'Duiken in Nederland heel bijzonder' Zevende seizoenboek van Feyenoord te koop Duikvereniging Seaview biedt ook cursussen aan Sportdag voor groep acht De Peperklip kampioen schoolhandDal SDC Darts toernooi Mandoline-orkest ONI Werving vrijwilligers succesvol Alcoholcontrole op zondagmorgen Rugby Kwart eeuw 23 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE DE POSTILJON EDITIE 12 PAGIN'A 6 PAGINA 7 w Duikers van de duikvereniging Seaview uit Schiedam. Volgend jaar bestaat de vereniging 25 jaar. SCHIEDAM Leerlingen uit groep acht van de Schiedamse basis- scholen en van De Wieken - in totaal 500 kinderen - nemen vrij- dag 25 juni deel aan de jaarlijks terugkerende sportdag. In Sporthal Margriet staan onder meer basketbal, hockey, speed- play en frisbee op het programma. In Recreatiebad Groenoord kun- nen de kinderen zich uitleven op het gebied van aquajoggen, aqua- robic en snorkelen. Organisatie en uitvoering zijn in handen van leerkrachten, medewerkers van de Dienst Sport en Recreatie en de Dienst Educatie. Zij worden daar- bij ondersteund door studenten van de Haagse Academie voor lichamelijke opvoeding. SCHIEDAM - De Schiedamse basi- school De Peperklip is als afge- vaardigde van de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond (NHV) op zater- dag 12 juni Nederlands kampioen Schoolhandbal geworden. Het meisjesteam van basisschool De Peperklip ging in Hoogeveen de strijd aan met de kampioenen van de overige NHV-afdelingen. In de finale behaalde het Schiedamse team een nipte 6-5 overwinning op de kampioen van de regio Oost. Na eerdere successen van Rotterdamse scholen een primeur voor Schiedam. SCHIEDAM - De Schiedamse Darts Competitie organiseert op zater- dag 26 juni het vierde single 501 darts toernooi. Dit toernooi wordt gespeeld in Cafe Baumann aan de Rotterdamsedijk. Aanvang 20.00 uur, inschrijven vanaf 19.00 uur. De kosten bedragen f 5,- per per- soon. Meer informatie: (010) 4263523. SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum Schiedam treedt op zon- dag 27 juni het Mandoline Orkest ONI onder leiding van Cor Roozendaal op. Aanvang 14.30 uur. Toegang: entreebewijs muse um. De concerten in het Stedelijk Museum worden georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam. SCHIEDAM - De actie van Stichting Ouderen werk Schiedam om vrijwilligers voor de maaltijd- bezorging te werven is succesvol verlopen. Dankzij vele readies heeft men het vrijwilligerstekort (voorlopig) kunnen opheffen. Belangstellenden voor dit (of ander) vrijwilligerswerk zijn echter altijd welkom. Meer informatie (bij de warme maaltijdvoorziening): (010) 4271992. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam hield zon dagmorgen tussen zeven en negen uur alcoholcontroles op de Rotterdamsedijk en Horvathweg- Plein 40-45. In totaal moesten 170 automobilisten een blaastest afleggen, waarbij vijf van hen onder invloed van alcohol bleken. De betrokken automobilisten kre- gen geldboetes opgelegd, varie- rend van f 390,- tot f 900,-. Onder hen bevond zich een 21-jarige Rotterdammer die rond kwart over vijf zondagmorgen in het centrum van Rotterdam ook al tegen de lamp was gelopen. Hij kreeg toen een boete van f 900-.- opgelegd. SCHIEDAM - Duiken is een van de meest fascinerende sporten. Wie de onderwaterwereld een- maal heeft ontdekt, is vaak voor altijd verslingerd aan het onder- watergebeuren. De naar schat- ting zeventig leden uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam komen wekelijks bij- een in het clubhuis aan de Korte Haven 127 te Schiedam of in het zwembassin van de Wilgenring in Rotterdam-Schiebroek. Daar wordt binnenduiken geoefend. Maar de sportduikers zoeken ook graag bet koudere buiten- water op. Zeker in deze zomermaanden. Hoewel de watertemperatuur niet te vergelijken is met die van tropische wateren op en rond de Nederlandse Antillen en de Malediven, dalen de duikers met evenveel plezier af in de diepe wateren. Van bijvoorbeeld het Oostvoornse Meer, waar zo'n twaalf scheepswrakken liggen, de Oosterschelde met de vele sepia's (octopussoort) en de Grevelingen. Maar ook het Zeeuwse eiland Tholen met het 'gezonken' kasteel is een onderwaterbezoek meer dan waard. Voor de buitenlandse reizen ROTTERDAM - Vanaf donder- dag 24 juni ligt het Seizoenboek, ook wel 'Hoe verging het Feyenoord in seizoen 1998- 1999', in de boekhandels. Francis Productions, de uitgever, heeft de prijs vastgesteld op f 27,50. De verwachting is dat het aantal boeken snel zal zijn uit- verkocht, omdat de club dit jaar kampioen werd en een uitste- kend seizoen draaide. Nieuw in deze editie is de vorm waarin de teksten zijn geschreven. is Hurghrada aan de Rode Zee een favoriete bestemming. Penningmeester Alfred van Dooren over de vele activiteiten van Seaview. "Wij komen al sinds jaar en dag aan