Drie teams DWS winnen bekerfinale Vijftiende Jazzfestival Hillegersberg Topsporters zetten zich in voor spierpatientjes 25 Jaar SSC HARGA llitqaanstips Veel kampioenen bij Ventura MEUBELEN! Speelniveaus Wedstrijdverloop 16 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 W" f H ft - SCHIEDAM - Op 1 juli is het 25 jaar geleden dat een fusie tot stand kwam tussen korfbalvereni ging S.C. Schiedam en R.S.V. Spangen. De nieuwe vereniging kreeg de naam SSC HARGA. Om dit jubileum te vieren organiseert de vereniging op 26 juni van 18.30 tot 20.30 uur een receptie voor iedereen die de vereniging een warm hart toedraagt. Eerder op deze dag is er een wedstrijd voor oudleden. Op 19 juni wordt het 25-jarig feest geopend met een korfbaltoernooi voor de jongste leden. Zondag 20 juni is er een familiedag voor alle leden, ouders en jeu de boulers. De dag wordt afgesloten met een barbecue. Het goedkoopste adres voor Grenen, Rotan, Eiken en Senioren meubelen. Jan Wooning Meubelen, Bergweg 62, Rotterdam. Tel. 010 - 466 48 27 Tot ziens. Kom kijken en vergelijk zelf SCHIEDAM - Het eerste herenteam van Ventura heeft nog aardig moeten strijden om het kampioen- schap op het veld. Eerder waren er berichten verschenen dat de ploeg er al was, maar dit bleek niet waar. De heren hadden nog een punt nodig en dit is binnenge- haald na een zege op Hercules. Ook het veldkampioenschap van het tweede herenteam is door een ruime winst op tegenstander Cosmos een feit geworden. Het DAjeugd team 1 is helaas geen bekerkampioen geworden, maar was wel de beste op het veld en in de zaal. Het DAjeugdteam 2 is kampioen geworden op het veld. Een onverwachte, maar niet min der knappe prestatie. Ventura wacht in spanning de laatste wed strijd van de damessenioren 2 af. Dit team strijdt op 20 juni in Velzen om de eerste plaats van Nederland. Het team kan Nederlands Kampioen op het veld worden. Op 3 juli zal in een afslui- tende avond in sporthal Margriet nog enige aandacht aan de kam pioenen worden besteed. De andere kampioenen bij Ventura zijn: MCjeugd veld, DSjeugd A1 zaal en veld, Damessenioren 2 veld, HAjeugd 1 zaal. BALINEES MODERNISME Tot en met 22 augustus vindt in de Kunsthal Rotterdam de tentoon- stelling 'Magie en Modernisme - Kunstenaars van Bali' plaats. Het Balinees Modernisme vormde lange tijd een vergeten hoofdstuk uit de kunstgeschiedenis. Pas recentelijk weet men het werk van de Balinese kunstenaars uit deze periode op waarde te schatten. Zo ook de Kunsthal, die een over- zichtstentoostelling geeft op het snijvlak van antropologie en moderne kunst. Infolijn: (010) 4400301. INDONESIE - 'Van Nederlands- Indie naar Indonesie'. Dit jaar is het 50 jaar geleden dat koningin Juliana de Soevereiniteit over- droeg aan de Republiek Indonesie Serikat. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis wordt van 2 juli tot en met 31 oktober in het Schielandshuis een expositie gehouden die laat zien hoe in Nederland de publieke opinie tij- dens de onderhandelingen met Soekarno werd beinvloed. Getoond worden politieke pren- ten, foto's en affiches. Plaats: Korte Hoogstraat 31. JEUGD SYMFONIE ORKEST - Op zondag 20 juni in de Grote zaal van de Doelen geeft het Rotterdams Jeugd Symfonie Orkest een concert onder leiding van Peter Biloen. Er zal muziek ten gehore worden gebracht van Sibelius, Moesorgski, Saint-Saens en Rondo Hardiman. Verder is er een gezamelijk optreden met de popgroep Romeo. Aanvang 11.00 uur. Inlichtingen 0900-0191. SCHIEDAM - Bij Handbalvereniging DWS von- den afgelopen zondag de beker- finales plaats. In maar liefst drie van die wedstrijden stond een team van DWS. En