Lang verwacht: verlengde Peugeot Expert Ruimtewezens rijden Skoda Octavia Combi VW presenteert de Bora Variant Skoda komt met nieuw topmodel Postlljon 19 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De nieuwe compacte stationwagen van Volkswagen. Van de succesvolle Peugeot Ex pert bestel, die in z'n segment momenteel een eerste plaats op de Nederlandse markt inneemt, wordt vanaf juni een verlengde uitvoering leverbaar. Deze vormt op zijn beurt weer de basis voor een versie met dubbele cabine, die leverbaar wordt voor een prijs van f 32.385,-. De verlengde Expert wordt lever baar op basis van de gesloten bestel- wagen in de Comfort-specificatie (met standaard onder andere stuur- bekrachtiging en een in hoogte ver- stelbare bestuurdersstoel) met onder de kap een 1,9 liter dieselmotor, al dan niet met turbocompressor. De carrosserie wordt direct achter de zijschuifdeur met 40 centimeter ver- lengd. De lengte van de laadruimte neemt hierdoor toe tot 2,46 meter, terwijl het laadvolume van 4 naar 5 kubieke meter groeit. De meerprijs van de verlenging bedraagt f 2.400 voor de Expert 1,9 D Comfort en f 2.800,- voor de Turbodiesel. Met de Bora Variant presenteert Volkswagen een nieuw aantrek- kelijk alternatief in het markt- segment van de compacte sta- tionwagens. De hoogwaardige uitvoering van het interieur en het sterke motorenprogramma maken de Bora Variant tot de ideale 'life style' combi voor bestuurders met sportief-dyna- mische en luxe eisen. Ook aan de buitenzijde bevestigt de 4,41 meter lange Bora Variant dit karakter. Het markante front met de rechthoekige koplampen geeft de Bora Variant een onmiskenbaar gezicht. Het gestrekte lijnenspel van de vijf- deurs carrosserie, zorgt samen met de 16-inch lichtmetalen velgen voor eeen krachtige uitstraling van deze vrijetijds-combi. De Bora Variant beschikt over een v,ariabele laad- vloer. Het gaat hierbij om een berg- ruimte onder de vloer van de baga- geruimte met verschillende prakti- sche vakken. De carrrosserie van de Bora Variant is volledig verzinkt. Volkswagen geeft dan ook twaalf jaar garantie op het doorroesten van binnenuit. Skoda ruimtewezens landenin Wilbelmina Kinderziekenhuis te Utrecht. De Expert met dubbele cabine. De bouw van het nieuwe Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht is ook bij Skoda niet onopgemerkt gebleven. Vandaar dat Skoda-importeur Pon Mobiel ter ondersteuning van het ziekenhuis een galactisch gebaar maakte met de donatie van 300 pluche 'ruimtewezens'. Deze zijn speciaal voor Skoda vervaardigd en maakten eerder hun opwachting op aarde tijdens de succesvolle actie 'Geef de Octavia Combi de ruimte' tij dens de AutoRAI. Moderne ruimtewezens reizen niet per 'Starship Enetrprise', maar met een Skoda Octavia Combi. Zo arriveerden tenminste de 300 ruimtewezens die zich onlangs ves- tigden in het Wilhelmina Kinderziekenhuis. In aanwezigheid van Angele du Bois, Miss Utrecht 1998 (en runner-up bij de door Skoda gesponsorde Miss Nederland verkiezing), bood Marcel Hendrik- sen van Skoda-importeur Pon Mobiel de gezellige knuffelbeesten aan. Na de ontvangst door Tonie Snel, hoofd van de afdeling kinder- pedagogiek van het Wilhelmina Kinderziekenhuis, verspreidden de wezens zich met 'warp-snelheid' door het nieuwe gebouw. Volgens Tonie Snel is het ziekenhuis erg blij met de actie van Pon Mobiel. De knuffelbeesten zullen met name gebruikt worden als trauma-knuffel- beest. Een ziekenhuis is immers voor de kinderen een onprettige omge- ving, met alle traumatische ervarin- gen van dien. Dankzij deze ruimte wezens zullen ze zich minder een- zaam voelen, want ze hebben altijd een kameraadje bij zich. De mede- werkers van het ziekenhuis hebben gemerkt dat de wezens de patientjes enorm opvrolijken. Een van de primeurs op de afge- lopen AutoRai was de nieuwe Skoda Octiva Laurin Klement. Met deze uiterst luxueuze uit voering van de Octavia en Octavia Combi beschikt Skoda, behorend tot de Volkswagen Groep, voortaan over een nieuw topmodel. Met de type-aanduiding 'Laurin &C Klement' voor het nieuwe topmodel van de Octavia herdenkt Skoda enkele belangrijke grondleggers van het van oorsprong Tjechische merk. In het pre-communistische tijdperk maakten Laurin en Klement naam met automobielen die uitblonken door kwaliteit en veiligheid. De nieuwe Octiva Laurin Klement is leverbaar als vijfdeurs sedan en als vijfdeurs Combi, met een 1,8- liter 20V turbo-benzinemo- tor met 110 kW of een 1,9-liter TDI met 81 kW. Deze direct ingespoten diesel is voorzien van een turbocom pressor met variabele geometrie (VTG). Prijzen vanaf f 59.945,-. Skoda Octavia Laurin Klement; eerbetoon aan grondleg gers. IflWSRRPR

Postiljon | 1999 | | pagina 11