Wethouder wil subsidie ziekenhuis niet mislopen Kombrink geeft startsein tekenwedstrijd Griezelkoningin in De Blauwe Brug Jubileum Hofstad Orgel Club Gemeentebelangen bescbuldigt bestuur van arrogantie AOV/Unie 55+ schrijft collega-raadsleden Laatste Klassiek Uur Radboud Orgel en koor in Grote Kerk Ontmoetingsavond alleenstaanden in De Erker Concert Harpe Davids Arrogantie lets groots 27 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 De locatie waar het nieuwe ziekenhuis is gedacht: Schiedamseweg/Bijdorplein in Schiedam-Noord. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) SCHIEDAM - De AOV/Unie 55+ fractie Schiedam heeft vorige week een brief verzonden aan de fracties van de gemeenteraad van Vlaardingen, Maassluis en Maasland en aan de fracties van de deelgemeenten van overschie en Hoek van Holland. Hierin vraagt zij om hun mening over de geplande locatie van het nieuwe streekziekenhuis. Dit omdat er veel vragen zijn gerezen over de door de gemeente Schiedam aan- gewezen locatie. Omdat ook de omliggende gemeenten baat heb- ben bij een goed gesitueerd, bereikbaar en 'parkeerbaar' streek ziekenhuis, wordt de fracties ver- zocht een uitspraak te doen over de locatie. Op 1 juni vindt de hoor- zitting over het ontwerp bestem- mingsplan voor het streekzieken huis plaats. SCHIEDAM - De muziekvereniging St. Radboud uit Schiedam-Kethel organiseert voor de laatse keer in dit jaar een concert in de reeks Klassiek Uur Radboud. Op zondag 23 mei kan men luisteren naar het Saxofoonkwartet Overschie, Flamenco Ensemble Grazalema en een ensemble met leden van St. Radboud. Er wordt onder meer een aantal tango's van Astor Piazolla ten gehore gebracht en traditionele flamenco muziek. Toegang bedraagt f 10,-. Jongeren tot 12 jaar hebben gratis entree. Het concert begint om 14.00 en vindt plaats in de Dorpskerk aan het Noordeinde in Schiedam- Kethel. SCHIEDAM - Op zaterdag 29 mei begint om 15.00 uur een bijzonder inloopconcert in de Grote Kerk. Het wordt gegeven door de orga nist van de Grote Kerk, Andre Verwoerd met medewerking van het ZeeuwVocaal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel. Op het programma staan werken van Sweelinck, Max Reger en Hendrik Andriessen.Ter afwisseling zingt het koor werken van onder ande- ren Pureed, Mendelssohn, Brahms en Rheinberger.Toegang is vrij. SCHIEDAM - De eerste maande- lijkse ontmoetingsavond voor alleenstaanden wordt op zaterdag 29 mei in de Erker georganiseerd. De avond is bestemd voor men- sen vanaf 25 jaar. De tweede ont moetingsavond vindt waarschijn- lijk op 10 juli plaats. De organisatie van de avonden is in handen van een vrijwilligersgroep. Bezoekers hoeven niet in te schrijven, toe- gangskaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang. Kosten bedragen f 5,-. Voor meer informatie kan men bellen met: (010) 4267767. SCHIEDAM - Op zaterdag 29 mei organiseert christelijke muziekver eniging Harpe Davids Schiedam haar jaarlijkse concert in het VSB Theater a/d Schie, Stadserf 1. Medewerking aan deze avond zal worden verleend door: het harmo- nieorkest onder leiding van Cees Kramer, de drumfanfare onder lei ding van Machiel Jongste, het B- orkest (opleidingsorkest) onder leiding van Hans Loendersloot en Tijn Kemps en de majorettengroe- pen/twirlteams 'TheYellow Rainbows' van de vereniging. De toegang bedraagt f 15,-. Aanvang 19.30 uur. Kaartverkoop aan de kassa van het theater en bij het secretariaat van de vereniging (010) 4715959. SCHIEDAM - De weerstand tegen de bouw van het nieuwe ziekenhuis, dat gedacht is achter het politiebureau in Schiedam- Noord, neemt toe. Bewoners uit Bijdorp en mensen die