m Aandacht voor milieu- vriendelijke watersport Kankerbestrijding voor jongeren John de Wolf zamelt kleding in voor Human Care Tientallen vissers op de bon Sportinstuif lichamelijk gehandicapten Hygienecode sportverenigingen Groene Klusseniers Restaurant Januari Vrijwillig Boordvoorzieningen 19 MEI 1999 DE P0ST1LJ0N EDITIE 12 PAG IN A 9 ROTTERDAM - Tegen 33 sportvis- sers werd zondag door personeel van de Rivierpolitie en van het dis trict Waterweg van Rotterdam- Rijnmond proces-verbaal opge- maakt terzake van nachtvissen en het vissen in gesloten tijd. De con- troles werden uitgevoerd op de Nieuwe en Oude Maas, Spui, Haringvliet, Hollandsch Diep, Volkerak, Dordtse Kil, Noord en bij het Surfpad in de Vlaardingse Zuidbuurt. REGIO - In Sporthal de Buitenhof in Delft wordt op zaterdag 5 juni een Open Sportdag gehouden. De sportdag gaat uit van REDEOSS Delft en omstreken, de sport-, spel- en ontspanningsvereniging voor gehandicapten. Tussen 12.00 en 16.00 uur kan men op speelse wijze kennismaken en deelnemen aan diverse activiteiten van de vereniging. REDEOSS in Delft houdt zich al meer dan dertig jaar bezig met de beoefening van sport en spel door mensen met een lichamelijke handicap. Voor meer informatie kan men bellen met het secretariaat, (0181) 641256. REGIO - Onlangs is de warenwet met betrekking tot gezondheids- controles voor alle horecagelegen- heden aangescherpt. Al deze richt- lijnen zijn opgenomen in een hygienecode. Ten behoeve van sportkantines heeft NOC*NSF een aparte hygienecode laten ontwik- kelen. Bij het werken binnen deze code wordt voldaan aan de wette- lijke eisen op dit terrein. De NOC*NSF Hygienecode is bestemd voor sportkantines in eigen beheer. Voor degenen die binnen de vereniging verantwoor- delijk zijn voor het goed functione- ren van de kantine houdt de Sportraad Zuid-Holland diverse themabijeenkomsten. De doelstel- ling van deze bijeenkomsten is om de deelnemers bekend te laten worden met de reikwijdte van de NOC*NSF hygienecode en hen te laten beschikken over voldoende instrumenten om de in de code vermelde items over te brengen op de andere kantinemedewer- kers. Voor tien gulden per persoon kan men deelnemen aan de regio-" bijeenkomsten op 1 juni in Gouda (sporthal Zebra), 2 juni in Den Haag (HKV/Ons Eibernest), 7 juni Rotterdam (HV Snelwiek), 8 juni in Schiedam (KV Odi of 10 juni in Alphen aan den Rijn (DOS spor- thome). Aanmelding voor een van deze dagen kan via de Sportraad Zuid-Holland (0174) 244940. REGIO - Sinds enkele jaren kennen we 'De Klussenier', lokale onder- nemers de kleine verbouwingen en klusjes aan huis komen uitvoe- ren. Binnenkort komt daar een nieuw fenomeen bij: 'De Groene Klussenier'. Deze collega van de Klussenier is mede ontstaan naar aanleiding van de vraag vanuit de markt. De Groene Klusseniers werken onder dezelfde voorwaarden als hun college's van het zusterbe- drijf. De Groene Klussenier kan worden ingeschakeld voor onder andere tuinonderhoud zoals snoei- en en maaien, tuinaanleg, renova- tie, advies, vijveraanleg, schutting plaatsen, sierbestrating en alle andere voorkomende tuinwerk- zaamheden. De Groene Klussenier is een allround hovenier die op de particuliere en zakelijke markt werkzaam is en dichtbij de klant is gevestigd. Het moederbedrijf werkt momenteel aan het opzetten van een landelijke netwerk van franchise-nemers die zelfstandig onder de paraplu van De Groene Klussenier gaan werken. 