Schiedammer Jan Dijk tracht keepers te verbeteren 1?' Schiedams Voetbal Kampioenschap toernooi Dartstoernooi tiidens Maasboulevardreest RDP-korting op Russisch Staatscircus Ontspanning door hanaoplegging Activiteiten voor 43 jaar Geen voetbal gezm Cor Hulsbus ODC 30 JUNI 1999 DE POSTILJON EDITIE 12 PAGiNA 9 SCHIEDAM - Op zaterdag 7 augus- tus start de zevende editie van het Schiedams Voetbal Kampioenschap toernooi 1999. Het toernooi wordt besloten met de finale op zaterdag 21 augustus in het complex Hermes D.V.S. Overigens is Hermes D.V.S. gepro- moveerd naar de derde klasse. De derby's met Excelsior '20 worden dus gecontinueerd. H.B.S.S. heeft zich gehandhaafd in de derde klas- SCHIEDAM - De Schiedamse Darts Competitie organiseert in samen- werking met Stichting VAGE op vrijdag 2 juli een Open Single 501 Dartstoernooi. Aanvang 20.00 uur, inschrijven vanaf 19.00 uur. De kosten zijn f 5,- per persoon. Voor meer informatie: (010) 4263523. ROTTERDAM - Het Groot Russisch Staatscircus staat van 8 tot en met 18 juli aan de Stadionweg in Rotterdam, tegenover De Kuip. Houders van een RotterdamPas kunnen dit spektakel bijwonen tegen een exclusief gereduceerd tarief. Op vertoon van de RDP en een geldige legitimatie krijgen pashouders 50 procent korting op kaarten parterre, die normaal f 40,- kosten. Deze aanbieding geldt in Rotterdam uitsluitend voor de voorstellingen op 8, 9, 14, 15 en 16 juli. Kaarten zijn uitsluitend te ver- krijgen aan de circuskassa. Deze is geopend van 10.00 tot 20.30 uur; op voorstellingsdagen tot 20.30 uur. SCHIEDAM - Binnenkort is er gele- genheid tot het volgen van een cursus Reiki. Dit vindt plaats op 2, 3 en 4 juli. Alida Bos begeleidt mensen in Holland en Nicaragua. Handoplegging geeft ontspanning en verlichting van pijn. Ook komt het de helderheid ten goede en krijgt men emotionele en spiritu- ele steun. Men krijgt een aangena- me persoonlijke groei en wordt meer en meer zichzelf. Voor meer informatie kunt u bellen naar (010) 4156278 of naar Alida Bos, tele- foon (0343) 460016 of (06) 51519576. COUNTRY-DANSEN - In dien- stencentrum deWoudhoek is er op donderdag 1 juli country-dansen. Van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten f 2,-, inclusief koffie of thee. KOFFIE-INLOOP - Op zondag 4 juli is er koffie-inloop in diensten- centrum de 4 Molens. Van 11.00 tot 13.00 uur.Toegang gratis. ZOMERKOERSBAL - In diensten- centrum Oost is er op maandag 5 juli van 14.00 tot 16.00 uur zomer- koersbal. Deelname is gratis. BINGO - InWijkpost Zuid is er op dinsdag 6 juli een bingo. Van 13.30 tot 15.30 uur. Kosten f 7,50 (twaalf ronden). ZOMERGYM - Op woensdag 7 juli is er in dienstencentrum de 4 Molens van 9.30 tot 10.30 uur zomergym. Kosten f 2,-. VAREN ROTTEMEREN - Op woensdag 14 juli wordt er een tocht met de Croosboot naar onder andere de Rottemeren geor- ganiseerd. Vertrek bij dienstencen trum Oost om 13.00 uur. Kosten f 15,-, Pas 65+ f 11,50. Inschrijven voor 7 juli. ODC'ers en Spartanen kruipen door stof Mike twijfelde toen ook of hij daar- na nog wel wilde blijven." "Waarom ik stopte? Om diverse redenen. Het werd me met Sparta en ODC en mijn gewone werkzaamhe- den wat te veel van het goede. Bovendien zag ik de fusieclub FC Spaland niet zo zitten. Ik had wat kritiek en dat mocht blijkbaar niet. Er is nog wel geprobeerd om me op andere gedachten te brengen, maar mijn keuze stond vast. We waren er bovendien financieel niet uitgeko- men, denk ik. Bij Sparta had ik via Gerrit de Bruijn een stage gevolgd. Eddie van der Roer, net als De Bruijn ook keeperstrainer, is natuur- lijk een bekende in het wereldje en als je dan met die twee mensen mag samenwerken, dan moet je die kans met beide handen grijpen. We gaan nu met drie keeperstrainers de jeugd van de amateurs en stichting bege- leiden. De exacte taken moeten nog worden ingevuld." Jan Dijk is helemaal bezeten van het keepersvak en stuurde deze krant zelfs een uitnodiging om over zijn hobby te praten. Enorm enthousiast kan de Schiedammer vertellen over ODC, Sparta en het keeperswerk in het algemeen. "Na de stageperiode heb ik me ver- der verdiept in de organisatie van de club. Ik ben reeds 43 jaar supporter van Sparta en vind het dus een hele eer dat ik bij die club mag werken. Aanbiedingen van andere clubs, zoals Excelsior Maassluis, heb ik moeten afzeggen. Met Sparta heb ik een speciale band. Met ODC eigen- lijk ook. In de afgelopen twee sei- zoenen hebben we met de trainers- staf, bestaande uit Bram van de Windt, coordinator, Hennie van Buren, Frank Etman en Rinus Kromhoek een aantal prachtige