dat beteken- de dus in feite drie maal een belangrijk thuisvoordeel. Dat voordeel werd ten voile benut, want alledrie de teams pakten de districtsbeker. Diana Zandwijk, speelster van het eerste damesteam en trainster van meisjes A en B, stond zondag twee- maal in de eindstrijd. In eerste instantie was zij begeleidster van het meisjes B-team. Vervolgens moest deze 25-jarige Schiedamse met de oudste junioren aantreden. Zandwijk speelt al ruim acht jaar in het eerste team, waarin zij reeds op zestienjarige leeftijd debuteerde. En dus heeft zij wellicht in het verleden ook dergelijke bekerfinales meege- maakt. "Jazeker, ik kan me dat nog heel goed voor de geest halen. Dat waren toentertijd heel beladen wed strijden. Als je dan bijvoorbeeld tegen WIK uit Vlaardingen of HVC of UVG uit Schiedam moest aantre den, dan keek je daar wekenlang REGIO - Het jaar 1999 staat in het teken van de sprint naar de vier miljoen. In het Ajax-stadion De Toekomst, naast de Arena, worden zaterdag 12 juni de sporters verwacht die meedoen aan de mega-estafette Verona- Amsterdam. Deze estafette start zondag 6 juni en is bedoeld om geld op te halen voor de vele patientjes met de ziekte van Duchenne. Onder het motto: 'gezonde spieren voor zieke spie- ren' zetten enkele sporters van naam hun beste beentje voor ten bate van deze kinderen. naar uit. Die finales en ook de voor- ronden leefden enorm onder de handbalsters. De laatste jaren is dat allemaal veranderd. Die meiden kennen elkaar door en door, zitten bij elkaar op school of gaan met elkaar stappen. Die rivaliteit is tegenwoordig stukken minder. Nee, onderling wordt er ook niet aan speelsters getrokken. Quintus en Hellas uit het Westland zijn grotere bedreigingen voor ons. Nicole Grandazzi speelt inmiddels bij Quintus, maar is hier, bij DWS, opgeleid." De jongens van DWS, getraind door John Vendeloo, staan tegenwoordig wel in the picture bij andere vereni- gingen. Vooral de clubs uit het Westlandgebied hebben veel belang- stelling voor behendige handballers uit de Jeneverstad. Het eerste heren team van DWS speelt eerste divisie en dus is de stap naar het hoogste niveau voor de meest gedreven handballers een grote wens. De dames van DWS spelen eerste divi sie, maar willen binnen enkele jaren terug naar het niveau waarop ze vorig jaar, voor de degradatie, speel- den. Vanuit het meisjes A-team zul- Deze aangeboren spieraandoening is dodelijk en komt voor bij een op de 3500 jongetjes. Spierdystrofie tast het spierweefsel aan dat steeds ver der afbreekt, waardoor het bewegen en ademhalen steeds moeilijker wordt. Op kleuterleeftijd kunnen de kinderen nog lopen maar rond hun twaalfde jaar zijn ze allang volledig afhankelijk van een electrische rol- stoel. Een aantal jaren later kunnen ze zelfs niet eens meer zonder kunst- matige beademing. Aangezien het hart ook een spier is, sterven ze jong. Inmiddels hebben de ouders van deze kinderen zich internationaal georganiseerd en ze maken zich samen sterk, om zoveel mogelijk len dus enkele talenten doorstromen naar de hoofdmacht en dat is goed voor de vereniging. Het opleiden van eigen talenten is namelijk van groot belang voor het voortbestaan van een ambitieuze club. En dat is DWS, dat bleek zondag eens te meer. In de competitie is het A-team in de veldcompetitie naar alle ver- wachting gedegradeerd. Duidelijkheid hieroVer kon weken lang niet worden verschaft, omdat niet elke ploeg evenveel wedstrijden had gespeeld. In de zaalcompetitie, waarin op regionaal niveau wordt geacteerd, wist de ploeg zich te handhaven. De finale van afgelopen weekeinde was dan ook een enorm winstpunt voor de