Trainer had op dubbel feest gerekend Wheels in Nature, skeeleren in de natuur Active Living - Rotterdam Beweegt! KPMG Recreatiesport voor hartpatienten Open Dag bij PPSC in Thurlede Badmintontoernooi OPEN BADMINTON TOERNOOI1999 PIP Berkel en Rodenrijs Single 501 dartstoernooi RopaRun <e>HYU Bistro J® iJPJWlUFil IkBlSil Cor Hulsbus Kansen Insigne Bus 12 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 SCHIEDAM - Een aantal medewer- kers van Zwembad Zuid heeft zich op het gebied van sporten en zwemmen gespecialiseerd in de begeleiding van (ex) hartpatien ten. Inspannen op een verant- woorde wijze in een gezellige omgeving waarin naast lichame- lijk bewegen, het zwemmen van baantjes, aquajoggen en spelvor- men het sociale contact met de andere deelnemers wordt bena- drukt. Door gebruik te maken van hulpmiddelen kunnen mensen die de kunst van het zwemmen niet meester zijn ook deelnemen. Om risico's tot een minimum te beper- ken heeft de leiding vooraf met iedereen die zich aanmeldt voor deze vorm van bewegen, een gesprek. De sportieve bijeenkom- sten vinden plaats op maandag- avond van 20.30 tot 21.45 uur. Meer informatie via de telefoon (010) 4261682 van Zwembad Zuid, Westfranklandsedijk 3. SCHIEDAM - Bij voetbalvereniging PPSC is er op woensdag 19 mei een Open Dag in Sportpark Thurlede in het Beatrixpark. De PPSC is een vereniging waar jon- gens en meisjes in alle leeftijds- groepen kunnen voetballen. Om met het sportpark, de club en het voetbalspel kennis te maken houdt PPSC voor de jeugd een Open Dag. Er is een middagpro- gramma voor de jongste kinderen en een avondprogramma voor de jeugd vanaf 11 jaar. Deelname is gratis. De inschrijving voor het middagprogramma begint om 15.00 uur. Om ongeveer 18.00 uur krijgen de meisjes en jongens hun score en ontvangen de winnaars per leeftijdsgroep een leuke prijs. Om 17.30 uur begint de inschrij ving voor het avondprogramma. Ook deze deelnemers krijgen na afloop een individuele score. Voor nadere inlichtingen over de Open Dag kan men bellen met Rob Wark, (010) 4623689. REGIO - Binnenkort houdt BBV HYUNDAI/PIP het 14e badminton toernooi in deze regio. Dit grote regionale badmintontoernooi in sporthal Oostmeer in Berkel en Rodenrijs wordt op zaterdag en zondag 29 en 30 mei voor de 14e keer gespeeld, waarbij in drie klas- sen kan worden uitgekomen: een B, C en D klasse. Op dit moment kunnen in totaal ca 200 spelers meedoen (ca 330 partijen) aan het toernooi. Er kan worden ingeschreven voor drie verschillende onderdelen: het dames- of heren-enkelspel, het herendubbel of het damesdubbel en de gemengd dubbels. De sluitingsdatum voor inschrijven van het toernooi is 14 mei. Aanmelden kan bij het toernooise- cretariaat (010) 5113618. De entree voor het toernooi is gratis. wordt gesponsord door: Hyundai - Leo v.d. Wei Accountants NV SCHIEDAM - Een vast onderdeel van de Schiedamse zomercompe- titie darts van de SDC is het Single 501 dartstoernooi. Het eerste toer nooi wordt gespeeld op zaterdag 15 mei in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein. Aanvang: 20.00 uur. Inschrijven voor dit toernooi kan vanaf 19.30 uur. De kosten zijn f 5,- per persoon. Meer informatie: (010) 4263523. SCHIEDAM - Afgelopen zondag speelde SVDPW tegen concur rent Nieuwerkerk aan den IJssel. Bij winst zou de jarige bistro- houder een dubbel feest te vieren hebben. Op het 'eigen' sport- complex in het