MG viert jubileum met speciale MGF 75th Anniversary Edition Subaru: Trekauto Van Het Jaar1999 Nieuwe Hobby Fiat chique en sportief Nieuwe president Nissan Europe Brandstofverbruik Opel omlaag Cadillac en Buick in Top Vijf Komende zomer nieuw model Saturn 12 MEI 1999 DE PQ5TIIJ0N EDITIE 12 PAGINA 14 uiViYMfiv;.-.' 'tvritvA Sinds 1 mei is sir Ian Gibson (52) de nieuwe president van Nissan Europe N.V. Hij volgde Mr. Norio Matsumura op. Gibson is de eerste Europeaan die de activiteiten van Nissan in Europa gaat leiden. Hij wordt hierdoor tevens de eerste Europese senior vice-president van Nissan Motor Co. Ltd (NMD in Japan. Gibson bekleedde de functie van vice-president manufacturing bij Nissan Europe N.V. Hij zette eerder de succesvolle fabriek van Nissan in het Engelse Sunderland op. Hij maakte Nissan Motor Manufacturing UK Ltd Europa's meeste efficiente productiefaci- liteit. In 1997 en 1998 leidde hij fabrieken van Nissan in Barcelona. Gibson zal in de toe- komst in Europa een coordine- rende rol spelen in de relatie met Renault. Norio Matsumura (55) treedt toe tot de raad van bestuur van Nissan Motor Co. Ltd. Onder zijn leiderschap zijn de Europese verkopen toegeno- men tot 537.300 eenheden in 1998. De twee gewichtige benoemingen van Gibson en Matsumura maken deel uit van Nissans reorganisatie in het top- management. Saturn heeft haar nieuwe 2000 L modellen geintroduceerd tijdens de New York International Auto Show. De nieuwe Saturns gaan deze zomer 'in de verkoop'. Cynthia Trudell, chairman and pre sident van Saturn, is erg blij met de nieuwe Saturn. Zij is er zeker van dat Opel met deze nieuwe modellen een nieuwe groep kopers zal aanspreken. Het gemiddeld brandstofverbruik van het gehele Opel leveringspro- gramma is in vergelijking tot vorig jaar met vier en half procent afge- nomen. Gebaseerd op de Duitse automobielmarkt en volgens de MVEG test procedure komt het cij- fer voor Opel op 7,38 liter per 100 kilometer. Cadillac en Buick zijn in de Top Vijf geeindigd van het beroemde Amerikaanse onderzoek naar betrouwbaarheid, de J.D. Power and Associates Vehicle Dependability Study. De twee GM- merken waren de enige Amerikaanse voertuigen in die Top Vijf. In het onderzoek werden 38 merken betrokken. Cadillac eindig- de op de tweede plaats en Buick op de vijfde stek. Eigenaren van vier- en vijfjarige voertuigen werd naar hun ervaringen gevraagd. De verwachtingen rond de nieuwe Fiat Seicento Hobby zijn hoog gespannen. Je zou het een 'comfort versie' van de populaire Seicento Sporting kunnen noemen. Met een aangepast onderstel en dezelfde 1,1- liter FIRE motor onder de kap. Met zijn 54 paardenkrachten zijn de prestaties van de Hobby ronduit sportief te noemen. Uiteraard wil het oog ook wat. Daarom krijgt de Hobby fraaie lichtmetalen wielen mee en worden de bumperspoilers en spiegels in lakkleur uitgevoerd. Een buitengewoon chique en tegelij- kertijd sportieve auto. Van binnen heeft de Hobby een volwassen design: comfortabele stoelen, een fraaie bekleding en een verrassend complete uitrusting. Overigens is hij met zijn - standaard - in delen neerklaphare achterhank nog bijzonder veelzijdig ook. De laadruimte is immers naar hehoefte uit te breiden. Er ontstaat een vol- maakt vlakke laadvloer, wanneer beide bankdelen voorover zijn geklapt. Enkele andere speciale zaken bij de Fiat Seicento Hobby: getint warmtewerend glas, centrale vergrendeling op de deuren en ach- terklep, elektrisch bedienbare zijrui- ten, een toerenteller en in hoogte verstelbare gordels. Ook bezit de Hobby een wisser en sproeier op de achterruit. De Fiat Seicento Hobby is met f 17.995,- opvallend scherp geprijsd. De Subaru Legacy 2.0 Touring Wagon AWD is door het ANWB-magazine 'Kampeer&Caravan Kampioen' uitgeroepen tot 'Trekauto Van Het Jaar 1999'. "Een grotere erkenning voor het unieke Subaru-concept is niet denk- baar" aldus James E.J. Coert, Algemeen Directeur Subaru Nederland en Vice-President Benelux. De officiele prijsuitreiking van de Trekauto Van Het Jaar-verkiezing vond op 26 april plaats in het Twentse De Lutte. Daarhij overhan- digde hoofdredacteur van 'Kampeer&Caravan', Fred Voorbergen, de 'Trekauto Van Het Jaar-Trofee' uit aan de heer Coert. Na overwinningen in voorgaande jaren van verschillende Subaru- modellen viel dit jaar de Subaru Legacy in de prijzen. De Legacy werd door de jury unaniem uitge roepen tot 'overall winner'. De tienkoppige jury voelde liefst twintig actuele automodellen, ver- deeld over vier prijscategorieen aan de tand. In de categorie 'Auto's met benzinemotoren boven 45.000 gul den' bleek de Subaru Legacy Wagon 2.0 AWD een onverslaanbare com- binatie. De Legacy 2.0 Touring Wagon AWD benoemd tot 'Trekauto Van Het Jaar'. Dit jaar is het 75 jaar gele- den dat de eerste MG werd gebouwd. Om dit te vieren is er van de huidige MGF een speciale uitvoering ont- wikkeld; de MGF 75 th Anniversary Edition. Deze versie is uitgevoerd met vele extra's en wordt in een gelimiteerde oplage van 2000 stuks gebouwd. Iedere auto is voorzien van een plaquette met daarop het serienummer. De MGF is een tweezits roadster met middenmotor. De 75th Anniversary Edition heeft een 1.8i viercilindermotor met 16 kleppen die een vermogen levert van 120 pk. Vanuit stilstand bereikt deze jubi- leumeditie in krap 9 seconden een snelheid van 100 km/u. Zijn top wordt bereikt bij 193 km/u. Speciaal voor dit model zijn het cabriodak en de afdekhoes in don- kerrood uitgevoerd. Verdere extra's zijn onder meer: chromen roosters voor de grille en luchtinlaten, licht metalen velgen, chromen deurgre- pen en een donkerrode lederen beschikbaar in de kleuren Platinum De prijs van de jubilaris bedraagt bekleding van het interieur. Silver en 25 exemplaren in de kleur f 65.900,-. Voor Nederland zijn er 50 MGF's Solid Black. De Fiat Seicento is minstens zo succesvol als zijn voorganger, de Cinquecento. In de korte periode sinds zijn lancering, is de Fiat Seicento al een heel vertrouwde verschij- ning op de Nederlandse wegen. De combinatie van fraai Italiaans design, een handig for- maat, verrassend veel ruimte, volwassen rijeigenschappen en zeker ook het bescheiden prijs- kaartje spreekt de kopers blijk- baar zeer aan. De Fiat Seicento Hobby. Sir Ian Gibson, president Nissan Europe NV.

Postiljon | 1999 | | pagina 14