VVK laatste club van ex-Spartaan Containerschaakspel in Rotterdamse haven Motorcross Team Rijnmond bestaat uit natuurtalenten John Scbuurhuizen bouwt loopbaan om de hoek af - oi Kiev Voetbaltoernooi voor jong en oud Gemeente hockey bij ASVION Dart-toernooi in Cafe Stolk Van den Muijsenberg opent Schaakkampioenschap Activiteiten voor oudere Afscheid nemen van Henk Fraser MEUBELEN Vriendenploeg Blessure I Jg 27 MEI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 9 SCHIEDAM - Voor het in de geschiedenis van het Maasboulevardfeest zal naast het volwassenen voetbaltoernooi op zondag, een mini-veld voetbaltoer nooi voor de jeugd georganiseerd worden op zaterdag. Dit jeugd- voetbaltoernooi is bestemd voor de jeugd tussen 6 en 14 jaar. Voor beide toernooien is nog inschrij- ving mogelijk. De inschrijfkosten per team (minimaal 5 personen) bedragen f 25,-. Voor inschrijving en informatie kunt u bellen (010) 4732651. SCHIEDAM - Donderdagavond 27 mei vanaf 19.00 uur is er bij ASVION hockey. De deelnemende teams bestaan uit de gemeente Schiedam, het bestuur van ASVION en de Club van Honderd van ASVION. Op de kunstgrasvel- den van sportparkThurlede wor den de wedstrijden gespeeld. SCHIEDAM - In Cafe Stolk zal op zaterdag 29 mei het tweede Single 501 DartsToernooi worden gespeeld. De organisatie van het toernooi is in handen van de Schiedamse Darts Competitie. Om 20.00 uur wordt er begonnen met het gooien van de pijlen. Inschrijven kan geschieden vanaf 19.00 uur. De kosten bedragen f 5,- per persoon. Voor meer informatie kunt u Rob Eekman benaderen, telefoon (010) 4263523. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel 010 466 48 27 Tot ziens Kom kijken en vergelijk zelf ROTTERDAM -Wethouder Herman van den Muijsenberg (onder meer Sport) verricht op vrijdag 28 mei in de Burgerzaal van het Stadhuis om 17.30 uur de loting voor het Nederlands Kampioenschap Schaken. Dit kampioenschap wordt gehouden van 29 mei tot 10 juni in het Bibliotheek-theater aan de Hoogstraat. Deelnemers aan dit toernooi zijn JanTimman, Jeroen Piket, Loek van Wely, Predrag Nikolic en Ivan Sokolov. De orga nisatie is in handen van de KNSB. KOFFIE-INLOOP - In diensten- centrum de 4 Molens is er op zon dag 30 mei koffie-inloop van 11.00 tot 13.00 uur.Toegang is gratis. KLAVERJASSEN - In diensten- centrum De Woudhoek is er op maandag 31 mei van 19.30 tot 22.00 uur klaverjassen. Kosten f 2,50 per maand. GYMNASTIEK - Op dinsdag 1 juni is er in dienstencentrum de Woudhoek om 11.15, 12.15 en 13.15 uur gymnastiek. Kosten f 2,- per keer of f 8,- per maand. BEZOEK IMAXTHEATER - Vanaf dienstencentrum Oost vertrekken om 12.00 uur belangstellende ouderen op woensdag 2 juni naar het ImaxTheater voor de film Whales. Pas 65+ f 12,-. Inschrijven voor 1 juni. KOERSBAL - In dienstencentrum De Woudhoek is op woensdag 2 juni van 19.30 tot 21.30 uur koers- bal. Deelname is gratis. SOOS - Op woensdag 2 juni is er in dienstencentrum de Woudhoek een soos. Van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten f 1,50 per maand. SCHIEDAM - Na Sparta, Excelsior, Sparta amateurs en W Capelle wordt WK zijn vol- gende club. Wellicht ook zijn laatste, want de Schiedamse voetbalvereniging ligt bij hem om de hoek. "Bovendien speelt mijn zoon daar en het is een leuke vereniging, dus waarom zou ik daar mijn loopbaann niet voortzetten? WK is een tweede- klasser met ambities, dus dat past mooi bij mijn voetbalvisie", aldus de Schiedammer Schuurhuizen. Afgelopen zondag was hij aanwezig op het afscheid van zijn oude ploeg- maat Henk Fraser, met wie hij jaren in Sparta 1 speelde. John Schuurhuizen, de zwartharige verde- diger, moest op last van Feyenoord en de leiding van Excelsior noodge- dwongen een einde maken aan zijn loopbaan in Rotterdam-Kralingen. Enorm teleurgesteld vertrok hij met zijn gabber Ben Spork naar de ama teurs van Sparta, hun 'cluppie'. Maar na een jaar was de liefde weer ten einde. Schuurhuizen voelde zich niet thuis in de kelder