Unieke lijger in Russisch Staatscircus t Honkbalevenement gezelliger dan ooit Beste kopje koffie bij Hotel Inntel Rotterdam World Port Tournament Verkeersinformatie Slachtofferhulp Rijnmond zoekt vrijwilligers ROC Zadkine geeft cursus Nederlands Buddy's treden op in Rotterdam Programma 30 JUNI 1999 DE POSTILJON ED1TIE 12 PAGINA 11 22 Sheena, een van de twee lijgers die op de aardbol rondlopen. ROTTERDAM - In verband met werkzaamheden aan de tram- rails zal op van donderdag 1 juli 's morgens zeven uur tot en met vrijdagmiddag 2 juli vier uur, de Jonker Fransstraat, tussen de Jan van Loonslaan en de Goudesingel, vanuit de richting van de Admiraal de Ruyterweg voor alle verkeer worden af- gesloten. Het verkeer wordt omgeleid. RIJNMOND - Slachtofferhulp Rijnmond biedt ondersteuning aan slachtoffers van misdrijven en verkeersongevallen op emotioneel, praktisch en juridisch gebied. Daar zijn veel mensen voor nodig. Mensen die als Vrijwilliger deze specifieke taak op zich willen nemen. Slachtofferhulp Rijnmond biedt hen gevarieerd en interessant werk, nieuwe ervaringen, sociale contacten en goede trainingen en begeleiding. Vrijwilligers moeten ouder zijn dan 25 jaar en ongeveer twaalf uur per week beschikbaar zijn. Een goede beheersing van de Nederlandse taal is belangrijk. Na gebleken geschiktheid volgt in September een training van zes dagen, verdeeld over drie weken. Hierna volgt een weder- zijdse proeftijd van twee maanden. Gei'nteresseerden kunnen contact opnemen met Slachtofferhulp Rijnmond, Westersingel 6, Rotterdam. Slachtofferhulp is telefonisch bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 12.15 uur en van 13.00 tot 17.00 uur op (010) 4360144. I 'W ROTTERDAM - ROC Zadkine divisie Educatie verzorgt in het cursusjaar 1999-2000 een cursus spreekvaardigheid Nederlands. De cursus is bedoeld voor iedereen die anderstalig is, maar toch al redelijk Nederlands leest, schrijft en spreekt. De lessen worden gegeven in kleine groepen. Er worden gesprekken gehouden aan de hand van folders en artikelen die de cursisten zelf meebrengen. Eigen inbreng is hierbij belang rijk. Hoofdstukken uit lesboeken worden besproken. Het luisteren wordt geoefend met behulp van cassettebandjes. ledere les wordt huiswerk meegegeven. De cursus bestaat uit achttien lessen en wordt een middag of een avond in de week gegeven op de Blaak 45, Rotterdam. Telefonisch aanmelden kan op (010) 4144333. ROTTERDAM - De Buddy's vormen een zanggroep uit Delft die met hun imitatie van de Franse jongensgroep Les Poppys bij Henny Huismans Soudmix- show in de finale zijn gekomen. Op vrijdag 9 juli zullen de Buddy's om 19.00 uur optreden op het plein voor de Laurens- kerk. Zij zullen nummers brengen van les Poppys, Whitney Houston en Boney M en nummers die speciaal voor hen geschreven zijn. De toegang is gratis. RIJNMOND - Nostalgische paardenlucht, de geur van het zaagsel en het rode fluweel van het decor: het Groot Russisch Staatscircus voldoet aan de ver- wachtingen die de historie aan het circus heeft toegedicht. Van 8 tot en met 18 juli staat het Russische Staatscircus aan de Stadionweg tegenover de Kuip in Rotterdam-Zuid. De voorstel- ling duurt ongeveer 2,5 uur. Een unieke attractie in het circus is de lijger Sheena, een kruising tussen een leeuw en een tijger. Ze weegt ruim 350 kilo en als ze op haar ach- terpoten gaat staan, meet ze ruim twee meter vijftig. Sheena ziet er uit als een hele grote leeuwin met tijgerstrepen en heeft een prachtige vacht. Om die vacht is in het verleden wel geexperimen- teerd met het fokken van lijgers. Dit was geen succes: de beesten leden vaak aan kalkgebrek en waren bijna allemaal onvruchtbaar. Op de hele wereld loopt naast Sheena nog een andere lijger rond. Voor meer informatie over de voor- stellingen van het circus: (0900) 1122333. Op 26 augustus is het cir cus in Schiedam te bewonderen. RIJNMOND - Het achtste World Port Tournament lijkt na een halve speelweek gezelliger dan ooit. Dit predikaat geven de vaste bezoekers aan dit twee- jaarlijkse honkbalevenement dat wordt gehouden in het ver- bouwde Neptunus Honkbal- stadion. De sfeer is uitstekend, de bezoekers zijn gezellig en de