Nieuwe keuken De Weerklank in gebruik Zingen op Annie M.G. Schmidtdag in bibliotheek Op stap met Fluitenkruid-fietstocht Mini-ambulances in Bibliotheek Schiedam-Noord Muziek- en Molenfestival biedt uitgebreid programma Christol op Radio Schiedam Expositie Bad Paint van Aloysius Donia Artotheek Schiedam gaat verhuizen Hennepplukker verstopt onder rubberboot Prive autorijles, niemand op de achterbank. POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. 27 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM -Vanaf zondag 30 mei is er op Radio Schiedam weer het programma 'Er op uit met Christol' te beluisteren. Christol laat de luisteraar kennis maken met diverse attractieparken, recre- atieparken en dierentuinen, en dat vijf weken lang. Zondagochtend tussen 9.00 en 10.00 uur op 96.1 op de kabel en op 16.7 in de ether. SCHIEDAM - De eerste museale presentatie van het jonge Nederlandse talent Aloysius Donia is van 29 mei tot en met 18 juli te zien in het Stedelijk Museum Schiedam. Samen met de kunste- naar maakte gastconservator Daan van Golden een keuze uit zijn schilderijen, tekeningen en foto's. De titel van de tentoonstelling (Bad Paint) is een verwijzing naar de duistere kanten van pijn en ver- driet, anderzijds is zij ook niet gespeend van ironie. De opening van de expositie vindt plaats op 28 mei. SCHIEDAM - De Artotheek Schiedam gaat per 1 juni verhui zen naar de's Gravelandseweg 806 te Schiedam. De Artotheek bezit een grote collectie schilderij en, grafiek, keramiek en objecten in alle soorten en maten. Voor nog geen tien gulden per maand heeft men kunst in huis die steeds omgewisseld kan worden. Wegens de verhuizing is de Artotheek gesloten van 24 mei tot 19 juni. De feestelijke opening vindt in het najaar plaats. Wei kan men vanaf 19 juni een kijkje nemen tijdens de openingsuren op dinsdag en don- derdag van 16.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Naar aanleiding van klachten over stankoverlast werd donderdagmiddag rond vijf uur door politiepersoneel van het dis trict Schiedam een onderzoek ingesteld in een woning en kelder aan de Rembrandtlaan. Even leek het erop dat de politiemensen net te laat waren, want hoewel er een hennepkwekerij werd aangetrof- fen, bleek er juist te zijn geoogst. Een nog zeer doordringende hen- nepgeur leidde de politiemensen naar een in het pand liggende omgekeerde rubberboot, waaron- der naast drie vuilniszakken met de net geplukte henneptoppen ook de plukker zat. De man, een 42-jarige Hagenaar werd aange- houden, terwijl de drie vuilniszak ken met de henneptoppen (waar- de zo'n f 50.000,-) in beslag wer- den genomen. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, 1 Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. SCHIEDAM - Ontmoetingshuis De Weerklank is een trefpunt in Groenoord. Het ontmoetings huis is vooral bekend vanwege de maaltijden die eens in de twee weken worden geserveerd voor mensen uit de wijk. Wethouder A. Reijnhout heeft afgelopen donderdag de nieuwe en gemo- derniseerde keuken van ontmoe tingshuis De Weerklank officieel in gebruik genomen. Voor een zacht prijsje maken per week ongeveer 25 mensen gebruik van de mogelijkheid een maaltijd te nuttigen. Maar het was voor de koks en de gastvrouwen wel behel- pen in de kleine en ouderwetse keu ken van de flat aan het Cornelia van Zantenplein. Financiele bijdragen van verschillen- de fondsen maakten het mogelijk dat de keuken werd verbouwd en vernieuwd. Het is de bedoeling dat Wethouder Reijnhout nam vorige week de nieuwe keuken van Ontmoetingscentrum De Weerklank officieel in gebruik. (Foto: Jacobus Kroon 01-12-98 De Weerklank nog vaker maaltijden zal voorbereiden. Men is dan ook op zoek naar nog meer vrijwilligers die deze taak op zich willen nemen. De Weerklank is een initiatief van een aantal kerken in Schiedam. De openingstijden van het aan het Cornelia van Zantenplein 51 geves- tigde ontmoetingshuis zijn: dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM - De onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam organiseert op zondag 30 mei voor het hele gezin een Fluitenkruid-fiets tocht. De deelnemers aan de fietstocht volgen een ruim 15 kilometer lange route langs weelderig bloeiende bermen, frisgroene plantsoenen, uitge- strekte weilanden en bijzondere parken in