prestaties neergezet. Diverse teams werden kampioen en regelmatig stonden er scouts van andere, grote clubs langs de lijn. Een tweetal keep ers werd geselecteerd en Wesley van Buren kreeg van het KNVB Jeugdplan een uitnodiging en kon zelfs naar Sparta. Uiteindelijk koos hij voor SMCSW. Maar toch, we hebben het over een vijfdeklasser", aldus Jan Dijk. Cor Hulsbus Hoe komt een voetbaliiefbebber deze voetballoze periode doorf -Dat vraag ik me ieder jaar weer af in deze maanden. Goed, dit jaar had je een aantrekkelijk nacompe- tttie met regioctubs Dordrecht '90, Excelsior en Sparta. En op 3 juli begint Feyenoord weer met de eerste trainingen. Ondertussen kun je de diverse jaar/seizoenboe- ken van Feyenoord lezen of de door Feyenoord uitgebrachte video's. Maar ik heb onlangs ontdekt dat er meer leuke video's te koop zijn. Van Disney bijvoorbeeld, die zijn heel boeiend om met bet gehele te bekijken op de middag dat je normaliter naar een wedstrijd kijkt of luistert. Het is leuker dan naar de bioscoop gaan, want daar krioelt bet tegenwoor- dig van de kinderen die niet lang stil kunnen zitten en al tijdens de reclame zitten te kletsen of die rondrennen. Waar is de tijd geble- ven dat ieder kind rustig stil kon blijven zittenTbuis, voor de beeldbuis kun je tettminste zelf bepalen wanneer je iets zegt, de band even stil zet om iets lekkers te pakken of stopt om later de tape te laten verder draaien over de vter AKAl-koppen, Afgelopen weekeinde bekeken we met elkaar Belle's wonderlijke verbalen. Een video die volgens mij ieder kind minstens een keer in deze zomer zal bekijken. Mijn angst is altijd dat de beelden niet geschikt zijn voor mijn zoon van vier jaar. Gelukkig geeft bij al snel aan dat hij iets eng vindt, of beter gezegd: dit is niets voor mij pap! Deze band is voor alle leeftijden fescbikt en gezien de vriendelijke oofdfiguren klopt dit wel. Het Beest lijkt grof en onvriendelijk. De meeste kinderen kennen hem inmiddels van diverse andere films en zij weten gelukkig al dat bij ook heel lief kan zijn voor Belle, Lumiere, Pendule, mevrouw Tuit en Barstje. Opmerkelijk is het eerste verhaal waar wat oudere kinderen meteen synoniemen leren, want het dikke woordenboek, Van Dalen gebe- ten, noemt een groot aantal woor- den met tevens de betekenis en/of synoniem eracbter aan. Wie denkt dat kinderen niets leren bij een Disney videofilm, heeft het dus mis. Ook deze band behoort tbuis in bet rijtje romantische films voor het gehele gezin. Het is even wat anders dan Wimbledon of een livevoetbalwedstrijd, maar eigen- lijk veel leuker, want je kijkt nu met het gehele gezin en dat is meer waard dan een paar leuke spor- tacties. Bovendien gaven kinderen vorige week m een groot onderzoek aan dat zij eigenlijk ivillen dat ouders vaker thuis zijn. De komende zes weken ben ik paraat en bekijk alle Disney-films. Sparta staat al sinds jaar en dag bekend om de goede en gedegen jeugdopleiding. Daar mag je niet zo maar naar toe. Dat geldt voor de spelers, maar ook voor de opleiders. Schiedammer Eddie van der Roer maakte als profkeeper furore bij SW en Excelsior (mede door zijn zwarte haren en zijn paar- se tenue) en is nu keepersbegeleider van de hoofd- macht. Die club bracht in een grijs verleden onder meer Jan van Beveren, Pirn Doesburg, Ed de Goeij, Frank Kooiman (nu FC Utrecht) en Schiedammer Bas van Noortwijk voort. Goede doel- mannen die be- langrijke punten pakten voor de club. Jan Dijk staat tegenwoordig aan de basis van de keepersoplei- ding van de club die net over de Schiedams Rotterdamse grens speelt. Schiedammer fan Dijk traint jonge keepers van Sparta en ODC. (Foto Fotografie) SCHIEDAM - Voetballers krij gen vaak gezamenlijk een trai ning. Keepers staan in de regel in een hoek van het veld ballen te vangen en worden individueel geschoold. Het is niet geheel vreemd dat deze doelverdedigers eenlingen worden genoemd. Toch staan zij juist het meest in de aandacht. Een fout kan fataal zijn, een prachtige redding levert soms een heldenrol op. Schiedammer Jan Dijk probeert jonge keepers te verbeteren en traint de goalies van ODC en Sparta. Jan Dijk trainde de jeugdkeepers van Joop Zeemeijer ODC. Het begon met een Dl-elftal waar mijn zoon in speelde. Maar voor ik het wist, trainde ik zowat dek eeper van ieder elftal. Tot en met het eerste aan toe. Maar met trainer Ronald Scholte (volgend jaar assistent bij PPSC) en keeper Mike van der Vlerk heb ik zeer prettig samengewerkt. In maart heb ik echter al te kennen gegeven te willen stoppen als keeperstrainer.

Postiljon | 1999 | | pagina 9