'Opbrengst naar Ronald McDonald Huis Sophia' SCHIEDAM - "De Stichting Human Care is een non-profit organisatie, die zich inzet om projecten te ondersteunen, die zijn bedoeld om sociale knelpun- ten te verlichten. Om dit te reali- seren, zamelen we kleding in. Wie 'Kleren voor logeren' belt, geeft in feite geld aan het Ronald McDonald Huis. Zo kunnen ouders dicht bij hun ernstig zieke kind verblijven." Was gete- kend: John de Wolf. Bijna dagelijks zet de 36-jarige Schiedammer John de Wolf zich in voor de Stichting Human Care. Hij rijdt mee in een van de drie bestel- busjes, zamelt kleding in of neemt de telefoon op in het kantoor. De ex- Feyenoorder zet zich al jaren in voor goede doelen. Dit is weer een van die unieke acties die tot januari gaat duren. Met 'Kleren voor logeren' wil De Wolf geld inzamelen voor het Ronald McDonald Huis Sophia. In het verleden deed de Schie dammer mee aan acties voor Albanie en het St. Clara Kinderbos. Regelmatig bracht hij een bezoek aan het Sophia Kinderziekenhuis. De vader van twee zonen en een dochter realiseert zich al vrij lang dat het hebben van gezonde kinde- ren een zegen is. Vorig jaar organiseerde de Stichting Human Care een inzamelingsactie voor huis- en daklozen. Een paar maanden geleden zaten de mensen van deze stichting een keer aan de Maasboulevard te dineren in het Italiaanse restaurant van John de Wolf. Van het een kwam het ander en De Wolf bood zijn diensten aan. "Ik wilde natuurlijk wel eerst zeker- heid en duidelijkheid over een hele- boel zaken", blikt de Schiedammer terug. "Ik leen natuurlijk niet zo maar mijn naam aan een actie. Dat geldt voor de organisatie achter het Ronald McDonald Huis Sophia natuurlijk ook. De administratie en dergelijke is openbaar en wordt door de mensen van het Ronald McDonald Huis regelmatig bekeken. Zij steunen de actie en zijn blij dat het tot nu toe zo goed gaat. Ex-Feyenoorder en Schiedammer John de Wolf zet zich in voor het Ronald McDonald Huis in het Sophia Kinderziekenhuis. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) De opbrengst gaat rechtstreeks naar hen toe. Human Care verkoopt de kleding vrij snel nadat vrijwilligers de spullen hebben opgehaald, aan commerciele bedrijven. De verkoop levert dus geld op. Dat betekent dat je als stichting niet wordt lastig gevallen met allerlei vervelende zaken waar in het verleden bij ande- ren toch sprake van is geweest. Er worden zeker geen sloten mee gevuld. Via Radio Rijnmond, waar John de Wolf en Human Care gratis recla- mespotjes mochten inspreken, werd de actie in januari opgestart. Ook 1600 scholen en sportclubs werden benaderd om mee te doen. Voor scholen is het vaak eenvoudig om een actie op te starten. Een ouder- raad die verder kijkt dan de eigen school is al snel bereid mee te doen aan een actie voor een goed doel. Er zijn immers ook fraaie prijzen te winnen voor de scholen die veel kilo's ophalen. Die aantallen wor den overigens wel eerlijk verrekend met het aantal leerlingen. In ruil voor minimaal een zak kle ding verzorgt de ex-kampioen van Nederland een training of een bij- eenkomst. De evenementen, waarbij aan scholen en sportverenigingn hun medewerking wordt gevraagd, zul- len hoofdzakelijk onderdelen bevat- ten waarbij de jeugd centraal staat. "Die acties lopen eveneens naar wens", gaat de in Schiedam woon- achtige profvoetballer verder. "Steeds meer scholen bellen naar Human Care. Echt, het is niet zo maar een actie, het is een uitsteken- de actie. De mensen thuis worden geholpen, zij raken hun oude kle ding kwijt. Maar ze helpen tevens zieke kinderen en hun familieleden. Na afsluiting van de actie, aan het eind van dit jaar, zullen de opbreng- sten in de vorm van een cheque op feestelijke wijze worden overhan- digd aan het Ronald McDonald Huis Sophia in Rotterdam." De organisatie van de Stichting Human Care is in handen van vrij willigers. "Iedereen doet alles in zijn of haar vrije tijd", legt De Wolf uit. "Marjan Spruijt heeft haar kelder iedere