Molukse dansgroep sluit oosterse week af Touwtrekken om invulling van het Bachplein Aankomend Accountant Assistent Accountant Assistent Belastingadviseur HLB Expositie Louter Kooouters geopend Video- en boekverkoop in bibliotheek Fancy Fair in Spaland Summerfairs Fusie WBS en WSN tot Woonplus Schiedam ambieert u een breed en veelzijdig werkterrein binnen een hecht team? Bedenkingen PAGINA 5 SCHIEDAM - In het Nederlands Gedistilleerd Museum is op 24 juni een expositie geopend over het gebruik van kabouters in de reclame. De Kabouter Jenever van de Schiedamse distillateur Herman Jansen bijvoorbeeld is verbonden met het kabouter- imago (en logo) van Pinneke Proost. Kabouter Piggelmee is bekend van Van Nelle. De tentoon- stelling Louter Kabouters' laat een verzameling reclame-uitingen zien met kabouters. De expositie is tot en met 28 november te bezichtigen. Nederlands Gedistilleerd Museum, Lange Haven 74-76, Schiedam. Openingstijden: dinsdag t/m zater- dag van 11.00 tot 17.00 uur. Zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. Pinneke Proost is verbonden met Kabouter Jenever. SCHIEDAM - Bibliotheek Stadserf biedt vanaf maandag 5 juli Schiedammers de gelegenheid voor een prikje boeken en video s uit de collectie te kopen. Speel- en jeugdfilms, romans, studieboeken en naslagwerken voor jeugd en volwassenen worden te koop aan- geboden. Films kosten f 5,- en de meeste boeken f 1,-. Openingstijden bibliotheek: maan dag 17.00-21.00 uur, dinsdag en donderdag 13.00-21.00 uur, woensdag en vrijdag 11.00-18.00 uur en zaterdag 11.00-14.00 uur. SCHIEDAM - De jaarlijkse Fancy- Fair in verzorgingshuis Spaland staat weer op het programma. Op zaterdag 3 juli is iedereen van van 10.00 tot 16.00 uur welkom aan de Willem Andriessenlaan 2. De opbrengsten van deze dag zijn bestemd voor een gezellig dagje voor de bewoners. Op zaterdag 3 juli is er een rommelmarkt en is er een Rad van Avontuur. SCHIEDAM - In de Oud-katholieke Kerk aan de Dam 30 te Schiedam zijn er op alle zaterdagen in de maand juli Summerfairs. Openingstijden: van 11.00 tot 16.00 uur. De opbrengsten gaan naar het project Kinderen in de knel'. SCHIEDAM -Twee Schiedamse corporaties, de Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) en Woningstichting Noordvest (WSN) zijn in juni gefu- seerd tot stichting Woonplus Schiedam. De naam Woonplus verwijst naar de wens om extra kwaliteit en professionaliteit te leveren. Woonplus Schiedam beschikt over een aanbod van ruim 15.000 woningen en wer- kruimtes. Voor de huurders veran- dert alleen de naam van WBS en WSN in Woonplus Schiedam. Openingstijden, telefoonnum- mers, bezoekadressen en contact- personen veranderen (voorlopig) niet. Na 1999 vindt de volledige integratie van beide organisaties plaats. SCHIEDAM - In verzorgingshuis De Harg aan het Hargplein is afge- lopen zaterdag de 'oosterse week' afgesloten met een optreden van maar liefst 22 Molukse danseressen. 's Middags verzorgde de groep dames uit Leerdam in traditionele kledij zang, dans en muziek uit de Indonesische archipel. Meer dan vijftig bewoners en omwonenenden uit de wijk waren bij de voorstelling aanwezig. Ria Scholte, activiteiten- begeleidster in het protestants-chris- telijke verzorgingshuis De Harg, was heel tevreden: "Het was een zeer sfeervol optreden en een prach- tige af slutting van de oosterse week. Een van de dames van de Molukse dansgroep was al 72 jaar oud en dat maakte extra veel indruk op de aan- wezigen. Zij ontving dan ook apart een bos bloemen.(Foto: Ruud Veldkamp) SCHIEDAM - Dat de ene hand op het Stadskantoor vaak niet weet wat de andere doet, komt op dit moment duidelijk naar voren uit de commotie die is ont- staan rond de herinrichting van het Bachplein. Al geruime tijd praat de Woningbouwvereniging (door de fusie met Woning stichting Noordvest tegenwoor- dig Woonplus Schiedam) met gemeente, Bewonersvereniging Bachplein en Wijk- en buurtbe- heer Groenoord over de realisa- tie van een wijkparkje tussen de vijf betonnen woonkolossen op het plein. Het bestuur van Bewoners vereniging Bachplein (BVB) maakte Woonplus Schiedam er onlangs ech- ter op attent dat de Dienst Educatie van de gemeente andere plannen heeft met het plein. In het herstructureringsplan voor een groot deel van de wijk Groenoord wordt eveneens de her inrichting van het Bachplein genoemd. In het voorstel worden de bestaande scholen (met uitzondering van basisschool De Troubadour) per 1 juli 2000 gesloopt en krijgt het plein een parkachtige aanleg. De Dienst Educatie daarentegen wil op het Bachplein nog eens acht nieuwe noodlokalen bouwen. Als dit plan doorgaat dan betekent dit naar alle waarschijnlijk dat het bestaande groen zal