Joost Zwagerman op zijn praatstoel Fotowedstrijd over vaders Ouderen uit regio actief op de fiets I Werknemers regio's Rotterdam en Haaglanden testen carpoolen Gordon op Radio Schiedam Benefietconcert voor molen De Walvisch Kunstuurtje in Stedelijk Museum Kleding- en Speelgoedbeurs Rommelmarkt op Dreesplein ACTMTHTiN VOOR OUPiRIN Prive autorijles, niemand op de achterbank. In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. 19 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 RAGINA 5 SCHIEDAM - Chris Heesbeen heeft op vrijdag 21 mei in een telefo- nisch onderhoud met de zanger Gordon. Gordon komt in het pro- gramma Vrijdagmiddagexpress vertellen over onder andere zijn nieuwe single met de R&B groep Re-Play. Het programma is tussen 14.00 en 16.00 uur te beluisteren op Radio Schiedam, op 96.1 op de kabel en op 106.7 in de ether en achter het mozaiekkanaal op tv. SCHIEDAM - De Big Band Schiedam eert molen De Walvisch op zaterdag 29 mei met een Benefietconcert. Direct nadat de molen op feestelijke wijze in gebruik is genomen zal de band op de Westvest optreden. Aan de voet van de molen zal dirigent en band-leider Coert Zonneveld het uitgebreide repertoirevan de Big band ten gehore brengen. Schiedammers en andere bezoe- kers die willen meegenieten van het feestelijke concert kunnen vanaf circa 14.45 uur (na de ope ning van de molen) tot circa 16.00 uur terecht. SCHIEDAM - Het kunstuurtje in het Stedelijk Museum Schiedam wordt gehouden op donderdag 20 mei, van 12.30 tot 13.30 uur. Dit maal betreft de rondleiding de expositie 'Snikken en glimlachjes in het 19e eeuwse Schiedam'. Kosten: toegang museum. Adres: Hoogstraat 112. Meer informatie: (010) 2463666. SCHIEDAM - In wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 is op vrijdag 28 mei de kleding- en speelgoedbeurs te bezoeken. De beurs is open van 9.30 tot 11.30 uur. Entree gratis. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parents Kind van het wijkcentrum, Rene Lopez. Voor het zelf verkopen van kleding of speelgoed kunt u bellen met: (010) 4738671. SCHIEDAM - De rommelmarkt van wijkcentrum Dreesplein vindt bui- ten, op het plein plaats op zondag 30 mei. De verkoop duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden voor de huur van een tafel, kunnen vanaf 20 mei terecht bij de balie van wijk centrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. Voor informatie: (010) 4738671. H KOFFIE-INLOOP - Dinsdag 25 mei is er koffie-inloop in diensten- centrum de 4 Molens. Van 10.00 tot 13.00 uur. Toegang gratis. PATCHWORK - In dienstencen- trum Oost is er patchwork te maken op dinsdag 25 mei van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten f 1,50 per keer. BINGO - In dienstencentrum Oost is er op dinsdag 25 mei van 14.00 tot 16.00 uur bingo. Kosten f 7,- (zes ronden). DAMESBILJART - Op woensdag 26 mei is er damesbiljart in dien stencentrum de 4 Molens. Van 18.00 tot 22.00 uur. Kosten f 6,-. ZOMERKOERSBAL - Op woens dag 26 mei is er zomerkoersbal in dienstencentrum de 4 Molens. Van 19.15 tot 22.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM - Deze schrijvers- avond zal heel anders zijn dan de andere. Dat heeft niet te maken met atmosferen of onverklaarba- re buitenaardse verschijnselen, maar eenvoudig met indrukken die ik onderweg opdoe. Zo bereik ik het bibliotheekgebouw doorgaans rond vijf over acht, daarin is vanavond geen veran- dering. Maar meestal arriveert tegelijkertijd een aantal auto's waar wat oudere mensen uit- stappen. Vanavond is er daarentegen geen rijdende auto in de buurt van het filiaal te bekennen. Gaat de avond niet door? Of erger, is er misschien geen belangstelling? Joost Zwagerman wordt vooral door jon- geren gelezen en het trouwhartige