Hopen op overwinning op Jai Hind Fotowedstrijd 'Water en Landschap1 door zuiveringsschap Schiedammers rukken op in degentop Trefpunt SVDPW wint en moet woensdag verder t Islamitische school helpt PPSC-jeugd Turks PPSC-team wint toernooi Vogelbescherming beschermt nesten Activi Sill Zesde klasse QG.ROOSTE S Cruciaal 2 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 SCHIEDAM - Met vijf meisjes en twintig jongens in de leeftijd van 11 t/m 14 jaar heeft de PPSC-jeugd vorige week deelgenomen aan een KNVB-goalmaster bij OSV in Oud-Beijerland. Omdat er op vrij- dagmiddag onvoldoende ouders beschikbaar waren, poogde men busvervoerte regelen. Dit was helaas niet meer mogelijk. Uiteindelijk vond men het bestuur van de Islamitische school bereid de schoolbus in dit geval van nood ter beschikking te stellen. Dit gebaar zorgde ervoor dat de PPSC-jeugd toch nog aan de KNVB-goalmaster kon meedoen. SCHIEDAM - In de seniorenafde- ling van PPSC is een team actief dat uitsluitend bestaat uit leden met Turkse achtergrond. Dit team was afgelopen zaterdag gastheer bij een toernooi waaraan Turkse teams uit het hele land deelna- men. Het PPSC-team versloeg in de poule onder andere het vierde elftal van PPSC en kwam in een spannende finale als winnaar uit de bus. REGIO - leder broedseizoen wor- den op meerdere plaatsen in het land activiteiten verricht die ten kosten gaan van vele vogels. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om het kappen in bossen en plantsoe- nen en het uitvoeren van renova- tiewerkzaamheden aan gebouwen. Door deze werkzaamheden bestaat de kans dat broedende vogels worden verstoord, waar- door de jongen niet kunnen uit- vliegen. 'Voorkomen is beter dan genezen' is het standpunt van Vogel bescherming Nederland. Daarom heeft zij middels een brief aan alle gemeenten aangedrongen zich te houden aan de vogelwet, aange- zien het helaas nog herhaaldelijk voorkomt dat deze wet overtreden wordt. Werkzaamheden in het broedseizoen van de vogels moe- ten, indien mogelijk, worden opgeschort en in geval van twijfel kan een beroep worden gedaan op de vrijwilligers van de diverse vogelwerkgroepen, die zijn ver- spreid over het gehele land. Voor meer informatie rond dit bericht kunt u terecht bij de Vogel bescherming in Zeist (030) 6937700. CONTACTMIDDAG - In diensten- centrum de 4 Molens is er op zon- dag 6 juni van 13.30 tot 16.00 uur een contactmiddag. Toegang gratis. ZOMERKOERSBAL - Op rnaan- dag 7 juni is van 14.00 tot 16.00 uur zomerkoersbal in diensten- centrum Oost. Toegang gratis. GYMNASTIEK - In dienstencen- trum De Woudhoek is er op dins- dag 8 juni om 11.15, 12.15 en 13.15 uur gymnastiek. Kosten f 2,- per keer of f 8,- per maandag. PATCHWORK - In dienstencen- trum Oost is er op dinsdag 8 juni van 13.30 tot 15.30 uur Patchwork. Kosten f 1,50 per keer. KOERSBAL - In dienstencentrum de Woudhoek is er op woensdag 9 juni koersbal. Van 19.30 tot 21.30 uur. Deelname gratis. KOFFIE-INLOOP - Op woensdag 9 juni is er koffie-inloop in dien stencentrum Oost. Van 9.30 tot 12.00 uur. Toegang gratis. DAMESBILJART - In diensten centrum de 4 Molens is er op woensdag 9 juni van 18.00 tot 22.00 uur damesbiljart. Kosten f 6,- per maandag. SCHIEDAM - Afgelopen zondag speelde SVDPW tegen concur rent Nieuwerkerk Steeds Hooger de eerste wedstrijd in de speciale nacompetitie voor periodewin- naars van de vijfde klasse. Op het 'eigen' sportcomplex in het Hargadoolhof werd met 2-1 gewonnen. Het feestscenario moet echter nog een tijdje in de koelkast blijven staan, want Jai Hind won eveneens met 3-1 