Ford Focus Gezinsauto van het Jaar 1999 Veilig op reis in Europa Blad vol kampeerpret Nieuwe LPG-Gids met handige tips Nieuwe Distributie bij Renault iSMS tm 14 12 MEI 1999 DE POSTILJ(iN EDITIE 12 PAGINA 15 Het Karopeer- en caravanmaga- zine '99 staat volledig in het teken van de avontuurlijke wereld van het kamperen. Het magazine is sinds kort uit en erin passeren zowel de tent, caravan, vouwwagen, camper en stacaravan de revue. Ook bij- komende aspecten krijgen aan- dacht, zoals rij- en beladings- tips, nuttige accessoires en welke papieren voor welke com- binatie. Ook krijgt de lezer tal van nuttige adressen aangebo- den. Tentkamperen wint aan populariteit. Het aanbod van tenten overtreft vandaag de dag de stoutste verwachtingen. Net als het grote aanbod van cara vans. Voor wie een tent te gewoon vindt en een caravan te luxe, is de vouwwagen het ideale alternatief. De vouwwa gen past immers dankzij het geringe gewicht achter iedere auto en biedt optimaal slaap- comfort in combinatie met bij- zonder veel leefruimte. Met een camper kan men gaan en staan waar men wil, de stacaravan is daarentegen het ideale onderko- men voor wie van een meer 'stabiele' vakantie houdt. Het Kampeer- en caravanmagazine '99 is gratis mee te pakken bij het VVV of ANWB-kantoor. Bel met (020) 6071142 (werkdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur) of fax naar (020) 6856199 en u krijgt het magazine gratis thuis- gestuurd. Aanvragen kan ook via e-mail: kampeermagazine@rai.nl. Niet alleen in Nederland, ook in veel andere landen in Europa kost een liter autogas slechts een frac- tie van de prijs van een liter benzi ne. Rijden op autogas in het bui- tenland bespaart dus een deel van het vakantiebudget, een bedrag waarmede de vakantiepret ver- meerderd kan worden. Met de LPG-Gids '99 in de vakantie-uitrus- ting behoren eventuele zoektoch- ten naar een LPG-tankstation bovendien tot het verleden. In de geheel vernieuwde LPG-Gids '99 staat een uitgebreid overzicht, inclusief routekaarten van tanksta- tions waar autogas getankt kan worden. De LPG-Gids '99 is voor f 19,95 te koop bij tankstations en ANWB-winkeis. De nieuwe LPG- Gids omvat dit jaar 216 pagina's. Naast een geheel geactualiseerd overzicht van vrijwel alle LPG- tankstations in alle Europese lan den, is belangrijke informatie opgenomen over de verschillende vul-verloopnippels die in het bui- tenland nodig zijn. Het is absoluut aan te raden dat u zelf de juiste verloopnippels medeneemt, deze zijn onder meer verkrijgbaar bij tankstations, Halfords, de ANWB- winkels en de autogasinbouwsta- tions. Renault is momenteel volop bezig met een complete hervorming van het distributiesysteem in Europa. Doel is het garanderen van een levertijd van gemiddeld slechts vijftien dagen in het jaar 2001. Bij de Nieuwe Distributie wordt de verplichte bevoorrading in het hui- dige systeem vervangen door een systeem dat rechtstreeks is geba- seerd op de bestellingen van de klanten. De fabrieken die de bestelling vanuit de dealerorgani- satie direct en in real time ontvan- gen, plannen de productie van de auto's in periodes van vijf dagen. Doordat bij het systeem van de Nieuwe Distributie uitsluitend de door de klant gewenste auto wordt geproduceerd, wordt het ook mogelijk om het gamma in zijn voile omvang te verkopen. Hierdoor worden de kosten van de verkooponderhandelingen gedrukt, gezien het feit dat de voorraden worden gehalveerd. Renault wil hiermede de meest concurrerende constructeur wor den op het gebied van de levertijd. Dit is een beslissende factor voor de tevredenheid van de klant. Vervoer Nissans over water Nissans nieuwste auto-carrier is vernoemd naar onze hoofdstad. Op de City of Amsterdam pas- sen meer dan 800 personen- en vrachtauto's, een hoeveelheid die anders 100 autotransporters zou vullen. Dit schip, dat dins- dag 27 april afmeerde in de haven van Amsterdam, is de eesrte van drie nieuwe schepen die reder Euro Marine Carrier (EMC) inzet om aan de toene- mende vraag naar Nissan modellen in Europa te voldoen. De nieuwe auto-carrier heeft een indrukwekkende lengte van bijna 100 meter, is twintig meter breed en heeft zeven dekken. De City of Amsterdam is speciaal ontworpen om grote hoeveelheden auto's te vervoeren. De carrier wordt ingezet voor het vervoer van Nissans die zijn geproduceerd in de fabrieken in het Britse Sunderland (Europa's meest productieve autofabriek) en in Barcelona. De City of Amsterdam wordt een van de toon- aangevende schepen waarmede Nissan snel en efficient de auto's van de fabriek naar de klant krijgt en daardoor kan voldoen aan de steeds grotere vraag naar Nissans in