deelnemende teams zorgen voor spektakel. Alleen het weer laat het de laatste dagen afweten. Maar er wordt nog tot zondag- middag gespeeld, dus er is nog van alles mogelijk. Het evenement dat in 1985 voor het eerst plaatsvond en door toenmalig burgemeester Bram Peper werd gesteund, werd vorige week vrijdag door minister Peper geopend. Een lange haag van jonge honkballers zorgde van de Coolsingel tot de Abraham van Stolkweg voor een uniek lint. Burgemeester Opstelten aan het begin van de rij, Peper aan het einde. Dat was het officiele startsein. Het vernieuwde en zeer fraaie sta- dion van Neptunus was geopend en zat op dat moment behoorlijk vol mensen. De blauw en gele klap- stoeltjes zorgen voor opvallende 'strepen' over de lege tribunes. Eenmaal vol biedt dit nieuwe sta- dion een opvallend schouwspel, zeker als de verlichting aan is en de zon in de Noordzee is verdwenen. De diverse muziekbands, mascotte Rocky en de diverse showacts zor gen voor een amusante afleiding. Het publiek hoeft zich geen seconde te vervelen. In de Verenigde Staten ga je met je familie naar het baseball kijken. Dan waan je je tussen complete families met jonge kinderen en oude opa's en oma's. In Nederland ont- breekt die cultuur, hoewel het WPT en de Haarlemse Honkbal Week (volgend jaar augustus) een uitzon- dering op de regel vormen. Wanneer het team van Cuba of Aruba (in voorgaande edities) speelt, is de sfeer helemaal opper- best. Dan wordt er gezongen, gedanst en geswingd. Die sfeer is voor Nederland uniek en zie je alleen op het World Port Tourna ment. Deze achtste editie is dus anders dan anders en dat heeft vooral te maken met het vernieuwde com plex dat statig is en zeer professio- neel overkomt. Ook de gehele organisatie maakt een andere indruk. Bij een ABN/AMRO Tennistoer- nooi moet het publiek het rustig aan doen, hier kan voluit worden gelachen en gedold. En dat is de ROTTERDAM - Hotel Inntel Rotterdam-Centre heeft voor de derde maal de prijs gewonnen voor het beste kopje koffie van Rotterdam. Dit kopje koffie is onderscheiden met de bekende Ketelbinkie Koffietrofee. Bij de bepaling van deze prijs bezoe- ken twintig juryleden, ieder afzon- derlijk, de Rotterdamse horecagele- genheden. De geserveerde koffie wordt beoordeeld op kwaliteit, aan- blik, bediening en ambiance. Hotel Inntel is op al deze aspecten als winnaar uit de bus gekomen. De trofee dankt zijn naam aan de vroegere 'ketelbinkies', die op sche- pen van bijvoorbeeld de Holland- Amerika lijn voor het poetswerk en de koffie zorgden. Ketelbinkie werd ook bezongen in de beroemde Rotterdamse Ketelbinkie smartlap. grote kracht van een evenement als het WPT. Iedereen voelt zich er thuis, jong en oud, man of vrouw. Net als bij het tennissen in Ahoy' houdt de organisatie een speciale Kids day waarop kinderen voor niets naar het honkballen mogen komen kijken. Mits zij echter een honk- of softbaloutfit dragen. Kinderen onder de veertien jaar hebben zaterdagmiddag dus, onder begeleiding van een ouder, gratis toegang tot het WPT. Op die mid dag spelen de beide finalisten hun eerste finalewedstrijd en die partij mag dus als een aantrekkelijk duel worden beschouwd. 's Avonds spelen de teams om de derde en vierde plaats. Op zondag- middag staat de finale gepland. De vrijdagmiddag staat in het teken van de tweejaarlijks terugkerende ontmoeting tussen spelers uit Aruba en Curasao. In de avondu- ren komen de spelers van Nederland en de Sullivans in actie. De donderdagavond staat in het teken van de ontmoeting tussen Taiwan en Cuba. Vanavond, woensdag, spelen Nederland en Taiwan tegen elkaar. Beide ploegen maken tot nu toe een sterke indruk op dit achtste WPT. Bondscoach Leurs is vooralsnog tevreden over de inzet en prestaties van zijn nationale team dat volgend jaar graag op de Olympische Spelen een medaille wil veroveren. "Dit toernooi is een prima voorbe- reiding op onze weg naar Australia. Er wordt in eigen land goed gespeeld. De sfeer is altijd opper- best en in dit stadion spelen is grandioos. Dat moet voor alle spe lers toch iets bijzonders zijn. Het lekkerste kopje koffie van Rotterdam wordt geserveerd in Hotel Inntel.

Postiljon | 1999 | | pagina 11