Subaru's meest fijne auto's volgens klant p r t n i Nieuwe campagne 'ritsen' Postiljon 23 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 11 ogc». j. Postbus 85 - 2640 AB Pijnacker Telefoon: 015-3615050 De Audi S8 4.2 5 V quattro. De Subaru Impreza AWD bebaalde 99 punten in de J.D. Power Survey. Onlangs was Subaru de grote winnaar van een allesomvattend klantentevredenheidsonderzoek onder Britse autokopers. Het gaat hier om de strikt onafhan- kelijke J.D. Power Survey. Het resultaat van de jongste meting werd bekendgemaakt in het Britse televisieprogramma en automagazine BBC Top Gear. De Subaru's Impreza AWD en Legacy AWD eindigden respec- tievelijk op de eerste en tweede plaats. De oorspronkelijk Amerikaanse J.D'. Power Survey wordt sinds zes jaar ook in Groot-Brittannie georgani- seerd. In deze periode ontwikkelde het onafhankelijk onderzoek zich tot de ultieme graadmeter van klant- tevredenheid bij diverse merken. In het kort concludeert BBC Top Gear naar aanleiding van de meest recen- te J.D. Power Survey dat het kwali- teitsniveau van de auto's in het alge- meen stijgt. Alleen sommige merken zijn sneller in het verbeteren van de auto's en Subaru lijkt in dit opzicht verreweg de beste student. De Subaru Impreza AWD behaalde een zeer fraaie eerste plaats met een totaalscore van 99 punten (maxi mum te behalen: 100). De Subaru Legacy AWD scoorde 96 punten. Subaru als merk werd ook nog eens bekroond tot algemeen winnaar van de 32 deelnemende autofabri- kanten. In de J.D. Power Survey wordt niet alleen gekeken naar betrouwbaarheid en kwaliteit, maar ook naar rijeigenschappen en de ervaringen met de dealer (voorko- mendheid, hulpvaardigheid, snel- heid van werken en zo verder). Mobiliteitsplan is 'betalen in termijnen1 Er is sinds kort een heel handig wagentje op de markt voor men- sen die wat minder goed ter been zijn en voor mensen die een leef- tijd hebben bereikt waarop men niet meer zo graag achter het stuur van een echte auto gaat zit- ten. De comfortabele brommo- biel 'Microcar' is er natuurlijk ook voor mensen zonder rijbe- wijs die zelfstandig van A naar B willen reizen. Voor Microcar is dus in het geheel geen rijbewijs nodig. Microcar maakt mensen mobiel: de brommo- biel biedt uitkomst waar het open- baar vervoer te wensen overlaat, biedt ruimschoots meer parkeermo- gelijkheden dan gewone auto's en rijdt letterlijk de paden op en de lanen in. Microcar introduceert nu een 'Microcar Mobiliteitsplan'. Dit financieel aardig voordelige plan is eigenlijke een soort aanbetalings- plan. Voor een Microcar Virgo betaalt men f 19.950. Het Mobiliteitsplan omvat bijzonder gunstige maandter- mijnen en is inclusief een all-risk verzekering, een gratis rijopleiding en een jaar lang het ANWB- Wegenwacht lidmaatschap. Micro- car rijden kan vanaf f 399,- per maand, zonder enige verdere finan- ciele verplichtingen. Het betalen van wegenbelasting is immers niet nodig voor een brommobiel en verzekerd zijn de karretjes al bij aankoop. De werkelijke kosten zijn de kosten van de brandstof en die van het mogelijke onderhoud aan de diesel- motor. Door het Microcar Mobiliteitsplan is iedereen in staat om op korte termijn al een Microcar Virgo of Microcar Pratic te bezitten. Voor meer informatie over Microcar, over het Microcar Mobiliteitsplan en voor Microcar- dealer adressen kunt u gratis bellen met (0800) 0242024. De Microcar Pratic. 'Ritsen', om en om invoegen, is een prima manier om druk ver- keer op twee rijstroken samen te voegen tot een rijstrook. In juni en juli wordt daarom campagne gevoerd met als motto 'Ritsen, 'n goeie gewoonte1. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Verbond van Verzekeraars werken in deze cam pagne samen met VVN, KLPD en ANWB. Doel van de campagne is landelijke introductie van een spelregel in het verkeer; een goede gewoonte dus. VVN: (035) 5248800, ANWB: (070) 3147147, Internet: www.ritsen.nl Audi ontwikkelde de S8 en mag daarmee blij zijn. De S8 is een combinatie van topsegment-luxe en superieure krachtontplooiing. De S8 wordt gekenmerkt door de aluminium Audi Space Frame (ASF), permanente vierwielaan- drijving (quattro) en de nieuwe vijfkleppen V8-motor met 265 kW (360 pk). Er is nog veel fraais aan de S8 van Audi, die bedoeld is voor automobi- listen die een zekere passie voor techniek hebben en nogaf een voor- keur hebben voor vermogen. De V8- motor met vijfkleppen-techniek en een cilinderinhoud van 4,2 liter is met het oog op een sportieve kracht ontplooiing opnieuw onder handen genomen: er zijn geoptimaliseerde aanzuigkanalen met tweetraps omsChakelbaar inlaatspruitstuk, via de speciaal aangepaste kleptijden met behulp van de hydraulische ver- stelling van de inlaatnokkenassen en tenslotte het wrijvingsarme kleppen- mechanisme met roltuimeiaars. Bovendien verenigt de Audi S8 een maximum aan actieve en passieve veiligheid in zich. De basis hiervan wordt gevormd door de aluminium carrosserie met het Audi Space Frame. Het nieuwe hoofdairbagsys- teem van Audi, Sideguard, wordt ook bij de S8 standaard geleverd en vormt de vervolmaking van de vei- ligheidsuitrusting, die met twee air- bags en twee in de stoelleuningen geintegreerde zijairbags voor en ach ter toch al op een aardig niveau staat. Uiteraard is dit een zeer goede wagen.

Postiljon | 1999 | | pagina 11