn big band het Smart Center op zijn kop met een daverend concert met songs van zijn nieuwe cd 'Back on the cor ner'. Vanaf medio mei staat hij in de showroom van de Subaru- dealer: de splinternieuwe Legacy Sedan AWD. De Subaru Legacy 2.0 GL Sedan AWD. Het model onderscheidt zich van zijn voorganger door een nieuw, representatief design, door een ver- dere opwaardering van de stan- daardspecificatie en door zijn veel- zijdige gebruiksmogelijkheden. Gebleven is de bewezen motor- en AWD-aandrijftechniek, die verder verfijnd is voor nog soepeler presta ties. De nieuwe Subaru Legacy Sedan AWD is leverbaar vanaf f 43.995,- (19.964,06 euro). 35

Postiljon | 1999 | | pagina 11