sneuvelen. Dat staat haaks op het idee van onder meer de amb- tenaren die zitting hebben in ver- schillende werkgroepen in Groenoord. Het als groene wijk omschreven Groenoord zal in ieder geval in Noord dan niet meer zo groen ogen. Overigens is het sinds de ophoging van vorig jaar rond de flats 4 en 5 minder groen dan voorheen het geval was. Er staan wat rozenstrui- ken en voorts is er tussen het hoog opgeschoten onkruid zo hier en daar een struik te ontdekken. Armetierig en onverzorgd. Woonplus heeft inmiddels aan de gemeente laten weten bedenkingen te hebben tegen de voorgenomen plannen van de dienst Educatie. Ook de bewonersvereniging heeft bezwaar aangetekend tegen het dichtpleisteren met noodlokalen van het plein. Het bestuur van BVB zegt weinig geloof te hechten aan de belofte van de gemeente die stelt dat de noodlokalen slechts voor een periode van een jaar worden gebouwd. Misleidend vindt men, vooral omdat zowel Wijk- en buurt- beheer en Woonplus als BVB niet werden geraadpleegd. Bij brand of (milieu)rampen zijn de vluchtwegen op het Bachplein onvoldoende en juist hierin werd bij de herstructu- rering voorzien. Daarom is het onverantwoord het plein nog meer te bebouwen. Het antwoord van de afdeling Bouw- en toezicht van de gemeente is inmiddels binnen. Daaruit blijkt dat bedenkingen tegen de bouw- plannen voorbarig zijn omdat er nog geen vergunning is afgegeven. Pas nadat dit is gebeurd zal een bezwaar worden meegenomen bij het nemen van de definitieve beslis- sing. Hans Borsje, voorlichter van Woonplus: "Wij waren bijzonder verbaasd toen we hoorden dat onze plannen met het Bachplein door- kruist worden door die van de dienst Educatie. In plaats dat er ruimte wordt gecreeerd op het plein is het nu de bedoeling van de afde ling onderwijs om naast de bestaan de scholen nog eens acht nieuwe lokalen bij te bouwen. Misschien worden die geplaatst op de plek waar voorheen een school stond, maar dat weet ik niet. Op 8 juli gaat Woonplus Schiedam praten met de Dienst Educatie. "Voor ons is het heel duidelijk, want we zijn niet voor niets al tijden bezig met de ingrijpende plannen voor de herinrichting van Groenoord. Omdat de gemeente participeert in de Groenoordplannen, gaan wij er vanuit dat er best valt te praten over het Bachplein", aldus Hans Borsje. HLB Den Hartog Accountants Consultants in Rotterdam levert als middelgroot, zelfstan- dig bureau een breed scala diensten aan dienten in vooral het midden- en kleinbedrijf. Vanuit hechte, slagvaardige teams verzorgen zo'n 30 medewerkers het hele traject van controle en jaarrekcning tot en met advisering op bedrijfseconomisch, financieel en fiscaal torrcin. Partnership, pcrsoonlijke betrokkenhcid, kwaliteitsbewustzijn en pcrmancnte methodenontwikkeling staan aan de basis van de brcdc en spccialistischc dicnstvcrlcning. HLB Den Hartog Accountants Consultants participeert in HLB Nederland en HLB Inter- nationaal, een nctwerk van accountants- en consultants dat al sinds 1969 bestaat. Als aankomend accountant/assislcnt accountant kunt u rekenen op ccn veelzijdig werkterrein, waarin u met alle facctlcn van uw vak te maken krijgt. Naast werkzaamheden als controle- en samcnstcllingsopdrachtcn advisccrt u bijvoorbeeld over bcdrijfsopvolgingcn, investeringen en fiscale aangclegcnhcden. Wij vcrwachten dat u zo'n 25 a 35 jaar bent, NIVRA of SPD bczit (of nog sludcrend bent) en al cnigc crvaring heeft. Als assistent belastingadviseur zockcn wij icmand met cnigc jarcn praktijkervaring. Wij vcrwachten dat u zo'n 25 a 35 jaar bent en in het bczit van ccn HEAO diploma, alsmcdc ccn opleiding Fcdcratic van Bclaslingadviscurs (of ccn gelijkwaardigc opleiding) gcvolgd heeft, danwel daarvoor sludcrend bent. De werkzaamheden zijn veelzijdig, onder andere het voorbcrcidcn van bezwaar- en bcrocpschriflcn, het verzorgen van aangiftcn inkomstcnbclasting, vcrmogcnsbclasting en vcnnootschapsbclasting, alsook het (nicdc) adviscrcn van dienten op alle tcrrcinen van het Nederlands en inlcrnationaal bclastingrccht. Het moct u aansprckcn om zowel zclfslan- dig als in teamverband, relaties met clienlcn op te bouwen. Er wacht u ccn functic met doorgrocikanscn, studicfacilitcilcn en ccn uitslckcndc honorcring. U voelt zich aangesproken? U kunt uw soliicitalic rich ten aan: HLB Den Hartog Accountants Consultants, t.a.v. afdeling pcrsoncclszaken, Crindwcg 90-96, 3035 VD Rotterdam. Als u nicer will weten, kunt u ook contact opncincn, tclcfoon (010) 278 11 00 of buitcn kantoorurcn (010) 278 11 06. Meer in fori 11a lie vindt u eveneens op Internet: www.dcnhnrtog.nl Den Hartog Accountants Consultants W E R K E N D I C H T B I D E CLIENT

Postiljon | 1999 | | pagina 5