wonen in het aantrekkelijke wijkje direct achter de spoorbaan (onder meer Kappeyne van de Coppellolaan en Limburg van Stirumstraat) verzetten zich sinds enige maanden heftig tegen de voorgenomen plannen. Donderdagavond maakten enkele bewoners tijdens een demonstratie- ve tocht een rondgang langs wonin- gen die voor de bouw van het zie kenhuis gesloopt moeten worden. Ook brachten zij een bezoek aan de NS-parkeerplaats die gaat verdwij- nen en wandelden langs de Poldervaart waarvan een deel - als het voorstel van wethouder Hafkamp doorgaat - een parkeerbe- stemming krijgt. Ongeveer acht jaar geleden werd de locatie achter het politiebureau in Noord al aangewezen als mogelijke plek waar een nieuw streekzieken huis moet verrijzen. Henk Metaal, fractievoorzitter van Gemeentebelangen verklaart hoe het komt dat hiertegen plotseling verzet is ontstaan. "Toen ik vijf jaar gele den in de raad kwam, wist ik dat er plannen waren voor een nieuw zie kenhuis, maar dat feit kwam in geen enkele vergadering aan de orde. Totdat een jaar geleden een afvaar- diging van de Raad van bestuur van de samenwerkende Schiedamse en Vlaardingse ziekenhuizen (SSVZ), in de commissie Algemene en Economische Zaken, uitleg gaf over de bouw. Alle commissieleden maakten opmerkingen over het summiere parkeerontwerp, maar daar werd door SSVZ en het archi- tectenbureau nauwelijks op gere- ageerd. Juist dit parkeerprobleem en de ver- keersstroom die naar en van het zie kenhuis rijdt zal volgens de bewo ners uit de directe omgeving van politiebureau en station, en de frac ties van Groen Links, AOV/Unie 55+ en Gemeentebelangen, een gigantische verkeersellende veroor- zaken. Nu al loopt het autoverkeer in de spits vaak vast als het vanaf de A4 rond de lus van het Novotel, Schiedam wil inrijden. Ook de ver- keersstroom die via Nieuwe Damlaan en Churchillweg naar en uit Noord rijdt heeft regelmatig te maken met stilstaand of langzaam rijdend verkeer. Het komt voor dat ambulances die via de A4 een patient bij het politiebureau willen ophalen vastlopen tegenover SCHIEDAM - Hans Kombrink, wethouder ruimtelijke ordening en kunstzaken van Rotterdam, geeft op vrijdag 28 mei om 14.30 uur in het Informatie- centrum Beneluxlijn (Stations- plein 2 in Schiedam) het start- sein voor een tekenwedstrijd. De wedstrijd is voor leerlingen van groepen 5 en 6 van enkele basis- scholen in Spangen en Bospolder. Van iedere deelnemende school doen tien leerlingen mee aan het beschilderen van keramiektegels waarvan een tegelwand van 100 meter lang wordt gemaakt voor de Sporthal Margriet. Hemelsbreed een afstand van ruim honderd meter. Hoewel het college van B &c W beweert dat in 1991 de raad goed- keuring verleende voor een nieuw ziekenhuis, is daar volgens Metaal in de archieven niets van terug te vinden. Wei wordt in Jaarverslag 1991 melding gemaakt van een mogelijk bestemmingsplan ten noor- den van het politiebureau voor een nieuw streekziekenhuis. Fractievoorzitter Metaal: "Wij heb ben alle verslagen van commissie- vergaderingen en rapporten vanaf 1988 doorgespit maar niets verwees naar de bouw van een ziekenhuis. Naar mijn mening getuigt de sugges- tie van het college dat alles al vast- ligt van een bovenmatige arrogan tie." In het rapport Verkeerskundige Analyse Nieuwbouw SSVZ Ziekenhuis, dat in februari van dit jaar werd gepresenteerd, staat een aantal zaken dat niet is uitgewerkt omdat de tijd daarvoor zou ontbre- ken. De samenstellers van het rap port spreken van het spoedeisende karakter van de studie. Vanwege de tijdslimiet moest een onderzoek naar de gevolgen van de hoge ver- keersbelasting op en nabij de wegen van het