Kabouter Jenever in Gedistilleerd Museum Open avond op twee Kindertuinen 0p zoek naar giftige planten Spreekuur van patienten in Schieland Ziekenhuis Begin van nieuwe wijk Sveaparken CASYWA1WDDEN Molukse dansgroep in De Harg Inloopconcert Gerard Legierse Halcyon Groen Links wil geen A4 Prive autorijles, niemand op de achterbank. waterbed vanat 51 !fD. Baltimore POSTILJON AUTOBRANCHE UITGAVE VAN Info: 015 - 361 50 50 Fax: 015 - 361 50 52 23 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGINA 3 SCHIEDAM - In verband met de oosterse week en de afsluiting van het seizoen treedt in het verzor- gingshuis De Harg aan het Hargplein op zaterdag 26 juni een Molukse dansgroep op. Een aantal Molukse dames verzorgt in tradi- tionele kledij een middag met zang, dans en muziek. Ook tonen zij diverse kleding zoals die wordt gedragen op de diverse eilanden van Indonesie. Verzorginghuis De Harg valt met Spaland onder de protestants-Christelijke Stichting Zorgverlening voor Ouderen De Harg-Spaland. SCHIEDAM - Het inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam wordt op zaterdag 26 juni gegeven door de bekende organist van de AntoniusAbt te Scheveningen, Gerard Legierse. Hij bespeelt in Schiedam het hoofdorgel met composities van Joh. Sb. Bach en Joh. G. Walther. Het concert begint's middags om 15.00 uur. Toegang is vrij. &f-' Al 10jaarde grootste beddenspecialist in Zuid-Holland Nieuwehaven 219 - Gouda - 0182 512098 50 meter van parkeerterrein't Bolwerk het best geteste waterbed met T.N.O.-iabel (10 jaar garantie) Ook hebben wij de beste merken, o.a. Aquaunia. Rawi. Poseidon luchtgevulde matras. 's Avonds geopend op afspraak SCHIEDAM - De aanleg van het ontbrekende deel van de A4 tus- sen Delft en Schiedam door het bedrijfsleven komt steeds dichter- bij. Overheid en bedrijfsleven zien de publiek-private samenwerking zitten. Groen Links Schiedam wijst er in een persbericht op dat de Tweede kamer nog moet instem- men met dit nieuwe voorstel en blijft aanleg van de A4 door Midden Delfland afwijzen. De par- tij hoopt dat de Tweede Kamer wel luistert naar de verscheidene gemeenten die al jaren zeggen dat zij niet gediend zijn van die weg. Waar een wil is, is geen weg, zo besluit Groen Links Schiedam. Verschijnt op woensdag en donderdag in: Zoetermeer-regio, Hillegersberg Schiebroek-regio, Krimpenerwaard West, Capelle-regio, Krimpenerwaard Oost/Lopikerwaard, Alexander/Ommoord, Berkel-regio/ Pijnacker-regio, Gouda stad, Waddinxveen.Boskoop-regio, Delft-regio, Schiedam eri Vlaardingen, Verschijnt wekelijks als bijlage In de Postiljon editie: Zoetermeer-regio, Berkel/Pijnacker-regio, Capelle, Krimpenerwaard en Lopikerwaard. GRAFIA PRINT&MEDIA groep Ambachtsweg 4, 2641 KS Pijnacker Postbus 85, 2640 AB Pijnacker Ingeschreven K.v.K. nr. 26030207 Algemene voorwaarden, gedeponeerd bij de K.v.K. Rotterdam. - y v - 01-12-98 SCHIEDAM - Bepaalde produc- ten, waaronder jenever en koffie, zijn verbonden (geweest) met het kabouter-imago. Kabouters staan bekend als wijze raadge- vers en beschikken over geheim- zinnige toverkracht om vooral's nachts mensen vermoeiende en vervelende klusjes uit handen te nemen. Maar ook draaien zij op voor zwaar werk zoals het maken van bijzondere jenever en koffie. Kabouters hebben dan ook 'carrtere gemaakt' als reclamereuzen. Voorbeelden hiervan zijn Pinneke Proost voor Kabouter Jenever en Kabouter Piggelmee van Van Nelle. De tentoonstelling 'Louter Kabouters' in het Nederlands Gedistilleerd Museum te Schiedam laat een verzameling reclame-uitin- gen zien. De hoofdrol is weggelegd voor Pinneke Proost, die in 1943 in het leven werd geroepen door Marten Toonder Studio. Het sym- bool van de Kabouter Jenever ver- scheen in de loop der jaren in film, op flessen, in advertenties, op recla- meborden, op posters en op meer reclameartikelen en relatiegeschen- ken. Op de expositie, die op donderdag 24 juni in heuse kaboutersfeer wordt geopend, zijn ook de origine- le tekeningen uit de Toonder Studio te zien met de teksten die door Marten Toonder zelf zijn geschreven voor het nooit verschenen boekje 'De Legende van Pinneke Proost'. In 1996 vervaardigde John Wigmans een fascimile uitgave. In de muse- umwinkel zijn in een beperkt aantal originele Kabouterreclameartikelen te koop. Voor liefhebbers van kabouters (en jenever!) is een bezoek aan het de tentoonstelling in het Gedistilleerd Museum aan de Lange haven 74-76 een aanrader. De expo sitie is vanaf vrijdag 25 juni tot en met 28 november open voor het publiek. Entree volwassenen f 7,50 inclusief proeverij, tot en met 16 jaar f 6,- inclusief frisdrank. Pinneke Proost, het symbool van Kabouter Jenever. (Foto: Nederlands Gedistilleerd Museum In 1 week je theorie voor 125,-. In 4 of 12 weken je rijbewijs. Rjjopl. al vanaf 25.