bij Waddinxveen. SVDPW werd opgericht in 1930. De club kent, net als veel andere Schiedamse voetbalverenigingen, een roemrijk verleden. Van de Parallelweg tot aan Harga. Van een bloeiende jeugdafdeling tot niets, tot vier of vijf teams (komend seizoen). SVDPW staat anno 1999 weer op de Schiedamse voetbalagenda en steeds meer sporters weten het complex te vinden. SVDPW is schuldenvrij, gezond en start in augustus met acht elftallen. "Het zou mogelijk zijn om negen of tien seniorenteams in te schrijven, maar het gebrek aan scheidsrechters nekt ons. En dat is tegenwoordig een groot probleem. Niet alleen bij ons, dat scheelt nog. Maar we staan inderdaad weer in the picture zoals dat heet. We hebben de beschikking over twee voetbalvelden, dus kun je meerdere teams kwijt. Het is voor ons te hopen dat we de komende maanden wat extra mensen krijgen die regelmatig een wedstrijdje willen leiden. Ondanks alle negatieve berichten in de landelijke media is het voetbal in deze regio nog leuk en aantrekkelijk", aldus Wim van Unen, die tot de het selecte gezel- schap behoort dat aanspraak mag maken op het feit dat men meer dan een halve eeuw lid is van de club. Een club die in de vergetelheid dreigde te raken, maar die onder lei- ding van Van Uden en andere vrij willigers weer staat op een plaats waar anderen soms met jaloerse blikken naar kijken. Het eerste elftal speelde drie jaar geleden in de zesde klasse, promo- veerde twee maal op rij, maar zakte afgelopen zomer terug naar het bedenkelijke vijfde klasseniveau. Daar wil de club van voorzitter Wim van Uden en trainer Rob van Vliet snel uit zien te komen. Die kans had men enkele weken geleden, thuis tegen concurrent Nieuwerkerk. Maar de ploeg liet deze unieke mogelijkheid in de blessuretijd ont- mk.:i ww mmM mmmmi w&ms Agelopen zondag won SVDPW met 2-1 van Nieuwerkerk Steeds Hoger. (Joop Zeemeijer Fotografie) glippen. Tot grote ergenis van Van Vliet, die nu zijn ploeg moest opla- den voor de zware nacompetitie. De 2-1 overwinning op Steeds Hooger brengt de Schiedammers nu dichter bij de vierde klasse. Winst op Jai Hind, vanavond (aanvang 19.30 uur) betekent zo goed als zeker de felbegeerde promotie. De kansen op een promotie naar de vierde klasse zijn dus na zondag behoorlijk gestegen. Na de 2-1 winst op Jai Hind (een maand gele den) zag de toekomst er echter ook behoorlijk zonnig uit voor Van Vliet en de zijnen. Maar Nieuwerkerk gooide een week later roet in het eten van de trainer. Zijn ploeg was op dat moment niet tegen de forse druk opgewassen. Heeft de selectie hier van geleerd? "Ik denk het wel. A1 speelden toen meer factoren een cruciale rol. Tegen FIOS, in dat beslissingsduel, hebben we het laten afweten", geeft Van Vliet aan. "Maar dat had te maken met de vijf spelers die we op dat moment misten. Drie geschorste en twee geblesseerde spelers zijn bij ons niet op te vangen. Ons tweede elftal is een vriendenelftal. Daar lopen eigenlijk te weinig spelers in die je zo kunt inzetten. De laatste weken heb ik van een aantal jongens begrepen dat ze hun overschrijffor- mulieren zouden inleveren en naar SVDPW zullen komen. Ik hoorde zeggen een stuk of zes, zeven voor het eerste en een aantal voor net daaronder. Daar moeten wij het nu toch van hebben, want we lopen al drie jaar met een te klei- ne spelersgroep. Betalen doen we niet. De randvoorwaarden zijn ech ter goed geregeld en dat is voor veel voetballers die ergens anders net niet in het eerste komen toch van door- slaggevend belang. Zulke knapen moet je als SVDPW zien te krijgen. Ach, het is nu 