Hargadoolhof werd echter met 0-1 verloren. Het feestscenario kon in de koel- kast, net als de champagne. Het doemscenario kwam uit een ander vaatje. SVDPW werd opgericht in 1930. De club kent, net als veel andere Schiedamse voetbalverenigingen, een roemrijk verleden. Van de Parallelweg tot aan Harga. Van een bloeiende jeugdafdeling tot niets, tot vijf teams (komend seizoen). SVDPW staat anno 1999 weer op de Schiedamse voetbalagenda en steeds meer sporters weten het complex te vinden. SVDPW is schuldenvrij, gezond en start in augustus met negen of tien seniorenteams. Dat is tegenwoordig een fraai aantal. Het eerste elftal speelde drie jaar geleden in de zesde klasse, promoveerde twee maal op rij, maar zakte afgelo pen zomer terug naar het bedenke- lijke vijfde klasseniveau. En daar wil de club van voorzitter Wim van Uden en trainer Rob van Vliet snel uit zien te komen. Die kans had men afgelopen zon dag, thuis tegen concurrent Nieuwerkerk. Maar de ploeg liet deze unieke mogelijkheid in de bles- suretijd ontglippen. Tot grote erge- nis van Van Vliet, die zijn verjaardag graag anders had gevierd. 's Avonds stond de man die vroeger betaald voetbal speelde bij Hermes DVS weer in zijn bistro 't Sterrebos. Midden in het bos, nabij het zieken- huis en het bedrijvengebied, staat zijn fraaie paviljoen. Van Vliet had het die avond al weer druk. Heen en weer lopend probeerde hij de pijnlij- Natuurlijk kan ik hier een ver- haal schrijven over de tegenval- lende prestaties van clubs als Sparta, PSV, Ajax en noem maar op. Tot aan de vijfdeklassers toe. Maar er is veel meer dan voetbal. Ook meer dan hardlopen. Enkele weken geleden schreef ik over de marathon. Een ongekend en uniek evenement. De RopaRun is ook bijzonder en uniek. Ik heb altijd al een zwak gebad voor acties waarbij geld wordt opgehaald voor een goed doel. Vroeger ging ik met de col- lectebussen langs de deuren en kreeg overal een klein bedrag. Tegenwoordig gaat het om veel grotere bedragen. Over miljoe- nen soms. De Stichting RopaRun probeert geld bijeen te krijgen om ernstig zieke mensen die aan kanker lij- den nog een paar leuke dagen te geven. Onder het motto 'geen dagen toevoegen aan het leven, maar leven toevoegen aan de dagen' wordt al duidelijk gemaakt dat deze mensen zijn opgegeven. En niets is erger dan dat. Iedereen kent wel iemand die dit heeft meegemaakt. Zelf ben ik niet zo'n loper, anders had ik zeker meegedaan. Nu probeer ik via het schrijven van artikelen over de RopaRun mensen te steunen die zich zo inzetten voor de zieke medemens. Natuurlijk wordt er wekelijks bij bedrijven gezeurd over bijdragen voor een of ander goed doel. Maar dit is heel dicht bij huis. Ik sprak in de loop der jaren deelnemers die zelf van heel dichtbij hebben ervaren hoe het voelt om gebruik te kunnen maken van faciliteiten die door andere lopers werden verdiend. Elk jaar spreek ik weer andere mensen die vanwege een overle- den familielid meedoen. Het schijnt dat er eerst iets ergs moet gebeuren willen mensen over gaan tot actie. Ik hoop dat deze RopaRun nog succesvoller zal zijn dan de voorgaande edities. En dat er nog meer mensen 'geholpen' kunnen worden. Parijs is meer dan Disneyland en de Lichtstad. Wie de donkere tunnel ziet naderen, weet dat een sprankje licht heel mooi en sfeer- vol kan zijn. ke nederlaag te vergeten. Maar dat lukte niet helemaal. De 0-1 had zijn avond behoorlijk