m Nieuwe Citroen Xsara met HDI-motor BMW 3-serie terug naar garage Dieselrijden in de overtreffende trap 'Geen reden tot paniek' Audi's nieuwe V8 Auto Trophy voor Zafira BMW succesvol in leasemarkt Veilig bellen Nissan Finance Volkswagen sponsort Olympisch team Suzuki hoofdsponsor Admirals Al 75 jaar Ford-dealer Veilig inhalen Remmen 9 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 De nieuwe BMW 740d m ■HP Met de introductie van de nieu we 740d brengt BMW een in serie gebouwde diesel die nog nooit zo krachtig en zo soepel was. De V8-motor komt uit op maar liefst 245 pk. Het indruk- wekkende koppel met een maxi mum van 560 Nm geeft een ongekende trekkracht, beschik- baar vanaf 1750 toeren. De nieuwe V8 van BMW doet je vergeten in een diesel te rijden. Van 0 tot 100 kilometer per uur in 8,4 seconden is voor een diesel onge- hoord. Zeker als je het leeggewicht (bijna 2 ton) van de 740d in ogen- schouw neemt. Neem daarbij een topsnelheid van 242 kilometer per uur dan begrijpt u dat niet alleen de dieselrijders onder u, maar ook menig benzinerijder nu enigszins De BMW 740d: soe pel, snel en krachtig. gefrustreerd zal verder lezen. De overweldigende doch rustige V8 staat garant voor veilige en soepele inhaalmanoeuvres. Daarnaast is de 740d erg zuinig voor z'n klasse: 10,2 km per liter. De 740d wordt vanaf augustus alleen geleverd met een soepelwer- kende schokvrije vijftraps auto- maat. Kortom voor de prijs van een klein rijtjeshuis wordt dieselrijden wel heel erg aantrekkelijk. De remmen en airbags van de nieuwe BMW 3-serie moeten uit voorzorg worden gecontroleerd. Onlangs introduceerde Audi haar nieuwste 3,3 liter dieselmotor: de V8 TDI. Deze hypermoderne motor vol- doet aan de strenge EU Ill-norm voor uitlaatgasemissies. Belangrijkste kenmerken zijn de common-railtech- niek, een vloeistoflaadluchtkoeling, vijf kleppen per cilinder en twee tur bo's met variabele turbinegeometrie. De Opel Zafira heeft zijn eerste prijs in wacht gesleept: de 'Auto Trophy. Dit is een jaarlijkse onder- scheiding die wordt uitgereikt door het Duitse automobieltijd- schrift 'Auto Zeitung'. De Zafira won de eerste prijs in de categorie 'family car' gevolgd door de VW Passat stationwagon en de Re nault Scenic. De jury werd ge- vormd door automobieljournalis- ten en lezers. De BMW 3-serie sedan boekt veel succes in de zakelijke markt. Budget Rent a Car heeft onlangs meer dan 100 exemplaren van de nieuwe generatie van deze sedan aangeschaft om aan de toenemen- de vraag tegemoet te komen.Daar naast is een aantal Z3 1,8 model- len ingezet in het Funprogramma van de leasemaatschappij. Opel levert sinds kort een bijdrage aan de veiligheid tijdens het bellen in de auto. Alle Opels kunnen voortaan namelijk worden toe- gerust met het CCRT 700-carpho- nesysteem. Deze telefoon werkt handsfree en alle functies zijn te bedienen via tiptoetsen op het stuur. De handen kunnen dus aan het stuur worden gehouden. De aandacht van de bestuurder wordt hierdoor minder afgeleid. Nissan Europe NV heeft haar Europese financieringsdochtecs verkocht aan Renault Credit International (RCI). Hiermee is een bedrag gemoeid van ruim zeshon- derd miljoen gulden. Naast de Nederlandse Nissan financierings- maatschappij zijn ook die in Duitsland, Groot Brittannie, Spanje en Italie per 2 juni in Franse han den overgegaan. RCI behoorttot een van de grootste financiele instellingen binnen de Europese autoindustrie. Nissan zal dankzij het samenvoegen van de activitei- ten met Renault een nog volledi- ger dienstenpakket kunnen