publiek van de schrijversavonden bestaat voornamelijk uit ouderen. De TL-verlichting van de biblio- theek is aan. De lezing gaat dus door! Als ik naar binnen loop merk ik opgelucht dat er voldoende belangstellenden zijn. Een lezing met meer lege dan bezette stoelen wens ik Zwagerman zeker niet toe. De toehoorders van deze avond delen volgens mij mijn sympathie voor de schrijver. Ze lachen om zijn grappen en zijn opgewekt, vriende- lijk en beleefd. Zwagerman vangt aan met het voorlezen van een kort verhaal uit het 'Jongensmeisje', hij leest 'Tomaatsj'. Een geschiedenis die gaat over een man die zo mee- leeft met de zwangerschap van zijn vrouw dat hij dezelfde verschijnse- len krijgt als zij. Dit gaat zeer ver, Loopbaan namelijk tot de weeen aan toe. Deze obsessie met de ander komt ook in de andere verhalen uit de bundel aan bod. In Zwagermans enige poeziebundel 'De ziekte van jijkomt dit onderwerp wederom terug: 'Je bent zo jij als ik nooit ik noch jij zal zijn, ik wil het liefste in jou weg.' Daarna vertelt Zwagerman hoe zijn loopbaan als schrijver is begonnen. Op een geestige, maar ook treffende manier doet hij Martin Ross na, die uitermaaaaaaate hartstochtelijk reageerde op de eerste opzet van zijn debuutroman 'De houdgreep'. Zwagerman relativeert Ross' over- daad aan complimenten met behulp van een korte anekdote: terwijl hij op de gang aan het wachten is tot het tijd is voor zijn afspraak met Ross, hoort hij vanachter de deur een overvloed aan loftuitingen "fantaaaastisch, buitengewoon, ga zo door, ga zo door". Als de kamer- deur opent komt een andere debu tant uit Ross' kantoor... Toch merkt Zwagerman ook op dat Ross hem voor een groot gedeelte van zijn schrijfcariere met raad en daad ter- zijde heeft gestaan. Door de publicatie van 'Gimmick' maakte Zwagerman in een klap een eind aan zijn imago van ideale schoonzoon. De kritieken waren niet langer uitsluitend optimistisch, er kwam een tweedeling: positief versus negatief. Hij geeft aan dat zijn roman 'Vals licht' een behou- dender en trager verteltempo heeft dan zijn voorgaande werken. Zwagerman heeft hiervoor gekozen, omdat hij meent dat het onderwerp van het boek hier om vraagt. De schrijver vertelt en leest fragmen- ten voor, het publiek hangt aan zijn lippen. Iemand uit het publiek merkt op dat een goede leraar Nederlands verloren is gegaan. Zwagerman ant- woordt grinnikend dat als hij leraar Nederlands was geworden er een goede schrijver verloren was gegaan. Een voortreffelijke afsluiting van de door Boekhandel Mercurius en gemeentebibliotheek Schiedam- Noord georganiseerde schrijvers avonden. Gezien de grote belang stelling zullen zij een nieuwe reeks lezingen aanbieden. Deze belangstel- lende zal zeker present zijn. Ingrid van Faassen Rijopl. al vanaf 25.- p.w. in R'dam/Gouda/Delft/ZoetermeerA/laardingen (heel Zuid-Holland). Inlichtingen hoofdkantoor SOLO: 010 4558642 of 070 3235979 REGIO - Sinds 6 mei rijden in de stadsregio Rotterdam en het stadsgewest Haaglanden tien carpool-testauto's groepen werknemers van huis naar werk. Door het gratis ter beschikking stellen van een carpool-auto is het werknemers van bedrijven gemakkelijk gemaakt om kennis te maken met carpoolen. Hiermee geven de regionale overheden een extra stimulans aan het carpoolen. Zo ervaren de deelnemers de voordelen van het samen rijden. Elke drie weken worden nieuwe teams samengesteld. In december 1999 wordt het project afgesloten. Carpoolen is een van de maatregelen die worden aangewend voor de bestrijding van files. Met het car- pool-testproject kunnen autosolis- ten daadwerkelijk gratis en vrijblij- vend ervaren wat net betekent om samen met je collega's naar het werk te rijden. Het doel van het project is