Up-picken en wegwezen1 Saab als veiligste uit de bus Recordverkoop voor Toyota Postiljon Toyota is met de verkoop van haar auto^ in Europa uiter- mate succesvol. De belangstelling voor de begin april in de dealer- showrooms verschenen To yota Yaris is zo groot, dat er al ruim 51.000 orders zijn geboekt. Ook in ons land slaat de Yaris bijzonder goed aan. De verkoop van maar liefst 2.664 stuks is een abso- luut record voor Toyota in 9 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAG IN A 9 Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De Peugeot Partner en Expert Pick-up. Veel laadgemak voor z'n geld. Transport is maatwerk en uiter- aard probeert ook Peugeot haar klanten, met name in de zakelij- ke markt, zoveel mogelijk maat werk te bieden. Een goed voor- beeld daarvan is een tweetal nieuwe pick-ups, gebaseerd op de Peugeots Partner en Expert. Voor beide pick-ups geldt dat ze geent zijn op de uitvoeringen dip als 'plancher cabine' te boek staan en bij uitstek geschikt zijn voor een speciale opbouw. Ter versterking zijn zij voorzien van een cabine-ach- terschot, een hulpchassis voor de laadbak en van zijbeplating. De laadbak is bij de Peugeot Partner 1,54 metr lang en 1,64 meter breed en bij de Expert 1,89 meter lang en 1,83 metr breed. Er is een Partner Pick-up vanaf f 24.795,- en een Expert Pick-up vanaf f 30.795,-. De genoemde bedragen zijn exclusief BTW. De Zweedse verzekeringsmaat- schappij Folksam meldt dat de Saab 900/9-3 en de Saab 9000 tot de vei ligste van Zweden behoren. Dit is de conclusie op basis van een onderzoek naar 120.000 verkeers- ongevallen in Zweden. De Saab modellen behoren allebei tot de vijf auto's die meer dan vijftig procent veiliger zijn dan gemiddeld, de zoge- naamde 'Gouden Groep'. De studie van Folksam heeft betrek- king op een veiligheidsanalyse van zeventig automodelllen die betrok- ken waren bij 120.000 werkelijk gebeurde verkeersongevallen. Het is daarmee 's werelds grootste onderzoek naar veiligheid in de praktijk. Door Saab betiteld al 'Real-Life Safety'. De Saab 900/9-3 bleek in het onder zoek de enige middenklasser in de 'Gouden Groep'. Superzuinig 'konijntje' Het is bijna niet te geloven maar de Volkswagen 3-liter Lupo rijdt echt I op 33. Het is zover. Op de autosalon van Geneve heeft Volkswagen de definitieve productieversie laten zien van de 3-liter Lupo (konijntje). Daarmee wordt, volgens Volkswagen 'een nieuw hoofdstuk gesehreven in de geschiedenis van de auto1. Tevens zijn er voor de Lupo twee nieuwe 1,4 liter motoren beschikbaar gekomen: een ben- zineversie en een diesel. De meeste aandacht ging in Geneve uit naar de 3-liter Lupo, die immers geidt als de zuinigste pro- ductieauto ter wereld. De aandui- ding '3 liter' duidt nametijk op de hoeveelheid brandstof die d auto nodig heeft om een afstand van 100 kilometer te overbruggen. Volgens offitiele berekeningen rijdt de Lupo gemiddeld 1 op 33,4. Dit onwaarschijnlijk lage verbruikscij- fer dankt de 3-liter Lupo onder meer aan het nieuw ontwikkelde motorconcept, de elektronische slimme versnellingsbak, diverse gewichtsbesparende maatregelen en een Cw waarde van 0,29. De 3-liter Lupo staat dit najaar bij uw Volkswagen-dealer. De Yaris, het succesnummer van Toyota. Het besluit van de Toyota-top enige jaren geleden om de auto's die in Europa worden verkocht veel meer op de smaak en de wen- sen van de Europese consumenten af te gaan stemmen blijkt Toyota geen windeieren te leggen. Toyota ontwerpt, ontwikkelt en bouwt dan ook steeds meer auto's in Europa. En met succes. De Corrolla, Avensis en Picnic zijn in hun klasse erg populair. De vier- wiel aangedreven Toyotas kunnen bogen op een prima verkoop en dito reputatie. Voor de bedrijfswa- gens van Toyota geldt eigenlijk netzelfde. En daar komt nu nog eens de uiterst succesvolle, voile- dig in Europa ontworpen Yaris bij. Vliegende start De compacte drie- en vijfdeurs Yaris zijn uitstekend ontvangen. De consumenten gaan 'en masse' overstag voor hun charmes en kwaliteiten. De Yaris heeft in Europa dan ook een vliegende start gemaakt waar menig autoproducent slechts van kan dromen. Nog voordat de auto bij de Europese Toyota-dealers stond waren er al 20.000 exem- plaren verkocht. In ieder land heb- ben de verkoopresultaten de doel- stellingen van de Toyota Motor Corporation ruim overtroffen. Met de 900/9-3 bewijst Saab wederom de veiligste auto's ter wereld te N, A I A kunnen bouwen. iNederland.

Postiljon | 1999 | | pagina 9