f Facelift Mitsubishi Carisma Loftrompet voor Incident Management De suzuki Jimny Cabrio voor de eigenzinnige levensgenieter De nieuwe Daewoo Nubira Gooi naar top middenklasse De Daewoo Nubira krijgt een glansrijke opvolger. Daewoo's jongste creatie heeft hetzelfde platvorm als de oorspronkelijke Nubira, maar het cxterieur en het interieur zijn volledig nieuw. Bovendien overtreffen de prestaties van de Nubira die van zijn voorganger. 16 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 13 rnmm Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 Mitsubishi heeft met de nieuwe Carisma getracht het imago van z'n voorganger wat op te vijze- len door de auto wat 'dikker' en stiller te maken. Bovendien is de nieuwe Carisma van een meer Europees uiterlijk voorzien. "De Carisma heeft echt een eigen gezicht gekregen" vindt Mitsubishi. "De motorkap vertoont een sterke V-vorm en de chromen grille bestaat uit twee delen. De heldere koplamp- glazen geven de Carisma een opge- wekte uitstraling. Aan de achterzijde springt de ingebouwde spoiler in het oog. Ook de achterlichtpartij is Mitsubishi heeft getracht het charisma van de Carisma te verbeteren. Resultaat: een dikkere', stillere en meer Europese middenklasser. Op 2 juni is aan het projectbu- rau Incident Management de BOVAG Loftrompet uitgereikt. De Loftrompet wordt uitgereikt aan personen of instanties die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van mobiliteit en verkeersveilig- heid in Nederland. Incident Management is een samen- werkingsverband van verkeer en waterstaat, politie, brandweer, ambulancediensten, bergers, ver- voersorganisties en de ANWB. Incident Management is er op gericht om de autoweg na een onge- val zo snel mogelijk vrij te maken. Direct na een melding bij politie wordt via een speciale alarmcentrale de dichtstbijzijnde berger ingescha- keld. Hierdoor wordt een tijdwinst van een kwartier geboekt. Door de snellere reactietijden wordt de onveilige verkeerssituatie zo snel mogelijk opgeheven. Het economisch belang van Incident Management is dan ook enorm. Door ongevallen ontstaat ongeveer 19 procent van de files. De kosten van extra brandstof en verliesuren die daarmee gemoeid zijn zijn jaar- lijks zo'n 300 miljoen gulden. Naast de winst voor de vefkeersveiligheid valt er dus heel wat te besparen op economisch gebied. gewijzigd. Bij de hatchback loopt de achterruit verder door. Hierdoor is het zicht verbeterd". Verder heeft Mitsubishi het onder- stel verfijnd. De spoorbreedte is voor verbreed en achter iets ver- kleind. Dit geeft de auto een meer dynamisch stuurgedrag. De produ- cent besteedde daarnaast veel aan- dacht aan demping van rolgeluiden. Dankzij de zogenaamde 'Customer Ordered Production' kunnen alle Carisma's op maat geleverd worden, afgestemd op de specifieke wensen van de klant. De prijslijst van de nieuwe Carisma begint bij 37.495 gulden. De Suzuki Jimny Cabrio: sportief en eigenzinnig. Onder de Spaanse zon heeft Suzuki op de Barcelona Motorshow de vrolijke Jimny Cabrio gepresenteerd. Het model oogt als en eigenwijze dondersteen en onderstreept Suzuki's positie als producent van slimme, compacte auto's met een hoge fun-factor. De auto wordt in oktober in produktie genomen. Veel rijplezier is een van de belang- rijkste eigenschappen van de Jimny Cabriolet. Daarbij biedt de Suzuki ook veel bescherming aan de inzit- tenden. De fabrikant heeft de auto uitgerust met de modernste actieve- en passieve veiligheidstechnieken. De vrolijke cabrio voldoet dan ook ruimschoots aan de Europese nor- men. De Jimny Cabrio is een lichte, spor- tieve auto die zich moeiteloos aan de omstandigheden aanpast. Stuurbekrachtiging, een stevig lad- derchassis en schroefveren zorgen voor optimaal rijcomfort en goede terreineigenschappen. De Jimny is er met twee- en vierwielaandrijving. De 4WD laat duidelijk zien dat Suzuki meer dan 30 jaar ervaring heeft in 4X4, de modernste technieken zijn toegepast. Zo kan dit model dankzij Suzuki's Drive Action 4X4-Systeem tijdens het rijden omschakelen tus- sen twee- en vierwielaandrijving. Onder de motorkap zit een alumini um 1,3 liter zestienklepper. Deze viercilinder levert 59 kW/80 pk bij 6.000 toeren per minuut. Een groot deel hiervan is beschikbaar vanaf 2.500 t.p.m.. Naar verwach- ting zal de Jimny Cabrio eind dit jaar naar Nederland komen. De Nubira mikt met deze wijzigin- gen op de topsegment van de mid denklasse. De nieuwe Nubira ziet er voornamer uit dankzij duidelijk waarneembare, smaakvolle verande- ringen aan het exterieur. Deze geven de carrosserie tevens een sportievere uitstraling. Ook het interieur is onder handen genomen. De meeste veranderingen zijn te vinden in het dashboard, de stoelen, de portierbekleding en het instrumentenpaneel. In de auto heerst een wat luxere sfeer dan voor- heen, onder andere door een andere materiaalkeuze. Verder is de veiligheid van de Nubira nog verder verbeterd. Onder andere door gebruik van botsenergie absorberende materialen, grotere kreukelzone voor, vernieuwde air- bags en een zelfdenkend anti-blok- keer remsysteem. De nieuwe Nubira is leverbaar vanaf f 32.995,- De vernieuwde Daewoo Nubira oogt sportiever en luxer dan zijn voorganger.

Postiljon | 1999 | | pagina 13