BMW maakt al 60 jaar grote auto's Volkswagen introduceert: de nieuwe Golf Variant De vernieuwde Daewoo Nubira komt er aan Grijs en zilver in, rood uit Opel opent themapark Gratis boekje 'Wijnroutes' Alle straten van de Benelux op CD-rom Nissan introduceert zuinige en krachtige 1,8 liter motor Van zes tot twaalf cilinder 27 MEI 1999 Voor het nieuwe millennium zullen zilver en grijs de meest gekozen kleuren voor auto's zijn. De kleur rood zal aanzienlijk dalen in popu- lariteit. Deze voorspelling kan wor- den gemaakt naar aanleiding van de resultaten van een onlangs uit- gevoerd onderzoek naar trends in autokleuren. Dit kleuronderzoek wordt elke vier jaar uitgevoerd door PPG Industries, 's werelds grootste fabrikant van autolakken, om de ontwikkelingen van nieuwe kleuren zoveel mogelijk te laten aansluiten bij de toekomstige smaak en voorkeur van de consu- ment. Naast de kleuren zilver en grijs zal in het nieuwe millennium een grote hoeveelheid nieuwe, exclusieve kleuren zijn intrede doen. Men verwacht daarbij dat de nadruk zal komen te liggen op donkere metallic- en mica-auto- kleuren. Onlangs heeft Opel als eerste autofabrikant een hightech thema park over auto's geopend op de terreinen van de onderneming: Opel Live. Het concept is uniek in Europa. Het nieuwe bezoekerscen- trum in Riisselheim biedt een inte- ressante en boeiende rondleiding door de wereld van de auto in het algemeen en van Opel in het bij- zonder. Het 120 miljoen mark k- ostende themapark zal naar verwachting goed zijn voor 1,5 miljoen bezoekers gedurende de eerste drie jaar. Opel mikt met het park niet alleen op klanten en werknemers maar biedt amuse ment voor iedereen, van jong tot oud, die belangstelling heeft voor auto's. In het boekje 'Les routes des vins de la Vallee du Rhone' zijn elf rou tes opgenomen die zowel met de fiets als met de auto te volgen zijn. De wijnroutes zijn met bordjes langs de weg gemarkeerd. Tevens is een zeer uitgebreid overzicht opgenonrjen van wijnboeren die bezocht kunnen worden voor het proeven en kopen van wijnen. Het gratis boekje is uitsluitend schrifte- lijk aan te vragen bij Promotie- bureau Cotes du Rhone, Schietbaanlaan 30a LK Rotterdam. Tele Atlas, komt met een digitale wegenkaart voor de Benelux op de markt. Deze nieuwe cd-rom bevat zelfs het kleinste straatje. Deze uit- gave vervangt de eerdere aparte versies van Belgie en Nederland. De autonavigatie software is com- patibel met het standaardplatform van alle Blaupunkt systemen, als- ook van de navigatiesystemen van Mercedes, VW, Audi, Ford, Honda, Lancia en Porsche. Voorde in Europa gebouwde modellen komt Nissan met een geheel nieuwe 1,8 liter 16 klep- pen benzinemotor voor de in Europa gebouwde modellen. Deze krachtbron vult het gat op tussen de bestaande 1,6 en 2,0 liter benzinemotoren. De nieu we geavanceerde QG18DE motor is een van de schoonste en zuinigste in zijn klasse en ontworpen om het milieu zo min mogelijk te belasten, zon- der afbreuk te doen aan het rij- genot. De nieuwe Nissan- motor voldoet niet alleen aan de Europese emissie-eisen die vanaf 2001 gelden maar ook aan de nog strengere milieu- wetgeving die naar verwach ting in 2005 in working treedt. DE POSTILJON EDITIE 12PAGINA 11 Volkswagen komt met de Golf Variant weer sterk uit de bocht. Met de van de vierde Golf-gene- ratie afgeleide Golf variant levert Volkswagen nu ook in de klasse van de compacte station- wagens een kwaliteits- en afwer- kingsniveau dat nieuwe maat- staven zet. De volledig verzinkte en boven- gemiddeld torsiestijve carrosse- rie, alsmede het hoge veilig- heidsniveau onderstrepen ook in de Variantuitvoering de - inmid- dels van de Golf bekende - hoogwaardige uitstraling. Achter de grote achterklep biedt de nieuwe Golf Variant uitgebreide gebruiksmogelijkheden. De royale bagageruimte heeft standaard een inhoud van 460 liter. Door het neer- klappen van de achterbank ontstaat zelfs een volume van 