Wisselvallig weer op Fluitenkruid-fietstocht Doe eens een cursus EHB0 Versieringen Singelschool voor Molen De Walvisch Spelen met de blokfluit Stedelijk Museum krijgt versterking CDA-Vrouwenberaad bestaat twintig jaar SIqRI Ifuifef! fekl.TtefeWM. tA30 Straatspeeldag in Schiedam-Noord Pekhuisbrug open voor scheepvoart- verkeer Orgelconcerten in Grote Kerk E«vilp^ 4fc 15oeR<^f&]^F Ho^veg tg MEUBELEN! Prive autorijles, niemand op de achterbank POSTIUON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 SCHIEDAM - Vanwege het tienja- rig jubileum wordt de Nationale Straatspeeldag in 1999 extra fees- telijk, met speciale aandacht voor het onderwerp 'veilige kinderrou- tes'. In Schiedam-Noord begint de Straatspeeldag op woensdag 9 juni na schooltijd. Er wordt een route gefietsd en daarna vinden er op diverse plaatsen allerlei activi- teiten voor kinderen plaats. In de Ambachtenbuurt zijn er oud- Hollandse spelen en in Tuindorp kan iedereen zijn fiets versieren. Deelnemers kunnen zich aanmel- den door te bellen naar het secre- tariaat van Kinderen Voorrang: (020) 6826322. Voor informatie over of deelname aan de Straatspeeldag in Schiedam- Noord kan men terecht bij De Blauwe Brug, Bachplein 590, telefoon: (010) 2470464. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27 Tot ziens Kom kijken en vergelijk zelf SCHIEDAM - In de week van 7 juni zal de Pekhuisbrug in het Recreatieschap Rottemeren wear worden opengesteld voor het scheepvaartverkeer over de Rotte. De brug is enkele weken gestremd geweest voor scheepvaartverkeer. De brug was ontzet doordat de bagger- boot tegen de brug is aangeva- ren. In de week van 14 juni beginnen reparatiewerkzaam- heden aan de brug. Het scheepvaartverkeer zal enigs- zins worden belemmerd, maar getracht wordt dit tot een mini mum te beperken. in de week van 19 juli wordt de reparatie afgerond. van 7 tot en met 19 juli is de Pekhuisbrug gesioten voor fiet- sers en voetgangers. Zij wor den via borden omgeleid. SCHIEDAM - De befaamde orga nist Charles de Wolff zal vrijdag 4 juni vanaf 20.00 uur het Flentrop- orgel van de Grote Kerk te Schiedam bespelen. Op het pro- gramma staan werken van Bach, Reger, Van der Horst en Alain. Kaarten voor dit concert zijn a f 6,50 verkrijgbaar bij de VVV te Schiedam en op 4 juni vanaf 19.30 bij de ingang van de kerk. Op zaterdag 5 juni vindt het weke- lijkse inloopconcert plaats. Dit wordt verzorgd door het vrouwen- koor Tres Anime uit Hellevoetsluis. Dirigent is Willem Chr. Meyboom. Aanvang: 15.30 uur. In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. Rijopleidingen al v/a 25,- p.w. overal in Z-Holland, Hoofdkantoor Solo B.V., tel. 010 4558642/070 3235979 Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de KvK- Rotterdam. 01-12-98 SCHIEDAM - Op zondag 30 mei was er voor het hele gezin de Fluitenkruid-fietstocht georgani- seerd. Ondanks het wisselwalli- ge weer en de dreigende wolken kwamen er ruim vijftig belang- stellenden op af. De deelnemers aan de fietstocht volgden een ruim 15 kilometer lange route langs weelderig bloeiende ber- men, frisgroene plantsoenen, uitgestrekte weilanden en bij- zondere parken in Schiedam. De tocht begon bij de ingang van Heemtuin't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Het Fluitenkruid langs de route vormde de leidraad voor de fietsers. Bij het Robiniabos ten noorden van de wijk Spaland werd het eerst gestopt. Hier leerden kin deren en volwassenen hoe ze van Fluitenkruid een fluitje kunnen maken. Organisator Hans Buisman van de gemeente Schiedam: "Iedereen wilde het leren, van jong tot oud. De deelnemers konden ook informatie over Robiniahout als alternatief voor tropisch hardhout krijgen." De tweede stopplaats was bij de Rooms-katholieke St. Jacobuskerk aan de Kerkweg. "Hier konden de deelnemers in de kerk een doop bij- Deelnemers aan de Fluitenkruid-fietstocht in Schiedam. Ondanks de bewolking een geslaagd evenement. (Foto: Joop Zeemeijer Fotografie) wonen. Dit was niet zo gepland, maar kwam zo uit en maakte des te meer indruk." Bij voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg was de derde stopplaats. Hier was grote belang- stelling voor de gratis koffie, thee en limonade. Sommige deelnemers gin- gen nog het 17e eeuwse boerderijtje en de natuurlijke voorbeeldtuinen bekijken. Bij het eindpunt van de route, de Heemtuin 't Hoefblad, kreeg iedere deelnemer een klein aandenken aan de Fluitenkruid- tocht. