Weekeinde Kever Club in Budel Europees van buitenvernuftig van binnen AutoDome geopend Toeristische Wegenatlas Frankrijk bij ANWB Picasso bezoekt Picasso- tentoonstelling A 14 16 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 15 Zestien jaar geledcn werd er voor het eerst een Volkswagen Kever Weekend gehouden. Een jaar iater werd de Kever Club opgerieht Het evene- ment trekt nu meer dan 10.000 bezoekers en 2800 Kevers uit Nederland en daarbuiten. Door een toenemende betang- stelling voor het evenernent en de auto heeft de Kever Club Nederland een zeer sterke groet doorgemaakt. De club teft mornenteel meer dan 7000 leden. Tijdens het weekeinde van 19 en 20 juni is iedereen weer welkom in Budei. Op het terrein van de manege vincft een onderdelenmarkt plaats en ook is er een feestterrein. Daarnaast zulten er diverse activiteiten piaatshebben. Er is veei ruimte vrijgemaakt voor kampeerders, dit jaar is er een spectale famiiiecamping. Tijdens de vrijdag- en zater- dagavond is het feest, er zal veei muziek warden gedraatd. Budel ligt tussen Eindhoven en Weert. Leden van de Kever Club hebben gratis entree, niet-leden beta ten voor het gehete weekeinde f 10,- Niet- leden betafen inclusief een overnachttng f 25,- en inclusief twee overnachtingen f 30,- Donderdag 3 juni heeft minister van Verkeer en Waterstaat mevr. T. Netelenbos Autotrons nieuwste aanwinst AutoDome officieel geopend. Het complex biedt permanent onderdak aan de eigen unieke historische automobielcollectie en presenteert tevens vele facetten van de auto motive branche. De Autodome bestaat uit drie onderdelen: de presentatie van de Auto Memoires op de eerste etage, de thema- presentatie op de begane grond en het restaurant. Onlangs heeft de ANWB een nieu- we 'ANWB Toeristische Wegenatlas Frankrijk' uitgebracht. In deze wegenatlas staan niet alleen de wegen van Frankrijk, maar ook die van Belgie en Luxemburg. Met geheel bijgewerk- te kaarten, twaalf stadsplattegron- den en een volledig straatnamen- register, is deze atlas een uiterma- te handig hulpmiddel voor de automobilist en andere wegge- bruikers. De atlas beperkt zich niet tot alle hoofd- en zijwegen, maar ook parkeerplaatsen met tanksta- tions staan erin, wegrestaurants en motels. Toeristische beziens- waardigheden en de mogelijkheid tot sportieve recreatie worden evenzeer vermeld. De wegenatlas is bij uitstek geschikt voor de vakantieganger, maar ook de zake- lijke reiziger kan er goed mee uit de voeten. Gezien het formaat (A4), duurzaamheid en de handige ringband is de 'ANWB Toeristische Wegenatlas Frankrijk' geschikt voor intensief gebruik. De atlas is verkrijgbaar bij alle ANWB-ver- kooppunten, VVV's, boekhandels en warenhuizen. ANWB-leden betalen f 27,50, niet-leden betalen f 29,50. Op een tentoonstelling over Picasso mag een auto die Picasso heet natuurlijk niet ontbreken. Daarom zal van 25 juni tot en met 4 juli de Citroen Xsara Picasso te bewonderen zijn bij de Kunsthal Rotterdam. De tentoonstelling Picasso- Kunstenaar van de Eeuw loopt door tot en met 4 juli en is inmiddels door meer dan 100.000 mensen bezocht. De vernieuwde Nissan Primera De nieuwe Primera behoort technologisch tot de meer geavanceerde auto's in z'n klas- se. De Nissan is bijvoorbeeld leverbaar met een 2,0 liter motor in combinatie met een unieke Continu Variabele Transmissie (CVT). Niet eerder heeft een autofabri- kant een CVT geschikt gemaakt voor een motor met een derge- lijke inhoud en vermogen. Een andere primeur in de klasse van de Primera is een mechanisch wer- kend systeem dat de bestuurder assisteert bij het remmen in noodsi- tuaties. Dit systeem herkent aan de snelheid waarmee de pedaaldruk wordt opgebouwd of er sprake is van een noodsituatie en levert daardoor een belangrijke bijdrage aan actieve vei- ligheid van de inzittenden. Het rempedaal verlangt bovendien minimale druk. Kopers van een Primera met een compleet nieuwe 1.8 liter motor weten zich ook ver- zekerd van de schoonste achtien- honderdmotor op de Europese markt. Op het dak en de portieren na is de Primera volledig vernieuwd. Het totaal nieuwe front dat meer op de Europese smaak is afgestemd springt onmiddellijk in het oog en geeft de Primera een meer agressief en dynamisch uiterlijk. De range bestaat uit een vierdeurs sedan, een vijfdeurs hatchback en een Estate. Veilig op weg na een grondige zomerbeurt Na de beurt kunt u dan nog even testen of alles in orde is. Nissan mikt met de nieuwe Primera voornamelijk op de Europese markt. Heerlijk met de auto op vakan- tie. Mobiel, onafhankelijk en er kan lekker veei mee naar hotel, boerderij, vakantiehuisje of camping. "Goede reis" roepen de achterblijvers u na bij het uit- zwaaien. En dat hoopt u natuur lijk ook. Maar behalve hopen kunt u er actief ook het nodige aan doen. Bijvoorbeeld door de auto een zomerbeurt te geven door een bij de BOVAG aange- sloten autobedrijf. Want een vei- lige en betrouwbare auto is op vakantie heel wat waard. Het gebruik van de auto op vakan tie wijkt in veei gevallen nogal af van dat gedurende de rest van het jaar. Alereerst maken de schokdem- pers overuren. Bij gebruik van een caravan, vouwwagen of andere aan- hanger krijgen vooral de achter- dempers het zwaar te verduren. Soms zijn extra maatregelen (bij voorbeeld hulpveren) nodig om de combinatie voldoende horizontaal te houden. Ook de verlichting van de 'ingezakte' auto verdient aan- dacht. Evenals de trekhaak, rem men, V-snaar, bandenspanning, rui- tewissers, uitlaat etc.. Controleer, ook onderweg regelmatig uw ban denspanning, oliepeil en reservoirs van de koel- ruitensproei- en rem- vloeistof. Ga goed voorbereid op vakantie. Spreek tijdig de zomerbeurt bij uw drie weken voor vertrek geeft u nog autobedrijf af. Een beurt twee tot de tijd voor eventuele reparaties.

Postiljon | 1999 | | pagina 15