1470 liter. Met deze capaciteiten profileert de Golf Variant zich als een optimale, compacte familiecombi. Temeer daar de Golf Variant ook een ruim v interieur, praktische gebruiksmoge lijkheden en een hoog afwerkingsni- veau biedt. De Variant is leverbaar in een breed motorenprogramma en extra luxe uitvoeringsvarianten. Tijdens de Seoul Motor Show presenteerde Daewoo de ver- nieuwde uitvoering van de Nubira die begin juni in Nederland zal worden gei'ntro- duceerd. Zowel de voor- en achterkant van dit gerestylde model alsmede het interieur zijn aanzienlijk gewijzigd. Het nieuwe model is duidelifk her- kenbaar aan de vernieuwde grotere koplampen en de gewijzigde grill. Ook motorisch is de nieuwe Nubira aangepast. Het resultaat van het nieuwe 'powe- reconomics' motorsysteem is een optimaler motorvermogen in com- binatie met een lager brandstofver- bruik. Ten behoeve van het rijcom- fort is deze Nubira door een aantal geluidreducerende maatregelen nog stiller geworden. Ook deze Nubira zal naast de Wagon leverbaar zijn in een 4 en 5 deurs uitvoering. BMW heeft zich een stevige plaats verworven in de kringen van topklasse automobielen. Dat is vooral de verdienste van de Grote Klasse van BMW: drie generaties 7-series en de model len die daaraan voorafgingen. Met een gemiddelde van onge- veer 45.000 aan de man gebrachte eenheden per jaar mag de modelreeks waarover wij spreken - van de 728i tot en met de 750i - voorzichtig een bestseller genoemd worden. Weinig mensen weten dat de basis voor dit succes 60 jaar geleden werd gelegd. De eerste middenklasser van Bayerische Motoren Werke werd in 1936 in productie genomen. De 326 volgde na nog geen acht jaar na de introductie van de eerste 'eigen' automobiel. Met zijn verlaagde chassis, een achteras met torsieve- ring, hydraulische remmen en zes cilinders in lijn was de 326 zijn tijd aardig vooruit. De eerste BMW voor de Grote Klasse was de 335. Met een ruim elf centimeter langere wielbasis die grotendeels ten goede kwam aan een langere motorkap en de fraai gewelfde voorspatborden. Slechts 410 exemplaren verlieten in de jaren 1939-1941 de fabriekshal in Miinchen-Milbertshofen. Toen het Wirtschaftswunder zijn eerste vruchtjes begon af te werpen, intro- duceerde BMW in 1951 de 501. Met deze introductie werd voortge- gaan met waarmee voor de oorlog was begonnen: de Grote Klasse. Beduidend eleganter en een stuk luxueuzer, met meer chroom, geavanceerder techniek en ook nog eens de eerste Duitse achtcilinder van na de oorlog, verwierf de 502 een plaatsje in de topklasse. In 1954 nog als 502 en later als 2600 en 3200 kreeg deze modelreeks steeds meer liefhebbers. Er werd een nieu we weg ingeslagen, BMW startte een nieuw automobielprogramma waarbij alles beter op elkaar zou worden afgestemd. Het resultaat was de Nieuwe Klasse met de BMW 1500 als eerste representant. Vier jaar later volgden de tweedeurs modellen van de 02-serie, weer twee jaar later introduceerde BMW een geheel nieuwe Grote Zescilinder, de BMW 2500. In 1977 werd de serie opgevolgd door de 7-serie. De 745i was met zijn 3,2 liter zescilinder turbomotor het topmodel van de modelreeks. Tot medio 1986 von- den bijna 280.000 exemplaren van deze generatie hun weg naar enthousiaste kopers over de hele wereld. Het topmodel van de twee- de generatie was de BMW 750i. In 1992 zorgde BMW vervolgens voor een vloeiende overgang van de zes- naar de twaalfcilinders. Tegenwoordig reikt de bandbreedte van het motorenprogramma van de 728i zescilinder via twee achtcilin- ders tot de twaalfcilinder die zich met een vermogen van 326 pk uit een cilinderinhoud van 5,4 liter zelfs de enige twaalfcilinder in zijn klasse mag noemen. De BMW 730d uit 1998 vormt tot nu het sluitstuk. Binnenkort zet BMW met een high tech achtcilinder diesel de kroon op het dieselmotorenprogramma. BMW al zestig imponerend in de grotere klasse. De nieuwe Daewoo Nubira.

Postiljon | 1999 | | pagina 11