Laatste keer Spectrum Festival 40 Jaar telefonisch hulpdienst Roefeldag Jantje Beton o H Ouderenwerk kampt met vrijwilligerstekort Tentoonstellingen in Stedelijk Museum Lezing amfibieen en reptielen Opknappbeurt voor Hoogstraat MEUBELEN POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 Prive autorijles, niemand op de achterbank Workshops dans m L llShp m - 1 9 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum Schiedam is tot en met 9 januari 2000 de derde tentoonstel- ling te zien uit de reeks over de geschiedenis van Schiedam. Deze reeks heeft als titel meegekregen 'Snikken en glimlachjes in het 19e eeuwse Schiedam'. In de tentoon- stelling staan het Schiedamse leven in de negentiende eeuw en de periode rond de eeuwwisseling centraal. De objecten geven samen een sfeerbeeld van ver- schillende aspecten uit de geschie denis van Schiedam. De objecten houden verband met de thema's bestuur, economie, religie, steden- bouw en kunst en cultuur. Tot en met 18 juli is in hetzelfde museum een tentoonstelling te bezoeken van Aloysius Donia. Daan van Golden, een in Schiedam wonende en werkende kunstenaar, treedt op als gastcura- tor. Donia is een jong, veelbelo- vend talent en maakte samen met Van Golden een keuze uit schilde- rijen, tekeningen en fotografie. De tentoonstelling draagt de naam 'Bad Paint'. Gedurende deze ten toonstelling zal ook werk te zien zijn van Daan van Golden. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Zon- en feestdagen van 12.30 uur tot 17.00 uur.Toegang bedraagt f 3,- voor volwassenen, kinderen vanaf dertien jaar, CJP en Pas65 betalen f 1,50 en kinde ren tot en met twaalf jaar, MJK, RotterdamPas en Vrienden kunnen gratis naar binnen. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan. Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62. Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27. Tot ziens. Kom kijken en vergelijk zelf SCHIEDAM - Op vrijdag 11 juni verzorgt de KNNV afdeling Waterweg-Noord (veldbiologie) een lezing over alle Nederlandse amfibieen en reptielen (onder andere kikkers, padden, slangen, salamanders en hagedissen). Deze lezing is geheel gratis bij te wonen. De lezing begint om 20.00 uur bij de KNNV 'De Boshoek', Bospad 3 in Schiedam-Noord. Bereikbaarheid:Tramlijn 1, Bachplein. SCHIEDAM -Wethouder Hafkamp gaf maandagmorgen in de omge- ving van de Appelmarkt het start- schot voor de herinrichting van de Hoogstraat. De straat, door het college van B&W gezien als Schiedams belangrijkste winkel- promenade, moet in 2000 gaan functioneren als een aantrekkelijke trekker voor de hele binnenstad. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen,Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam en Vlaardingen. Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. 01-12-98 Omar Ka (Fulla Band). SCHIEDAM - In het Beatrix- park staan op zondag 20 juni vast en zeker weer 50.000 men- sen te luisteren naar muziek die zij liefhebben. En te kijken naar theater en vooral ook dans. Op deze datum vindt namelijk de achtste editie van het Spectrum Festival plaats. Dit wereldmu- ziek-, dans- en theaterfestival wordt in 1999 voorlopig voor de laatste keer gehouden. Pas in 2001 krijgen de liefhebbers van wereldmuziek, theater en dans de volgende kans om zo'n uniek spektakel bij te wonen. Het programma duurt van 12.00 uur tot 20.00 uur. Op het hoofdpo- In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. Rijopleidingen al v/a 25,- p.w. overal in Z-Holland, Hoofdkantoor Solo B.V., tel. 010 4558642/070 3235979 RIJNMOND - De SOS Telefonische Hulpdienst bestaat 40 jaar. De dienst, bekend van de achterzijde van het telefoon- boek met de vermelding 'voor een gesprek van mens tot mens', is dag en nacht bereikbaar. Opmerkelijk is dat het werk aan de telefoon door vrijwilligers wordt gedaan. Zij spreken met 'bellers' over allerlei zaken waar mensen het moeilijk mee hebben. Het nummer werd vorig jaar ruim 14000 keer gedraaid. Naast de organisatie van een telefonische hulplijn doet de SCHIEDAM - Het is weer roef- elen geblazen. In de week van zaterdag 12 juni tot en met zon dag 20 juni bestormen zo'n 30.000 kinderen in de leeftijd van zes tot en met veertien jaar het plaatselijke bedrijfsleven. Dit gebeurt in het kader van de jaar- lijkse Jantje Beton Roefeldag, die nu reeds voor de zevende keer wordt gehouden. Het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton houdt deze dag om kinderen te stimuleren na te den- ken over hun toekomst en zich te orienteren op de verschillende allemaal afkomstig uit Dakar. De band wordt vaak gezien als 'The Next Generation' en brengt een ver- frissende sound. Dit geluid wordt door de band zelf omschreven als 'Afro-Fullani'. Het is een eigenzinni- ge mix van traditionele stijlen als Mbalax, Mandinko, Afro-Beat, Reggae en Funk. Met hun populaire stijl weten de ijverige