Zorgen voor dieren in Jeugdland Schone, veilige straten in Nieuwland en Oost Zaligmakertje, godswatertje en rooms halfje Vragen Gemeentebelangen over nieuwe ziekenhuis 1010 245 79 92] Regionale stank Dwarsfluit spelen bij Harpe Davids BESTELAUTO'S Filmevenement: Schiedam uit de Doeken Prive autorijles, niemand op de achterbank. Nepo Bedrijfswagens B.V. Bornissestraat 10 Rotterdam Spaanse Polder Ruime, snel wisselende voorraad bestelauto's www.bedrijfswagens.net POSTILION AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. 'J/ 12 MEI 1999 DE PQSTILJON EDIT1E 12 PAGINA 3 SCHIEDAIWVLAARDINGEN - Inwoners van Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam hebben afgelopen zaterdagavond last gehad van een lucht van rotte eieren. De oorzaak van deze stank was een storing bij de zwavelfabriek van de Esso-raffi- naderij in de botlek. Hierbij kwam zwavelwaterstof vrij, dat voor de stanklucht zorgde. SCHIEDAM - Voor startende muzi- kanten begint op dinsdagavond 18 mei een cursus dwarsfluit, georga- niseerd door de christelijke muziekvereniging Harpe Davids. De cursus bestaat uit acht lessen, ledere les van een half uur kost f 10,-. Na deze cursus kan (na de zomer) eventueel een vervolgcur- sus worden gevolgd. Plaats cur sus: verenigingsgebouw De Tamboerijn, Nijhoffplein 22, Schiedam-Noord. Aanmelding: telefoon (010) 4715959/2730721. SCHIEDAM - In het centrum van Schiedam aan de Lange Haven zat op zaterdag 29 mei een bij- zonder filmevenement worden gehouden. 's Avonds zullen rond 21.15 uur op de grootzeilen van historische binnenvaartsche- pen films en dia's worden gepresenteerd over Schiedam in andere tijden. Het publiek kan vanaf de kade kijken naar de 'Bruine Vloot'. In het unieke filmprogramma zijn veel onbe- kende en tevens spectaculatre archiefbeelden opgenomen. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetemneer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Deltt-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnaoker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - Het meiprogram- ma van Jeugdland 2000 is zijn twee- de week ingegaan. Vorige week is er in het centrum veel gedanst en mee- gedaan aan verschillende vormen van aerobics. Ook zijn groepen kin- deren in de gehele stad de wijken ingegaan op speurtocht. Afgelopen maandag stond in Schiedam Zuid de Maasboulevard in het teken van het zorgen voor dieren. Kinderen kon- den vragen stellen aan personen en instellingen over het goed verzorgen van huisdieren. Ook konden kinde ren hun lievelingsdier laten keuren door een huisarts. Tevens waren er demonstrates van hondentrainin- gen en schapenscheren. Op de foto een meisje dat als (fantasie)dier is geschminkt. (Foto: Jacobus Kroon) SCHIEDAM - Onder de naam 'Ons pakkie-aan' is ONS Milieu in overleg met de gemeente Schiedam en in samenwerking met de politie begonnen de wij ken Nieuwland en Oost extra onder handen nemen. Hiervoor is ook de medewerking van de bewoners nodig. Het gaat bij dit project om het ver- beteren van de woon- en leefomge- ving en het stimuleren van de betrokkenheid van de bewoners. Daarnaast willen de gemeente en ONS een beter inzicht geven in de taken van de Wijkserviceteams en de bekendheid van de Wijkservicepunten in twee wijken vergroten. De servicepunten spelen dan ook een centrale rol in 'Ons pakkie-aan'. Het begin mei gestarte project duurt tot begin oktober. In de vakantieperiode - half juli tot half augustus - worden de werkzaamhe- den onderbroken. De wijken zijn in een aantal werkge- bieden verdeeld. Een opknapbeurt per gebied duurt drie weken. Een schone en veilige straat is in het belang van alle bewoners. Hun hulp is dus hard nodig om het project te laten slagen. Bijvoorbeeld door het op tijd weghalen van voertuigen op de dag dat de schoonmaakteams langskomen. Daarnaast wordt een beroep op de bewoners gedaan om de bezem te hanteren voor het schoonmaken en schoonhouden van stoep of trottoir en om het huisvuil blijvend op de juiste wijze en het juiste tijdstip aan te bieden. Tevens wordt een wijkgroep van bewoners gevormd waarmee regel- matig plannen en de planning wor den doorgenomen. Tot slot zullen de bewoners meer betrokken worden bij het werk van de Wijk serviceteams en meer ingeschakeld worden om klachten te melden bij de Wijkservicepunten. Wie meer wii weten over het project 'Ons pakkie- aan' kan een folder afhalen bij de Wijkservicepunten in de Wildestraat 38 (Nieuwland) of in de Frank- linstraat 11a (Oost). Openings- tijden: van 9.00 tot 16.00 uur. Rijopleidingen al vanaf 25.