Sloopwerkzaamheden teisteren inwoners flat zes Een vader om te zoenen Joban Straussplein tout Activiteiten De Blauwe Brug Vaderdag-boemeltje in Nieuwe Passage ACTIVITE ITI iN >1 VOOl >EF IEI Antwoorden Ontwikkelingen Verontrustende berichten 16 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 5 SCHIEDAM Op woensdag 23 juni staat bij De Blauwe Brug het zoge- naamde skaten weer op het pro- gramma. Alle kinderen vanaf acht jaar kunnen zich om 13.30 uur ver- zamelen bij De Blauwe Brug. Het inschrijfgeld bedraagt f 1,- Het skaten zal plaatsvinden onder zeer deskundige begeleiding. Ook zij er andere sportactiviteiten bij De Blauwe Brug (voetbal, hockey en zo verder). Als je hierover meer wilt weten, kun je de Blauwe Brug bellen, telefoon (010) 2470464. Theater Femus presenteert op vrij- dag 18 juni van 19.00 uur tot 20.00 uur een theaterstuk in De Blauwe Brug. Het gaat hier om 'Hart van Femus'. Drie maanden hebben vijftien kinderen theaterlessen gevolgd onder zeer deskundige leiding. 'Hart van Femus' is een meeslepend journaal, waarin de kinderen kunnen laten zien wat zij allemaal geleerd hebben. De voor- stelling is voor alle leeftijden. De entree is gratis. Voor meer infor- matie belt u De Blauwe Brug. Zaterdag 19 juni vindt om 16.00 uur de prijsuitreiking van de foto- wedstrijd plaats in De Blauwe Brug. Het gaat om foto's van vader. Verschillende winkeliers hebben aardige prijzen ter beschikking gesteld. De fotowed- strijd kwam tot stand in samen- werking met winkeliersvereniging Hof van Spaland. Er waren veel leuke en originele foto's. SCHIEDAM - Het Passage boemel- tje zal op 19 juni weer door de Schiedamse Nieuwe Passage rij- den. Deze keer zullen alle jeugdige bezoekers gevraagd worden om mee te werken aan een cadeau voor vader. Onder deskundige lei ding zullen zij knutselen aan een 'blik gericht op Pa'. Hiervoor maken ze een wikkel die op een blikje geplakt wordt. In het blik kunnen spulletjes voor pa gestopt worden, waarna het geheel weer wordt afgesloten. En terwijl de jeugd bezig is met knutselen, kan moeder lekker winkelen en profite- ren van de vele Vaderdag-cadeau- tips in het winkelcentrum. BINGO - Donderdag 17 juni wordt in dienstcentrum de Woudhoek van 13.30 tot 16.00 uur bingo gehouden. Kosten bedragen f 7,- voor zes ronden. STIJLDANSEN - Zaterdag 19 juni wordt in dienstencentrum de Woudhoek van 19.30 tot 23.30 uur stijldansen gegeven. De kosten bedragen f 2,- per keer. CONTACTMIDDAG - In diensten centrum de 4 Molens vindt op 20 juni van 13.30 tot 16.00 uur een contactmiddag plaats. De toegang is gratis. BINGO - In dienstencentrum Oost wordt op 22 juni wordt van 14.00 tot 16.00 uur een bingo georganiseerd. kosten bedragen f 7,- voor zes ronden. PATCHWORK - In dienstencen trum Oost vindt op 22 juni van 13.30 tot 15.30 uur patchwork plaats. De kosten bedragen f 1,50 per keer. BOOTTOCHT GUUS KLEPKE - Op 22 juni in dienstencentrum De 4 Molens. Aanvang 9.30 uur. Deelname is gratis, toegang tot de Porcelyene Fles is f 5,-. Vooraf inschrijven. MAALTIJD DE JONG - In dien stencentrum Oost wordt op 25 juni van 12.00 tot 13.00 uur de maaltijd van de maand geser- veerd. Kosten bedragen f 8,25. Inschrijven voor 22 juni. grote verbazing van Wil zijn er seri- euze voornemens om flat zes tussen 2001 en 2003 te slopen. Ze infor- meert bij Strauss Co, die het geheel bevestigen. Samen met een buurvrouw Sjaan Oossanen schrijft ze een brief, waar in gevraagd wordt om verduidelij- king en achtergronden van de voor- genomen maatregel. Daarnaast wil- len zij graag weten waarom deze plannen niet eerder bekend zijn gemaakt. In reactie op deze concrete vragen ontvangen de bewoners een brief met algemene informatie over de herstructurering van Groenoord. Hierbij wordt niet ingegaan op de sloop van flat zes. Ook de redenen voor sloop blijven onduidelijk. Genoemd wordt slechts dat het woningaanbod te eenzijdig is. De reden waarom bewoners niet eerder geinformeerd zijn, wordt niet gege ven. De vraag is of flat zes uit de wijk Groenoord in Schiedam mag blijven staan of dat dit hetgeen is wat het gebouw te wachten staat. (Foto: archief) SCHIEDAM - De meeste bewo ners uit flat zes van het Johann Straussplein zijn op de hoogte van de gemeenteplannen om de wijk Groenoord een flinke opknapbeurt te geven. Sommigen hielden de berichtge- vingen in de media nauwlettend in de gaten. Anderen belden zelfs de gemeente, om te vragen of de kans bestaat dat hun woning afgebroken wordt; zij werden gerustgesteld. Er was nooit enige aanwijzing dat flat 6 zou ver- dwijnen. De meeste bewoners uit de flat reageerden dan ook zeer verbaasd toen zij via twee buren vernamen dat er serieuze voornemens zijn om hun flatgebouw al in 2001-2003 af te breken. Na deze eerste klap ont- staan er vragen; waarom is er nooit iets verteld? wat is de reden van sloop? Een gesprek