de Korte Haven bijeen om cursussen te verzorgen, ervarin- gen uit te wisselen en plannen te maken. In ons clubhuis hebben we ook een vulstation en dat is natuur- lijk voor duikers ideaal. Op maan- dagavonden komen we rond zeven uur bijeen en liggen we rond kwart voor acht in het water van de Wilgenring. In Schiedam hebben we weinig mogelijkheden. In Groenoord kunnen we pas rond half elf terecht en dat vinden we veel te laat. In de Wilgenring komen weke lijks twee groepen bijeen. De eerste groep doet ook aan conditietraining en onderwaterrugby. Ja, dat bestaat ook. Het is eigenlijk een heel leuke sport die nogal wat uithoudingsver- mogen vergt. En dat is dus ideaal voor een duiker, want die moet uiteraard ook over een prima condi- tie beschikken." "Voor het rugby hebben we twee zware bakken laten maken. We spe- len het spel met een basketball gevuld met zout water. Met een basisuitrusting, dus met vin, duik- Naast wedstrijdverslagen worden bijna alle ontwikkelingen rond Feyenoord uitvoerig beschreven in een soort dagboekvorm. Het boek telt meer dan 125 foto's en wordt gekenmerkt door de kam- pioensschaal op de voorzijde. De schaal wordt door een van achteren zichtbare speler omhoog gehouden voor een joelende menigte op de Coolsingel. In dat sfeervolle plaatje is het juichende team verwerkt dat op 25 april het behalen van de landstitel mocht vieren. Uiteraard is er veel aandacht voor het behalen van het kampioenschap. Prachtige foto's van Cor Vos en anderen com- bril en snorkel duiken we onder. Zonder flessen met perslucht dus. Het is inderdaad loodzwaar, maar ontzettend leuk om te doen. Binnen de vereniging hebben we een groep van twintig beoefenaars. Onderling spelen we een interne competitie. Eigenlijk willen we ook starten met onderwaterhockey. Dat is een sport die ook tegen andere verenigingen kan worden beoefend." "Deze sporten willen we dus naast het reguliere duiken doen. De ver eniging verzorgt echter ook diverse cursussen. We zijn lid van de Nederlandse Onderwatersport Bond. Dat is eigenlijk de tegen- hanger van PADI. Overigens zijn er weinig verschillen tussen beide instanties. Wij kennen het sterren- systeem. Wie drie sterren heeft, mag instructeur worden. Momenteel ben ik in het bezit van die derde ster. De vierde ster komt weinig voor, maar kan natuurlijk wel worden behaald." Alfred van Dooren gaat enthousiast verder. "Volgend jaar, om precies te zijn op 27 februari 2000, bestaat Seaview 25 jaar. De vereniging is opgericht door een aantal enthou- siaste sportduikers. Destijds was pleteren het seizoenboek, dat door fans als een collector's item wordt gezien. Het laatste seizoen van deze eeuw wordt door Feyenoord als beste club van Nederland afgesloten en dat wil geen enkele fan vergeten. Vandaar dat dit fraaie en betaalbare boek uit- stekend past in de vele gedenkwaar- dige souvenirs die op de markt zijn verschenen. In 1992 bracht Hans Coolegem, de ex-chef sport van het Rotterdams Nieuwsblad, het eerste seizoenboek over Feyenoord uit. Emile Schelvis, toen Studio Sport, nu Canal+, schreef .de teksten. Een jaar later duiken nog niet zo'n bekende sport, maar nu is de vereniging al flink uit- gegroeid. Onder begeleiding van diverse ervaren instructeurs worden aankomende duikers bij de vereni ging begeleid tot het behalen van hun brevet (ster). Dit alles onder supervisie van een bondsinstructeur van de Nederlandse Onderwatersport Bond. Onze ver eniging kent dus een brevetmodule- systeem waardoor je zelf de snelheid kunt bepalen van het behalen van een brevet. Naast de zwembadtrai- ningen worden er ook de nodige theorieavonden gegeven in het club huis, die ook deel uit maken van het te behalen brevet. Gedoken wordt er veelal op zondag. De duikstekken varieren maar zijn over het alge- meen in Zuid-West Nederland. Na de maandagavondtrainingen is er in het clubhuis de gelegenheid om te praten over onze gezamenlijke hobby, natuurlijk onder het bereik van onze bar. Naast het duiken wor den er jaarlijks talloze evenementen georganiseerd, zoals kaartavonden, wijn- en bieravonden en diapresen- taties. Uniek is de kerstduik, die dus hartje winter plaatsvindt. Nu is het gelukkig zomer en is de watertempe ratuur even iets beter. Cor Hulsbus verscheen het tweede jaarboek en dat was direct een bestseller, want Feyenoord werd kampioen. Coolegem verwacht dan ook dit- maal dat er duizenden boeken zullen worden verkocht. Het feit dat vader- dag al is 'gevierd', zal daar weinig invloed op hebben. "De ware fan wil dit aandenken tientallen keren inzien en doorlezen. Over tien jaar is zo'n jaarboek nog leuker dan nu. En over twintig jaar kijken de fans hele- maal met plezier terug in het verle- den. Zo gaat dat nu eenmaal met jaar-en verzamelboeken. Ik spaarde ze vroeger zelf ook.

Postiljon | 1999 | | pagina 7