FI0RELLA helemaal klaar voor moederdag Nieuw spektakel SCHAT in de maak Sleepvaart in beweging in museum f Meldpunt klachten in Schiedam Oost Jubileumjaar voor Rijnmondband Orpheus in Grote Kerk De Blauwe Brug actief in mei POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Prive autorijles, niemand op de achterbank Fax: 015 - 361 50 52 Collecties 5 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - Sinds 3 mei fun- geert het wijkservicepunt Oost in de Franklinstraat 11a als cen- traal meldpunt inzake klachten over de wijk. Alle problemen met of ongenoegens over de buitenruimte - van loszittende stoeptegels tot-zwerfvuil en ver- keersoverlast - kunnen daar per- soonlijk worden aangemeld op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Telefonisch kan ook: (010) 4269622. Het is de bedoeling dat ingediende klachten zo snel mogelijk worden afgewerkt. Na een paar maanden wordt bekeken of de proef met een centraal meldpunt aanslaat en bruikbaar is voor andere delen van Schiedam. SCHIEDAM - De Rijnmondband viert dit jaar het 70-jarig bestaan en zal ruim twintig concerten ver- zorgen in Nederland, Belgie en Frankrijk. Ook treedt de band op tijdens de taptoe's in Delft en in Breda. In Schiedam is de Rijnmondband te zien op het gala- concert op zondag 16 mei (van 14.00 tot 16.00 uur) in Theater a/d Schie en tijdens de VSB Taptoe Schiedam op zaterdag 26 juni. Dit seizoen zullen de eerste vrouwen de Rijnmondband versterken. In de Jeugd Rijnmondband zijn al enkele meisjes actief. Kaarten voor het galaconcert zijn nog te bestellen via het secretariaat, tele- foon (010) 2150541 (18.00-19.00 uur). SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert op zaterdagmiddag in de Grote Kerk wordt zaterdag 8 mei gegeven door het Koninklijk Mannenkoor Orpheus uit Schiedam. Dirigent is Pirn Overduin. Vooral voor liefhebbers van sonore mannenkoorzang. Het concert begint om 15.00 uur en eindigt rond 16.00 uur. Toegang is vrij. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug organiseert in mei verscheidene activiteiten. Op 10 mei is er een sportmiddag voor 4- tot 9-jarigen. Op 14 en 15 mei is er de Nacht van de Blauwe Brug. Voor tieners van 9 tot 12 jaar. Op 19 mei is er skaten vanaf 8 jaar Spelenmiddag. Op 26 mei is er weer voetbalkermis, dit keer in Tuindorp op het plein bij't Schooltje. Op 30 mei is er in de Blauwe Brug kindertheater voor kinderen vanaf 6 jaar die wel een beetje van griezelen houden. Voor meer informatie en/of opgeven: (010) 2470464. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.V.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. SCHIEDAM - Sinds kort is Schiedam een aparte bloemen- en plantenwinkel rijker. Volgens een klant is het het kleinste win- keltje van Schiedam, maar ook een heel knus winkeltje. FIO- RELLA straalt een eenvoudige Mediterrane sfeer uit en men kan er terecht voor bloemen, planten en woondecoraties. FIORELLA wordt gerund door Jeannette en Erick Brockhoff en is gevestigd aan de Hoogstraat. Er is aardewerk te koop, woon- en tuin- decoraties, bloemen en niet alle- daagse planten met namen als 'man- nentrouw', 'tijgermuil' en de nieuwe hortensia 'vuurwerk'. Ook worden er kruidenplanten zoals rozemarijn en kuipplanten zoals de oleander verkocht. Tevens is er een klein assortiment tuinplan- ten en zaden verkrijgbaar (daar er in Schiedam geen tuincentrum is) en wordt er op verzoek thuis bezorgd. Binnenkort start FIORELLA met de verkoop van Mediterrane stoffen en Mediterraans aarde- en servieswerk. Wie op zoek is naar bijvoorbeeld een apart cadeau voor moederdag zal zeker bij FIORELLA kunnen sla- gen. FIORELLA bloemen, planten en woondecoraties is te vinden aan FIORELLA bloemen, planten en woondecoraties aan de Hoogstraat 56. Meer dan alleen een bloemen- en plantenzaak. (Foto: Joop Zeemeijer) de Hoogstraat 56 en is geopend van