aanbie- den op het gebied van leasing en financiering. Tijdens een bijeenkomst in ShowBizz City in Aalsmeer hebben de spelers van het Olympisch dames- en heren volleybalteam een Volkswagen New Beetle in ontvangst genomen. Een en ander vond plaats na afloop van de offi- ciele presentatie van beide Olym- pische teams in het kader van de kick-off voor de Olympische Spelen van Sydney in 2000. Suzuki heeft zich ook dit jaar weer verbonden aan het american foot- ball-team Amsterdam Admirals. Suzuki steunt het team in de strijd om de Europese titel. De Amster dam Admirals hebben een flink aantal Suzuki's tot hun beschik- king gekregen. Dit jaar viert Autobedrijf Schakel het heuglijke feit dat zij 75 jaar Ford-dealer is. Het Schoonhoven- se bedrijf is sinds 1924, tot tevre- denheid van zowel de producent als de klanten, officieel verkoper van Ford automobielen. Wat in 1924 als rijwielherstelbedrijf begon, is inmiddels uitgegroeid tot en bloeiende onderneming met regionale bekendheid. Voor het modeljaar 2000 komt Citroen met een nieuwe HDI krachtbron voor alle Xsara-uit- voeringen. De moderne 2.0 HDI komt naast de huidige 1,9 liter turbodiesel. Net als de con- ventionele zelfontsteker levert de direct ingespoten turbodiesel een maximum vermogen van 66 Kw (90 pk) bij 4.000 toeren per minuut. Daarentegen levert de nieuwe HDI met Common Rail geheel volgens de huidige ten- dens meer koppel bij een lager toerental. De moderne HDI turbodiesel van de Xsara heeft een optimum aan trekkracht van 205 Nm en wordt al geleverd bij 1.900 omwentelingen per minuut. Dankzij toepassingen van de modernste technieken op dieselgebied is de 2.0 HDI boven- dien zuiniger dan zijn voorganger. Nieuw voor het modeljaar 2000 is ook de automatische transmissie in de Citroen Xsara, deze is gekop- peld aan de 1.6i (90 pk) benzine- motor en vervangt de 1.8i auto- maat versies welke met een scha- kelprogramma was uitgerust. De volledig zelfstandig schakelende electronisch geregelde versnellings- bak is identiek aan het exemplaar dat wordt toegepast in de Xantia en is voorzien van drie schakelpro- gramma's: Normaal, Sport en Sneeuw. BMW vraagt alle bezitters van de vorig jaar gei'ntroduceerde 3- serie om hun auto door de BMW dealer te laten controle- ren. Bezitters van deze modellen krijgen hierover schriftelijk bericht. De werkzaamheden ver- gen ongeveer een half uur. Tijdens de kwaliteitscontrole door BMW is vastgesteld dat onder bepaalde extreme omstandigheden de zij-airbags aan een zijde mogelijk te vroeg geactiveerd kunnen wor den. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn als met hoge snelheid door een diepe kuil in het wegdek of over een stoeprand wordt gereden. Om te kunnen garanderen dat de zij-air bags alleen door een ongeval wor den geactiveerd, is een software update noodzakelijk. Voorts is vastgesteld dat bij een enkele 3-serie een borgveer in de verbinding van het rempedaal met de rembekrachtiger mogelijk niet juist is gemonteerd. In dat geval bestaat de kans dat, al naar gelang de kracht en de frequentie waarmee wordt geremd, de borgveer loslaat en voorgenomen rem-manoeuvre niet meer wordt uitgevoerd. Ten einde elk risico - hoe gering ook - te vermijden dient deze veer op juiste montage te worden gecontroleerd. Vooralsnog is er volgens BMW geen enkele reden tot paniek. Alle uitvoeringen van de Citroen Xsara zijn voortaan leverbaar met een moderne HDI. Deze direct ingespoten diesel zorgt voor een hoger koppel bij een lager toerental en is nog zuiniger.

Postiljon | 1999 | | pagina 11