leden van de Fulla Band het publiek tot dansen te bewegen. Fulla Band heeft een zeer positieve uitstraling en weet met de muziek en teksten veel mensen aan te spreken. Vooral jongeren voelen zich aangetrokken tot de 'Pop-Rock' sound en de bandleden. Fulla Band bestaat uit Omar Ka, Ibrahima N'Diaye, El Amine N'Diaye, Coly Cisse, El Hadji Diallo en Ibrahima Ka. Yakki Famirie is een van de weinig overgebleven Marron Kaseko for- maties. De band uit Suriname werd in 1987 opgericht en houdt zich bezig met Aleke Kaseko muziek. Het is een mix van Aleke-muziek uit het oosten van Suriname en de Kaseko- muziek uit de kustgebieden van Suriname. Kaseko is Surinaamse dansmuziek, gebaseerd op hoorn- muziek, een koor en snelle tempo's. Yakki Famirie maakt muziek waar- op je je lichaam in de knoop moet leggen. De band is de belangrijkste representant van de Surinaamse muziek in de wereld. Op het dance-podium zijn er gedu rende de gehele dag workshops en demonstraties van verschillende soorten dans. Op het Wereldpodium staat een bonte verzameling dans- en muziekgroepen en verhalenvertellers uit onder andere Suriname, Kaapverdie, Marokko, Indonesie en Nigeria. Over het festivalterrein zijn straattheateracts en clowns actief. Het Beatrixpark is eenvoudig te bereiken met het openbaar vervoer: vanaf de stations Schiedam Centrum en Nieuwland ongeveer tien minu- ten lopen, vanuit Rotterdam stopt lijn 1 vlakbij de ingang (halte Parkweg). Het wordt afgeraden met de auto te komen in verband met de zeer beperkte parkeermogelijkhe- den. dium is een aantal uitstekende acts te bekijken. Van 12.45 tot 13.30 uur treedt Djenoun (djembe-ensemble) op. Van 14.00 uur tot 15.00 uur speelt Yakki Famirie (Suriname, kaseko). Van 15.30 uur tot 16.15 uur is het podium voor New Born Creation (roots rock reggae) en van 16.45 uur tot 17.30 uur neemt Iraqi Maqam Ensemble (Irak, Chalgi Bagbdadi) het heft in handen. Van 18.00 uur tot 18.45 uur is de Fulla Band (Senegal, Afro-Fullani) pre sent. De programmering op het hoofdpodium eindigt met Grupo Melao (Dominicaanse Republiek), dat van 19.15 uur tot 20.00 uur optreedt. De Fulla Band is een sensationele West-Afrikaanse band, bestaande uit zes jonge muzikanten. Zij zijn instelling nog andere dingen. Zo biedt ze begeleiding aan beroeps- krachten in andere vrijwilligersorga- nisaties. Dit najaar wordt voor de eerste maal een samenwerking met de Ichtus Hogeschool een cursus voor beroepskrachten op herhaling georganiseerd. Daarnaast heeft ze een aandeel in samenwerkingspro- jecten. Een speciaal nummer voor mensen die getroffen zijn door sexu- eel geweld wordt op 16 juni geo- pend. De Allochtonen Telefoon, die een meertalig aanbod doet aan min- derheden op hun weg naar inpassing in de Nederlandse samenleving is in voorbereiding. .w, '■■1' A-' - A-. A-l 1 x A wfi J mm -mmmi- -'.X-XXOC*' v .7".w Yakki Famirie. beroepsmogelijkheden. Het roefelen staat voor: proeven, ontdekken, uit- proberen en snuffelen aan het onbe- kende. Ook dit jaar is er weer veel aandacht voor techniek. Onder begeleiding nemen de kinderen een kijkje achter de schermen van de 'werkwereld' van volwassenen en krijgen zodoende voor een keer het heft in handen. Dit alles om zoveel mogelijk ervaring op te doen met de verschillende aspecten van het bedrijfsleven, varierend van het 'ontwerpen' van een eigen huis bij een architect tot het geven van een prik bij de dierenarts of het surveil- leren met de plaatselijke politie. SCHIEDAM - De Stichting Ouderenwerk kampt met een" probleem op het gebied van de warme maaltijdvoorziening. Er zijn namelijk te weinig vrijwilli gers. In voorgaande jaren kon de stichting gebruik maken van de diensten van ongeveer 100 vrij willigers. Tegenwoordig moet Ouderenwerk het doen met 35 mensen die met de auto de warme maaltijd bij ouderen wil- len thuisbezorgen. Het tekort aan vrijwilligers is een ernstige zaak. Daarmee dreigt de warme maaltijdvoorziening in gevaar te komen. Er zijn erg veel ouderen afhankelijk van de bezor- ging van een warme maaltijd. Er zijn zo'n 360 oudere inwoners van Schiedam die gebruik maken van de voorziening van Stichting Ouderenwerk. Er is nog geen sprake van een wachtlijst, maar als er niets verandert, zou deze er best eens kunnen komen. Daarbij speelt mee dat de Stichting Ouderenwerk van plan is om later in het jaar ook op zondag maaltijden aan huis te gaan bezorgen. Het bezorgen van de warme maaltijden kost ongeveer twee uur. Stichting Ouderenwerk is zelfs blij met mensen die zich slechts eenmaal per veertien dagen beschik- baar kunnen stellen. Uiteraard is het bezit van een auto vereist. Voor het bezorgen van de warme maaltijden ontvangen de vrijwilligers een onkostenvergoeding. Voor meer informatie kan men contact opne- men met Susan van der Raaf van Stichting Ouderenwerk Schiedam, telefoon (010) 4271992.

Postiljon | 1999 | | pagina 3