woensdag t/m zaterdag (maandag en dinsdag gesloten). Telefoon: (0626) 120574. SCHIEDAM - SCHAT produc- ties heeft vorige week een tipje van de sluier opgelicht van de productie die in mei 2001 uitge- voerd zal worden. De presentatie van het nieuwe spektakel was ludiek. Juffrouw Lotje en juf- frouw Dotje onderbraken op ruwe wijze de vlotte presentatie van Hans Hoogerwerf, voorzit- ter van het SCHAT. Hoogerwerf zocht al pratend het evaluatierapport van 'Breken' en 'Peer Gynt', twee voorstellingen die vorig jaar vanwege het tienjarig bestaan van SCHAT met succes wer- den opgevoerd. Dat rapport bleek uiteindelijk in een lollyblik te zitten. De dames, uitgedost als heksen uit Peer Gynt, kregen het na veel geklop, geboor en getimmer voor elkaar het blik te openen. Daarna was het woord aan de tekst- schrijvers Nancy Mac Gillavry en Winfred van Buren. In puzzelvorm maakten ze de locatie van het spek takel bekend: de oudste plek van Schiedam, voor het Zakkendragershuisje. De bewoners van de Oude Sluis zijn inmiddels via een brief op de hoogte gesteld. "Elke keer als SCHAT weer een productie op stapel had, was dit onze favorie- te plek. Het is tot nu toe niet doorgegaan, omdat de speelruimte zo beperkt was. De tekstschrijvers gaan hard aan de slag, al hebben ze voorlopig nog maar een paar letters op papier. Ze graven en 'kleurdenken' in de Schiedamse historie vanaf 1250 tot nu. "Reken er maar op", zeggen Nancy en Winfred, "dat het publiek, zittend op een ponton in de Schie, naar een geweldige voorstelling kijkt." In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. Rijopleidingen al v/a 25,- p.w. overal in Z-Holland, Hoofdkantoor Solo B.V., tel. 010 4558642/070 3235979 01-12-98 REGIO - In het Nationaal Sleepvaart Museum te Maassluis is op zaterdag 1 mei een nieuwe tentoonstelling geopend, onder de titel Sleepvaart in Beweging. De expositie is tot en met 3 oktober te bezoeken en bestaat uit foto's van nieuw in de vaart gekomen sleepboten en uit aan- winsten die het museum de afge- lopen jaren heeft verworven. Het gaat hier om zowel foto's als voorwerpen en scheepsmodel- len. Vele maritieme liefhebbers hebben al eens een bezoek gebracht aan het thans twintig jaar bestaande Nationaal Sleepvaart Museum in Maassluis. Het museum, aan de Hoogstraat 1-3, krijgt ook veel mensen over de vloer die niet eerder met de sleepvaart en de historie daarvan kennis hebben gemaakt. Sinds 1 mei is in het museum de wis- seltentoonstelling Sleepvaart in Beweging te zien. Hierin wordt de aandacht vooral gevestigd op de moderne sleepvaart. De bezoeker krijgt een goed beeld van de veranderingen die zich de afgelopen vijf jaar in de Nederlandse sleepvaartvloot hebben voorgedaan. Naast foto's van nieu we sleepboten kunnen modellen worden bekeken. Ook zijn er opna- mes van al lang verdwenen Nederlandse sleepboten die elders in de wereld nog steeds actief zijn. Er is een groot aantal foto's te bezichtigen die zijn gemaakt door de inmiddels overleden kapitein C. van Roon. Over een periode van ruw- weg twintig jaar heeft hij vele mar- kante sleepboten en de werkzaam- heden daaromheen gefotografeerd. Zijn weduwe, mevrouw N. van Roon was bereid de negatieven van haar man uit te lenen ten behoeve van de expositie. Zij heeft ook de tentoonstelling officieel geopend. Tevens wordt de collectie van kapi tein Martin van Geer getoond. Hij was vele jaren kapitein op een Rijnsleepboot en kende de rivier nog beter dan zijn broekzak. Na met zijn vrouw aan de wal te zijn gaan wonen heeft hij nog diverse maritie me functies bekleed en is hij foto's, scheepsmodellen en curiosa gaan verzamelen. Deze collectie is uitein delijk bij het Sleepvaartmuseum terecht gekomen. De nieuwe expositie dagelijkp te bezoeken in het Nationaal Sleepvaart Museum, Hoogstraat 1-3 (van 14.00-17.00 uur), behalve op maandag.

Postiljon | 1999 | | pagina 3