Millennium-kritiek op MKB onterecht Schiedam-plein van bedrijven in Ahoy 'Ondernemers van Nature1 presenteren zich tijdens landelijke fietsdag Kunstzinnige rol voor wieken van molens Bezoektijden kinder- afdeling Schieland Proef Schiedam op Zondag Vuurwapen in auto Unieke kans Schiedamse Zeekadetten MEUBELEN! Vrouwen- en mannenmolen Kunstveiling Verschillende routes 4 5 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 SCHIEDAM - Met ingang van 1 mei worden de bezoektijden voor de kinderafdeling van het Schieland Ziekenhuis verruimd. De kinderafdeling wil hiermee een bijdrage leveren aan het welzijn van het opgenomen kind en de ouders/verzorgers en familie. Voor boxen, zalen, de couveusekamer en kleine baby- kamer zijn aparte regelingen opgesteld. In alle gevallen kun- nen ouders of verzorgers 24 uur per dag aanwezig zijn, als zij dat wensen. Meer informatie: via telefoon (010) 2044000. SCHIEDAM - De VVV Schiedam heeft een speciaal arrangement ontwikkeld: Proef Schiedam op Zondag. Op vier zondagen (9 mei, 6 juni, 10 oktober en 24 oktober) is het mogelijk aan deze tour mee te doen. Schiedam is sfeer proeven, jenever proeven en proeven uit gerenommeerde keukens die Schiedam rijk is. Proef Schiedam op Zondag biedt de bezoeker wat meer rust in het historisch cen trum om naar de monumenten te kijken en naar het verhaal van de gids te luisteren. Prijs arrange ment: f 92,50 per persoon (inclu- sief onder andere welkomstdrank- je, toegang tot musea, lunch en 3- gangen diner). Voor meer informa tie en/of reserveren kunt u contact opnemen met: VVV Schiedam, Buitenhavenweg 9, telefoon (010) 4733000. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 466 48 27. Tot ziens Kom kijken en vergelijk zelff! SCHIEDAM - Vrijdagmorgen vroeg, om even na 4.00 uur, kwam er bij de politie van het district Schiedam een melding binnen dat een slagboom op het terrein van de groothandelsmarkt in de Spaanse polder kapot was gere- den en dat de bestuurder hevig overstuur was. Ter plaatse stond een personenauto over een beton- nen balk stil op het trottoir. In de deuropening aan bestuurderszijde stond een man die schreeuwde: 'Ik heb geen vuurwapen'. Toen hem werd verteld dat hij voor de aanrij- ding mee naar het bureau moest liep hij weg naar zijn wagen, waarop hij onder verzet in de boeien werd geplaatst. In de auto vond men op de vloermat bij de pedalen een doorgeladen en gespannen vuurwapen. Zowel de bestuurder als een inzittende, 23 en 24 jaar oud en afkomstig uit Den Haag, werden aangehouden en overgebracht naar een politie- bureau. Een nader onderzoek is ingesteld. SCHIEDAM - Drie kadetten van het Schiedamse zeekadetten- korps Jacob van Heemskerk zijn op 4 mei voor een praktische bedrijfsintroductie bij de Koninklijke Marine mee op reis gegaan met een fregat. Onder begeleiding van zeekadetin- structeur Walter Jeijsman maken zeekadetten Ferry Bruggemans, Renaud Meijer en Dennis van Vliet tien dagen fang van dichtbij kennis met elemen- taire bedrijfsveiiigheid, prakti sche nautische vorming en een algemene introductie scheeps- diensten. Voor meer informatie over het zeekadetleven kan men bellen met (010) 4732533. Kunstevenement samen met molenfestival SCHIEDAM - Twee malende en draaiende trekpleisters van toe- ristisch Schiedam, Museum- molen De Nieuwe Palmboom en molen de Walvisch zorgen er- voor dat van 28 mei tot en met 6 juni het publiek op een bijzonde- re manier attent wordt gemaakt op een kunstevenement. Een project waarbij volgens de orga- nisatoren werkelijk alles uit de kast is gehaald. De acht wieken van beide molens dragen tijdens dit groots opgezette evenement zeilen die door een zelfde aantal kunstenaars is beschilderd. Tussen deze molens bevindt zich het gebied waarin de kunstmani- festatie zich gaat afspelen. Het lijkt een goede keus van de organisatie om dit kunstspektakel (voorheen de Kunstbeurs die in laat- ste maand van het jaar werd gehou- den) te laten afspelen in het voor- jaar. Bovendien valt het gedeeltelijk samenvallen met het Muziek- en molenfestival. Muziek, openlucht- theater en beeldende kunst, een combinatie die menigeen zal aan- spreken, juist omdat in uiteenlopen- de locaties een variatie aan kunstui- tingen te zien zal zijn. Zo heeft makelaar Anke Bodewes haar zolder beschikbaar gesteld voor het exposeren van kleine sculp- turen. In het voormalige gebouw van de Woningstichting aan de Noordvest vindt een groepstentoon- stelling plaats. Daar blijft het niet bij want ook tonen kunstenaars hun werk in onder meer De Havenbogen aan de Nieuwe Haven, het kerkge- bouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Westvest, Hosman Vins aan de Lange Haven en het Gemeentearchief. Daarnaast organiseren Schiedamse galeries in het kader van de kunst- manifestatie eigen tentoonstellingen waarbij de keuze wordt bepaald door de kunstenaar of galeriehou- der. Het betreft hier onder anderen theatermaker/kunstenaar Frans Huisman, Janine Doppenberg van galerie Distanza, zilversmid Rob van der Ham, Galerie Jacques Tange en Galerie 20. Ook