Schiedam. De start is tussen 13.30 en 14.00 uur bij de ingang van Heemtuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Bij de start ontvangen de fietsers een routebeschrijving. Het Fluitenkruid langs de route vormt de leidraad. Onderweg kan er drie keer en stop worden gemaakt. De eerste stop- plaats is bij de Rooms-katholieke St. Jacobuskerk aan de Kerkweg. Hier kan men deelnemen aan een gratis rondleiding in de kerk. De tweede rustplek is in het Robiniabos ten noorden van de wijk Spaland. Hier kunnen kinderen leren hoe ze van Fluitenkruid een fluitje kunnen maken en krijgen de deelnemers informatie over Robiniahout als alter- natief voor tropisch hardhout. Bij voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg is de derde stopplaats. Hier krijgt men gratis kof- fie, thee of limonade en kan men het 17e eeuwse boerderijtje en de natuur- lijke voorbeeldtuinen bekijken. Bij het eindpunt van de route, de Heemtuin 't Hoefblad, krijgt iedere deelnemer een klein aandenken aan de Fluitenkruidtocht. Her eindpunt is tot 17.30 uur bemand. Deelname aan de tocht is gratis. SCHIEDAM - De geboortedag van Annie M.G. Schmidt valt op 20 mei. Die dag wordt sinds kort ook wel de Annie M.G. Schmidtdag genoemd. In heel Nederland vonden er in boekhandels en bibliotheken activiteiten plaats rond de boeken van de bekende kinderboekenschrijfster. Ook de Schiedamse openbare bibliotheek deed mee aan die activiteiten. Zo bracht het musicalkoor van Muziekcentrum Opmaat onder leiding van Anja Brands op vrijdag 21 mei een aantal liedjes van Annie M.G. Schmidt ten gehore in bibliotheek Stadserf. Ook lazen enkele kinderen gedichtjes voor, onder wie Sofie Uiterwijk van de Annie M.G. Schmidtschool en Esther Gaudelius van de Singel. (Foto: Jacobus Kroon) Rijopl. al vanaf 25.- p.w. in R'dam/Gouda/Delft/Zoetermeer/Vlaardingen (heel Zuid-Holland). Inlichtingen hoofdkantoor SOLO: 010 4558642 of 070 3235979 SCHIEDAM - In de Bibliotheek Schiedam-Noord aan het Bachplein 589 staan tot en met 24 juni vijf vitrine- kasten vol met fraai mini ambulance-auto's. De auto's zijn afkomstig uit de col lectie van C. Verhoef, een verzame- laar uit Zoetermeer. Hij verzamelt evenens politic- en brandweerwa- gentjes en beschikt over zo'n 1500 modellen. De mini-ambulances zijn te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van het nliaal. Maandag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. SCHIEDAM - Het jaarlijkse Schiedamse Muziek- en Molenfestival dat dit maal op zaterdag 29 mei plaatsvindt, heeft een hoofdrol weggegelegd voor de molen De Walvisch. Omstreeks 14.00 uur zal aan de Westvest de feestelijke ceremo- nie plaatsvinden waarbij de in 1996 uitgebrande molen in gebruik zal worden genomen. Vanaf dat tijdstip zal de molen weer draaiend te zien zijn in Schiedam. Rond de molen zijn diverse optre- dens georganiseerd met allerlei drankjes en hapjes. Het programma biedt voor elk wat wils. Bij muse- ummolen De Palmboom zijn onder andere molenpannenkoeken voor de kinderen en is er een kinder-percus- sieworkshop. De museummolen is met veerdienst (vanaf Vismarkt) en paardentram (vanaf Dam) bereik- baar. Verspreid over een tiental locaties zijn er 46 muzikale optredens, varie- rend van Popbands bij cafe de Unie tot een stemmig gospel concert in de NPB kerk aan de Westvest. In een multiculturele sfeer is er onder ande re Turkse en Polynesische muziek. Ook vaart er een historisch schip met aan boord het vissersvrouwen- koor Zootje Vis. Tevens zijn er op meer dan twintig plaatsen exposities van de Kunstmanifestatie '99 met mede- werking van 53 merendeels Schiedamse kunstenaars. Op de molens De Walvisch en De Nieuwe Palmboom zijn dit jaar beschilderde kunstzeilen te bewonderen. Op de Dam, waar verscheidene kunstexpo- sities zijn, is ook een keramiek- markt. Er komt tevens een omvangrijke 'bruine vloot' naar Schiedam. Er zijn minstens 25 schepen te bezichti- gen. Enkele daarvan fungeren als varend podium, 's Avonds bieden de schepen niet alleen een nostalgische aanblik, maar worden er op de zei- len historische beelden vertoond. Dit 'Schiedam uit de Doeken' pre- senteert op een unieke manier oude films over Schiedam. Alle activiteiten spelen zich af tussen 11.00 en 18.00 uur. De avondvoor- stelling begint rond 22.00 uur.

Postiljon | 1999 | | pagina 3