dag vol staan, maar ook de anderen zijn steeds op zoek naar opslagruimte. Dat is eerlijk gezegd een groot probleem. Net als het aan tal busjes. We hebben er nu drie rij- den, maar eigenlijk willen we er twee of drie bij, want gezien de ophaalschema's merken we dat de actie een groot succes is. Veel men- sen hebben kleding over. Als die dan gratis wordt opgehaald en men steunt daar meteen een goed doel mee, dan snijdt het mes aan twee kanten. Human Care probeert de afspraken waar te maken, al is dat soms moeilijk als mensen wel bellen, maar vervolgens niet thuis zijn. Nogmaals, al het geld gaat gegaran- deerd naar het Ronald McDonald Huis. Het Rotterdamse Huis nabij het Sophia biedt onderdak aan ouders en verzorgers alsmede aan broertjes en zusjes van ernstig zieke kinderen die in het Sophia behan- deld worden. En dat kan iedereen overkomen. Cor Hulsbus REGIO - De Stichting Re- creatietoervaart Nederland (SRN) realiseert de komende 2,5 jaar 200 inzamelstations voor huishoudelijk afvalwater in jachthavens. Deze reservoirs voor afvalwater zullen worden direct aangesloten op het open baar riool Een aantal beheerders van jachtha vens kan onder voorwaarden in aanmerking komen voor een subsi- die als ze bereid zijn zo'n inzamel- station voor vuil water te laten bou- wen. De subsidie bedraagt maxi- maal 30.000,,-. Dat is ongeveer de helft van de totale kosten van zo'n station. Beheerders van jachthavens die er wel wat voor voelen een gecombi- neerd vuilwater- en olie-inzame- lingsstation neer te zetten, kunnen contact opnemen met het projectbu- reau van de SRN, telefoon 06-51 22 58 56. Maar zolang de eigenaren van sche- pen geen inzameltanks laten inbou- wen, komt de inzameling onvol- doende tot zijn recht. Veel mensen denken dat de tank erg veel ruimte zal innemen. Of dat die gaat stin- ken. De tanks zijn zo geconstrueerd dat ze zo weinig mogelijk ruimte gebruiken. Koolstoffilters zorgen ervoor dat er niets van te ruiken valt. De praktijk wijst uit dat het laten installeren van zo'n tank tus sen de 1.000,- en 2.000,- kost. In Zeeland en Noord-Holland start binnenkort een subsidieregeling voor het laten aanbrengen van een opvangtank aan boord. Eigenaren. van schepen die graag in schoon water willen zwemmen, doen er dus verstandig aan een opvang tank voor huishoudelijk afvalwater te laten installeren. HISWA en KNWV kunnen u informeren over bedrijven waar dergelijke tanks ver- krijgbaar zijn. U levert daarmee een daadwerkelijke bijdrage aan een milieuvriendelijke watersport. Dit jaar bestaat de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelminafonds/KWF 50 jaar. Speciaal voor dit jubileum wordt aan jongeren de kans geboden om een voorstel te ontwerpen voor de jongerenpagina's van de KWF-site. Het is de eerste keer dat zo'n 'webstrijd' in ons land wordt gehouden. Het winnende ontwerp zal als basis gebruikt worden voor de KWF-jongeren- site. Deelname is mogelijk voor jongeren tot 20 jaar. Meer informatie over de wedstrijd is te vinden op www.kan- kerbestrijding.nl. Het prijzenpakket voor deze wedstrijd is beschikbaar gesteld door Trust Computer Products en de nieuwe, nog te ope- nen, gezondheidsattractie Asklepion in Rotterdam. De KWF-jury zal vooral letten op de creatieve manier waarop het ont werp communicatie over kanker en kankerbestrijding mogelijk maakt tussen jongeren onderling en met het KWF. Dat kan ook op een speelse en humoristische manier. Qnt- werpers in de dop kunnen hun fan- tasie en technische vaardigheden (bijna) de vrije loop laten. Bijna, want er moet met enkele zaken reke- ning worden gehouden op het vlak van inhoud en techniek. De inzen- dingen zijn welkom tot 31 augustus 1999.

Postiljon | 1999 | | pagina 9