31 mei geweest, maar pas in augustus zie ik wel wie er daadwerkelijk zijn gekomen. Elk jaar lees en hoor je namen die toch besluiten hun overschrijving in te trekken. SCDPW won zondag dankzij twee doelpunten van Dave van der Hurk. De eerste, voor rust, scoorde hij nadat de mandekker zenuwachtig werd van zijn gehijg in de nek en de bal te zacht terugspeelde op de keep er. De tweede werd na een fraaie aanval in de 55ste minuut fraai afge- rond. Steeds Hooger maakte tien minuten voor het einde 2-1, maar toch bleven de Schiedammers dit- maal rustig. Zodoende werd deze nacompetitie goed begonnen. Vanavond, uit bij Jai Hind en zon dag, thuis tegen Waddinxveen, kan het karwei alsnog worden afgerond. Cor Hulsbus REGIO - Ook dit jaar houdt het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden weer een fotowedstrijd. 'Water en landschap1 is het thema, waarmee de organisato- ren vooral veel belangstelling hopen te krijgen van natuurlief- hebbers. De beste foto's zullen worden geplaatst in het jaarverslag van het zuiveringsschap. Verder zijn er verschillende mooie prijzen te winnen. In het voorjaar van het jaar 2000 vindt de prijsuitrei- king plaats. Zuiveringsschap Hollandse Eilan den heeft tot taak te zorgen voor een goede kwaliteit in singels, sloten, plassen en meren. Het zuiverings schap houdt zich sinds enkele jaren bezig met de organisatie van de fotowedstrijd. Deelnemers kunnen zich, binnen het gekozen thema, storten op het maken van allerlei soorten foto's over de diverse onder- werpen, die te maken hebben met water. Gedacht kan worden aan: een zonsondergang, poldervergezichten, watermolens, historische bebou- wing of bepaalde waterwegen. De foto's dienen gemaakt te zijn binnen de dijken van de eilanden en de waarden, die behoren tot het verzor- gingsgebied. Om misverstanden te voorkomen, dient de deelnemer op de foto te vermelden waar de foto is gemaakt. Personen die geinteres- seerd zijn, kunnen meedoen aan de wedstrijd en hun foto's voor 1 februari sturen naar het Zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden, Postbus 469, 3300 AL in Dordrecht, onder vermelding van 'fotowedstrijd'. Winnaars krijgen volgend voorjaar schriftelijk bericht. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De schermvereniging voor het Waterweggebied, Trefpunt Vlaardingen, organiseerde afge lopen zondag onder grote publieke belangstelling de jaar- lijkse clubkampioenschappen aan de Thorbeckestraat te Vlaardingen. Dit jaar schermde de jeugd op floret en schermden de senioren op degen. De Schiedammers in de vereniging rukken op in de top. Bij de senioren hielden de degenschermers er tot het laatst de spanning in. Het aantal treffers wees uiteindelijk de rangor- de uit. Eerste werd de titelhouder van 1997, Mikkel Suijker uit Schiedam. De Schiedamse titelverde- digster Mady Hoogenboom moest genoegen nemen met een vierde plaats. Verrassend waren de tweede plaats voor oudgediende Frans Warmerdam en de derde plaats voor de Schiedammer William Klaassen. Achter Hoogenboom eindigden Inge Schoonderwoerd en Pam Russell. Bij de schermjeugd won Edwin Dijk van veel geroutineerdere tegenstan- ders. Otto Reith behaalde zilver en Roy Baas brons. Bij de junioren ging Ronald Ekhart opnieuw met succes voor goud. Iwan Groeneveld eindigde als twee de en Roel van der Pot behaalde de derde plaats. Koos Berke werd vier de. Voor de net van jeugd naar juni oren gepromoveerde Tom Nichting en Joost van der Wiel was ondanks hun lengtenadeel een mooie vijfde en zesde plaats weggelegd.

Postiljon | 1999 | | pagina 11