met, Wil Tollens, een van de twee bewoners die werk maakten van een gerucht. Wil Tollens woont al vierendertig jaar met veel plezier in haar flat aan het J. Straussplein. Vorig jaar las ze in de wijkkrant dat de gemeente de wijk Groenoord grondig gaat opknappen. Tot haar grote opluch- ting leest ze ook dat in Groenoord- Noord, waar ze woont, weinig hoeft te veranderen. "In de structuur behoeft er in dit gebied weinig verbeterd te worden. Groenoord-Noord kenmerkt zich door een meer open, zogenaamd campuskarakter", staat in krant nummer drie van 1998 vermeld. Ook staat er een opmerking over bebouwing langs, dus niet op, de zuidzijde van het Straussplein maar deze ontwikkelingen spelen op de lange termijn. Gelukkig, want ze wil nog enkele jaren op het plein wonen tot haar man stopt met werken. Daarna willen ze een camper kopen en gaan reizen. Ze hebben al enkele financiele voorbereidingeji getrof- fen. Zo hebben zij hun pensioen ver- hoogd. Als zij moeten verhuizen, is de kans groot dat zij hun reisplan- nen moeten opgeven. De kans is namelijk groot dat de huurprijs hoger wordt dan hun huidige huur- lasten. Het extra deel van hun pen sioen zal dan opgaan aan wonin- glasten. Om toch helemaal zeker te zijn, informeert Wil telefonisch of ze zich zorgen moet maken over het verdwijnen van haar prettige onder- komen, wat gelukkig niet het geval blijkt te zijn. Nu kunnen ze tenmin- ste al hun geld sparen voor de geplande wereldreis. Via een kennis hoort Wil echter dat er een architect bezig is met het ont- werp voor een torenflat, die op de plek van flat zes komt te staan. Ze neemt dit gerucht echter niet serieus. Daar zouden de bewoners dan toch over geinformeerd worden? Deze kennis blijft onverzettelijk en op een dag toont iemand haar papieren, waarop enkele plannen staan. Tot Wil en Sjaan blijven zoeken naar antwoord op hun vragen. Ook een artikel uit de Wijkkrant Groenoord met betrekking tot het niet voldoen van de flats aan de eisen van de hui dige tijd, blijkt geen geldige reden te zijn. Tot grote verbazing van Wil wordt er in verscheidene media gesproken over het tekort aan woningen voor 55-plussers, terwijl er nota bene geschikte woningen zijn. Maar die hebben een te hoge huurprijs. Dit probleem komt steeds terug. Volgens Wil zijn er voldoende goede redenen om de flat te laten staan. Voorlopig is er door de gemeente nog geen afdoende reden gegeven. Ze blijft dan ook hoopvol. De ande re bewoners van flat zes zijn bedrukt, verbolgen en soms bevreesd voor de toekomst. Ze zijn kwaad, omdat dit onaangename bericht hen via geruchten ter ore is gekomen. Sommigen hebben net hun flat opge- knapt. De groep oudere bewoners ziet met schrik de toekomst tege- moet. Zij willen niet meer verhui zen. Zij hoopten de rest van hun leven in flat zes te vertoeven. Een fijne plek om te blijven. Ingrid van Faassen REGIO - Dit weekend is het weer zover. Overal in Nederland worden vaders in het zonnetje gezet, lopen kinderen met ontbij- tjes de ouderlijke slaapkamer in, gaan gezinnen op bezoek bij opa en krijgt vader leuke cadeaus. Vaderdag is een traditie die haar oorsprong vindt Washington in de Verenigde Staten. Lang geleden verloor Henry Jackson Smart zijn vrouw vlak na de geboor- te van hun zesde kind. Een moeilijke tijd brak voor hem aan waarin hij met veel energie en toewijding zijn zes kinderen in zijn eentje opvoedde. In 1909 woonde zijn inmiddels vol- wassen geworden dochter Sonora Dodd-Smart een Moederdagceremonie bij. Dit bracht haar op het idee om ook een Vaderdag in het leven te roepen. Ze wilde haar vader laten weten hoe- veel bewondering ze had voor zijn inzet. Daarom stelde ze voor dat Washington een jaar later op 19 juni 1910 (de verjaardag van haar vader) Vaderdag zou vieren. Het idee sprak haar stadsgenoten aan en al snel namen meerdere Amerikaanse dor- pen en steden het idee over. In 1924 gaf President Calvin Coolidge zijn steun aan het plan om een nationale Vaderdag in te voeren en Vaderdag werd helemaal officieel toen President Lyndon Johnson in 1966 een verklaring ondertekende. Ook andere landen namen de viering van Vaderdag over. In Nederland ver- moedt men dat het fenomeen bekend geraakt is via de Amerikaanse bevrijders aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Vaderdag is een fenomeen dat altijd zijn actualiteit zal blijven behouden. Er zullen immers altijd vaders blij ven die bijzonder veel voor hun kin deren betekenen, vaders die hun kinderen bijstaan in moeilijke tijden of vaders waarmee je heerlijk kunt lachen en spelen! Voor al die kinde ren met zulke vaders is Vaderdag een prachtige gelegenheid om hem eens in het zonnetje te zetten met een cadeau, een extra knuffel, een mooie tekening en heel veel aan- dacht. Een bijzondere vader verdient een bijzondere Vaderdag. (Foto: Liesbeth Bergen)

Postiljon | 1999 | | pagina 5