DWS-ploeg. En die finale werd gewonnen. Het team van Diana Zandwijk stond in de rust riant voor tegen het Schiedamse Ventura. Na de tweede helft hadden beide ploegen een 20- 10 eindstand op het scorebord laten afdrukken. De meisjes B wonnen ook, met 15-12 na een 8-6 rust- stand. Na afloop was Diana Zandwijk nog verbaasd over het behaalde resultaat. "Dit is echt ongelooflijk. Beide teams pakken de Op kleuterleeftijd kunnen kinde ren met de ziekte van Duchenne nog lopen maar rond hun twaalfde jaar zijn ze allang volledig afhankelijk van een electrische rolstoel. beker, hartstikke gaaf. De meisjes B speelden voor de rust niet opper- best. Een aantal woorden van mijn kant hebben blijkbaar effect gehad, want direct na de rust stond er een compleet ander team in het veld. De meisjes van Atomium speelden best stevig handbal, maar wij waren beter. De jongens deden het ook uitste- kend, hoewel zij die ochtend al een klinkende 26-7 nederlaag hadden geleden tegen Helaas. Dat duel werd op het veld van Ventura gespeeld en gold als voorronde voor het Nederlands Kampioenschap. Met een vreemd gevoel reisde Vendeloo met zijn ploeg af naar het vertrouw- de eigen complex. De angst voor een tweede nederlaag was ongegrond. DWS was veel beter dan het Vlaardingse WIK en de 10-7 rust- stand werd in het tweede bedrijf ver- dubbeld, zodat een 20-14 eindstand op het scorebord kwam. "De jon gens hebben zich uitstekend hersteld van die klap. Zij hebben zich voor goed gevulde 'tribunes' willen bewij- zen en dat hebben ze prima gedaan. Ik ben trots op deze ploeg", aldus de bestuurder annex trainer. Cor Hulsbus geld voor onderzoek met betrekking tot de ziekte bij elkaar te krijgen. Dankzij de activiteiten van de Nederlandse ouders werd onlangs ruim drie miljoen gulden ingeza- meld. Ook topsporters als: Fanny Blankers-Koen, Ellen van Lange en Peter van Vossen raakten onder de indruk van de acties en besloten tot het opzetten van de grensover- schrijdende sponsorloop, onder het motto: "Rennen voor Duchenne". Personen die meer willen weten omtrent de actie kunnen beilen naar medewerkers van het Duchenne Parent Projekt (020) 6275062. swingen geblazen. En behalve van jazz kan men net als voor- gaande jaren natuurlijk ook dit jaar weer genieten van opzwe- pende dixieland en boogie woogie. Het gehele weekend van 19 en 20 juni staat Hillegersberg bol van de jazz. Op het Podium Freericskplaats geven onder andere de New Orleans Red Beans, D'Wys Voices en niet in de laatste plaats The Grand Piano Boogie Train acte the presence. Op het podium Facet staan Ben Company, de Jaap Dekkers Boogie Band, Peter de Vries en Barend Peters' Big Band en Rob Hoeke op het programma. Op het podium Weissenbruchlaan/Streksingel: de Evergreen Jazzband, de Puple Jazzband en Ice Cream. Op het podium Bergse Dorpstraat/Streksingel: de Dixie Six en Henk Pepping. En op het podium Gauchos: The Four Stream Jazz Band en Remake. Behalve op de vaste podia spelen door de gehele wijk diverse straator- kesten, order andere de Mardi Gras Jazz Band, de Spectacles Jazz Band, de Lazy River Jazz Band, de Original Zealand SJB en de Dixieland Cracker Jacks. Kortom het Jazzfestival Hillegersberg belooft weer een gezellig, swingend en hopelijk zonnig festijn te worden. REGIO - Zaterdag 19 en zondag middags hun hart ophalen op verschillende podia in en rond 20 juni kunnen liefhebbers van het sterk bezette vijftiende het winkelcentrum van oude en wat nieuwere jazz 's Jazzfestival Hillegersberg. Op de Hillegersberg wordt het weer Behalve op de vaste podia spelen door de gehele wijk diverse straatorkesten.

Postiljon | 1999 | | pagina 11