Grandioos openingsfestival speeltuin Fort Drakesteijn De 8e Rijnmond Mid- Avond fietsvierdaagse Opening lokdepot op Schiespoordag Kledingontwerpen in Bejaarde vrouw slachtoffer diefstal Expositie orthopedie in Schieland Ziekenhuis Annie M.G. Schmidtdag in bibliotbeek Koffie, koek en kunst Kunstmanifestatie in binnenstad Tentoonstelling Flower Power MEUBELEN POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 19 MEl 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - De geboortedag van Annie M.G. Schmidt valt op 20 mei. Die dag wordt sinds kort ook wel de Annie M.G. Schmidtdag genoemd. In heel Nederland vinden er dan in boekhandels en bibliotheken activi- teiten plaats rond de boeken van de bekende kinderboekenschrijfster. Ook de Schiedamse Openbare Bibliotheek doet mee aan die activi- teiten. Zo zal het musicalkoor van Muziekcentrum Opmaat onder lei- ding van Anja Brands op vrijdag 21 mei tussen 16.30 en 18.00 uur een aantal liedjes van Annie M.G. Schmidt ten gehore brengen in bibliotheek Stadserf. Ook zullen enkele kinderen gedichtjes voorle- zen.Toegang is gratis. SCHIEDAM - Onder het motto kof fie, koek en kunst organiseert het Emancipatie Centrum in samenwer- king met de Artotheek Schiedam een aantal gesprekken over kunst. Ter gelegenheid hiervan zijn vanaf 21 mei tot en met 7 juli in Het Gebouw1 aan Broersveld 142 schil- derijen te zien van Ria Klop. Op vrij dag 28 mei gaat beeldend kunste- naar Meta Oosters tijdens de koffie- inloop tussen 11.00 en 12.00 uur met de bezoeksters in gesprek over kunst.Ter afsluiting van deze gesprekken zal zij haar werk per- soonlijk toelichten. Meer informatie: (010) 4734545. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 466 48 27. Tot ziens. Let op? 2e pinksterdag geopend! SCHIEDAM - De Kunstmanifestatie 1999 heeft dit jaar weer een ander karakter dan voorgaande edities. Deze jaarlijkse manifestatie van befeldende kunst vindt dit maal plaats in combinatie met andere evenementen, zoals het Muziek- en Molenfestival op 29 mei. Van 28 mei tot en met 6 juni bruist Schiedam als cultureel centrum. Met de grote tentoonstelling van de delnemende leden van Kunstwerk over drie locaties, met de dubbel- kamer' en met het project molen- wieken (wiekenzeilen als immense kunstwerken) en nog veel meer. Ook de winkeliers van de Dam slui- ten zich bij de Kunstmanifestatie aan door een kunstmarkt te organi- seren op zaterdag 29 mei. SCHIEDAM - In de DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35 te Schiedam is tot en met 7 juni de voorjaarstentoonstelling Flower Power te bezichtigen. De geexpo- seerde acrylschilderijen van Pien Westerveld kunnen worden gekocht.Tien procent van de opbrengst is bestemd voor de vluchtelingen uit Kosovo. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, WaddinxveenBoskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De fietstoerclub Rijnmond organiseert van maandag 31 mei tot en met donderdag 3 juni de 8e Rijnmond Mid-Avond fiets vierdaagse. Voor de tweede keer kan men voor deze fietsvierdaag se zowel 's middags als's avonds starten. De nieuwe routes zijn ook dit jaar weer 'uitgepijld'. De deelnemers kun nen kiezen voor een afstand van 25 of 50 kilometer per dag. Dit evenement biedt de recreatieve en sportieve fiet- ser de mogelijkheid om te genieten van alles wat het Rijnmond gebied en het Westland te bieden heeft. SCHIEDAM - Modelspoor- vereniging Schiespoor besluit haar seizoen met verscheidene activiteiten. Op zaterdag 22 mei zal de voorzitter Hans Nossent om 11.00 uur het 'lokdepot' officieel in werking stellen. Het lokdepot omvat een flink ran- geerterrein waar stoomlocomotie- ven kunnen worden afgehandeld. De loks worden uit de loodsen gere- den en via een draaischijf op het Er kan de hele middag worden gestart vanaf 14.00 uur. Deelnemers kunnen de afstanden per dag ook wisselen. Er kan's avonds tot 19.00 uur worden gestart. Het evenement wordt begeleid door het Rode Kruis alsmede Motortoerclub Schiedam. De start vindt plaats op de grens tus sen Vlaardingen en Schiedam in sportpark Harga bij de Wielerbaan aan de Olympiaweg. Voor elke deel- nemer ligt op de laatste middag of avond een herinnering klaar. In zowel Schiedam als Vlaardingen kan men zich inschrijven bij diverse rijwielhandels of bij het VW kan- toor ter plekke. Inschrijfgeld vooraf bedraagt f 6,-, bij vertrekpunt f 7,-. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met: (010) 4710312. juiste spoor gebracht voor het inla- den van kolen, water en zand. Daarna worden ze aan een aantal gereedstaande rijtuigen gekoppeld om dan te vertrekken naar hun bestemming. Natuurlijk is er ook een model- spoorbeurs, de laatste van dit sei zoen. De Schiespoordag wordt van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in het clubhuis aan de Westerkade 21 te Schiedam. Toegang f 1,- voor vol- wassenen en f 0,50 voor kinderen. SCHIEDAM - In de centrale hal van het Schieland Ziekenhuis is een nieuwe tentoonstelling inge- richt over honderd jaar orthope- die. De expositie is vanaf maan dag 24 mei te bezoeken en duurt tot en met 5 juni. De expositie gaat over de geschiede- nis van de orthopedie, het specialis- me dat zich bezig houdt met het 'bewegingsapparaat' van het mense- lijk lichaam. Aan de hand van beel- den en, materialen krijgt de bezoeker een indruk van de medisch-techni- sche ontwikkeling van dit specialis- me. De Nederlandse Orthopaedische Vereniging bestaat dit jaar honderd jaar. De expositie gaat niet alleen in op het verleden maar ook op het heden en de toekomst. De aanlei- ding voor de oprichting van de ver eniging was het grote aantal mensen SCHIEDAM - in de openbare bibliotheek aan het Stadserf 1 is met ingang van 20 mei tot en met 22 juni een expositie te bezichtigen met kleding van de Dordrechtse ontwerpster Cora de Kok. Zij ontwerpt (feest)kleding voor kinderen en volwassenen en laat zich inspireren door plant- en dier- figuren die in de loop der jaren steeds abstracter zijn geworden. Ook maakt zij textiele kunst zoals gordijnen, tapijten en wandbekle- met misvormingen (met name door toedoen van gewichtstubercelose, kinderverlamming en rachitis) en het aantal onbevoegden dat zich hiermee bezig hield. De therapeutische mogelijkheden van de orthopedisch chirurg in het begin van deze eeuw kwamen neer op het aanmeten van protheses, korsetten en spalken, het toepassen van massage, het laten oefenen met allerlei apparatuur en het terugbren- gen van een lichaamsdeel in zijn normale positie met gebruikmaking van gips. Langzaam aan werd een begin gemaakt met de operatieve behandeling van fracturen. Na de oprichting van speciale klinieken ging het hard met de ontwikkeling van de orthopedie. Sinds de oprich ting van de Specialisten Registratie Commissie in 1933 is het aantal orthopedisch chirurgen gestegen van 33 naar meer dan vierhonderd spe cialisten. dingen voor bedxijven. Cora de Kok heeft op verschillende locaties geexposeerd, waaronder Brussel, Wouw en Delft. Behalve op de expositie is haar werk ook te bezichtigen tijdens een modepresentatie op donderdag 3 juni vanaf 20.00 uur in de biblio theek aan het Stadserf. Openingstijden bibliotheek: maan dag 17.00-21.00 uur, dinsdag en donderdag 13.00-21.00 uur, woensdag en vrijdag 11.00-18.00 uur en zaterdag 11.00-14.00 uur. SCHIEDAM - Zondagavond even na zes uur liet een 74-jarige bewoonster van de Johan de Wittsingel twee ongeveer twin- tigjarige vrouwen binnen in haar woning. Zij waren op zoek naar de buurjon- gen van de bewoonster. Deze bleek echter niet thuis te zijn. Omdat de beide vrouwen hem een cadeautje wilden aanbieden en daar ook een briefje bij wilden schrijven, vroegen zij de bewoonster om pen en papier. Terwijl de bewoonster het door de vrouwen gedicteerde briefje schreef, zag de ander kans de woonkamer in te lopen en uit de tas van het slacht- offer een bedrag van ruim tweehon- derd gulden te pakken. Pas nadat de beide vrouwen onder dankzegging waren verdwenen en het slachtoffer haar woonkamer binnenliep, bemerkte zij de diefstal door de smoezenmaaksters. SCHIEDAM - De speeltuin waar gebandicapte en met- gehandicapte kinderen samen kunnen spelen, Fort Drakesteijn, is afgelopen zondag op feestelij- ke wijze geopend. Er was een groots opgezet Kinderfestival in bet bele Beatrixpark waar kinde ren en ouders een afwisselend programma konden bijwonen. Voorafgaand aan de officiele opening om 12.00 uur was er een drakenoptocht. Voorop bevond zich een 'echte' Chinese draak (op de foto rust de draak even uit). Daarna begon het Kinderfeest met optredens op verschillende locaties. Ook de muziekgroepen van de gehandi- capten lieten van zich horen. Bier slaan zij er flink op los. (Foto's: Joop Zeemeijer Fotografie)

Postiljon | 1999 | | pagina 3