- p.w. in wijde omgeving van R'dam/Gouda, telefoon 010 455 86 42 en Delft/Zoetermeer telefoon 070 323 59 79. HOOFDKANTOOR SOLO B.V. SCHIEDAM - Wie Hemelvaart donderdag 13 mei in hogere sfe- ren wil doorbrengen, kan terecht bij het proeflokaal van het Nederlands Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76. Op 13 mei kan men er genieten van een jenevertje, bit- tertje of een lekker kopje koffie. In de loop der eeuwen heeft de bor- rel ook bijnamen gekregen die ver- wijzen naar kerkelijke zaken. Zo tekende Ewoud Sanders in zijn Borrelwoordenboek uit 1997 een aantal namen op: Zaligmakertje, dronkaardpaternoster, gereformeer- de, godswatertje, vicaris, rooms halfje, wijwater en zielentroosterje, deels verwijzend naar de innemer of het effect van de borrel. Een bezoek aan het proeflokaal vormt de afsluiting van een geurige rondgang door het museum. In de branderij krijgt men uitleg over de beroemde moutwijn, de basis voor zovele drankjes. In de VSB-zaal is nog tot en met 30 mei de Schiedamse expositie 'Gerrit van Kapel, stadswandelaar' te zien. Het Nederlands Gedistilleerd Museum is op Hemelvaartsdag ge- opend. Toegangsprijs volwassenen f 7,50 (inclusief proeverij of non- alcoholische consumptie). Openingstijden: dinsdag t/m zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Op zon- en feestdagen (inclusief Hemelvaartsdag) 12.30- tot 17.00 SfWf- Gedistilleerd Museum De Gekroonde Brandersketel is ook op Hemelvaartsdag geopend. (Foto: Postiljon/PZ) SCHIEDAM - De fractie van Gemeentebelangen Schiedam heeft vragen gesteld aan het col lege van burgemeester en wet- houders over de locatie van het nieuwe ziekenhuis. Vooral in relatie tot de parkeermogelijkhe- den en aanrijroutes geeft de locatie te denken. Al enige tijd voor deze vragen zijn gesteld is de fractie van Gemeentebelangen Schiedam meer- dere malen benaderd door bezorgde bewoners. Ook tijdens de gemeente- raadsvergadering van 26 april heb ben vertegenwoordigers van diverse aangrenzende wijken, namens bewoners en belanghebbenden, hel- der en duidelijk en met verschillende argumenten en redenen hun onge- noegen kenbaar gemaakt. Gemeentebelangen dringt er op aan dat er een zeer ruime en open inspraakprocedure wordt gevolgd in deze zaak. De fractie heeft onder andere de volgende vragen aan het college van B 8c W voorgelegd: 1. Welke andere vijftien locaties waren aangegeven en om welke redenen zijn deze als ongeschikt afgevallen? 2. Als de door de wethouder toege- zegde gegevens met betrekking tot capaciteit van de kruisingen en de gegevens van meer en langere opstel- stroken onvoldoende waarborg geven voor een optimale bereikbaar- heid van het ziekenhuis, wordt de prestigezaak dan gestaakt? 3. Is men bereid om aan de hand van de verkeerskundige analyse van het bureau Zandvoort e.a. een diep- gaander studie te laten verrichten? 4. Is men bereid om in nauwe samenwerking met de buurgemeente Vlaardingen, een andere locatie te zoeken voor het ziekenhuis? 5. Is men bereid meer tijd uit te trek- ken om tot een meer weloverwogen beslissing te komen over een nieuwe locatie of een nieuw parkeerplan en derhalve uitstel te vragen aan de Minister van Voljksgezondheid? Gemeentebelangen Schiedam heeft alvast enige suggesties gedaan voor een mogelijke andere locatie voor een nieuw streekziekenhuis: Hargapark, Shell sportpark, Holy ziekenhuis, locatie over de A-4 (rits- plan).

Postiljon | 1999 | | pagina 3