van het ama- teurvoetbal en werd gevraagd door hoofdklasser W Capelle. Een sle- pende achillespeesblessure hield de allround-verdediger, die ook prima op het middenveld uit de voeten kon en kan, regelmatig aan de kant. Zondag zat hij naast Ton Pattinama (ex-FC Utrecht en nu trainer van Deltasport) en Mario Been. Bekende Rijnmonders die de voetballerij kleur gaven. Schuurhuizen was in het veld een schurk, maar wel een die net als Been, Fraser en Pattinama opkwam voor zijn bevriende ploeg- genoten. Gelijk het duo Israel/Laseroms namen deze 'rech- ters' het op voor anderen. Is Schuurhuizen door de loop der jaren zijn streken verleerd, of gaat hij nog immer voor zijn companen door het vuur? "Dat zal ik blijven doen, waar ik ook voetbal. Veel trainers vonden dat niet leuk, want ik nam het altijd voor anderen op, maar ja, ik kan niet tegen onrecht. Bovendien wil ik anderen iets leren. Van oudere spe- lers kun je nu eenmaal veel opste- ken. Ik weet nog dat Louis van Gaal me de eerste training verrot schold. Later merkte ik dat hij het goed met me meende." "W Kethel is op het ogenblik een heel grote vereniging, zo niet de grootste uit de regio. Hier vinden de mensen alles prachtig. Hier wordt niet betaald, daar houdt men niet van. WK heeft een echte vrienden ploeg. Ik heb de laatste weken mee- getraind en heb ervaren dat ze een heel gezellige spelersgroep hebben. Ze zijn weliswaar als vierde van onderen geeindigd in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal, maar dat is niet erg. Ik hoop gewoon weer te kunnen voetballen. Als ik op de fiets spring, ben ik in een minuut op het complex. Mijn zoon speelde in de E-tjes en ik train- de op maandag de A/B-selectie. Ook dat beviel me prima. Voor Sparta scout ik en dat werk blijf ik combi- neren. Ik zal dus wat meer eerste divisiewedstrijden en zondagama- teurwedstrijden moeten volgen, want met VVK ga ik natuurlijk op zaterdagmiddag spelen. Rene de Hoon, chef-scout, belt me dan op en geeft dan wat tips. Ik kijk dan of de betreffende speler geschikt zou kun nen zijn voor Sparta. Ik ben jaren geleden weggegaan bij die club, maar toch ben en blijf ik Spartaan in hart en nieren. Jaren geleden dreigde de loopbaan van John Schuurhuizen te worden beeindigd vanwege een slepende achillespeesblessure. Maar intensie- ve behandelingen maakten het mogelijk door te gaan bij Excelsior. Nu, twee jaar later, heeft de 32-jari- ge ex-prof een jaar rust genomen en dat heeft geholpen. "Op de eerste trainingsdag bij W Capelle ging het direct mis", gaat Schuurhuizen verder. "Het was een eenvoudige looptraining, maar de pijn keerde direct terug. Vervolgens ben ik bij dokter Heijboer langs geweest. Hij adviseerde me toen om zeven maanden rust te nemen. Het ROTTERDAM - De topschakers Kasparov en Timman meten op 5 September hun krachten in een uniek containerschaakspel tijdens het Wereldhaven Festival op de ECT Delta Terminal in de Rotterdamse haven. De onbetwiste Russische Schaakwereldkampioen Garry Kasparov speelt vriendschappelijk tegen de Nederlandse schaakgroot- meester Jan Timman op een reus- achtig schaakbord van honderd bij honderd meter op de ECT contai- nerterminal op de Maasvlakte. Rijdende containerkranen verplaat- was moeilijk, maar ik heb zijn raad opgevolgd. Onlangs kreeg ik nog wat last van onrustgevoelens en dacht ik meteen aan een hartafwij- king. Casper van Eijck, de clubarts van Sparta, verzekerde me dat ik snel weer mijn energie moest zien kwijt te raken. Toen ben ik weer wat gaan trainen bij WK. En ook dat ging goed. Ik verheug me dus op het nieuwe seizoen. Ja, ik zal me in de voorbereiding rustiger moeten hou- den. Met trainer Gerard Heijdra moet ik die afspraak nog maken. Bij een amateurclub train je twee keer per dag, doch kun je niet iedere dag worden behandeld. Nu gaat het gelukkig goed en dat heb ik dokter Heijboer zondag nog verteld. Zonder zijn advies had ik nu nog iedere dag pijn gehad", aldus Schuurhuizen. Cor Hulsbus sen de