uiteraard dat de carpool-teams na afloop van de proef samen blijven rijden. De carpool-teams zijn via vervoers- coordinatoren in de bedrijven en het Vervoer Coordinatie Centrum Rijnmond en Adviespunt Vervoers- management Haaglanden samenge steld. Een team bestaat uit minimaal twee personen en de deelnemers rij den op dit moment alleen met de auto naar het werk. Aan elk team is voor twee of drie weken een Multipla ter beschikking gesteld door Fiat Nederland b.v. Deze ruim- tewagen biedt ruimte aan zes perso nen en veel plek voor bagage. De eerste carpoolteams zijn werk- zaam bij Voerman International, PTT Post en Kone Starlift in het Forepark (Leidschendam), bij Lever Faberge Europa, TSM, Wartsila NSD Nederland b.v. en Van Seumeren in het Waterweggebied (Vlaardingen/Schiedam). In Noord-Holland is het carpool- test-project in 1997 succesvol geble- ken. Een groot aantal carpoolers bleef na de test carpoolen. Het project is opgezet in het kader van Fileplan Regio Rotterdam en Bereikbaar Haaglanden. Deel- nemende partijen zijn Rijkswater- staat directie Zuid-Holland, stads gewest Haaglanden, Vervoer Coordinatie Centrum Rijnmond, Fiat Auto Nederland b.v. en lease- maatschappij Axus Nederland. Op de internetpagina www.carpool- test.nl is informatie over dit project te vinden. SCHIEDAM - Winkeliers- vereniging Hof van Spaland en De Blauwe Brug organiseren een fotowedstrijd over vaders. Voor 1 juni kan men een foto inzen- den van vader in verschillende situ- aties: hobby, eten, familie of iets anders. Foto's kunnen ingeleverd worden bij Huize Brabant of bij wijkcentrum De Blauwe Brug. Aan de wedstrijd zijn prijzen verbonden. De foto's worden twee weken geex- poseerd in winkelcentrum Hof van Spaland en in De Blauwe Brug. Een jury van de winkeliersvereni- ging beslist wie de winnaars wor den. De prijsuitreiking vindt plaats op 19 juni om 16.00 uur in De Blauwe Brug. Een regionale fietstocht van ouderen vond vorige week dinsdag plaats in Vlaardingen en Schiedam. In het bijzijn van wethouder P. Groeneweg en organisatrice Anja van Beek gaf gemeenteraadslid M.W. Lensvelt het start- schot. (Foto: ]acobus Kroon) SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Vorige week is een regionale fietstocht voor ouderen uit Vlaardingen en Schiedam gehou den. "Gezien de hoge opkomst en het enthousiasme van de deel nemers een activiteit die voor herhaling vatbaar is", aldus Anja van Beek van dienstencen trum Soenda. De opening van de regionale fietstocht werd ver- richt door de wethouder P. Groeneweg uit Schiedam en gemeenteraadslid M.W. Lensvelt uit Vlaardingen. Er waren 120 ouderen die deelna- men aan de fietstocht. Het meren- deel was afkomstig uit Vlaardingen. De tocht was in het kader van het Jaar van de Ouderen georganiseerd door Stichting Ouderenwerk Schiedam en Stichting Ouderenwerk Vlaardingen. Zij werkten hierbij samen met gemeente, politie, fiets- club KBO en Tourclub Rijnmond. Bij dienstencentrum de Bijenkorf in Vlaardingen werd rond 10.00 uur het startschot gegeven voor de tocht, die ongeveer 30 kilometer lang was. Via de Broekpolder ging het naar dienstencentrum West, waar men een kop koffie kreeg. Bij diensten centrum Babberspolder konden deelnemers een oren- en ogentest laten afnemen. Ook was er moge- lijkheid tot fietscontrole en verkeers- voorlichting. Na de lunch ging de tocht ging ver- der naar Schiedam, waar men bij de parkeerplaats bij het Beatrixpark kon men meedoen aan een rijvaar- digheids-, behendigheids- en condi- tietest. "Het lijkt me heel leuk om volgend jaar weer een dergelijk fiets- evenement te organiseren, maar uiteraard moeten we het daar eerst in gezamenlijk overleg over heb- ben", zo besluit Anja van Beek.

Postiljon | 1999 | | pagina 5