Postiljon GRATIS De Walvisch laat zijn wieken weer draaien Nieuwe verdeling van portefeuilles Ouder worden in Europa 015 - 3615050 .Engcr'mg NIET ONTVANGEN? Vragen Gemeentebelangen over personeelsbeleid Beroofd van scooter ADVERTEREN en feliciteren in SCHIEDAM Straattheater in Nieuwe Passage o a Woensdag 2 juni 1999 e jaargang nummer 40 oor meer informatie zie colofon pagina 3 BEL: VOOR PARTICULIEREN D E Z E WEEK Wisselvallig weer of Fluitekruid-fietstocht Unieke Kinderopvang na tien jaar geopend SVDPW hoopt op overwinning op Jai Hind Telefoon: 010 - 426 97 01 >n Dit is een uitgave van Berkel Periodiek B.V. Postbus 85 1640 AB Pijnacker Tel: 011-361 S0S0 e.v. 015-3615052 SCHIEDAM SCHIEDAM - Naar aanleiding van publicaties in het personeelsblad van de gemeente Schiedam en het Rotterdams Dagblad heeft de frac- tie Gemeentebelangen Schiedam vragen gesteld aan het college van B &W. Het betreft het perso neelsbeleid van de gemeente en de bestrating van de Appelmarkt. Gemeentebelangen vindt het merkwaardig dat men uit de pers moet vernemen wat er intern gaande danwel mis is bij de gemeente. Blijkbaar is er een grote kloof tussen de vragen en wensen van de raadsleden, poli- tiek bestuurlijk verantwoordelijken en het ambtelijk uitvoeringskorps. SCHIEDAM - Een 50-jarige Schiedammer is vorige week woensdagavond omstreeks kwart over acht beroofd van zijn bromscooter. De man zat te vissen langs de Poldervaart en bemerkte dat drie onbe- kende mannen het voorzien hadden op z'n eigendom.Toen hij wilde voorkomen dat ze er met de tweewieler vandoor gingen werd hij bij zijn keel gepakt en tegen de grond gewerkt. Ze pakten vervolgens de sleutels uit z'n jaszak, waarna ze er met de scooter vandoor gingen. Zie de bonnen elders in de krant. SCHIEDAM - Eindelijk was het dan zover: De feestelijke ope- ningsceremonie voor de in 1996 uitgebrande en nu weer herstelde molen De Walvisch. Op zaterdag kon de Schiedamse molen zijn wieken weer als vanouds laten draaien. De happening ging de hele dag vergezeld van allerlei activiteiten in Schiedam. Er waren meer dan honderd optre- dens en activiteiten op het gebied van muziek, dans, kunst en cultuur. WEKELIJKS 0PLAGE 41.000 In 1982 kocht de gemeente Schiedam de molen De Walvisch van de vereniging De Hollandsche Molen. Sinds de oprichting in 1923 zet deze vereniging zich in voor het behoud van de wind- en watermo- lens in Nederland. Door de terug- gang in gebruik stonden de molens - vaak in bedrijfshanden - te verkom- meren. Molen De Walvisch behoor- de tot de eerste serie 'reddings'aan- kopen. Het behoud van molens in authentieke staat onder handhaving van hun oorspronkelijke functie (het malen van graan, zagen van hout, slaan van olie uit zaden en bemalen van polders) is hierbij het uitgangs- punt. Verder streeft de vereniging naar zoveel en vaak mogelijk draai- ende molens. De vereniging De Hollandsche Molen voldeed graag aan de uitno- diging om de openingsceremonie rond De Walvisch te voltrekken. Afgezien van de hoofdrol voor De Walvisch was de omvangrijke 'brui- ne vloot' die Schiedam aandeed een van de hoogtepunten van de dag (en de avond). Minstens 25 schepen waren er te bezichtigen. 's Avonds boden de schepen niet alleen een nostalgische aanblik, maar werden er ook beelden geprojecteerd op de zeilen. Op het witte doek van vier schepen waren oude films over Schiedam te bewonderen. Een prachtige afsluiting van een gedenk- waardige dag. De Schiedamse molen De Walvisch laat sinds zaterdag zijn wieken weer draaien. (Foto: Jacobus Kroon SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De gemeenteraadsfracties van AOVAJnie 55+ van Schiedam en Vlaardingen houden op vrijdag 4 juni in verzorgingshuis Vaartland een discussieavond over Ouder wor den in Europa. Sprekers zijn onder anderen mevrouw Catelijne Raaphorst-de Groot, fractievoorzit- ter van de AOVAJnie 55+ te Schiedam, Charles Hendriks, poli- tiek commentator van Radio water- weg FM en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties en instellingen, waaronder de ANBO en verzorgingshuis De Harg/Spaland_ Schiedam. Plaats: Verzorgingstehuis Vaartland, Dillenburgsingel 9 te Vlaardingen. Zaal open om 19.00 uur, aanvang 19.30 uur (tot circa 23.00 uur). Machines IJzerwaren Beveiligingen Gereedschappen 30.000 artikelen uit voorraad leverbaar. SCHIEDAM - Zoals afgespro- ken bij de coalitievorming na de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1998, maakt wethouder Adri Reijnhout (D66) met ingang van 1 mei 2000 plaats voor Anneke Meijer (Groen Links). Door deze wisseling van de wacht zal de portefeuillever- deling enigszins wijzigen. Anneke Meijer krijgt Personeel Organisatie (nu ondergebracht bij wethouder Aad Wiegman), Sociale Zaken Werkgelegenheid (nu bij wethouder Peter Groeneweg) en Milieu (nu bij wethouder Adri Reijnhout), onder haar hoede. Wethouder Groeneweg blijft het beheer voeren over Welzijn en Volksgezondheid en neemt van wet houder Reijnhout Stedelijke ver- nieuwing en Volkshuisvesting, Sveaparken, Architectuur en Monumentenzorg, over. Om de overgang over een jaar soe- pel te laten verlopen wordt Anneke Meijer sinds kort intensief betrok- ken bij het bestuurlijk proces. Zij woont overlegsituaties betreffende haar toekomstige portefeuilles bij en neem regelmatig deel aan het weke- lijkse college beraad. SCHIEDAM - De winkels in de Nieuwe Passage in Schiedam zijn zondag 6 juni geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Die middag kan men tevens kennis maken met straat theater van Toon en Maria Knijn. Zij maken onder andere muziek met een buikdraaiorgeltje en zingen allerlei liedjes. Parkeren bij het win- kelcentrum is die dag gratis.

Postiljon | 1999 | | pagina 1