tot schaakstukken omge- bouwde containers. De uniek match wordt vanuit de lucht gefilmd en is live over de hele wereld via internet te volgen. Een beperkt publiek kan de verrichtingen ter plekke aan- schouwen. Het containerschaakspel is een concept van de Rotterdamse ondernemer en 'ideeenman' Peter Schuiten. Het toernooi wordt georganiseerd door ECT en het Wereldhaven Festival Rotterdam ter ondersteu- ning van Rotterdam Topsport. Het Motor Cross Team Rijnmond werkt hard aan de conditie. (Foto: John Hofman) RIJNMOND - Woensdag 19 mei werd het kersverse Motor Cross Team Rijnmond gespre- senteerd bij Motorcross Aad in Bleiswijk. Drie jonge talenten gaan vanaf nu de eer van het team verdedigen. Gestoken in prachtige tenues met daarop de nodige reclame, poseerden de drie jonge coureurs voor de camera: Edgar Balvers (12) en Sebastiaan Peijer (13) uit Rotterdam en Rick Peters (15) uit Waddinxveen. Het jeugdteam wordt gesponsord door bedrijven uit de regio, waaron- der Motorcross Aad uit Bleiswijk, Jan Droog JD Shocks 100% Repairs uit Pijnacker en Meubelspuiterij Peters uit Waddinxveen. Het team zal uitkomen in de wedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap, de KNMV district West en natuurlijk clubwedstrijden in de regio Rijnmond. Alle drie zijn ze begonnen bij MCC Bleiswijk en bleken natuurtalenten te zijn. Ze onderschatten de KNMV- wedstrijden niet. Hier rijden de echte cracks op motorcrossgebied, zodat ze alles moeten geven wat ze hebben. De drie jonge talenten zul- len de komende tijd veel aan hun conditie gaan werken. Met een goede conditie is de helft van de wedstrijd al gewonnen. Bij afscheid nemen komen emo- tieslos. Een brok in de keel, een (glim)lach en een traan. Henk Fraser speelde dit seizoen geen wedstrijd, maar knokte voor wat hij waard was. De Feyenoorder kreeg zondag een gepast afscheid. In de rust van het toch vrij spannende duel tussen Feyenoord en Vitesse liep de ver- dediger zijn laatste ereronde. Omringd door jeugdspelers, die zijn toekomst op Varkenoord symboliseerden en door enkele van zijn oude ploegmaten uit 1993. Opeens waren ze er weer: Jozsef Ktprich, Regi Blinker, Gaston Taument, Ruudje Heus, John de Wolf en Orlando Trustfull die nota bene onder contract staat bij Vitesse. Hartstochtelijk en ontroerend werden Fraser en zijn ex-collegae toegejuicht. Zelfs door de Vitesse-aanhang en dat was eigenlijk nog het meest in het oog springend. Velen kennen Henk Fraser als die bikkelharde speler die gele en rode kaarten verzamelde. Maar ik ken hem ook anders. Als de man in 1991 met zijn winnende doelpunt aan de basis stond van de revival van zijn Feyenoord. Maar ook als de speler die opkwam voor zijn maten, als de zeer sympathieke vader van em zoon en dochter en als de aardige voetballer die zich telkenmale ontfermde over zijn nieuwe medespelers. Fraser stond altijd voor iedereen klaar. Op 31 maart 1997 belde hem 's avonds in Schiedam op. Op een basis- school in Capelle aan den IJssel werd in het kader van een 1 aprilgrap een bekende Nederlander verwacht. 'Niemand' leek in de grap te trappen en dus moest ik een BN- er uit de hoge hoed toveren. Om acht uur de volgende ochtend kwam hij Capelle-Oostgaarde binnenrijden. Fraser opende het schoolplein en vertelde me dat hij twijfelde over zijn toekomst. AZ en Anderlecht wilden hem graag hebben. Uiteindelijk heeft hij alleen nog oefenwedstrijden gespeeld. VoJgend seizom zien we de ex- international bij SC Feyenoord. Zondag zag hij zijn oude mak- kers terug en genoot, net als ik, van oude herinneringen. Feyenoord is nu echt een top- club, want de leiding eert de werknemers op gepaste wijze. De reiinie was buitengewoon gezellig. Bijpraten met Dean Gone (meteen na NAC uit geko- men), Gaston Taument en al die andere vrienden voor het leven, leverde prachtige momenten op. Het Feyenoord van 1993 bestond uit gabbers, het Feyenoord van nu is zakelijke" vertelde Taument me nog. Cor Hulsbus

Postiljon | 1999 | | pagina 9