verpest. Het had zo mooi kunnen zijn.... Feesten in de kantine en daarna in de zaak verder gaan. In zijn bistro komen regelma- tig voetbalteams iets vieren of uit- huilen. Hij kent ze bijna allemaal, die 'hobbyvoetballers' die soms iets extra's krijgen van hun club of sponsor en hen die zelf contributie moeten meebrengen. Over een concurrentiestrijd tussen de Schiedamse clubs wil hij niets horen. "Ik zie in mijn zaak dat iedereen elkaar opzoekt. Of ze nu bij SVDPW of Hermes DVS spelen, het maakt niet uit. Jaren geleden was ik trainer van HBSS. We speel- den toen als derdeklasser tegen PPSC. Telkens werd mij verteld dat het een heet middagje zou worden. Nou, het werd een fantastische mid- dag en na afloop hebben de heren bij mij in de zaak een geweldige avond gehad. Het valt me vaak op dat Schiedammers anders zijn. Men gaat hier ook bij een andere club kij- ken en zo hoort het ook. De kansen op een promotie naar de vierde klasse zijn dus na zondag behoorlijk geslonken. Na de 2-1 winst op Jai Hind (vorige week woensdag) zag de toekomst er behoorlijk zonnig uit voor Van Vliet en de zijnen. Maar Nieuwerkerk gooide roet in het eten van de trai ner. Zijn ploeg staat nu op 20 pun- ten uit elf wedstrijden. De gasten van afgelopen zondag hebben inmiddels een punt meer bij elkaar gesprokkeld. FIOS uit Achthuizen staat nu op 23 uit twaalf en is uitgespeeld. Winst van SVDPW op Swift Boys (in Rotterdam) kan beide ploegen naast elkaar brengen. Maar dan moet FIOS verliezen of gelijk spelen. "We zijn gelukkig al in het bezit van een periodetitel, dus hebben we de nacompetitie nog achter de hand. Ik wil heel graag met deze groep naar de vierde klasse. Lukt het zondag niet, dan moet het maar enkele weken later gebeuren. Dat zijn de spelers aan het bestuur en sponsor Belfor (onderhoudsbedrijf) ver- plicht. Deze mensen doen bijzonder veel voor de club en ik vind dat de heren nu iets terug mogen, nee, moeten doen. Ik heb dinsdag nog de puntjes op de i gezet en blijf nog een jaar", aldus de man die reeds 3,5 jaar werkzaam is bij de Schiedamse club. Cor Hulsbus Tientallen belangstellenden uit alle delen van het land hebben zich al ingeschreven voor deelna me aan het eerste vierdaagse skeeler- en skate-evenement van Nederland. Wheels in Nature, zoals de tochten genoemd wor den, vinden plaats tijdens het Hemelvaartsweekeinde (13, 14, 15 en 16 mei) in Harfsen. Een dorp in de Achterhoek dat zich ontwikkeld als de plaats voor skeelers en skater die willen rij- den in een mooie natuurlijke omgeving. Dagelijks worden tochten gereden van 15, 35, 65 en 100 kilometer. Iedere dag rijden de deelnemers een nieuwe route. De routes zijn duide lijk bewegwijzerd en schoonge- veegd. Omdat de vierdaagse op Hemelvaartsdag begint, krijgen de deelnemers de kans te 'dauwskeele- ren' door extra vroeg te starten. Alle deelnemers die de ingeschreven afstand afleggen krijgen een medail- le en een certificaat. Deelnemers die in vier dagen tenminste 260 kilome ter rijden krijgen de 'Wheel in Nature', een massief gouden insigne, ontworpen door een edelsmid. Donderdag zal in Harfsen een skee- lermarkt worden gehouden. Donderdag en vrijdag zijn er boe- renspelletjes, zoals hooivorkdart en schovengooien voor de rijders die al teruggekomen zijn. Zaterdag komt voormalig schaatskernploeglid Christine Aaftink skeelerlessen geven en is er een feestavond met de liveband Social Heat. Zondag zijn