Europa. EMC transporteerde in april 1990 de eerste lading in Engeland geproduceerde Nissans. Deze auto's werden verscheept van Middlesborough (Engeland) naar Amsterdam. Tegenwoordig vindt de export plaats vanuit de fabriek in C'TV or AMSrZROJkt* i Nissan auto-carrier City of Amsterdam. Sunderland via Newcastle (Engeland). Door de toenemende export uit Engeland en Spanje heeft EMC het aantal bestemmingen uit gebreid naar onder andere Frankrijk, Portugal, Italie en Scandinavische landen. In de loop van dit jaar worden nog twee auto- carriers - de City of Rome en de City of Paris - in de vaart genomen. Daarmee bestaat de vloot uit in totaal vijf schepen die dit jaar naar verwachting 312.000 auto's binnen Europa vervoeren. In 1990, het eer ste jaar van EMC, werden er gedu- rende negen maanden 74.000 auto's vervoerd. Nissan is het grootste en meest toonaangevende Japanse automerk in Europa. Vorig jaar werden er in Europa 395.593 auto's geproduceerd tegen 379.381 in 1997. De autoverkoop steeg in 1998 bijna tien procent tot 539.279 eenheden. Nissan heeft in Europa onder meer faciliteiten op het gebied van industriele machines, onderzoek, ontwikkeling, design, productie, marketing en verkoop. In Europa zijn meer dan 15.000 men- sen direct in dienst van Nissan, los van het personeel dat werkt bij de meer dan 4.000 Nissan-dealers in Europa. uitvoering (de sportieve Trend, de comfortabele Ambiente of de luxe Ghia). De verkiezing 'Gezinsauto van het Jaar' is een initiatief van de opvoedbladen 'Kinderen' en 'Ouders van Nu'. De drie genomineerden worden geselecteerd door een vakjury waar- bij auto's in aanmerking komen die in de periode 1 januari 1998 tot en met 1 maart 1999 op de Neder- landse markt zijn of worden geint- roduceerd, met een basisprijs van maximaal f 45.000,- inclusief BTW en BPM. In deze jury hebben onder meer zitting Fred Hak (ANWB), Gert Enklaar (huisvader en auto- journalist), Petra Bakker-Schut (autojournaliste van het blad Marie-Claire), Cilia Knols van de Stichting Consument en Veiligheid, Marianne de Groot van Ouders van Nu en Leontine van den Bos van het blad Kinderen. Vervolgens konden bezoekers van de Huishoudbeurs/Negen Maanden Beurs hun stem uitbrengen en het publiek kon ook via een speciaal telefoonnummer stemmen. Met een meerderheid van stemmen werd de Ford Focus Wagon verkozen boven de andere genomineerden. De prijs- uitreiking heeft op 28 april plaats- gevonden. De Ford Focus Wagon is een bijzonder ruime auto. Fords jongste succesnummer had de titel 'Auto van het Jaar' al in de wacht gesleept en is nu ook gekozen tot 'Gezinsauto van het Jaar 1999'. Nationaal en internationaal blijft het aan tal bekroningen dat de Ford Focus ten deel valt zich gestaag uitbreiden. Auto van het Jaar, Auto 1 in Nederland, Best Hatchback, talloze verkiezingen van diverse autobladen, er lijkt geen einde aan te komen. De Ford Focus Wagon is een bijzon der ruime auto, hetgeen voor een gezin natuurlijk ideaal is. Het nuttig laadvolume van de auto bedraagt maar liefst 1580 liter (520 met de achterbank in normale stand), waardoor de Focus Wagon het grootste nuttig laadvolume heeft in zijn klasse. Bovendien is de laad- vloer, door de unieke Control Blade achterwielophanging, volledig vlak. De Ford Focus Wagon is leverbaar met de 1,4 en 1,6 ZETEC SE moto- ren, de 1,8 en 2,0 ZETEC E moto- ren en de 1,8 TDdi turbodiesel. Uniek bij Ford is het Easy Choice Systeem, waarbij de klant voor iedere carrosserievariant met dezelf- de motor dezelfde prijs betaalt. Het prijsverschil zit hem dan alleen nog in de keuze voor de motor en de Bij de ANWB is wederom een nieuwe ledenwijzer verschenen: 'Veilig op reis in Europa'. Wie op vakantie gaat, wil onbezorgd genieten. Meestal gaat het goed, maar soms kunnen er tijdens de vakantie vervelende dingen gebeuren. Het is dan handig om te weten wat te doen. De brochure bestaat uit drie delen. Als eerste wordt ingegaan op de voorbereidingen die aan een aange- naam vakantieverblijf vooraf gaan. Zaken als het achterlaten van de woning, het zorgen voor een goede gezondheid en voorbereidingen aan de auto komen hierin ruimschoots aan bod. Vervolgens wordt er in twee hoofdstukken aandacht besteed aan wat men het beste kan doen bij verkeersboetes en verkeers- ongevallen tijdens het vakantiever blijf. De brochure wordt afgesloten met specifieke verkeerstips voor een groot aantal Europese landen en een overzicht van belangrijke adres sen en telefoonnummers die handig zijn bij een verblijf in het buiten- m land. De brochure is gratis af te halen bij alle ANWB-vestigingen en ANWB/- VVV-agentschappen.

Postiljon | 1999 | | pagina 15