ziekenhuis, achterwege blij- ven... Voorts maken de onderzoe- tunneluitgang van de metro bij sta tion Marconiplein. Op de tegelwand wordt het thema 'Rotterdam in 3 lagen' uitgebeeld. Ontwerp en uit- voering van de tableaus is in handen van keramiekatelier 'La Troupe'. La Troupe is een creatief ambachtelijke werkproject van de Stichting Voorziening Verstandelijk Gehandicapten Rotterdam (SGVR). Het beschilderen van de tableaus gebeurt door deelnemers aan het atelier en de leerlingen die de teken wedstrijd hebben gewonnen. SVGR stelt zich tot doel de integratie van verstandelijk gehandicapten in de samenleving bevorderen. Het kunstproject wordt ontwikkeld in opdracht van de RET. kers duidelijk dat zij de locatie niet toereikend achten voor het onder- brengen van ziekenhuis en de beno- digde parkeervoorzieningen. Tal van opties worden'in het rapport gepresenteerd om het parkeerpro bleem, boven of gedeeltelijk onder- gronds, op te lossen. Daaronder valt tevens het door wethouder Hafkamp ondersteunde plan om een deel van de Poldervaart, tot nu toe een van de belangrijkste groenele- menten van Schiedam, geschikt te maken als parkeerplaats. Afgaande op de uitlating van Metaal die van dezelfde wethouder te horen kreeg, dat hij de subsidie van het rijk voor het nieuwe zieken huis niet wilde mislopen, lijkt het erop dat het ziekenhuis koste wat kost er moet komen. Gemeente belangen wijst het college een aantal SCHIEDAM - Kindertheater Kakki Prakki speelt op zondag 30 mei de voorstelling Griezelkoningin1 De voorstelling in De Blauwe Brug, Bachplein 590, duurt van 14.00 uur tot 15.00 uur. 'Griezelkoningin' is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. De entree bedraagt f 5,- Koning Likkepot heeft ridder Juskom de opdracht gegeven op zoek te gaan naar de keukenprinses, die op mysterieuze wijze is verdwe- SCHIEDAM - De Hofstad Orgel en Keyboard Club (HOC) uit Schiedam viert op zaterdag 29 mei haar 30-jarig bestaan. Dit zesde lustrum laat het bestuur van de HOC niet ongemerkt voorbij gaan. Het wordt een muzikale hap pening - mede dankzij de medewer king van de sponsor en Yamaha Music Nederland -met de Engelse alternatieve plaatsen aan voor het nieuwe ziekenhuis. Bouw het op het Shell sportpark, of op de plek van het huidige Holy ziekenhuis. Of creeer over de A-4 (ritsplan) een locatie waar naast ziekenhuis en ambulance-uitrukpost ook andere noodhulporganisaties onderdak krijgen. Wellicht dat aan dit lijstje de volgen- de suggestie kan worden toege- voegd: Bouw het streekziekenhuis op de plek waar nu het Novotel staat. Makkelijk bereikbaar via de aan- en afvoerwegen van de rijks- weg; autorijdende bezoekers kunnen de stad links laten liggen. Verkeerschaos wordt voorkomen en daarmee de overlast voor omwo- nenden. Bovendien is sloop van woningen dan niet meer noodzake- lijk. Nans Wolters nen. Na veel kastelen te hebben doorzocht is er nog een oud, grieze- lig en tochtig kasteel over. Er doen verhalen de ronde dat in dit kasteel een Griezelkoningin woont. Wat heeft de Griezelkoningin met de Keukenprinses te maken? Kaarten zijn verkrijgbaar aan de receptie van De Blauwe Brug vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling. Voor meer informatie kunt u De Blauwe Brug benaderen, telefoon (010) 2470464. organiste Jean Martyn. Vooraf- gaand aan het concert is er een koud buffet. Het feest begint om 18.00 uur en wordt gehouden in het Partycentrum Fleuresto bij Naaldwijk, op het terrein van bloe- menveiling Holland. Toegangs- kaarten zijn nog verkrijgbaar. Telefonisch: (010) 4266687 of (070) 3239295 of (070) 3663420 of (015) 3808796.

Postiljon | 1999 | | pagina 5