er demonstraties van top-10-leden van het inline skaten, zoals Raoul Bisphan en Sander van den Dries. Zondagmiddag komt de nationaal kampioen street-skating dames, Sandra Koloc, naar Harfsen. Zondag is er een kinderbaantje. Kosten hiervoor bedragen f 5,-. Deelnemers hieraan ontvangen ook een medaille en een certificaat. Volwassenen kunnen voor f 85,- de vierdaagse meerijden. Jongeren onder de 18 betalen f 60,-. De inschrijving per dag kost voor vol wassenen f 30,- en voor jongeren de 18 f 20,-. Inschrijfformulier kan telefonisch worden aangevraagd op (0573) 431345. Inschrijven via internet is ook mogelijk: www.Harfsen.nl. ROTTERDAM - Op woensdag 19 mei verzorgt Recreatie Rotterdam in samenwerking met de Gemeentelijke Gezond- heidsdienst voor Rotterdam e.o. (GGD) van 12.00 tot 17.30 uur in sporthal IJsselmonde aan de Dwarsdijk 8 het (internationale) evenement Active Living. Diverse steden in Europa organise- ren op 19 mei Active Living-activi- teiten met als doel 'bewegen en gezondheid' dichter bij elkaar en bij de mensen te brengen. De Rotterdamse Active Living-activi- teit, die dit jaar in het teken van vol wassenen van 45 jaar en ouder staat, zorgt ervoor dat mensen gein- formeerd worden over hoe men in hun directe omgeving 'bewegen en gezondheid' het best en het leukst op elkaar kan afstemmen. Het programma begint om 12.00 uur. Vanaf dat tijdstip staat er een grote Active Living-bus van de NOCNSF voor de ingang van de sporthal. In deze bus kunnen belangstellenden hun conditie laten testen. In de sporthal zijn diverse informatiestands aanwezig van onder andere Stichting Thuiszorg Rotterdam, Sociaal Kultureel Werk voor Ouderen en Recreatie Rotterdam. Degenen die niet kunnen wachten en al meteen hun actieve leefstijl wil len beginnen, kunnen actief deelne men aan diverse demonstraties varierend van gymnastiek, dans (Country Line Dancing en volksdan- sen) of zelfs deelnemen aan een van de twee gratis waterfitnessdemon- straties (gepaste kleding is hiervoor uiteraard vereist). Om 17.30 uur wordt de Active Living-dag afgesloten. Active Living is een concept gericht op 'bewegen en gezondheid'. Een aantal Europese steden heeft de han- den ineengeslagen om het concept in hun stad te ontwikkelen. Dit doen ze met een gezamenlijk plan onder de hoede van de Wereldgezond- heidsorganisatie (WHO). Ook de stad Rotterdam werkt mee aan het plan, want ook hier verdient het onderwerp 'bewegen en gezondheid' de nodige aandacht. Uit onderzoek is gebleken dat een actieve leefstijl 'waarin ruimte is voor sport, spel en andere bewegingsactiviteiten' een belangrijke bijdrage levert aan de lichamelijke, mentale en sociale gezondheid van mensen. Daarnaast is gebleken dat vooral mensen in de grote steden van Europa onvoldoen- de actief zijn. Hierop hebben de diensten GGD en Recreatie Rotterdam de handen ineengeslagen om door middel van een gezamenlij- ke aanpak de vraag te beantwoor- den welke groepen binnen de stads- bevolking een aantoonbare gezond- heids-en bewegingsachterstand heb ben en op welke wijze hier verande- ring in kan worden gebracht. Aansluitend op het concept Active Living is het mogelijk activiteiten te organiseren waardoor juist deze mensen gestimuleerd worden regel- matig(er) te bewegen: varierend van wandelen, fietsen en tuinieren, maar ook het gebruik van de trap in plaats van de lift. Toegang is gratis.

Postiljon | 1999 | | pagina 9