2 Seat introduceert Gran Via Gelimiteerde serie: Peugeot 206 GT Saab lanceert medio September bli ksemsch i cht9-3 Viggen Gebruikte Ford Escort als 'Mondial' aantrekkelijk Postilion 0 12 MEI 1999 DE POSTILJONJEOJT1E 12 PAGINA 11 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De Seat Alhambra Gran Via biedt royaal ruimte aan 6 personen. Vanaf juli 1999 levert Seat een nieuw model; de Alhambra Gran Via. Ook deze Alhambra is stan- daard uitgerust met ABS, net als alle andere Alhambra's vanaf modeljaar 2000. Deze bijzonder luxueus uitgeruste versie uit de Alhambra-serie ruimte- wagens is leverbaar met een 1.8 20V Turbo benzinemotor (110 kW/150 pk) of een 1.9 TDi-motor (81 Kw/110 pk). De royale uitrusting omvat onder meer zes met leder beklede 'captain chairs', cruise con trol, radio met afstandsbediening aan het stuur, telefoon voorberei- ding, lichtmetalen velgen en een alarm. De Alhambra 1.8 20V Turbo in Gran Via-uitvoering kost f 72.995,- (inclusief BTW/BPM) en de dieselversie kost f 74.995,- (inclusief BTW/BPM). i De nieuwe Saab Viggen. Saab-liefhebbers met sportieve aspiraties kunnen binnenkort hun hart ophalen met de nieuwe Saab 9-3 Viggen. Dit op vliegtuigtechnologie geinspireerde en bijzonder gestroomlijnde ontwerp levert bijzondere prestaties, zowel op gebied van snelheid en comfort als op het gebied van veiligheid. Viggen is Zweeds voor bliksem- schicht, het symbool van kracht. Onder de kap zit dan ook een vierci- linder 2,3 liter turbomotor met een hoog Maximumvermogen van 165 kW/225 pk bij 5.500tpm. De luch- tweerstand van de Viggen heeft een Cw waarde van slechts 0,31. "Door zijn hoge trekkracht is sou- plesse gegarandeerd. Het hoge kop- pel van de Viggen zorgt voor een summum aan rijgenot op uitdagen- de bochtige wegen. Daarnaast gaat inhalen van een langzamere wegge- bruiker sriel en dus veilig. De Saab 9-3 Viggen behoort hiermee tot de snelste en tegelijk meest ont- spannen rijdende auto's", aldus de Zweedse fabrikant die zeer hoge verwachtingen heeft van deze nieu we aanwinst. De Nederlandse Ford-dealers hebben een nieuw initiatief ont- wikkeld om een gebruikte Ford Escort extra aantrekkelijk te maken. Naast de gebruikelijke tests en controles die iedere gebruikte auto bij hen onder- gaat, wordt de Escort voorzien van een aantal sportieve acces- soires. Flet resultaat is de Ford Escort Mondial. Naast alle reeds aanwezige accessoi- res van de Escort en ongeacht de uit- voering, zal hij om zich 'Mondial' te mogen noemen nog eens extra wor- den uitgerust met: sportieve wiel- deksels, een spoiler achter, een ver- chroomde grille, een verchroomde kentekenrand achter en een Mondial badge. De Ford Escort Mondial is verkrijgbaar in zowel drie-, vier- als vijfdeurs uitvoeringen en uiteraard ook in een wagon-ver- sie. Een Ford Escort Mondial is bij A. Slechts 4000 werden er van gemaakt en daarvan komen er maar honderd naar Nederland. Over de exclusiviteit van de Peugeot 206 Grand Tourisme, die zichtbaar geinspireerd is op de spectaculaire 206 WRC waarmee Peugeot een gooi doet naar het Wereld Rally- kampioenschap, hoeven dus geen twijfels te bestaan. Door met de 206 WRC deel te nemen aan het Wereld Rally- kampioenschap, wil Peugeot haar sportieve imago nog eens bevesti- gen. Dat imago is met name in de jaren tachtig ontwikkeld, toen er twee wereldrallykampioenschap- pen ('85 en '86) behaald werden en er overwinningen waren in rally-raids als die van Parijs naar Dakar. In de jaren negentig werd het succes voortgezet met over winningen op de circuits van onder andere Le Mans('92 en '93) en in de Duitse Toerwagenklasse ('97). Bekend is verder dat Peugeot als leverancier van moto- ren alweer enige jaren actief is in de Formule 1. De ervaringen in deze diverse takken van autosport wordt gebruikt bij de ontwikke- ling en verfijning van de produk- tie-auto's, zoals de Peugeot 206 GT. Voor de aandrijving van de GT tekent de recent gei'ntroduceerde 2,0 zestienkleppenmotor met een vermogen van 99kW/138 pk. De Gt accelereert in 8,4 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u, de topsnelheid bedraagt 208 km/u. De Ford Escort Mondial. alle Ford-dealers verkrijgbaar en wordt met de vertrouwde A-l garantie geleverd, net als alle dealer- occasions. Daarnaast staat de Escort zeer goed bekend om zijn veiligheid. De Escort heeft al vanaf 1993 standaard veilig- heidsvoorzieningen die bij een aan tal nieuwe auto's nog steeds niet standaard zijn, zoals een airbag, gordelspanners en een extra ver- sterkte veiligheidskooi. Dat alles maakt een gebruikte Ford Escort een geliefde automobiel bij het Nederlandse koperspubliek. En de Ford Escort Mondial is nog een stukje aantrekkelijker.

Postiljon | 1999 | | pagina 11