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Vrijwel iedereen weet wat de afkorting EHBO betekent, namelijk Eerste Hulp Bij Ongelukken. Hoewel menigeen zich op gezet- te tijden voorneemt een EHBO cursus te gaan volgen, komt het daar vaak niet van. Maar wat te doen in het geval van een ver- brande vinger, verstuikte enkel of hartaanval, dan is directe des- kundige hulp geboden. Per jaar worden ongeveer 60.000 kinderen in een ziekenhuis opgeno- men of poliklinisch behandeld als gevolg van een ongeval in en om het huis. Ouder of verzorger is dan de aangewezen persoon daarbij eerste hulp te bieden. Daarom is het belangrijk dat men over voldoende kennis beschikt om de helpende hand te bieden. Op EHBO cursus- sen leert men adequaat te handelen en naar de mening van GGD Nieuwe Waterweg Noord zou iedereen moeten beschikken over een geldig EHBO-diploma. Cursussen vinden plaats in Vlaardingen, Schiedam en Maas- sluis. De Gezondheidswijzer van de GGD staat deze maand in het teken van EHBO. Voor belangstellenden lig- gen aan de GGD balie folders en brochures klaar en krijgt men ant- woord op de vraag waar een EHBO- cursus wordt gegeven. De Gezondheidswijzer aan Van Hogendorplaan 501 (naast Station- Vlaardingen-Oost) is iedere werk- dag geopend van 9.30 tot 15.30 uur. Telefoon: 010- 2488004. SCHIEDAM - In de eerste week van September start Muziek- centrum Opmaat met de cursus Spelen met de blokfluit. De cur sus is bestemd voor leerlingen uit de groepen 2, 3,4 en 5 van het basisonderwijs. De cursus duurt een jaar en kost f 285,-. De lessen worden gegeven in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Inschrijfformulieren worden op alle basisscholen in de drie genoemde steden uitgedeeld. Op maandag 7 juni is er een informatieavond in de dependance aan de lange Nieuw- straat 183 te Schiedam (van 20.00 tot 21.00 uur). Op woensdag 9 juni is ereen informatieavond in het hoofdgebouw aan de Meidoorn- straat 30 te Vlaardingen (van 20.15 tot 21.15 uur). Meer informatie: (010) 4709940. SCHIEDAM - Het team van het Stedelijk Museum wordt tijdelijk versterkt met Abe van der Werff. Directeur Diana Wind zal in ver- band met ziekte waarschijnlijk voor langere tijd niet beschik- baar zijn. Van der Werff zal een gedeelte van haar werkzaamhe- den overnemen. Al enige tijd wordt haar taak overgenomen door het huidge personeel. Mede gezien de krap- pe personeelsbezetting dreigt die extra belasting nu echter te zwaar te worden. Abe van der Werff doorliep de Vrije Academie in Den Haag en vervulde daarna tal van bestuurlijke functies en bedrijfsfuncties in de wereld der kunsten. Hij was bijvoorbeeld werk- zaam bij het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten- schappen en hield zich daar bezig met internationale betrekkingen en beeldende kunst. Dezelfde functie vervulde hij bij de PTT en op vorm- gevingsgebied. Van der Werff is ook voorzitter geweest voor beeldende kunst van de Rotterdamse Kunst- stichting en directeur van de Culturele Raad Zuid-Holland. De laatste vijf jaar runt hij een zelfstan- dig adviesbureau en heeft hij zitting in besturen en stichtingen die zich bezighouden met beeldende kunst. Hiervoor was Van der Werff een enthousiast bezoeker en kenner van het Stedelijk Museum. Hij vindt het een eervolle opdracht om nu in Schiedam een periode beroepsmatig te kunnen bijspringen. De gemeente is blij met deze snelle en adequate oplossing. SCHIEDAM - Leerlingen van de Basisschool de Singel uit Schiedam tij- dens hun voorbereidingen van versieringen vorige week. De leerlingen heb- ben onder andere gekleurde Schiedamse petjes gemaakt die afgelopen zater dag, tijdens de feestelijkheden rond de molen De Walvisch met trots werden gedragen. Ook de waterscouts van de Van Haarengroep en Rode Valken leverden bun inbreng vanaf het water van de Nieuwe Haven. REGIO - Het CDAV Zuid-Holland bestaat dit jaar twintig jaar. Het provinciaal bestuur van het CDAV in Zuid-Holland houdt daarom op 7 juni een bijzondere Algemene Ledenvergadering. De vergadering begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het Provinciehuis in Den Haag. Het zou leuk zijn als zo veel moge- lijk leden en oud (bestuurs-)leden aanwezig zouden zijn. Wie nog leuke herinneringen en anekdotes uit de afgelopen twintig jaar weet, kan contact opnemen met de secre- taris, mw. L. Vink, Koninginnelaan 681, 3136 EX Vlaardingen, (010) 4750189.

Postiljon | 1999 | | pagina 3