vindt in genoemde periode op de Dam een (marktkra- men)tentoonstelling plaats met gra- fiek en keramiek. Meer dan vijftig kunstenaars, onder wie bekende en minder bekende namen als Adrianus van Otterloo, Just Schafgans, Lenke Kastelein, Annette Braad, Damy van der Waal en Theo Gootjes werken mee aan bijzondere projecten, solo-exposities of groepstentoonstellingen. De kun- stig beschilderde zeilen zijn een geschenk van de organiserende instellingen aan de Stichting De Schiedamse Molens. De financiering hiervan kwam rond dankzij de ondersteuning van de Stichting KunstWerkt, maandblad Musis, sponsors en de deelnemende kunstenaars. De zeilen van de wie ken van elk van de molens worden door respectievelijk vier vrouwen en vier mannen gedecoreerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal al van veraf duidelijk zijn, wat de vrouwen- of mannenmolen is. Op de avond van 29 mei vindt een bijzondere film- voorstelling plaats. Films met de geschiedenis van Schiedam en van de binnenvaart als onderwerp wor den dan vertoond op de grote zeilen van de historische schepen die in de Lange- en Korte Haven liggen. De laatste dag van de kunstmanifes- tatie wordt traditiegetrouw afgeslo- ten met een kunstveiling in Spijs- en dranksalon 't Paard op de Hoogstraat. Veilingmeester Henk Horsten, directeur van de Vrije Akademie Vlaardingen heeft het vaste voornemen zoveel mogelijk kunstwerken aan de man/vrouw te brengen. De in totaal 22 locaties waar expo- sities en evenementen in het tijdvak 28 mei tot en met 6 juni plaatsvin- den, zijn herkenbaar aan kleurig wapperende banieren. De organisa- toren van de kunstmanifestatie gaan er vanuit dat het initiatief belang- stellenden zal trekken uit de gehele regio. Men hoopt niet alleen op mooi weer maar bovenal op een succesvol verloop, zodat het ini tiatief in de toekomst een vaste plek krijgt op de evenementenkalender van Schiedam. Nans Wolters REGIO - Het midden- en klein- bedrijf is volgens MKB-voorman H. de Boer hard bezig met het oplossen van millenniumproble- men. De kritiek van voorzitter J. Timmer van het Millennium Platform dat de branche-organi- saties van het MKB het laten afweten, is onterecht. Timmer vindt dat het MKB veel te afwachtend is. Hij kondigde eind maart aan dat het platform zich daarom vooral zou richten op samenwerking met Kamers van Koophandel in plaats van branche- organisaties. Het MKB echter kwam kortgeleden met een onderzoek waaruit blijkt dat de meeste (kleine) ondernemers al aardig op weg zijn om met hun leveranciers de millen- niumproblemen op te lossen. REGIO - Ook dit jaar presetiteerden Schiedamse bedrijven zich geza- menlijk op het Schiedam-plein in Ahoy Rotterdam. De Bedrijven Kontakt Dagen werden gehouden op dinsdag 27 en woensdag 28 april. Het plein werd op dinsdagmiddag feestelijk geopend door burgemeester Scheeres van Schiedam. Het Schiedam-plein was onmiddellijk herkenbaar aan de 8 meter hoge molen die boven alle stands uit toornde. Rond de molen lieten in totaal 24 Schiedamse ondernemers zien waar zij voor staan. Een van de bijzonde re activiteiten op het Schiedam-plein was de introductie van een nieuw Schiedams Ondernemersmagazine. Het nulnummer van dit tijdschrift werd aan burgemeester Scheeres aangeboden. (Foto: Joop Zeemeijer) REGIO - Komende zaterdag zet- ten zo'n kleine tweehonderd gas- tvrije boeren en tuinders uit de regio hun deuren wijd open voor het publiek. Op deze manier gaan de 'Ondernemers van Nature1 tijdens de landelijke fietsdag met de fietsers een dia- loog aan over het huidige agra- risch ondernemen. 'Ondernemers van Nature' hebben duurzaam produceren hoog in het vaandel staan, wat zij onder andere tonen door middel van hun produc- tiewijze. Hierbij wordt namelijk rekening gehouden met de bescher- ming van de natuur, het milieu en het landschap. Aan deze 'milieubewuste' dag wer ken vertegenwoordigers van ver schillende bedrijven mee. Zo kun- nen door de regio verschillende rou tes afgelegd worden langs kaasboer- derijen, rundveebedrijven, akker- bouwbedrijven, tuinderbedrijven en musea. Hier kunnen bezoekers kij ken naar de verschillende machines en werktuigen, proeven van de verse zuivelproducten, worden geinfor- meerd over de teelt van groente en fruit en de bestrijding van insecten ter bescherming hiervan. Ook kan de fietsende bezoeker terecht op bedrijven waar boeren- zwaluwen, weidevogels, houtwallen en bijzondere planten en dieren s leven. Bovendien is op de boerderij- en ter plaatse aantrekkelijk informa- tiemateriaal beschikbaar voor jong en oud en in de routebeschrijving, die elke deelnemer aan de landelijke fietsdag ontvangt, is speciaal voor de kinderen een puzzel opgenomen. Kinderen die de oplossing weten, kunnen bij de deelnemende agrari- sche bedrijven een prijsje afhalen. Belangstellenden zijn zaterdag 8 mei van harte welkom op de deelnemen de bedrijven, die herkenbaar zijn aan de richtingaanwijzers met het opschrift: 'Ondernemers van Nature'. Voor meer informatie kunt u bellen (070) 3141460.

Postiljon | 1999 | | pagina 5