- p.w. in R'dam/Vlaardingen 010 4558642; Gouda 0182 559922; Delft/Zoetermeer 070 3235979 (heel Zuid-Holland) all-in Solo rijopleidingen. JuPitaoimvtifiM*" tr Slim if r~v &nir« TT~«r r-«: (SHUT*™ tt Tpr-tr wwjr, AnHk"wrrr S*» SCHIEDAM - De onderafdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam heeft weer een excursie op touw gezet. In Heemtuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark wordt op zondag 27 juni een excursie over giftige planten georganiseerd. De rondleiding wordt gegeven door een Heemtuinvrijwilliger, begint om 14.00 uur en eindigt om ongeveer 15.30 uur. Deelname aan de excur sie is gratis. Een van de bekendste giftige plantensoorten is de Digitalus pur purea (Vingerhoedskruid). De naam hangt samen met zijn typerende bloemvorm. De witte, roze en paar- se bloemen staan in menig tuintje, maar komen ook in het wild voor. Vingerhoedskruid wordt tot op heden als medicijn gebruikt voor hartklachten. Naast deze genees- krachtige werking is de plant indien gedroogd zeer giftig. Er zijn meer voorbeelden van planten die gebruikt worden als geneesmiddel, maar ook heel schadelijk kunnen zijn. Wie meer over al deze soorten wil weten wordt aangeraden deel te nemen aan de heemtuinexcursie. Voor meer informatie hierover en aanmelding kan men bellen met de Groentelefoon: (010) 2465522. SCHIEDAM - De vierhonderd deelnemers aan de Kindertuinen houden op woensdag 30 juni met hun begeleiders een 'open avond' op de Kindertuin- complexen Park Kethel en Vijf- sluizen. familieleden en andere belangstellenden kunnen dan komen kijken naar de moestuin- tjes van de deelnemers. De sla, radijs, tuinkers en andijvie zijn reeds geoogst. Het wachten is nu op de wortels, boontjes, bietjes en tomaten. De kinderen vertellen hierover alle bijzonderheden. Naast het bekijken van de tuintjes met ver- schillende groenten en bloemen kun nen geinteresseerden ook deelnemen aan een rondleiding over en rondom het complex dat men bezoekt. Hierbij wordt onder andere inge- gaan op het hoe en waarom van milieuvriendelijk moestuinieren. De complexen Park Kethel en Vijfsluizen kan men vinden aan de Harreweg en de Vlaardingerdijk. De rondleidingen beginnen om 19.00 en 19.30 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam: (0,10) 24(}l)52\. SCHIEDAM - Deze week zijn er weer spreekuren waarin patienten in het patientenvoorlichtingscentrum van het Schieland Ziekenhuis spreekuur houden voor andere patienten. Patienten en hun verwanten kunnen hier vrijblijvend terecht voor informatie en lotgenotencontact. De aanwezige patientenverenigingen is gekoppeld aan de spreekuren van de betreffende specialisten. In de eerste helft van de week hebben enkele verenigingen reeds spreekuren gehouden. Op woensdagmiddag 23 juni (14.00 tot 16.00 uur) zijn leden aanwezig van de Psoriasisvereniging Rotterdam. Donderdagmiddag 24 juni is van 14.00 tot 16.00 uur de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatienten te vinden in het voorlichtingscen- trum. Ook patienten die niet worden behandeld in het Schieland Ziekenhuis zijn welkom in het voorlichtingscentrum en op de genoemde spreekuren. ffiqtpj Joop Zeemeijer Fotografie) Toekomstbeeld van de 'Zweedse' wijk Sveaparken in Schiedam. SCHIEDAM - De eerste paal voor de nieuwe wijk Sveaparken is dinsdag de grond ingegaan. Van wethouder Adri Reijnhout is het idee afkomstig om in Schiedam een Zweedse wijk te realiseren. Bram van Hengel, directeur van Groep 5 Architecten en Stedenbouwers zorgde voor aanpassing van het plan aan Nederlandse omstan- digheden. De wijk Sveaparken bestaat uit vier gebieden respectievelijk Sveadal, Sveaborg, Sveaholm en Sveafors. Scandinavische namen voor een Hollandse leefgemeenschap, waar- voor kennelijk geen Nederlands equivalent was te vinden. De zes typen woningen kregen namen van goden uit de Scandinavische mytho- logie zoals Thor, Odin, Balder, Aegir, Asgard en Freya. De prijzen voor de in totaal duizend woningen van het complex lopen uiteen van f 245.875,- tot f 361.375,- voor hoogbouw en f 337.500, - tot f 660.000,- voor laagbouw. De eerste paal voor de wijk Sveafors werd geslagen door de beer Alvin, ambas- sadeur van Zweden in Nederland, geassisteerd door wethouder Reijnhout.

Postiljon | 1999 | | pagina 3